...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 37 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2008: Maj


29 maja 2008 - 19:47 (Reptile)

Konbanwa
Piąty news z rzędu należy do reptile. Czyżbym pomylił blog z stroną? Najwyżej... Za pewne reszta się zabierze do pracy ok.. 10-12 czerwca, bo mają piękny szkolny okres. W między czasie jak inni się uczą pilnie, reptile będzie ładował kolejne newsy. Dzisiaj do downloadu leci stare demko gierki na literkę X. 880KB na Xefru jak najbardziej nie będzie szkoda - stara recenzja od Hary, może ktoś go kojarzy jeszcze.

Poniżej było coś napisane na temat nowego 8 już konkursu, właśnie przed sekundką reptile zaznaczył dział na pogrubiony styl, iż aktualnie znajdują się tam jakieś już informacje. Zainteresowanych tą sprawą odsyłam właśnie tam. And let the RPG Maker Kombat begin!
Jya!


28 maja 2008 - 17:12 (Reptile)

Konbanwa (((_^)
Piękna nowina, dzisiaj reptile postanowił dodać grę, która troszeczkę musiała poczekać, aż ktoś ją wrzuci na stronę. Swiat Quegis: Moc Asuty jest jedną z lepszych gier-rtpówek w jakie można zagrać, biedny Sozan musiał czekać kilka dobrych miesięcy, aż nareszcie gra została zamieszczona. Przeszła przez niezłą grupę recenzjantów, a i tak się skończyło na fakcie, że reptile napisał do niej opis, co nie zmienia faktu, że po 6 miesiącach dopiero znalazła się w downloadzie <(((_^)''

Teraz może sprawa z innej beczki, widać (może nie wszyscy na szczęście) iż wiele osób próbuje się jakoś dostać do redakcji, to sobie może zrobimy mały konkurs. Ten kto wygra - znajdzie dla siebie miejsce w redakcji, tylko jeszcze nie ma dokładnych planów co do konkursu, tak więc przy najbliższym newsie da reptile znać co i jak dokładniej. A na aktualny dzień, może się wstrzymamy z rekrutacją nowych redaktorów.
Jya!


27 maja 2008 - 18:57 (Reptile)

Vieczór!
Kolejne gierki zostały dorzucone do działu gry, tym razem zaczynające się na literę Z. Jest to nic innego jak Ziemia Opętanie zrobiona w RPGME przez Kitabake oraz Złodzieje Owiec przez Lionhead na RPGXP. Sobie tak reptile myśli i doszedł do wniosku, że trzeba będzie zacząć w jakiś sposób uzupełniać już powoli materiały, między innymi dla RPGVX. A może by tak ruszyć redakcję w jakiś sposób do roboty. Może czystki? (((_^)

Coś się wykombinuje... Niebawem przypał kolejnych gier, i tym razem prawdopodobnie pod wersję RPGVX!
Jya na!


27 maja 2008 - 10:51 (Reptile)

Ohayoo, przy kolejnym newsie,
Dzisiaj kolejny przypał gier, nie taki duży, co prawda jak wczoraj, ale zawsze coś. Ahriman's Prophecy, Black Demons, Black Demons 2 oraz Blue Star Story II, wszystkie gry na wersję makera 2003, no i pełne wersje (oprócz Blue Star Story II). Sozan podesłał poprawki co do kursów na temat zmiennych, gdyż zdarzyli się użytkownicy, którzy nie rozumieli o co dokładnie biega, teraz może dadzą radę te lekcje opanować. Kilka tygodni temu (hoho i to ładnych kilka) pewien Gostek podesłał ikonki do RPGXP (32x32), tak więc zostały zamieszczone. No to może tylko jeżeli chodzi na dzisiaj... A może lepiej na teraz. Później jeszcze się zobaczy, może kolejne gierki się wrzuci.
Jya ne!


26 maja 2008 - 18:55 (Reptile)

Panowie, zawiodłem się na redakcji szczerze. Co to ma być, reptile nie ma przez 14 dni, a tutaj ani jednej nowej nowinki. Dobrze, że reptile wrócił (na pewno wszyscy się cieszą) i coś z tym zrobi przez najbliższe parę dni. Dzisiaj zostały nareszcie uaktualnione gry, oto ich lista:
 • Chaos Element
 • Go to dream
 • Holy Warrior
 • Li Wen Shu
 • Lt Python
 • Naufragar
 • Qulee Friend Seeker
 • Tam, gdzie żyją smoki 2
 • The Legend 1
 • Władcy Żywiołów
Jakby było tego mało, to informacja, że aktualnie mamy 10 gier na stronie, przy czym doszedł nowy dział statystyki, w nim będzie zawarty spis wszystkich gier, które znajdują się na twierdzy. Najprawdopodobniej spis się szybko zmieni (przekształci), gdyż wielu się nie spodoba (znaczy się, zaproponują jego modyfikacje). Reptile jest jakby, co otwarty na propozycje. A na razie wraca do przygotowania kolejnych materiałów na kolejne wiadomości,

Jya! \(((_^)


11 maja 2008 - 22:04 (LionHead)

Konbanwa!

Myślałem, że już mi się nie uda, ale jednak wrzucam kolejnego newsa..
Rok szkolny powoli dobiega końca, a my zyskujemy coraz więcej wolnego czasu. Nie owijając zbytnio w bawełnę - niosę ze sobą kolejne packi. Tym razem są to:
Pack soundów z Quake III i pack midów Positive Mids, czyli jak sama nazwa wskazuje - pozytywne, radosne utworki.
Ok, na koniec życzę jeszcze wszystkim powodzenia w poprawianiu ocen i zaliczeń szkolnych w tym ostatnim miesiącu nauki ^_^.

Pozdrawiam


11 maja 2008 - 14:12 (LionHead)

Witam!

Mimo iż słońce świeci, a pogoda jak najbardziej dopisuje - udało mi się przygotować kilka materiałów na dzisiejszy dzień.
Są to: charsety Nocnych Elfów i Leśne midy... Zapraszam do pobierania.
Ostatnio myślałem nad powróceniem do pracy nad moimi projektami, ale pewnie wrócę do nich dopiero (już?) w wakacje.. Więc na razie nic nie obiecuję i nic nie zdradzam =).
Tymczasem życzę miłego dnia.

Pozdrawiam


10 maja 2008 - 19:20 (Virdos)

Konnichiwa

Długo Virdos nie dawał znać, że żyje ...Kiedy się obejrzał , dwóch ludzi awansowało do ostatniej rangi
Wielkiej Rady ...
Gratulacje !
Oczywiście nic nie dzieje się bez smutnych wątków ...
Paru ludzi musiało też opuścić nasze progi ...
Makaveli i Emron ... Bóg tam z wami ...Mam nadzieję, że dacie jeszcze kiedyś o sobie znać ...

Przerzuciłem się na RUBY oczywiście xp ...Skrypty same się nie wykonają, a wiadomo że każdy ich potrzebuje
więc ktoś musi ...
Wiadomo oczywiście, że w związku z tym podrzucam mały pack ...
Mianowicie jest to naprawdę mały skrypt ale może się komuś przydać ...
Przedmiot plecak ... Nie masz plecaka ? Nie możesz używać swoich przedmiotów, trzymaj - bo wypadną!
Znajdziecie w dziale poradyruby ...
To na tyle...


Jya ne !


10 maja 2008 - 16:55 (Reptile)

Konnichiwa

Widać efekty byłego zebrania, widać, że coś się dzieje - no i bardzo dobrze - o to chodzi, czyż nie? Jak redaktorzy będą robić, to reptile będzie mógł się zabrać ponownie za projekt. Przed sekundką (no dobra - dobrych kilka minut temu) od Sozana poczta polska dostarczyła przesyłkę. Porada odnośnie zegarka. Nastawiamy mu godzinę, minuty sekundy... No i specjalna funkcja - Budzik! yaaa, nieźle mu to wyszło trzeba przyznać, może poradę poprawi trochę i zrobi taki zegarek tyle że przenośny z możliwości zerkania na niego (((_^)
No kto wie... Tutaj wszystko może się przytrafić.

Jya


10 maja 2008 - 14:09 (LionHead)

Witam

Nareszcie dostałem upragniony awans ^_^. Dzisiaj ląduje pierwszy news ode mnie. Postaram się być w miarę aktywnym i powoli chcę się spowrotem wziąść do roboty. Więc nie przedłużając:
Do downloadu trafiają: Pack midów Only War (Same wojenne muzyczki) i pack gameoverów Abstract Overs (czyli kilka abstrakcyjnych grafik) mojego autorstwa.
Jak na razie to wszystko. Niedługo kolejne zasoby.

Pozdrawiam


9 maja 2008 - 20:53 (Kspark)

Witam po dłuższym czasie postanowiłem zabrać się do roboty, no i więc w dniu dzisiejszym na twierdze z mojej strony lądują 2 kursy do RPG MAKER'a VX, oraz skrypt-porada w w Ruby na INTRO w grze w tym samym programie.
Na dziś to wszystko, niebawem znów coś dodam.

Pozdrawiam


6 maja 2008 - 21:09 (Reptile)

Konbanwa!
Niestety wiadomość tego newsa raczej nie jest aż tak miła i przyjemna jak poniższe. Chodzi o dział redakcji. Z świętej pamięci redakcji odchodzi Makaveliusz, starał się kilkakrotnie znaleźć czas, aby wrócić, jednak nie było to możliwe. Inne sprawy życiowe są ważniejsze (niestety tak bywa), i postanowił się najpierw nimi zająć. Czy kiedyś go jeszcze zobaczymy na Twierdzy? Kto tam wie, czas pokaże, może tam kiedyś jakąś skromną paczuszkę podeśle. Niestety to nie wszystko Harven też postanowił skończyć z Twierdzą. No znaczy się nie do końca, chodzi o to, że postanowił od regenerować razem z kolegami pewną stronkę dotyczącą rpg makera, no zobaczymy co im z tego wyjdzie, miejmy nadzieję, że coś konkretnego.

Skoro jesteśmy w dziale redakcja, to może jeszcze trochę zamieszania wprowadzimy. Jaffar0 jak i Lion poszli wyżej - czyli drugi stopień Wielkiej Rady. Należy się wam, udowodniliście, że nadajecie się na redaktorów i jak najbardziej powinniście ją reprezentować. Trzeba przyznać, że dawno nie mieliśmy jakichkolwiek awansów, więc to jest całkiem dobry moment. Co z resztą? Spokojnie - do piątku jeszcze daleko zobaczymy co się jeszcze wydarzy d(((_^)

Ale to nie tylko oni, Sozan także nie daje za wygraną, też się przyczynia do pracy. Kolejna lekcja do RPGXP trafia na stronę. To już jest 14, i jest także na temat zmiennych (chyba ostatnia), to nie wszystko. Ponownie do działu porady porady skrypty dorzuca małe co nie co, o nazwie Rozdawanie statystyk, zainteresowanych zapraszam w tym kierunku więc.

Chyba reptile będzie musiał zacząć zamieszczać jakieś gierki, oraz materiały pozostałych redaktorów...
Jya!


6 maja 2008 - 12:34 (Reptile)

Ohayoo!
Kolejny dzień, kolejny news, a Sozan nie daje za wygraną. Nie dość, że jeszcze nie zamieścił reptile wszystkich jego materiałów, to podsyła kolejne. No cóż, zobaczymy kiedy się wykończy (((_^)
Między innymi podesłał kolejną lekcję dla RPGXP (przypominam - dział kursy -> RPGXP) na temat zmiennych, no i zaległa praca, to porada do RPGXP, Menu, muzyczka i bieg, znajdziecie w dziale Porady i Skrypty (RPGXP -> Porady zwykłe). Oczywiście gra demonstracyjna w raźnie niepowodzenia także została dołączona.

Dobra, teraz chyba najwyższa pora zabrać się za kolejne materiały, mianowicie za kurs do RPGVX, na którego wszyscy (większość?) czeka. Do następnego razu!
Jya!


5 maja 2008 - 15:56 (Reptile)

Konnichiwa!
Jeden news i już zasypane drzwi, aż się ruszać nie można.. szkoda tylko, że większość materiałów to same pliki tekstowe, ale jest co wybierać, za bardzo czasu nie ma, aby wszystko za jednym zamachem wrzucić, dlatego będziemy powoli, jako że teraz trochę reptile znalazł czasu to od Sozana walnął 2 nowe lekcje dla działu RPGXP. Pierwsza odnośnie Miksturek Miksturek Sklepu, a kolejna lekcja dotyczy zmiennych. Jeszcze to nie wszystko co nam Sozan przygotował, gdyż jeszcze jakieś tam materiały można znaleźć, ale to sobie zostawmy na później.
Jya!


4 maja 2008 - 14:06 (Reptile)

Konnichiwa!
Big big big news! Panie i panowie - mamy ukończony właśnie cały dział download dla RPGXP! Wszystkie materiały da się już pobierać (prawdopodobnie, gdyż nikt ich nie sprawdzał, ale wierzymy, że wszystko jest ok). Obrazki obok się wyświetlają, jakieś miniaturki tam są, aby zobaczyć ich 'oryginalną jakość' to są 2 sposoby. No albo pobrać pack i sobi zobaczyć, albo obrazek otworzyć w nowym oknie. Tutaj wielkie brawa dla Liona jak i Jaffar0, gdyż w sumie oni sami cały ten dział odwalili. Teraz chyba święta pora zabrać się za aktualki, gry, porady, i inne materiały od redaktorów... ... ... redaktorów. Właśnie - porządki się odbyły wszędzie oprócz w jednym małym drobnym dziale o nazwie Redakcja, chłopaki - reptile stawia sprawę jasno: Nie będzie owijał w kocyki - do tego piątku (9 maja) macie czas na przygotowanie jakichkolwiek materiałów. Wiadomość tyczy się wszystkich (ci co tam czekają, aby ich praca znalazła się na stronie - to niech chociaż dadzą znać co to było). Wiecie - im szybciej tym lepiej. Co by tutaj jeszcze napisać w wiadomościach - może wspomni reptile że wsadził pierwszą grę na stronkę. Taka spokojna gierka o nazwie Snake - znajdziecie w dziale gry pod literką S. Teraz tylko reptile musi tam jeszcze zrobić jakiś dział statystyczny, aby łatwiej się szukało.
Tak więc, co więcej pisać - teraz to już wszystko pójdzie z górki...
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024