...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2008: Czerwiec


Uwagi dodatkowe:
No i kilka jeszcze innych newsów pozamieszczanych na innych serverach, ale zostały utracone, gdyż były to servery avaryjne. Głównie w tym miesiącu problemy były z serverem i hostem, czyli to co zwykle...


27 czerwca 2008 - 09:09 (Reptile)

Ohayou!
Odnośnie hosta, to jak zwykle jakiś pech nas prześladuje, i to już od samych początków (nie tylko teraz). Czyżby twierdza była nawiedzona? W każdy bądź razie jak widać strona działa na naszym awaryjnym serverze, który ma codziennie jakieś awarie (((_-)

Powie reptile ostro - poczekamy jeszcze trochę aż nasz host się ruszy i cokolwiek zmieni, bo tygodniami za nimi wydzwaniać, dniami i nocami to już chyba przesada. Strona prawdopodobnie zostanie w takim stanie do następnego tygodnia, aż coś się wykombinuje, gdyż nie zapowiada się, aby zaszły jakieś zmiany.

A skoro są wakacje, większość osób znajdzie czas, to urządzimy sobie zebranie redakcyjne w celu wykruszenia redakcji (w sumie i tak zejdziemy na inny temat, ale to się wytnie) (((_^)
Wy wiecie, że za 4 dni koniec konkursu? Czyżby na serio wszyscy się poddali? Sumując: strona niestety w takim stanie pozostanie do końca tygodnia i coś na pewno zacznie się dziać w przyszłym. Szczęście, że wszystko jest w swoim miejscu, i można pobierać, tyle, że pamiętajcie o tej awarii dziennej (((_-)
Jya!


24 czerwca 2008 - 21:27 (Reptile)

Konbanwa!
Wakację się zaczęły, wszyscy odpoczywają, i nasz termin konkursu powoli dobiega końca. Ostatni tydzień panowie (i panie...)! Czy naprawdę nie znajdzie się śmiałek, aby wykonać zadanie? Straszne (((_T)

Ale to tylko o konkursie, jeszcze może dzień przed zakończeniem ktoś się może zgłosi. Na dzisiaj wraz z Ksparkiem przygotowaliśmy już dział download dla RPGVX. No jak na razie nic w nich nie ma, ale zawsze coś. Za niedługo za pewne coś się pojawi jakieś drobne materiały, a żeby nie było tak pusto, do działu z grami leci kolejna gra Ripentrio, niestety tylko demo. Właśnie miały się pojawić jakieś pliki graficzne, całkowicie o nich reptile zapomina (((_-)

Jutro zrobimy, więc tak: 0 nowych gier, a kilka nowych grafik, a skoro są wakacje, może się odkurzy te radio w końcu ponownie? Się zobaczy. Do jutra.
Jya!


22 czerwca 2008 - 23:24 (Reptile)

Konbanwa!
Jak idą przystosowania do awaryjnego serveru? Chyba, aż tak tragicznie nie jest, bywało gorzej. Na temat hostu nic nie udało się na razie załatwić (no jak w niedziele?), to też są ludzie i pracują w miarę normalnie, a więc odpoczynek też się należy (czy aby jednak na pewno?) ok., dzień jednak na marne nie pójdzie, gdyż do działu ląduje gierka od Sozana: Nameless, jest to jedna z jego pierwszych produkcji jakby co, ale do najgorszych się nie zalicza.

Na dzisiaj to tyle, trzeba się porządnie zabrać i uruchomić w końcu ten download dla materiałów graficznych z rpgvx, ale o tym już jutro!
Jya!


21 czerwca 2008 - 21:52 (Reptile)

Konbanwa!
5 dni urlopu nam host uczynił, ba nawet i więcej. Póki co będziemy siedzieć na zastępczym, a reptile z gentelmenami powyjaśnia parę spraw. Nie owijając w bawełnę, Twierdza stoi nadal, trzeba tylko ponownie ją przejrzeć, które okna są wybite (czytajcie: pliki, które się nie ściągają), gdyż może być problem po przenoszeniu na nowy server. Jakoś się wszystko ułoży jak zwykle (((_^)

Tak więc chłopaki, jesteśmy online, wakacje się skończyły, reptile jak i za pewne wiele osób chciałoby zobaczyć na co was stać.
Jya!


17 czerwca 2008 - 22:42 (Reptile)

Konbanwa!
Lion obiecał, że coś wrzuci, ale coś chyba mu wypadło. No cóż, trzeba być na wszystko przygotowanym. Na dzisiaj w dziale linki został umieszczony baner Anime Chronicle (który znajdziecie także poniżej), dobrze, że udało nam się nawiązać jakąś formę współpracy, i strony są gotowe wspomagać się wzajemnie, kiedy tylko zajdzie potrzeba. To nie wszystko. Gądziu przygotował recenzję do gry Black Demons, gdyż była taka nie za ciekawa, recenzja wyszła jaka wyszła, nie miejcie za złe, każdy ma złe dni, co nie? Sozan bezczynnie też nie siedział, postanowił więc napisać recenzję do gry Kunio: Rycerz Twierdzy. Niestety jest to tylko wersja demo tej gry i nie wiadomo czy się ukaże kiedykolwiek końcowa wersja, ale tak bywa.

Wiecie, ostatnio coś bardzo dużo gier przybywa, aktualnie mamy ich 40, może więc zmienimy trochę ten tryb z newsami, i przy następnej aktualizacji doda jakieś zasoby graficzne.
Jya!


16 czerwca 2008 - 21:45 (Lionhead)

Witam!

Dziś taki trochę opóźniony news, ale jednak zdążyłem na dzisiaj. Uff, więc bez owijania dłuższego.. Dzisiaj do naszego downloadu dochodzi gra pod tytułem Druid autorstwa Xyrona. Gra trochę odbiega pomysłem od reszty rtp'ówek i niekoniecznie spotkamy tutaj kilka demonów i aniołów do ubicia.. Może jakoś to zainspiruje makerowców do stworzenia czegoś unikatowego, a nie nawijania wszystkiego na jeden wałek. Szczegóły w recenzji, zapraszam do ściągnięcia. Tym razem jednak, nie przynoszę żadnych nowych materiałów. Pewnie w najbliższym czasie dodam coś ode mnie..

Coś krótki news wyszedł.. Ok, starczy jak na razie.

Cya.


15 czerwca 2008 - 21:12 (Reptile)

Konbanwa!
Kolejny news w dzisiejszym dni, o dziwo już czwarty! Wystarczyło trochę pogadać z redakcją inaczej no i efekt sam się tworzy. Jeszcze tylko trzeba trochę poczekać, aż to co niektórzy wywalą lenia, jak poniżej kolega napisał, zdali wszystkie przedmioty (ale chyba to już mają za sobą nie? Ta konferencja już się dawno odbyła - ale spokojnie reptile czeka na kolejne wymówki), wyjdą ze szpitali i w ogóle, zaczną pisać na Twierdzy co oni to nie przeżyli. Ale nie o tym reptile miał pisać (((_<)Wymieniliśmy się buttonami ze stroną Anime Chronicle. Strona jest poświęcona anime (jak większość się za pewne domyśla), jednak nieco w troszeczkę inny sposób. Wiele stron internetowych zajmujących się mangą i anime skupiają się na serii jako całości, anime chronicle natomiast analizuje i opisuje każdy odcinek oddzielnie, skupiając się na większości wątków. Strona jest na razie młoda (od nie dawna w sieci, ale jakieś doświadczenie już posiada), dlatego w chwili obecnej opisuje tylko anime, ale może w przyszłości, kto wie co tam na niej się będzie działo. Poszukiwane są chętne osoby do współpracy przy stronce, wszelaka pomoc, jest jak najbardziej mile widziana. Więcej informacji znajdziecie na Anime Chronicle, na które serdecznie zapraszamy! A reptile postara się z autorem strony pogadać na temat wymiany banderami przy okazji.

Przy okazji, żeby news nie był pusty, to reptile dorzuci kolejną grę (demo) wykonaną dość dawno temu w RPG 2003 - Inny wymiar Pełna wersja pewnie się nigdy nie ukaże, ale dobrze jest co nie co przetestować. Swoją drogą coś źle się z reptile dzieje. Coraz to dłuższe newsy pisze (((_-)
Może lepiej siły zostawi na kiedy indziej.
Jya!


15 czerwca 2008 - 20:47 (Virdos)

Konbanwa,
Wszyscy używają wymówek, że poprawić oceny trzeba, ale kto tak naprawde do tej pory poprawia ? (^_^ )'
Virdos był, nie był , ale czasu nie miał nawet na swoje projekty...
A czas znaleźć musiał pomóc innym przy ich dziełach ...
W każdym bądź razie coś trzeba wkońcu dodać...
A więdz ląduje dzisiaj odemnie mały prezencik ...
Jest to skrypt na Toolbar, wyświetla HP, MP, EXP, LVL i stan bohatera w trakcie gry w małym windowie na dole ekranu
Chyba ktoś szybciej ukończy projekt z tym skryptem niż ja dojde do połowy ze swoim...
Tak więdz znajdziecie w Porady i Skrypty -> Skrypty 'prezenciki w RUBY' ...
To by było na tyle ...
Dam jeszcze o sobie znać w tym tygodniu nadchodzącym,
Jya ne !15 czerwca 2008 - 13:47 (Lionhead)

Witam

Nareszcie udało mi się jakoś przegonić lenia i znaleźć czas na ten mały news. Rok szkolny już się powoli kończy, więc miejmy nadzieję, że reszta redaktorów też obudzi się na dniach i zawita coś nowego od nich.
A tymczasem ode mnie lecą dzisiaj następujące packi:
Pack SA Sounds, czyli kilkanaście dźwięków otoczenia, różnych odgłosów, życia na ulicy itd. ze znanej gry - GTA: San Andreas i midy In Boat (krótko mowiąc - muzyczki odpowiednie do wodnych wypraw w waszych gierkach).
Coś tak skromnie wyszło.. Postaram się niedługo coś większego przygotować, jeśli znowu nie złapie mnie leń, jak to zwykle bywa ^_^. Ok, to na tyle z mojej strony. Do następnego newsa.

Cya!


15 czerwca 2008 - 13:22 (Reptile)

Konnichiwa!
Kolejny wspaniały dzień, który można zacząć od newsa. Poprzednio wspomniał reptile o 2 rtpówkach na RPGVX, no i one już są dostępne! Niestety Sozan się nie wyrobił z recenzją, przez co reptile musiał napisać, ale chyba, aż tak tragicznie nie wyszły. Ciekawsza jest jednak historia tych demek. Otóż, autorzy gier, jakoś 1 kwietnia założyli się kto zrobi lepszą grę, tak więc do niedawna (jak na razie) zaprezentowali demka gier.

Another World jak i Necrofag prezentują się nie najgorzej, ale jednak nie najlepiej. Posiadają jakieś drobne tam niedociągnięcia, ale one wcale nie uniemożliwiają grę. Która z gier jest lepsza może zapytacie? Ciężka sprawa. Dla reptile, obydwie gry są na tym samym poziomie, może trochę bardziej Another World lepsze, gdyż styl gry bardziej mi się spodobał, ale może każdemu z was pozostawię tę decyzję, która gra jest lepsza. Zapraszam do komentowania i pisania o tym na forum. Autorzy powinni się ucieszyć (((_^)
Jya!


14 czerwca 2008 - 23:54 (Reptile)

Konbanwa
Ufff - przed zakończeniem dnia jeszcze udało się zrobić na szczęście newsa. Dzisiaj do downloadu, zostały dodane kolejne gierki: Jeszcze miały zostać dodane jakieś materiały, ale niestety raczej już się na dzisiaj reptile nie wyrobi. Za to na pewno jutro się pojawią wraz z nowymi grami spod RPGVX! Nie są to jakieś nadzwyczajne giereczki, tylko demka. Mimo, iż rtpówki, to trzeba przyznać, że się zapowiadają bardzo dobrze, ale o tym już jutro!
Jya!


12 czerwca 2008 - 23:22 (Reptile)

Konbanwa
Wiecie, nie jest reptile do końca pewien, ale jakaś dziwna przed sekundą powstałą sytuacja. Za ścianą sąsiedzi klną, ludzie w opisach mają jakieś dziwne też słowa opisujące jakiegoś sędziego. Chyba coś reptile przegapił. No cóż, bywa <(((_^)''

Może lepiej jak napisze, co przed sekundą nowego na stronie, więc tak: do działu charsety (RPGME) ląduje pack editów od Gądzia. Nie są to jakieś supernowe prace, no ale powiedzmy, że dają radę. Następnie zostały dodane następne gry, na literkę D: Przy czym jak widać, kilka gier z gatunku klasycznych, warto się z nimi zapoznać, podobnie jak z nowym numerem (już 8) Tokeina (polski zin o rpg makerze): Znajdziecie w nim ciekawe (nawet i to bardzo!) artykuły odnośnie programu RPG Maker ( wyjaśnienie paru spraw), podobnie jak i z skryptami oraz nawoływanie wszystkich makerowców do jednoczenia się, jak zwykle (((_^)

Wiecie, to nie jest głupia sprawa, jako, że nasza scena jest mała, dobrze się w niej orientujemy i znamy, nie lepiej, żebyśmy wszyscy wspólnie sobie nawzajem jakoś pomagali a nie tylko narzekali i wszystko niszczyli, bo tamci z zagranicy mają wszystko lepsze? Dobrze by było jakby się wszyscy w jakiś sposób przełamali, odstawili wszelkie spory i walki na bok, i przetestowali co z tego wyjdzie. Na pewno coś dobrego...

Przy okazji buttony przyjaznych stron zostały przeteleportowane na lewą stronę. Teraz chyba to wygląda jakoś tak, o wiele lepiej zdaje się.

Właśnie przed sekundą reptile się dowiedział o co chodzi (z początku newsa), jeżeli ktoś chce wiedzieć, jak reptile to skomentuje to proszę bardzo: ...
Jya


12 czerwca 2008 - 01:52 (Reptile)

Konbanwa
Yaaaa, troszeczkę późny news wieczorkiem <(((_^)''
Ale lepiej późno niż wcale, co nie? Bez jakiegokolwiek zadręczania, trzy kolejne gry lądują na stronę: Szczerze, nie ma reptile sił cokolwiek teraz pisać, dlatego może, co jeszcze dopisze to zaproponuje jakieś spotkanie chatowe w piątek? Może tradycyjnie o 20:00, rozmawiać będziemy na temat nowego (aktualnego) konkursu. Tak więc zapraszam (((_^)
Oyasumi...


10 czerwca 2008 - 20:18 (Reptile)

Konbanwa
Waaa, już tak długo nie było newsa? Dlaczego redakcja śpi? (((_<)
A no fakt, szkoła. Niektórzy muszą za pewne poprawić ocenki na lepsze, poprawy, testy. No tak... Wiecie, gdyby szkoła nie istniała za pewne ułatwiłoby to nam pracę przy stronie, ale szkoła musi przecież być, kto będzie wykształcał nowych makerowców, prawda? Chociaż może lepiej nie odpowiadajcie na to pytanie... Sozan mnie złapał na szczęście (przy odrobinie chwili wolnego) i dostarczył pracę - recenzję gry Droga Shinobi od Gądzia. Nie jest to jakaś superowa gra, a wręcz przeciwnie. Autor gry bardzo się starał, aby ta gra właśnie tak wyszła i jako przykład postanowił się poświęcić, żeby coraz to mniej takich tego typu gier wychodziło (((_^)''

Tyle na dzisiaj niestety, ma reptile nadzieję, że jutro lepiej się dzień do nas uśmiechnie.
Jya!


2 czerwca 2008 - 20:06 (Reptile)

Konbanwa
Kolejny news od reptile w dzisiejszym dni. W sumie to trzeba nadrabiać z leksza zaległości, prawda? No ten tegez - wspomniane nie domówienia o konkursie zostały tam dopisane, na większość pytań zostały dopisane co robić w jakiej sytuacji, jakby coś jeszcze się znalazło, to oczywiście jak najbardziej i najszybciej się dopisze. Aż takie zainteresowanie konkursem to już dawno nie było.

Z innej beczki teraz: kolejna gra została dodana na stronę. Jest to coś nowego na scenie (może nie koniecznie coś szczególnego - ale zawsze coś nowego), od Liona pełna wersja gry na versję RPGXP: Złodzieje Owiec 2 - zapraszam do Download >> Gry, a skoro mowa już o grach, to nieco reptile poprawił dział statystyki (a raczej spis treści gier). Mamy dostępny cały spis gier jaki jest na stronie - klikniemy w daną gierkę, jaka nas interesuje i automatycznie przenosi nas do recenzji gry, bajer nie? (Tak, całkiem...) ... właśnie reptile sobie jeszcze przypomniał, że czegoś nie wstawił na stronę. Dział projekty! Ah, trzeba będzie coś z tym zrobić i wstawić jak najszybciej za niedługo. Jeżeli ktoś się jeszcze dorzuci do newsa to nie ma sprawy, można walnąć i dzisiaj kolejnego. Będzie chyba miło (((_^)
Jya!


2 czerwca 2008 - 17:34 (Reptile)

Konbanwa
Stare newsy do archiwum poszły w pi... zapełnić swoje miejsce znaczy się. Dzisiaj zostały dodane 3 gry. Pierwsza część gry: Tam, gdzie żyją smoki, wiem trochę dziwacznie to wyszło, że była dostępna najpierw 2, a teraz jest 1, ale co tam, ważne, że jest. Następnie The Crystal, no i przed sekundą Mit. Te pierwsze były już wcześniej dostępne, ale niestety coś oderwało reptile od napisania newsa i tak dopiero wyszło. Jeżeli Sozan się pośpieszy (bo coś trzeba się zapytać) to prawdopodobnie będzie i zaraz jeszcze jedna gierka. Nie będzie to co prawda coś szokującego, ale coś nowego.

Wielkie jest zainteresowanie konkursem o dziwo, więc myśli reptile, że pozbiera wszystkie jakiekolwiek dotąd powstały niejasności i wstawi zaraz na stronę.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024