...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 35 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2008: Lipiec


24 lipca 2008 - 11:25 (Virdos)

As - salama!
Znowu ciężkie czasy nastały ... Nie ma chwili na projekt i inne tam takie ... Ale przynajmniej znalazłem czas na mały pack aby urozmaicić nieco nasze ciemne mury twierdzy ...
Przedtem informuję, iż Virdos się znowu zmywa na jakiś czas ... prawdopodobnie tydzień czy coś ...
Nie, to nie jest żadna tam wycieczka krajoznawcza ... tylko kolejny remont ...
To na tyle z info ...
Teraz pack ... Dokładnie 6 panoramek przedstawiających nieba ... W świetle księżyca, w dzień oraz w zachodzie słońca ...
Na pewno się komuś przydadzą, a zresztą to nie żaden rip tylko oryginał ...
Tak więdz zapraszam !
Do redaktorów : Walnijcie czasem newsa, zeby nie było że tu wszyscy umarli ...

To by było na tyle...
Ma'as - salama !20 lipca 2008 - 23:31 (Reptile)

Konbanwa,
Waaaa, trzeba przyznać, że jak szkoła i dziewczyny nie przeszkadzają to teraz wakacje. Wszyscy tak zapracowani, że nie mają czasu nawet walnąć jakiś nowinek na stronie. Peszek, ale dzisiaj już się jakoś stan poprawił. Padły już 2 gierki (dziękuję lion, że udało ci się o tym powiadomić), teraz mała pora na materiały. JC podesłała kolejne charsety - tym razem edity. Nie są jakieś nadzwyczajne: no normalne edity, i pack ekranów tytułowych w klimatach Final Fantasy, oczywiście wszystko to pod RPGME.

Teraz może coś na temat naszego konkursu, który się niedawno skończył, jakieś relacje czy coś. Zaczniemy może więc od samego jego początku. Pomysł wydawał się dobry, było dużo chętnych i miało być pięknie, niestety tak jak to zazwyczaj u nas Polaków bywa, kończy się tylko na słowach. Z tych obiecanych 20 prac, reptile otrzymał (ha!) aż 4 - wiecie co jest w tym jeszcze lepszego? Jedna się nie otworzyła bo miała zepsutego rara, a w drugiej brakowało grafik od projektu. W takiej sytuacji mamy 2 gry. Zacięty pojedynek. Zadacie może pytanie, czy nie mógł reptile jakoś coś zrobić, aby te prace przeszły? Nie da rady. Czekać tydzień czasu na odpowiedź na jednego maila i się nie doczekać, a z brakiem materiałów autor powiedział, że nie ma ochoty szukać grafik, których użył, bo ma bajzel w bazie RTP. Czyli automatycznie zmniejszyli szanse na swoje zwycięstwo. Mamy 2 gierki: Contra oraz Super Mario Bros, trzeba przyznać autorzy się postarali (pochwała za wytrwałość, w ogóle, że próbowali coś osiągnąć!), SMB zmiażdżyło wszystko i wygrywa konkurs. Prawdopodobnie w tym tygodniu jeszcze gierka trafi do nas na stronkę, ale trzeba walnąć do niej reckę i takie tam. Czy autor gry odbierze swoją nagrodę? To się okaże.

Może ktoś jeszcze się odważy zapytać, kiedy kolejny konkurs, wiecie może zasady się zmienią przy kolejnym konkursie, który może będzie jak dostanę listę 50 osób gotowych do przystąpienia, gdyż inaczej cała zabawa raczej nie ma sensu.
Jya!


20 lipca 2008 - 20:05 (LionHead)

Siemanko

Coś mało ostatnio newsów przybywa, ale nie jest źle. Może redaktorzy niższej rangi niedługo zaskoczą nas nowymi materiałami. Może..
Dzisiaj do Gier dochodzi pierwszy projekt na naszej stronie pod Makera VX o nazwie Łowcy Skarbów. Tytuł tej gry jest raczej niezbyt powalający, a gierka sama w sobie średnia, ale komuś może przypadnie do gustu tak na początek. Trzeba zaznaczyć, że jest to gra tak jakby logiczno-zręcznościowa. Zresztą, Sozan wszystko wam przybliży w jego recenzji do tegoż projektu.
Pewnie ktoś zauważył (albo nikt), że nie ma jeszcze ogłoszenia o wynikach konkursu. Spokojnie. Reptile zawita zapewne dzisiaj w późniejszych godzinach i dorzuci te informacje.

Pozdro


20 lipca 2008 - 16:00 (Virdos)

As - salama !
Powracam do was ludu RPGM !
Virdos wyjeżdża i już newsy idą 2 na tydzień ...Co jest z wami chłopaki ? (?_? )'
Odemnie nic nie ląduje, bynajmniej teraz ... Dopiero co się pojawiłem ...
Może jeszcze jak pojawię się drugi raz to coś się zmaluje albo skręci ...
Nie ma co więcej pisać ...

Ma'a as-salama!15 lipca 2008 - 21:24 (LionHead)

Witam

Znalazłem w końcu chwilę, aby dać kolejny news z mojej ręki. Najpierw kilka linijek o ostatnim spotkaniu na czacie: Od momentu zorganizowania spotkania i wstawienia licznika, nasz chat trochę się rozruszył i jak widać - prawie codziennie ktoś tam zagląda. Przydało by się jeszcze odnowić puszczanie radyjka co piątek. Spróbuje coś pokombinować z tym w najbliższym czasie.. Aktualnie atmosfera na chacie jest w miarę dobra, choć jak zwykle trafią się zbyt aktywne osoby =P Ale szczegół, zapraszam wszystkich do zajrzenia tam.
Zajmijmy się teraz sprawą materiałów.
Pierwszy pack, który dzisiaj zostaje wrzucony to skrypt Sety pod RPG Makera ME od Masquitice'a (skrypt znajdziecie w dziale Przedmioty), następnie lecą: pack Face'ów z Naruto pod VX'a od Gądzia i drewniane Windowskiny pod VX'a ode mnie.

Na dzisiaj raczej wszystko załatwione. To ja idę coś wszamać =D
BTW. O dziwo coś taki dłuższy news wyszedł.

Pozdro


12 lipca 2008 - 16:48 (Reptile)

Konbanwa,
Ooo, ale dawno reptile nie było na stronce, aż tak dziwnie to wygląda, co nie? Nie przyzwyczajeni z leksza na pewno, ale spokojnie - to że inni piszą newsy to dobry znak (ba, nawet i bardzo dobry znak!). Wczoraj w czasie chatu, udało się naprawić (widoczny już na stronie) licznik ile osób aktualnie siedzi na chatcie. Teraz o wiele łatwiej będą wypadały jakiekolwiek spotkania. No to na stronę przy okazji można wrzucić jakieś materiały, to do RPGVX porada razem z gierką demonstracyjną, nad którą męczył się Sozan przez kilka dni. Porada odnośnie zamiany postaci w jakieś coś innego. Bardzo fajnie zrobiona, polecam przeczytać i zobaczyć gierkę demo, a Julia Chang dorzuca się do newsa swoimi oryginalnymi titlami pod RPGME. W sumie to tyle, monitor tak smuży, że aż ciężko się na to wszystko patrzeć. Trzeba będzie się chyba przerzucić na jakieś TV czy coś.
Jya!


11 lipca 2008 - 17:55 (LionHead)

Siemanko

Do rozpoczęcia spotkania zostało jeszcze 5 minut i jak zwykle nie czas zbytnio się rozpisywać ^^.
Dlatego od razu wrzucam kolejne materiały od siebie.
Są to znów grafiki pod VX'a, a konkretnie:
  • 5 BattleFloor'ów (Edit)
  • 5 BattleStart'ów (Original)

Ok, udało się zdążyć przed 18.
Częstujcie się, zapraszam za chwilę na czat.

Pozdro.


10 lipca 2008 - 19:14 (LionHead)

Witam

Jak zapowiadałem wcześniej - dzisiaj kolejny krótki news, w kolejny krótki dzień. Reptile chyba gdzieś zniknął? albo coś w tym stylu, bo tak pusto sie zrobiło =P.. Hm, może pojawi sie niedługo. Ok, więc dzisiaj z moich rąk dochodzą Windowskiny w zielonym odcieniu pod RPG Makera VX. Coś skromnie, jak to zazwyczaj bywa, ale powoli do przodu. Może komuś przydadzą się te skórki okna.
Planuję też zrobić małe spotkanie na czacie, może ktoś zainteresowany zjawi się jutro o 18? Nasz konkurs kończy się za 6 dni, więc warto pogadać o rzeczach z nim związanych, waszych projektach itd.. No to by było na tyle. Zapraszam jutro (czyli w piątek, jakby ktoś nie wiedział) o 18.00 na chat. Mam nadzieję, że ktoś sie zjawi.

Pozdro.


9 lipca 2008 - 15:33 (Kspark)

Witam

Dziś po dłuższym czasie dodaje na twierdze:
  • 14 animacji Goku i Gohana (RIP)(XP)
  • 5 custom charów (ORG)(XP)
  • 2 templaty postaci(ORG)(XP)
  • 10 ikonek związane z JP wojownikami(ORG)(XP)
dużo tego nie jest ale coż, może czasu jest wiele ale brak chęci... może w najblizszym czasie coś dodam

Pozdrawiam


8 lipca 2008 - 16:55 (LionHead)

Witam

Niektórzy śpią, niektórzy coś nie dają odznak życia, więc postanowiłem wrzucić dzisiaj tego krótkiego newsa. Burza za oknem sprawiła, że pisze po raz trzeci tą notkę, dlatego nie rozpisując się zbytnio, przejdę do konkretu =P.
Ostatnio na mój mail przybył pack Charów od Gądzia, który dzisiaj trafia do naszego downloadu. Jest to kilka edytowanych postaci o nieokreślonej tematyce (typu: Goku, jacyś Łowcy itd.), może komuś sie przyda w projekcie. Sry, że musiałeś tyle czekać. Wypadałoby też coś wrzucić od siebie.. Niestety lipa, trza przeboleć mały remont, który uniemożliwa mi dłuższy dostęp do PC. A więc mam nadzieję, że uda się coś przygotować w najbliższym czasie..

Do następnego.
Pozdro


8 lipca 2008 - 13:26 (Virdos)

Ahlan wa-sahlan!
W dzisiejszym newsie powiadam wam, iż został umieszczony tylko mały pack transitionów, pod xp oczywiście.
Zapraszam do pobierania ...
Jest jeszcze wcześnie, a news już jest ...To chyba dobry znak !
Mam nadzieję, że ktoś jeszcze dzisiaj newsa sypnie, albo chociaż podeśle materiał ...To umieścimy !
To by było na tyle...

Ma'a as-salama!7 lipca 2008 - 23:06 (Virdos)

Konbanwaa,
Reptile przyprowadził do porządku mój ukochany dział ICO* ...
DZIĘKI!
Odkąd rzuciłem ten pomysł, znalazł się w tym dziale tylko jeden pack...
Smutne - nie ?
Żeby było mu raźniej, dorzucam dzisiaj następny pack ...Patrzcie - to już trzeci !
Coś wogule redaktorzy śpią ... Packem nikt nie rzuci ... Kto to widział ?
Mam nadzieję chłopaki, że wrzucicie wyższe obroty i zdążycie rzucić jakimś materiałem w tym tygodniu ...
To by było na tyle ... Zapraszam do pobierania Download -> ICO* ...
Aaaa... Zapomniałbym jeszcze jedno ...
To co tam wspominałem o jakimś nowym złomie, to nie damy go na stronę...
Siadłem i zbadałem wogle kto go sknocił ...
Tak więdz został stworzony przez jakiś gości ale nie z Enter Brainu ...
Chętni niech szukają w google RPG Toolkit.
Nie polecam go od siebie no ale , może się komuś przyda ...
Jya ne !6 lipca 2008 - 23:20 (Reptile)

Konbanwa,
Miały być newsy - pokazały się, szkoda tylko, że bez jakichkolwiek materiałów, materiałów przy okazji poprzedni mój news z tego dnia został usunięty. DZIĘKI! No, ale sytuacja została naprawiona. Przy okazji, skoro newsika reptile wsadził na stronę to poinformuje o kolejnym dziale w download -> *.ICO ponownie ruszyło, można pobierać, i przysyłać ciekawe prace odnośne tego działu. W sumie na razie tylko 2 packi, ale zawsze od czegoś trzeba zacząć prawda? Prognoza na jutro zapowiada kolejne graficzki, miejmy nadzieję, że wszystko się ułoży i news pojawi się z samego rana.
Jya!


6 lipca 2008 - 18:12 (Virdos)

Konbanwa,
Virdos znowusz miał długą przerwę od newsów ... Pewnie przez tego hosta dziadowskiego byłego...
Nie będę się teraz rozpisywał bo nie ma o czym...
Powiem krótko ... Zastanawiam się czy nie zamieścić małego programiku od [EB!] ... Wypuścili go nie tak dawno, ale jakoś znać nie dawali ...
Szczerze mówiąc mało mi na niego temat wiadomo, ale się dzisiaj postaram go 'rozgryźć' i najpierw z Reptilem pogadam, czy się na niego zgodzi.
Jak nie to może trafi tutaj z innych źródeł, albo umieścimy tekst na jego temat w dziale 'inne' ... Zobaczy się...
Jya ne !


6 lipca 2008 - 11:44 (Reptile)

Ohayoo,
Aj, co za pech, że wczoraj reptile się nie wyrobił z newsem. Dzień poszedł w .. na marne no. Cóż, trzeba dzisiaj będzie jakoś nadrobić, ale w sumie i tak tylko tutaj chwilowo, że tak się wyrażę przelotem. Do downloadu ląduje od reptile pack ekranów tytułowych do RPGVX, nie jest to jakieś coś nadzwyczajnego, ale obrazki zostały bardzo ciekawym stylem wykonanym, więc być może, ktoś je wykorzysta do swojej fabuły, czy może nawet jako ten ekran tytułowy. W packu znajdziecie 8 pliczków, o tematyce japońskiej, japońskie rysunki. Ma reptile nadzieję, że się jakoś to komuś przyda. Może na wieczór jeszcze znajdzie się czas na jakiegoś newsika.
Jya!


4 lipca 2008 - 22:24 (Reptile)

Konbanwa,
Coś późno dzisiaj, ale zawsze znajdzie się mała chwila na newsa. Z ostatnich wieści, Sozan w końcu się doczekał umieszczenia swojej prostej porady na temat wyboru postaci, co najlepsze pod RPGVX (!). No wspaniale, mamy pierwszą poradę do nowego rpg makera. Co prawda taką poradę można wykonać na wiele sposobów, ale takie coś też może być. Dzisiaj reptile nie będzie pisał tak wiele, a skorzysta z formy nietypowego newsa i odda głos staremu znajomemu z redakcji.

Michu: Dokładnie o godzinie 21 swoją premierę miała karcianka Manga Carta, w której występują bohaterowie 14 anime.


Rozgrywka opiera się na staczaniu pojedynków, za wygranie których (na odpowiednio trudnych warunkach) uzyskujemy możliwość wykupienia specjalnych bonusów. Projekt stworzono w RPG Makerze 2000, ale nie trzeba instalować żadnego softu, żeby odpalić grę. Szczegółowy opis zasad oraz poradnik jak uruchomić MC (sprawa dosyć banalna) znajdują się w instrukcji (format PDF) dołączonej do gry. Screeny, download oraz wersję online poradnika możecie znaleźć na stronie projektu.


Szkoda, że te informacje trochę tak na sucho zostały przygotowane, no ale ok. To by było tyle jeżeli chodzi o dzisiaj, jutro reptile kolejnego trzaśnie newsa. Ymmm wy wiecie, że konkurs został przedłużony do 16 lipca, prawda? <(((_^)
Jya!


3 lipca 2008 - 13:54 (Reptile)

Konnichiwa!
Dobra, przyszła pora dodać w końcu jakieś materiały graficzne, to się przekłada już od dłuższego czasu, ale jak widać, na wszystko przyjdzie czas. Jakiś trzeba przyznać zbieg okoliczności, gdy dzisiaj postanowił reptile dodać swój skromny pack facesetów bohaterów z gry Dragon Ball (tylko 294, odwróconych w lewo jak i w prawo), 256kolorów, przystosowane dla RPGME. Nic nie stoi na drodze, aby skonwertować je do innego makera. Pewien koleś o nazwie: Lyserg, postanowił przyłączyć się dość dawno temu i podesłał Panoramas do RPGXP, zripowane z GBA Dragon Ball Z: Buu's Fury, a podczas pisania newsa Sori dorzucił od siebie pack Charactersów do RPGXP, oczywiście bohaterowie Dragon Ball. Przy czym jest średnia tutaj jakość, ale powiedział, że jakby co zrobi je doskonalsze i oczywiście więcej (mamy nadzieję nie?). Zawsze komuś się przyda.

Przy okazji Charactersy do RPGXP nie działały, link został naprawiony.
Jya!


2 lipca 2008 - 13:01 (Reptile)

Ohayou!
Trzeba przyznać, to był strasznie ciężki miesiąc (czerwiec), dla nas w twierdzy redaktorów, dla was makerowców w szkole no i dla co po niektórych studentów jeszcze nadal się to ciągnie (niestety). Ale trzeba wierzyć, że jakoś wszystko się zawsze ułoży. Twierdza powraca na nowym serverze, na nowym hostcie, z którym musimy jeszcze parę spraw ustalić, co i jak.

Mieliśmy zebranie redakcyjnie - wszystko ułożyło się zgodnie z zaplanowaniem, redakcja się jeszcze bardziej wykruszyła (wniosek: potraficie wyciągnąć sami?). Porządek w pokojach się ponownie zrobił, no i wszystko zaczyna być na swoim miejscu. Na razie strona jest postawiona, ale trzeba jeszcze sprawdzić dokładnie co działa, a co nie, więc aktualnie się tym zajmuję, może reszta redakcji też pomoże, jeżeli zechce oczywiście - bo tutaj nikt nikogo do pracy nie zmusza (((_^)

Jakbyście znaleźli jakiś błąd - dajcie od razu znak na maila, to jak tylko reptile będzie mógł to go od razu naprawi (mimo iż wszystko powinno być w porządku, ale to różnie bywa).

No i ostatnia sprawa na dzisiaj, sprawa konkursu. Wygląda to tak, że (są pracę!), ale jednak kilka osób nad swoimi projektami pracuje, gdyż mają ochotę wystartować, a jako że strona była padnięta i 0 informacji o konkursie (eh, mogli z forum po prostu skorzystać, ale dobra), reptile pójdzie na rękę i przedłuży konkurs do 16 lipca. To już chyba wystarczająco dużo czasu, chyba, że chcecie jeszcze więcej no to już na forum pisać petycje, tam Masquitice na pewno ucieszy się z kilku nowych postów.

Co więcej napisać, pewnie jutro już wszystko wróci do normy. Możemy spać spokojnie...
Prawdopodobnie.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022