...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 44 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2008: Sierpień


Uwagi dodatkowe:
25 sierpnia 2008 (14:00) - 3 września 2008
Ponowne problemy z hostem, transferem itp. Dość częsty przypadek jak widać.

25 sierpnia 2008 - 00:32 (Reptile)

Konbanwa
Ach, niestety nie udało się wczoraj (w niedzielę) na zakończenie dnia walnąć newsa, ale w sumie kilka minut opóźnienia, może znajdą się osoby, co jeszcze buszują po Internecie i przeczytają nowości na Twierdzy, inni będą chyba musieli po prostu przewijać żeby tę treść przeczytać, thi-hi (((_^)

Powoli nasz download (z grami) zbliża się ku końcowi. Tnz. Większość gier co mieliśmy kończymy przeprowadzką i prawdopodobnie reptile po jakieś nowe gierki siągnie do archiwum i powyciąga jakieś z roku 2002, gdyż naprawdę tego było sporo z tego co się pamięta. Większości co prawda RTPówki, ale może znajdzie się też coś dobrego. Na dzisiaj do gier ląduje jeden z klasyków RPGXP - Parallel Worlds, ok. może nie klasyk, bo tak nie dawno to wyszło, ale tytuł znany niemal wszędzie. Tak, więc miłego pobierania.

No i dobra wiadomość na koniec dnia, w tym miesiącu ktoś zrobi Newa, i to nie będzie reptile. Okazało się, że redakcja też się rozrusza i po bardzo długiej nieobecności zaczną pisać newsy. Aczkolwiek, tak zapowiedzieli, i przyniosą ze sobą bardzo przydatne materiały...
Czyżby to oznaczało, że mogę przesiedzieć przy swoim projekcie i coś w nim ruszyć? (((_^)
Zobaczymy - jak na razie pozostaje nam czekać.
Jya!


22 sierpnia 2008 - 19:53 (Reptile)

Konbanwa
Niestety wczoraj nie wyszło dodać newsa, uwierzcie mi, nie dało rady (w końcu reptile też kiedyś musi sobie zrobić wakacje, chociaż te jedno dniowe). Mimo wszystko trzeba przyznać, że nowy server sprawuje się wręcz bardzo dobrze. Wszystko hula i śmiga jak na sterydach, tak wszystko dobrze się układa, że chyba jutro włączy się nawet i rozrusza trochę radio. Jeżeli ktoś zada pytanie, dlaczego jest tak mało newsów na stronie - to odpowiedź jest bardzo prosta: redakcja zrobiła sobie wakacje. Niektórych nie widać dość długo, innych czasami widać, ale nic nie mówią, i chyba jednego dnia za to szczerze zapłacą (((_^)

Ale w sumie nie o tym miała być mowa. Kilka dni temu obiecał reptile dodać nową gierkę od Krisuroku, z początku były problemy, tak wielkie, że prawdopodobnie większości makerowcom, gra by nie odpaliła. Skąd ta pewność? Kto ma dwurdzeniowe procesory z 2GB ramu? Gdybyśmy puścili ankietę, to pewnie nie wiele osób, a właśnie na takim sprzęcie jest tworzony projekt Harvest Noob: The Evil Tomato. Tyle elementów było tam nawrzucane, że nie dało się grać, jednak autor poszedł na rękę (nam wszystkim) i z kilku elementów na razie zrezygnował, tylko po to, abyś mogli przetestować jego demko. Cóż można więcej powiedzieć, opinie i propozycję proponuję kierować do autora. Być może jednego dnia ukończy projekt.
Jya!


20 sierpnia 2008 - 22:13 (Reptile)

Konbanwa
Kolejna wieczorna porcja zasobów do pobrania trafia na stronę. Kilka muzyczek oddających klimat miasta, wiosek, które podesłał (i wykonał) Nazgul King, ale także kilka nowych zasobów dla RPGVX, między innymi Battersy z gry Dofus Online, które podesłał Kamushi. Jak na razie skromny pack ripów z tej gry, ale prawdopodobnie się komuś przyda, jeszcze lepsza informacja - to dopiero pierwszy pack, za jakiś czas liczymy na kolejny (((_^)
Jya!


19 sierpnia 2008 - 13:08 (Reptile)

Jeżeli ktoś jest na tyle szalony, żeby liczyć ile tych hostów już było, to proszę bardzo, ale szczerze to odrazam. Przez ostatnie kilka dni (ponownie!) problemy z hostem, tym razem wynikiem była prawdopodobnie pogoda (burze, tornada, huragany wybuchy wulkanów itp. które miały miejsce w Polsce nie tak dawno, mówiono o tym min. w telewizji, więc temat nikomu raczej nie jest obcy). Kilka dni wolnego, poczym Twierdza wraca wraz z nowym serverem. Pytanie teraz: na jak długo? To się wszystko niestety okaże. Niestety w wyniku takiej przeprowadzki straciliśmy parę plików z downloadu (RPGME), dlatego chwilowo niedostępny będzie. Być może uda nam się pod koniec tego tygodnia przywrócić wszystko do normy. Cała reszta natomiast jest na swoim miejscu.

Miał reptile ochotę dzisiaj dodać aż 2 nowe gierki, problem w tym, że w jedną nie dało się grać ze względu na jej budowę, a w drugą to aż strach było grać. Dlatego trzeba wrzucić coś z starszych tytułów, między innymi Sven Mortais: Revelation jest już w naszym download do pobrania!

Wakacje wakacjami, ale chyba najwyższa pora ruszyć całą redakcję do jakiegoś w miarę normalnego funkcjonowania. Przyjaciele z redakcji, nie wiem czy zauważyliście, ale jest nas naprawdę bardzo mało i sobie wyobraźcie, że jak wasza sytuacja się nie poprawi w następnym tygodniu, to być może będzie nas jeszcze mniej (((_^)

albo nie, bardziej diaboliczny pomysł przyszedł do głowy - na razie czujcie się bezpieczni, do czasu.
Jya!


15 sierpnia 2008 - 10:37 (Reptile)

Ohayo
Trzeba przyznać, że pogoda potrafi nam płatać figle ostatnimi czasy. Jak ktoś nie spał z rana to mógł zobaczyć piękne błyskawice. Chwilowo się wszystko uspokoiło, więc można zarzucić kolejnym newsem. Trochę tak skromnie, gdyż pogoda zaraz może się zmienić i całe połączenie internetowe może ktoś wyłączyć. Johnfox zarzucił takim skromnym packiem ikonek SWAT (bronie, karabiny, buty, itp.) dla RPGXP, oraz JC postanowiła się nie nudzić, gdyż podesłała 20 ikonek ICO z gry Angels Online. Tymczasem reptile się prawdopodobnie zabierze, za recenzje kolejnych gier, które ma nadzieję jeszcze dzisiaj wrzucić.
Jya!


14 sierpnia 2008 - 22:07 (Reptile)

Konbanwa
Aj, niestety wczoraj wypadły jakieś sprawy, i dzień przepadł bez newsa, ale co się wleknie to nie ucieknie jak to powiadają. Tak zatem do downloadu ląduje kolejna obiecana gierka od Nazgul Kinga. Teraz, tak się zastanawiam nad nią i szczerze można powiedzieć, że została zdyskwalifikowana niż wygrała ten konkurs, ale co tam to się wszystko wytnie. Trzeba przyznać, że Super Mario: Druga strona medalu wypada nie najgorzej. Posiada wiele zalet takich jak oryginalna grafika wykonana od podstaw, oraz ciekawe zbiory muzyczne (jak i utwory) wykonane przez autora. Wszystko by było miodzio, gdyby nie fakt, że niestety wypadła nie najlepiej ze względu na fabułę (słabe dialogi) i ubogą walkę, która jest ciekawa i monotonna, ale mimo wszystko zachęcam do pobrania, gdyż to jest kawał dobrej roboty. To by było na tyle.
Jya!


12 sierpnia 2008 - 21:37 (Reptile)

Konbanwa
A to nas Kspark zaskoczył tą wiadomością. Tak niespodziewanie postanowił od nas odejść, z dnia na dzień nic nie mówić, ale cóż... przychodzi taka pora, że starsi muszą ustąpić młodszym, aby mogli robić - szkoda że cały problem w tym polega na tym, że młodsi nie posiadają umiejętności, jednak to się wytnie. Miło się z nami naprawdę współpracowało i cieszę się, że Twierdza mogła być tym jakimś okresem zabawy w twoim życiu. Powodzenia w nowym życiu, znaczy się na nowej drodze odpoczynku i hobby - nie przejmuj się już kilku kolesi się zgłosiło się na twoje miejsce. Zobaczymy co z tego wyjdzie (((_^)

Teraz może kilka informacji co nowego na stronie, prócz pożegnania jednego z redaktorów. Kolejna gra ląduje w dział download: Secret Stone. Nie jest to jakaś superowa nowość, ale zawsze dobrze jakiś klasyk od czasu do czasu wrzucić (w szczególności, że jeszcze ich kilka leży i czeka, aż ktoś podlinkuje - czytajcie reptile oczywiście). Johnfox uznał, że jesteśmy beznadziejni, i postanowił do nas dołączyć do redakcji. Podrzuca materiały pod RPGXP, mianowicie mały pack Tileseta, w którym znajdziecie characterseta (drzwi), oraz tilesety samotwórcze. No i także pack ripów postaci z gry Little Fighters 2, sformatowane do formatu RPGXP. W sumie to te charactersety to tak na chama trochę wciśnięte, no ale ok niech będzie. Tak więc witamy kolejnego nowego redaktora na naszej Twierdzy. Mamy nadzieję, że będzie nam się bardzo dobrze współpracowało i dość długo.
Jya!


11 sierpnia 2008 - 12:12 (Kspark)

Witam
Pisze tego newsa ponieważ chce ogłosic że kończę mą przygodę z Rpg Makerem, wypaliłem się, brak motywacji.
Trochę spędziłem czasu na scenie przeszło 2 lata, jak pewnie zauwazyliście coraz mniej materiałów dodawałem a jak dodawałem to bardzo słabej jakości. Wiec po co to ciągnąc dalej ? po co mam zajmować miejsce jak i tak nic nie robie ? Chciałbym podziękować całej redakcji za miłą współprace, oraz niektórym scenowiczom. Mam nadzieje ze redakcja dalej będzie ze mną utrzymywać kontakt, mam nadzieje ze scena zapamięta mnie z dobrej strony. Myślę ze pomogłem co nie którym robiąc skrypty oraz grafiki na twierdzy.
Kończąc newsa chciałbym życzyć redakcji dodawanie częściej materiałów jak najlepszej jakości, scenowiczą zrobienia dobrych gier, oraz Reptile'owi by dobrze prowadził twierdzą jak dotychczas.
Jeżeli ktoś ma jakies problemy z skryptami lub z czyms innym zawsze odpowiem na e-maila który napiszecie.
Tak wiec pozdrawiam wszystkich i zegnam


7 sierpnia 2008 - 21:55 (Reptile)

Offf... i na dzisiaj się nam udało jakoś napisać newsa. Mimo iż trochę krótki, myślę, że się większości spodoba, gdyż do działu download ląduje właśnie kolejna gierka (pełna z rpg makera 2000) stara jak świat: Shattered Samurai. Na pewno większość osób ją zna, tak na marginesie było inspiracją dla Black Demons. Zapraszam do pobrania. No i jeszcze taka mała wiadomość na koniec dnia. Właśnie wymieniliśmy się buttonami z stroną DB Champions

Kilka słów od autora strony:

Luxor:
No i stało się! DB Champion, jeden z najpopularniejszych PBF'ów działający kilka lat temu powraca. Uzbrojeni w nowe pomysły prezentujemy wersje 4.0, a wraz z nią kilka niespodzianek. Ze względu na długoletną przerwe i utracone dane graczy, a także nie wielką liczbe MG [Mistrzów gry] wznawiamy nabór na owe stanowiska, zgłoszenia rozpatrujemy w odpowiednim temacie. Administratorów stron dotyczących anime/mangi Dragon Ball zapraszam do wymiany.

Jak już wspomniałem, gry z poprzednich wersji zostały usunięte, tak więc zapraszam do ponownego zapisywania się i spróbowania swoich sił w nowym DB Champion. Liczymy także na aktywność nowych graczy, których serdecznie witamy.

DB Champion dysponuje zupełnie nowym wyglądem i nowym systemem. Na grę wpływać będzie pogoda, możliwa będzie podróż po różnych światach, rozszerzona zostaje oferta sklepu, wprowadzone nowe techniki i przedmioty. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić wszystkich do gry. Miłej zabawy


To by było na tyle, do jutra.
Jya!


6 sierpnia 2008 - 21:15 (Reptile)

Zgodnie z tym co napisane poniżej, postaramy się jakąś normę utrzymać (choćby sam reptile), przedstawię wam może kolesia o dość dziwnej nazwie: Nazgul king, które jest naszym nowym redaktorem na stronie. To on między innymi wygrał ostatni nasz konkurs (i mimo małej konkurencji, dał z siebie naprawdę dużo). Niestety jeszcze gierki konkursowej nie zamieszczę, gdyż trzeba napisać do niej ręckę, a w aktualnej sytuacji no, nie za bardzo mogę, ale spokojnie, cudeńko to zobaczycie w środę, a na dzień dzisiejszy King podesłał windowskinsy do rpgxp w chińskich klimatach, oraz mega pack ikonek z gry Neverwhinter Nights. Zapraszam jutro na kolejne materiały i wieści!
Jya!


5 sierpnia 2008 - 21:00 (Reptile)

Nie do wiary... Żeby aż tak się nikomu nie chciało nic robić. Tego się nie da opisać, albo inaczej, nie potrafię tego opisać. Newsów nie ma, ale miło jest zobaczyć, że ktoś wpada od czasu do czasu na chata. OK., żeby nie zanudzać, bo w sumie reptile tylko chwilowo dodaje 2 packi ikonek pod RPGXP. Trzeba przyznać, że koleś z forum ZiomeQ oraz Kwidzinskid zaszaleli i to na całego! Przysłali packi z bardzo skromną ilością. Jeden liczy 192 ikonek, a następny 1033. Zapraszam do pobrania, i mam nadzieję, że jutro ponownie reptile zawita z jakimś newsikiem.

Jako, że przez dłuższy czas mnie nie było, tylko w weekendy i otrzymałem wiele zgłoszeń do redakcji, ale niestety (jak zwykle) nie zdążyłem na nie odpowiedzieć i powiem wprost: nie wiem czy maile te są nadal aktualne, tak więc kto jest zainteresowany wstąpienie do redakcji, niech, ponownie wyśle maila, a reptile tym razem postra się na bieżąco dodawać nowe przysłane materiały, redaktorów, i odpisywać na te maile.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022