...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2008: Wrzesień


26 września 2008 - 09:21 (Reptile)

Witamy!
Dzisiaj na strone zostały dodane, aż 2 skrypty ruby (prezenciki), których od dłuższego czasu nie było widać. #1 przysłał Rave, jest to skrypt. Podesłany kod umożliwi nam stworzenie intra przed ekranem tytułowym. Intro jest tworzona na oddzielnej mapce wykorzystując zdarzeń - w zasadzie bardzo prosta sprawa, ale w razie problemów został dodany skrypt do pobrania, a w nim cały pokaz gry. #2 prezencik jest od Nazgul King, o wiele łatwiejszy do nazwijmy tak zainstalowania. Wystarczy kod przekopiować i wkleić do nowej stworzonej kategorii nad main. Skrypcik wyświetla Paski Hp oraz Sp nad głową naszego bohatera. Być może komuś się przyda przy tworzeniu CBS.

Na razie można powiedzieć, że wyjeżdżam i nie gwarantuje, że może nie być trochę newsów. Zależy czy redakcja się ruszy do napisania jakiegoś nowego działu, bo mogą walczyć tylko z tekstami, ale mam nadzieję, że reptile szybko wróci, odpocznie od tego całego Internetu i przywiezie ze sobą jakiś mały skromny upominek.
Jya


23 września 2008 - 23:30 (Sozan)

Witam was!
Jako że strona zaczyna zamieniać się w bloga, napiszę swojego pierwszego newsa. Na stronce ląduje pack battlerów z DB od Gądzia. Znaleść go można w dziale download - RPG Maker XP, ale równie dobrze można ich użyć do VX. Sam coś zrobię jak tylko będzie mi się chciało. Aha, byłbym zapomniał. Na forum powstał nowy dział nazwany Miasteczko RPG Makera. Jest on prowadzony w formie zabawy, przypominającej sesje RPG. Zapraszam do wzięcia udziału. No, to by było na tyle.
Pozdrawiam,
Sozan


23 września 2008 - 11:55 (Reptile)

Dzisiejszy news może niektórymi osobami wstrząsnąć, nie ze względu na materiały, ale ze względu na polskich makerowców, o których można powiedzieć, że to jest banda niewychowanych szczeniaków rozpieszczonych przez rodziców do granic możliwości! Wnioski padły po tylko jednym cytacie, który otrzymałem na komunikatorze: Nareszcie ktoś z poczuciem humoru bez cenzury... jak to określili użytkownicy. Odnosi się to do jednej z stron makerowskich (wytykać palcem nie mam zamiaru, kto się zainteresuje, na pewno będzie wiedział o co chodzi). Nie wiem jak mamy się do was zwracać, po imionach, nazwiskach, pseudonimach, albo normalnie hej wy - słuchajcie uważnie: Powiem prosto z mostu, że nie podoba mi się takie zachowanie, i nie tylko mnie, ale także zapewne innym makerowcom. Rozumiem, że bycie wulgarnym aktualnie jest modne i ukazuje, że jest się dorosłym, kto nie używa wulgaryzmów, ten może zostać nazwany ciotą w gronie kumpli. Może nad tym nikt się nie zastanawia, ale spójrzcie w przyszłość, o te kilka kroków, jeżeli się to nie zmieni. Nowi makerowcy, nie mający szacunku dla nikogo (to, że już w tej chwili niektóre osoby nie mają szacunku, to swoją drogą, ale wyobraźcie, że będzie jeszcze gorzej), wszystko zaśmiecone wulgaryzmami (kolejna sytuacja, czytanie tutoriali pisanych przez autorów, którzy zamiast przecinka, mówią o kobiecie, która nisko się ceni) - strony, fora, księgi gości, chaty, shoutboxy. Chamstwo i wzajemny brak kultury. Najprawdopodobniej tak może być i będzie, jeżeli wasze zachowanie nie ulegnie zmianie, co kogo to jednak obchodzi prawda? Od wieków są osoby, co nieustannie starają się, aby ta nasza biedna scena jakoś podskoczyła poziomem do tych zagranicznych, jednak tego typu zachowanie nas od tego celu oddala, i pozostaniemy na tym etapie, gdzie wszyscy smucą i płaczą bo na granicznych scenach jest o wiele lepiej. Jeżeli słowa do was nie docierają, bo nie macie ochoty czytać, może przekonamy was jakimiś materiałami. Pierwsza gra z archiwum wzięta, ciężko dostępna: Jappan Warriors, zakurzone jak świat i za pewne mało kto o niej pamięta. W takim wypadku na stronę ląduje inna gra, mniej znana, ale o podobnej tematyce.

Alf - taka o sobie gierka, wszystkim za pewne się spodoba, a jeżeli zachowanie się nie zmieni, to niestety na scenie, będą same takie gry. Jak dla mnie i co dla niektórych raczej to się nie będzie uśmiechało, a fajnie może być tylko na samym początku - do czasu kiedy już takie gry wszystkim się znudzą. Można, więc tylko chyba czekać na jakąś Apokalipse, bo ciężko będzie to wszystko naprawić, a naprawdę nie uśmiecha się ta cała sytuacja (((_-)

Mam nadzieję, że to się poprawi i ktoś z redakcji poprawi mi dzisiaj humor jakimiś materiałami na stronę, aby wrzucić kolejnego newsa.
Jya


20 września 2008 - 21:34 (Reptile)

Welcome to RPG Maker Stronghold!
It is a real honour to write todays news in this kind of form, in fact it's the first time, I'm writting news in english. No, reptile doesn't gone creazy - it's just todays very special, because of our host -Sclek - espacially for them, so they could that Polish Community Welcomes everyone! And we mean - everyone! As you can see we put a button from our host, and a bunner at the bottom of our page.Well it's not like we don't welcome others, and we don't talk english you know. Everyone is really welcome. Don't know if there'll somekind of an switch or something to turn the whole site to english, but for now better leave the way it is.
So anyway, we're going to help each other, and hope everything will go just fine d(((_^)

And for todays news, Harven added HarvestMoon Charsets (Rips for rm2k3) and some systems, also for rm2k3. You can find them in the download, and I don't think that anyone has a problem with that.
- - -

Jeżeli ktoś nie rozumie, to już reptile tłumaczy: będziemy współpracować z hostem nawzajem, oraz Harven dorzucił do downloadu Charsety z HarvestMoon (na GBA), oczywiście ripy, no i kilka systemów jego roboty. Czy jakąś jeszcze miałem grę dodać? Nie... chyba nie. Może. Prawdopodobnie.
Jya


19 września 2008 - 14:29 (Reptile)

Konnichiwa!
Po czterech dniach męki udało się napisać kolejnego newsa. Co prawda przyszło to z wielkim trudem, nie ze względu lenistwa! Najpierw transfer, następnie pogoda, później podróże po lekarzach i szpitalach, aż w końcu reptile przeciwstawił się wszystkim przeciwnościom i powiedział śmiało: niech ktoś spróbuje mnie dzisiaj powstrzymać. Nikomu się nie udało. Tym oto sposobem w dział download lądują 3 zaległe gry:
  • Another Fantasy - z którą męczył się Johnfox ale dzielnie napisał jakiś tam tekstić do tej gierki.
  • Komnata - przy której Sozan spędził bardzo dobrze czas i polecam innym skorzystać z tej gierki.
  • Rhomik - no i powrót gierki Kalafiora, z rodziny Pac-manowatych
Na razie to by było na tyle, ale coś mi się wydaje, że jeszcze o jakiś materiałach zapomniał reptile. Jak je znajdzie to na pewno napisze o tym jak najszybciej, być może nawet i dzisiaj.
Jya


15 września 2008 - 10:43 (Reptile)

Ohayo~
Dzisiaj Johnhox razem z Harvenem postanowili dodać zasoby do Twierdzy w postaci skryptów. Harven klasycznie pod RPGME (dział inne) skrypt pt. Woda. Nie jest to nic trudnego, chodzi o to, że nasz bohater w niektórych momentach do połowy ciałem zanurza się w wodzie - taki skromny efekcik. Natomiast Johnfox złapał się za nieco wyższą szkołę jazdy i stworzył coś o nazwie AM(enu)S, jest to jego własny skrypt, który nieco polepsza wygląd okna menu (zrobione oczywiście w ruby), poprzez element ekranu tytułowego. Fajnie, że ten element się do czegoś więcej teraz nada. Skrypcik ten znajdziecie w dziale: Porady i skrypty > RPGXP > Skrypty Ruby. Jeżeli jakiś z redaktorów chętnie dzisiaj się dorzuci do jakiegoś newsa, będzie bardzo miło.

No tak, na temat redakcji, od kilku newsów tutaj się pisze i nic nie widać - do grona dołączyło 2ch nowych śmiałków Harven oraz Squall112, na jak długo się utrzymają, nie będzie się reptile bawił w proroka, ale miejmy nadzieję, że jak najdłużej. Jak widać, jeden się już rozkręcił, kolejny zastanawia w jaki sposób, oby zaczął robić coś za niedługo, bo inaczej się źle skończy. Stan hosta na dzisiaj wygląda na to, że zawitamy na dość długo, jedynie musimy zamieścić jeszcze małą reklamę, więc tak jak ostatnio najprawdopodobniej będzie na samym dole strony (aby nikt się nie wystraszył), podobnych jakiś pop-upów czy czegoś takiego raczej nie przewidują, ale to wszystko okaże się w praktyce.
Jya


14 września 2008 - 13:15 (Reptile)

Konnichiwa
Mała awaria komputera nie pozwoliła na dokończenie newsa, ale nic nie przepadnie. Od Harvena leci skromny pack na stronę z charsetami (RPGME) bohaterów DB:LOG, bohaterów z gier pokemon (ripy) oraz pack jakiś tam editów i oryginałów. Także jeszcze podesłał pack facesetów z DB:LOG. Sozan postanowił podesłać recenzję do gierki: Manga Carta. Co więcej pisać, trzeba zmobilizować redakcję do pracy (((_^)
Jya


12 września 2008 - 08:37 (Reptile)

No! Po kilku dniach męki, udręki i kłopotów udało ponownie się postawić stronę na kolejnym hostcie (nie liczcie ile już ich było). W poprzednim okazał się mały drobiazg, o którym nigdzie nie pisano, mianowicie o jakimś limicie ustawionym na dany plik (mianowicie, strona wyświetliła się kilka razy i dany limit się wyczerpał), pal licho z takim hostem. Udało się jednak znaleźć coś kolejnego i jak na razie zapowiada się bardzo dobrze i MAMY nadzieję się tutaj utrzymać bardzo długo. Ale spokojnie jakby co, reptile już szuka alternatywy tak na tzw. Czarną godzinę.

Tutaj chciałbym podziękować osobą, które także do mnie zagadywały przez maila, czy tam na komunikatorze proponując jakieś hosty: Brolly, Rave, Harven, Malttikettu, Virdos, Shen420, NWF, Nero. Gdyby chłopaki nie wasza pomoc, to prace by szły o wiele wolniej, tak więc dziękuję za powiadomienie mnie o jakimkolwiek hostingu, sprawdzonym przez was. Nie wszystkie odpowiadały, ale zawsze można było sprawdzić, co się nadaje a co nie. No ale tak jak mówię, trzeba jeszcze czegoś poszukać tak na wszelki wypadek, bo to różnie bywa (sami zresztą widzicie). Jakby co, wszystkie linki prawdopodobnie działają (downloady, kursy, gry itp. itd.) więc nie ma powodów do paniki.
Kuchnia, muszę się w końcu wyspać (((_-)
Jya


9 września 2008 - 11:08 (Reptile)

W zasadzie ten news jest za wczoraj, ale niestety już nie dałem więcej rady patrzeć się na monitor, notatnik i jakakolwiek chęć, żeby coś w nich jeszcze napisać. Może co po niektóre osoby wczoraj już zauważyły, że w Download pojawił się dział RPGME i MOŻNA już było pobierać materiały, problem polegał tylko na tym, że czasami się nie wyświetlały ich obrazki, e tam, mniejsza o nie, gdyż na dzisiaj reptile melduje Mission Complete, czyli download cały został zakończony, RPGVX, RPGXP, RPGME, Music, Sound, pliki ICO, programy, skrypty, porady, kursy i co tam jeszcze było do downloadu - aktualnie wszystko działa, za wyjątkiem jednej małej rzeczy.

...redakcja. Hmmm, hmmm, hm... chyba powoli zbliża się jakaś pora, aby zacząć coś kombinować w tymże kierunku.
Jya


7 września 2008 - 03:40 (Reptile)

Tak, dobrze widzicie, jest po 3:40 nad ranem - a reptile dalej walczy z plikami tesktowymi. Aktualne nowości na stronie to nic innego jak Porady i Skrypty dla RPGVX i RPGXP - podkreślając, WSZYSTKIE, nie jakieś tam drobne działy. Powinno działać wszystko. Porady łatwe, proste, zaawansowane, ruby no i nie pamiętam co tam jeszcze się wpisywało. Pozostaje do zrobienia: Download RPGME, Music, Sound, ICO, Programy, Porady i Skrypty RPGME. Jednak chyba te działy dorobi się odrobinkę później. Ciekawe ile jeszcze takich krótkich informacji się znajdzie na stronie. Z leksza zaczyna to mnie drażnić, miejmy nadzieję, że do końca tygodnia się wyrobimy.
Jya


6 września 2008 - 21:34 (Reptile)

Może niech sobie reptile z leksza dychnie od tego wszystkiego, powoli wszystko zaczyna się mieszać. Dział download RPGXP już jest sprawny! Prawdopodobnie wszystkie linki działają. Jakby coś było nie tak - dajcie znać najlepiej na maila, to zaraz sprawdzimy i poprawimy, gdyż 100% nigdy nie ma. Pozostają tylko jeszcze RPGME, Music, Sounds, Programy, Porady... Cóż, chyba chwila przerwy i reptile łapie się za kolejne działy, pytanie teraz co pierwsze?
Jya


6 września 2008 - 09:21 (Reptile)

Ohayo~
Przy małej przeprowadzce zmieniły się literki (z dużych na małe), co spowodowało, że przy niektórych tekstach, nie wyświetlały się obrazki. Maximus to dzielnie zauważył - powiedział Sozanowi, a on zakablował na niego, że ktoś się rzuca, iż takie coś ma w ogóle miejsce na stronie (nie no spokojnie). Tak, więc dzięki tym 2, kursy ponownie działają, i tym razem nie powinno być z nimi problemu - oprócz jeżeli się znajdzie coś do pobrania, bo sam tekst i obrazki powinny grać. Korzystając z okazji, dział gry funkcjonuje poprawnie, Sozan dorzuca nową gierkę - The Burning Grail, jest to co prawda angielski tytuł (RPG Maker 2003), ale zawsze miło jest się popatrzeć. No i jakaś, chociaż nowość, nowość nie co chwile informacje. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj uruchomimy jakiś dział download.
Jya


5 września 2008 - 21:12 (Reptile)

Kolejny news informacyjny, w dziale download zostały odświeżone wszystkie linki odnośnie RPGVX, oraz kilka od RPGXP (Animations, Autotiles, Battlebacks, Battlers). Jeżeli znajdzie się jeszcze odrobina czasu, to jeszcze się trochę nowy linków powrzuca. Trzeba jednak przyznać, że poszło znacznie lepiej niż się spodziewał sam reptile. Spokojnie - jeżeli nie dzisiaj, to jutro, kiedyś trzeba będzie te linki podlinkować. Choćby w nocy.
Jya


5 września 2008 - 17:31 (Reptile)

Być może trochę dziwnie jest pisać co chwile informacje o tym, co na stronie nowego, ale chyba dobrze jest poinformować, że dział Gry już funkcjonuje! Teraz pora na kolejne działy, tylko za co by tutaj się zabrać? (((_-)


5 września 2008 - 11:24 (Reptile)

Ohayo~
Właśnie przed chwilką ukończył reptile uploadowanie gier. Aktualnie są dostępne gry z downloadu z literek: A, B, C, D. Taka krótka informacja, i to raczej na dzisiaj koniec nie będzie, prawdopodobnie jeszcze nam się uda kilka literek załatwić - a jak dobrze pójdzie to nawet download (((_^)
Jya!


5 września 2008 - 01:33 (Reptile)

Konbanwa
Zła, zła i jeszcze raz zła wiadomość. Nie udało się jeszcze nic podlinkować, ze względu na niektóre wykonane prace (czytajcie brak czasu), stan strony jeszcze się nie polepszył. Jednak z czasem na pewno to się zmieni, Sozana moża zauważyć, że wrócił z wakacji i zaczyna powoli szaleć na forum i nie tylko. Zabrał się za ponowne napisanie plików TXT odnośnie działu download - RPGME. Tak więc, ktoś napisze pliki, a reptile walnie je na jakiś serverek. Główna treść tego newsa jest całkowicie inna. Dotyczy ona naszej Gospody, a dokładniej zdarzeń, które mają tam miejsce.
  • Pomoc przy projektach - wiele osób łączy się (dosłownie co chwile) w jakieś studia/grupy/teamy co próbują stworzyć jakieś dzieło. Problem cały polega na tym, że nie potraficie się jakoś dobrze ugadać. Jak jeden odchodzi - drugi zaraz przychodzi. Ustalcie jakiś termin i wytrwale działajcie! Osoby co by chciały pomóc, albo co są w jakiś sposób zainteresowane jakimś projektem grupowym zapraszam na forum.
  • Karczma pod Twierdzą - użytkownicy gospody chcą rozpocząć nową zabawę na naszej gospodzie. Przypominać będzie ona miała sesje RPG, w której biorą udział użytkownicy forum no i tworzą wspólnie jakieś wymyślone przygody. Co to ma na celu? Hmmmm - nabijanie postów (są maniacy, co im zależy na postach więc sobie nabiją trochę poprzez udział w zabawie a nie zbędny spam), mile spędzony czas, lepsze poznanie niektórych użytkowników forum, może i nawet inspiracja do własnego projektu? No kto wie. Na razie jest tylko 'projekt', z pytaniem, czy ktoś by był taką zabawą zainteresowany. Poniżej znajdziecie:
    Link do ankiety
Oczywiście, żeby wypowiadać się na forum, należy się zarejestrować, a to przecież nic nie kosztuje. Tylko wystarczy przestrzegać kilka zasad moralnych. No i czytanie ze zrozumieniem (((_^)
Zainteresowanych zatem odsyłam na gospodę. Czy coś jeszcze dzisiaj uda się zrobić? To się jeszcze okaże.Bądźmy pozytywnej myśli.
Jya!


3 września 2008 - 21:47 (Reptile)

Konbanwa
Uff, nareszcie udało się w jakiś sposób załatwić - w sumie niestety nie do końca. Problem nadal występuje w postaci: braku jakiegokolwiek downloadu. Mamy tutaj na myśli zasoby do RPGME, RPGXP, RPGVX, Gry, skrypty, music, ICO, programy - no dosłownie wszystko. Co na razie udało się zrobić to przywrócić stronę na jako takich warunkach, które raczej tragiczne nie są, a mówiąc o zasadach, to nieco je zmieniliśmy z redakcją. Jako, że strona w Internecie musi być, a zasady naszego hosta nie pozwalają na trzymanie linków do programów, to oznacza tylko jedno - komu zależy na programie to będzie go szukał aż znajdzie. Inny linki do materiałów/gier niestety jeszcze nie ma. Mamy zamiar (a raczej jesteśmy zmuszeni!) wgrać je na jakiś specjalny servis typu Rapidshare, Megaupload (nazwy zostały tak wymienione, nie sugerujcie się że na tym czymś będziemy trzymać pliki), ale wiadomo o co chodzi - klikniemy w przycisk Download jakiegoś charsetu i nas przekieruje do innej strony w której ponownie trzeba będzie kliknąć download. Prawdopodobnie każdy już wie na jakiej zasadzie działają tego typu strony, więc co tam o nich pisać. Kursy, porady i inne pliki tekstowe powinny działać. Jednak jesteśmy dopiero co po przeprowadzce, więc 100% pewności nigdy nie ma. Cóż, czas ponownie zabierać się do pracy. To by było na tyle, jeżeli chodzi o dzisiejszy dzień.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024