...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 50 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2009: Maj


25 maja 2009 - 19:31 (Reptile)

Konbanwa
Na stronę lądują mroczne ekrany tytułowe z gry Dark Messiah (dokładniej grafiki nazwijmy to artowe). Od razu dla versji ME,XP,VX, żebyście się nie pogryźli. Może od razu skorzystam z okazji i przypomnę wszystkim o zbliżającym się Dniu Matki, który jest jutro - nie zapomnijcie zrobić coś dobrego z tego powodu, kupcie kwiatki, czekoladki, posprzątajcie w domu, czy coś w tym stylu. Pokażcie, iż pamiętacie o swojej mamie, a redakcji przypominam o zbliżającym się zebraniu (((_^)
Jya!


19 maja 2009 - 16:40 (Sozan)

Witam was wszystkich,
Na stronę, a konkretnie do działu Download -> Gry, trafia gra autorstwa Anaryu - Forlorn Manor. Jest to bardzo dobra gra, więc polecam wszystkim zagranie w nią.
To chyba będzie na tyle...
Pozdrawiam,
Sozan19 maja 2009 - 16:27 (Reptile)

Konnichiwa, Wykopane prosto z gospody, Mannor napisał specjalnie dla was poradę odnośnie ruchomej mgły w ekranie tytułowym (RPGXP). Jego porada ląduje na Twierdzę, w odpowiedni dział (Porady i Kursy -> RPGXP -> Ruby). Reptile tutaj tylko przelotem, więc miejsce do popisu zostawię dla innych.
Jya


18 maja 2009 - 16:26 (Reptile)

Konnichiwa,
Coś takiego, news od redaktora - normalnie tylko pochwalić (((_^)
Dzisiaj na stronę lądują materiały od nowej osoby - Rockefeler -kilka charactersów do RPGXP, przedstawiających magów (róznego rodzaju) Stylowo - oczywiście pod RTP podchodzące (standardowe RGSSRTP - żeby znawcy się nie bili o znaczenie (((_-) ) Nie jest to jakiś nadzwyczajny pack grafik, ani ich ilość nie jest wielka, ale tak jak Sozan, trzeba dbać o wygląd, więc więcej ruchu.
Jya


17 maja 2009 - 19:50 (Sozan)

Witam,
Tak patrzę że Reptile dzień w dzień newsy wali, więc pomyślałem że się trochę ruszę i cośtam napiszę...
Tym razem jest to Price Changer - skrypt ruby którego pomysłodawcą jest Fragin, a wykonawcą jestem ja.
Można go znaleść w Porady i Skrypty -> Skrypty Ruby -> Price Changer. Opis skryptu znajduje się w samym skrypcie, więc o nim już nic nie powiem.
Pozdrawiam,
Sozan16 maja 2009 - 15:38 (Reptile)

InXer postanowił uratować dzień, aby nie zabrakło kolejnego newsa. Podesłał dość dziwny pack Fog'ów. Jeżeli ktoś przelicza na sztuki to: 15. grafik. Zastanawiam się, czy inni redaktorzy ruszą się także do roboty, czy znowu po miesiącach nieobecności zaglądną do archiwum i będą pisać jak kiedyś było inaczej. Chłopaki - wtenczas nas było 15 jak nie więcej osób, i wszyscy coś robili, a teraz co? Sami zresztą widzicie kto pisze newsy. To że zmienię wygląd strony, (niech ci będzie) - oceny gier - to niczego za bardzo nie zmieni - skoro mi się chce a wam się nie chce. Nie powiecie mi że nie macie czasu raz w tygodniu cos porobić? I wy się nazywacie redaktorami Twierdzy. Wstyd normalnie. Weźcie sie jakoś w garść i przeciwko wszystkim okolicznościom - do przodu!


15 maja 2009 - 12:26 (Reptile)

Krisurku podesłał ripy z gry Dune 2000. Pozwoliłem sobie to podzielić na 2 packi: pack do RPGXP oraz do RPGME. Pech chciał, że więcej materiałów było dla versji xp. Charactersety, ekran tytułowy oraz jeden ogromny tileset, znajdziecie w dziale Charactersets(RPGXP). Kolejny pack to chipset oraz title - RPGME dział Chipsets. Dziękuję za pack i oczywiście czekamy na kolejne prace.
Jya!


14 maja 2009 - 12:28 (Reptile)

Cieszę się, że w końcu ktoś tę sytuację sam zauważył - teraz pytanie: czy coś w tym kierunku zrobi, aby zmienić, czy tak jak większość postąpi w tym przypadku. Normalnie: dia ti? Chłopaki, dia ti... Może młodsze pokolenie zacznie szukać odpowiedzi na to pytanie (i jakieś rozwiązania), a odkładając filozofię na bok, InXer podesłał materiały pod RPGXP. Żeby nikt nie narzekał, że otrzymał moda na gospodzie za pack ikonek, to tym razem podesłał i pack ikonek i pack transitions. Jak sobie z tym radzić? Prawdopodobnie trzeba będzie ponownie zacząć robić materiały pod RPGME, bo został strasznie zaniedbany.
Jya!


11 maja 2009 - 13:15 (Johnfox)

Tak oto po jakimś czasie w końcu udało się dorwać do internetu... Dobra nie lać wody. W końcu oderwałem się od Soldat i zrobiłem coś konstruktywnego. Więc wysyłam świetny pack battlersów, z których można zrobić battlersy albo elementy title. Z resztą zobaczycie sami. Część druga to pack Tilesetów, jak się dobrze rozejżymy, pomyślimy i napracujemy, można złożyć 70% zewnętrznego tilesetu miasta z gry PW Titka.

Kiedy przejżałem archiwum, najstarsze jakie jest dostępne (Posty Jarga, Krulika, Miśka) tak sobie myślę: czy to twierdza się zmieniła, czy makerowcy, dlaczego kiedyś dzień przerwy w postach to było wydarzenie, a dzisiaj wydarzeniem jest dzień z postem. Odpowiedź: lenistwo pochłania świat. Myślę sobie, jak ten świat będzie wyglądać po jeszcze kilku latach? Włosy wypadają.


9 maja 2009 - 17:52 (Reptile)

Konbanwa
Kolejny pack muzyczek, który podesłał Fragin. Zbiór polskich muzyczek (Karaoke). Być może zainspiruje to do stworzenia jakiejś nietypowej gierki ala Guitar Hero, lub coś w tym stylu. Chciałem jeszcze jedną sprawę jakąś poruszyć, ale wyleciała z głowy, no coż, może jak sie przypomni to dam znać.
Jya!


6 maja 2009 - 18:57 (Reptile)

Konbanwa
Przez ostatnie dwa dni były jakieś problemy z serverem gospody. Cały host siedział i kwiczał, zatem pewnie jakaś drobna awaria - ma się to szczęście do hostów prawda? Przewiduje że za jakieś 2 miesiące splajtują, ponieważ Polacy postawili gospodę <(((_^)

InXer zastanawiał się od jakiegoś czasu czy wkroczyć w szeregi Twierdzy, wyobraźcie sobie, że reptile pomógł mu w tej decyzji. Na początek zarzucił pack ikonek z RPGVX pod RPGXP. Tak namęczył się strasznie przy tym jak widać, no ale lepsze to jak nic - od czegoś trzeba zawsze zaczynać, prawda? Wracając do mojej blogowej notatki, chyba reptile będzie musiał zacząć łowić jakieś młode talenty do redakcji, gdyż większość makerowców zapomniało o jajach (((_-)

...strach pomyśleć jak się znajdzie taka kobieta.
Jya!


3 maja 2009 - 20:10 (Reptile)

Być może trochę późno, ale myślę, że warto będzie przekazać tę informację, a w zasadzie zaproszenie dla Was:


Nowo reaktywowany wortal Fabryka Gier (istniejący od 2000 roku) chciałby zaprosić was do uczestnictwa w projekcie Ogólnopolskiego Zjazdu Twórców Gier, który odbędzie się w dniach od 27-31 Lipca 2009 roku we Warszawie.

Projekt ten zorganizowany w zeszłym roku po raz pierwszy przez wortal Fabryka Gier (http://fabrykagier.com ) i forum Click Portal (http://cportal.webd.pl ) w tym roku jest kontynuowany zamiast przez CP przez team Climou (http://climou.com ) i ma na celu poznanie się Niezależnych Twórców Gier z różnych środowisk jak RPG Maker, Game Maker, Kliki, Construct itp.

Więcej informacji znajdziecie na wortalu FG:
Tutaj #1, A także na oficjalnej polskojęzycznej stronie tej imprezy: Tutaj #2Czy jest ktoś może zainteresowany taką propozycją?


2 maja 2009 - 16:56 (Reptile)

No i gospoda ruszyła, cieszę się, że już po 2 dniach pracy widać jakieś efekty. 30 użytkowników, porobione działy - ale nadal jeszcze daleka droga zanim wszystko ułoży się tak jak ma być. Cały czas są wprowadza jakieś małe poprawki (jak np. problem z czasem na forum był, oczywiście już działa, nie ta strefa czasowa została włączona), dalej regulaminy itp. myślę że spokojnie Fragin się tym czymś zajmie i napisze coś o tym w wiadomościach na gospodzie. Dziękuję Krisu za wykonanie loga, spokojnie jeszcze poczekamy na przyciski. Oczywiście wraz z gospodarzami naszego forum będziemy walczyli, aby gospoda stawała się coraz to lepsza (będziemy wyłapywać błędy i starali się je poprawiać). Tak więc zapraszam do wspólnej zabawy, a do działu download ląduje pack facesetów (RPGME) bohaterów bohaterów gry Battle Arena Toshinden 4. Nie wygląda to najlepiej, ale być może zainspirują twarze do stworzenia jakiegoś bohatera.
Jya!


1 maja 2009 - 11:58 (Reptile)

Ohayoo
Stare newsy poszły won do archiwum jak widać, tak więc, nowy miesiąc rozpocznę mocnym ciosem co dla niektórych. Forum poszło i jest nowe, tylko tak sobie myślę nad małymi poprawkami. To znaczy: może przedstawię sprawę w dość jasny sposób:
  • Gospoda jest czysta, nie ma postów użytkowników, spamu itp. (póki co)
  • Gospoda nie ma regulaminów
  • Gospoda nie ma działów, podziałów
No dobra, jest tam kilka działów, ale gdzie cała reszta, o co chodzi: gospoda została postawiona dla was, zatem propozycja (z mojej strony) jest następująca: w dziale błędy/propozycje, napiszcie jak widzicie Gospodę. Jakie powinny być działy ich opisy, regulaminy itp. Zaznaczę nie chce tam widzieć czegoś typu: Nie opłaca się tego robić, czegoś zmieniać bo polska scena schodzi na psy.

Ludu kochany, jeżeli chcecie zrobić jakąś rewolucję, zmianę czy coś w tym stylu na naszej scenie uważam, że to jest wręcz idealny moment. Dlaczego? Ponieważ możemy zacząć od forum, makery, projekty, aż po całą Twierdzę. Stawiacie pytanie: czy to wypali? Pewnie. ...Jeżeli jednak nie chcecie zmian - to w zamian nie chce słyszeć narzekań. Tak więc zapraszam na nową gospodę. Logo też dla was pozostawiam, być może ktoś zechce zrobić i się wykazać, więc macie szanse. Kwestia kto ma się nią opiekować forum, na pewno będzie Fragin, a resztę zostawię wam. Być może znajdzie się jakaś odpowiednia osoba. Nawet, jeżeli chcecie, to sam reptile będzie się tym forum opiekować, ale jednak przemyślcie dobrze ten krok.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024