...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Virtua Twierdza
Pogromca II

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Jooble.org - pomożemy ci znaleźć godną pracę (domyślne wyszukiwanie: Game Developer)


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2009: Maj


25 maja 2009 - 19:31 (Reptile)

Konbanwa
Na stronę lądują mroczne ekrany tytułowe z gry Dark Messiah (dokładniej grafiki nazwijmy to artowe). Od razu dla versji ME,XP,VX, żebyście się nie pogryźli. Może od razu skorzystam z okazji i przypomnę wszystkim o zbliżającym się Dniu Matki, który jest jutro - nie zapomnijcie zrobić coś dobrego z tego powodu, kupcie kwiatki, czekoladki, posprzątajcie w domu, czy coś w tym stylu. Pokażcie, iż pamiętacie o swojej mamie, a redakcji przypominam o zbliżającym się zebraniu (((_^)
Jya!


19 maja 2009 - 16:40 (Sozan)

Witam was wszystkich,
Na stronę, a konkretnie do działu Download -> Gry, trafia gra autorstwa Anaryu - Forlorn Manor. Jest to bardzo dobra gra, więc polecam wszystkim zagranie w nią.
To chyba będzie na tyle...
Pozdrawiam,
Sozan19 maja 2009 - 16:27 (Reptile)

Konnichiwa, Wykopane prosto z gospody, Mannor napisał specjalnie dla was poradę odnośnie ruchomej mgły w ekranie tytułowym (RPGXP). Jego porada ląduje na Twierdzę, w odpowiedni dział (Porady i Kursy -> RPGXP -> Ruby). Reptile tutaj tylko przelotem, więc miejsce do popisu zostawię dla innych.
Jya


18 maja 2009 - 16:26 (Reptile)

Konnichiwa,
Coś takiego, news od redaktora - normalnie tylko pochwalić (((_^)
Dzisiaj na stronę lądują materiały od nowej osoby - Rockefeler -kilka charactersów do RPGXP, przedstawiających magów (róznego rodzaju) Stylowo - oczywiście pod RTP podchodzące (standardowe RGSSRTP - żeby znawcy się nie bili o znaczenie (((_-) ) Nie jest to jakiś nadzwyczajny pack grafik, ani ich ilość nie jest wielka, ale tak jak Sozan, trzeba dbać o wygląd, więc więcej ruchu.
Jya


17 maja 2009 - 19:50 (Sozan)

Witam,
Tak patrzę że Reptile dzień w dzień newsy wali, więc pomyślałem że się trochę ruszę i cośtam napiszę...
Tym razem jest to Price Changer - skrypt ruby którego pomysłodawcą jest Fragin, a wykonawcą jestem ja.
Można go znaleść w Porady i Skrypty -> Skrypty Ruby -> Price Changer. Opis skryptu znajduje się w samym skrypcie, więc o nim już nic nie powiem.
Pozdrawiam,
Sozan16 maja 2009 - 15:38 (Reptile)

InXer postanowił uratować dzień, aby nie zabrakło kolejnego newsa. Podesłał dość dziwny pack Fog'ów. Jeżeli ktoś przelicza na sztuki to: 15. grafik. Zastanawiam się, czy inni redaktorzy ruszą się także do roboty, czy znowu po miesiącach nieobecności zaglądną do archiwum i będą pisać jak kiedyś było inaczej. Chłopaki - wtenczas nas było 15 jak nie więcej osób, i wszyscy coś robili, a teraz co? Sami zresztą widzicie kto pisze newsy. To że zmienię wygląd strony, (niech ci będzie) - oceny gier - to niczego za bardzo nie zmieni - skoro mi się chce a wam się nie chce. Nie powiecie mi że nie macie czasu raz w tygodniu cos porobić? I wy się nazywacie redaktorami Twierdzy. Wstyd normalnie. Weźcie sie jakoś w garść i przeciwko wszystkim okolicznościom - do przodu!


15 maja 2009 - 12:26 (Reptile)

Krisurku podesłał ripy z gry Dune 2000. Pozwoliłem sobie to podzielić na 2 packi: pack do RPGXP oraz do RPGME. Pech chciał, że więcej materiałów było dla versji xp. Charactersety, ekran tytułowy oraz jeden ogromny tileset, znajdziecie w dziale Charactersets(RPGXP). Kolejny pack to chipset oraz title - RPGME dział Chipsets. Dziękuję za pack i oczywiście czekamy na kolejne prace.
Jya!


14 maja 2009 - 12:28 (Reptile)

Cieszę się, że w końcu ktoś tę sytuację sam zauważył - teraz pytanie: czy coś w tym kierunku zrobi, aby zmienić, czy tak jak większość postąpi w tym przypadku. Normalnie: dia ti? Chłopaki, dia ti... Może młodsze pokolenie zacznie szukać odpowiedzi na to pytanie (i jakieś rozwiązania), a odkładając filozofię na bok, InXer podesłał materiały pod RPGXP. Żeby nikt nie narzekał, że otrzymał moda na gospodzie za pack ikonek, to tym razem podesłał i pack ikonek i pack transitions. Jak sobie z tym radzić? Prawdopodobnie trzeba będzie ponownie zacząć robić materiały pod RPGME, bo został strasznie zaniedbany.
Jya!


11 maja 2009 - 13:15 (Johnfox)

Tak oto po jakimś czasie w końcu udało się dorwać do internetu... Dobra nie lać wody. W końcu oderwałem się od Soldat i zrobiłem coś konstruktywnego. Więc wysyłam świetny pack battlersów, z których można zrobić battlersy albo elementy title. Z resztą zobaczycie sami. Część druga to pack Tilesetów, jak się dobrze rozejżymy, pomyślimy i napracujemy, można złożyć 70% zewnętrznego tilesetu miasta z gry PW Titka.

Kiedy przejżałem archiwum, najstarsze jakie jest dostępne (Posty Jarga, Krulika, Miśka) tak sobie myślę: czy to twierdza się zmieniła, czy makerowcy, dlaczego kiedyś dzień przerwy w postach to było wydarzenie, a dzisiaj wydarzeniem jest dzień z postem. Odpowiedź: lenistwo pochłania świat. Myślę sobie, jak ten świat będzie wyglądać po jeszcze kilku latach? Włosy wypadają.


9 maja 2009 - 17:52 (Reptile)

Konbanwa
Kolejny pack muzyczek, który podesłał Fragin. Zbiór polskich muzyczek (Karaoke). Być może zainspiruje to do stworzenia jakiejś nietypowej gierki ala Guitar Hero, lub coś w tym stylu. Chciałem jeszcze jedną sprawę jakąś poruszyć, ale wyleciała z głowy, no coż, może jak sie przypomni to dam znać.
Jya!


6 maja 2009 - 18:57 (Reptile)

Konbanwa
Przez ostatnie dwa dni były jakieś problemy z serverem gospody. Cały host siedział i kwiczał, zatem pewnie jakaś drobna awaria - ma się to szczęście do hostów prawda? Przewiduje że za jakieś 2 miesiące splajtują, ponieważ Polacy postawili gospodę <(((_^)

InXer zastanawiał się od jakiegoś czasu czy wkroczyć w szeregi Twierdzy, wyobraźcie sobie, że reptile pomógł mu w tej decyzji. Na początek zarzucił pack ikonek z RPGVX pod RPGXP. Tak namęczył się strasznie przy tym jak widać, no ale lepsze to jak nic - od czegoś trzeba zawsze zaczynać, prawda? Wracając do mojej blogowej notatki, chyba reptile będzie musiał zacząć łowić jakieś młode talenty do redakcji, gdyż większość makerowców zapomniało o jajach (((_-)

...strach pomyśleć jak się znajdzie taka kobieta.
Jya!


3 maja 2009 - 20:10 (Reptile)

Być może trochę późno, ale myślę, że warto będzie przekazać tę informację, a w zasadzie zaproszenie dla Was:


Nowo reaktywowany wortal Fabryka Gier (istniejący od 2000 roku) chciałby zaprosić was do uczestnictwa w projekcie Ogólnopolskiego Zjazdu Twórców Gier, który odbędzie się w dniach od 27-31 Lipca 2009 roku we Warszawie.

Projekt ten zorganizowany w zeszłym roku po raz pierwszy przez wortal Fabryka Gier (http://fabrykagier.com ) i forum Click Portal (http://cportal.webd.pl ) w tym roku jest kontynuowany zamiast przez CP przez team Climou (http://climou.com ) i ma na celu poznanie się Niezależnych Twórców Gier z różnych środowisk jak RPG Maker, Game Maker, Kliki, Construct itp.

Więcej informacji znajdziecie na wortalu FG:
Tutaj #1, A także na oficjalnej polskojęzycznej stronie tej imprezy: Tutaj #2Czy jest ktoś może zainteresowany taką propozycją?


2 maja 2009 - 16:56 (Reptile)

No i gospoda ruszyła, cieszę się, że już po 2 dniach pracy widać jakieś efekty. 30 użytkowników, porobione działy - ale nadal jeszcze daleka droga zanim wszystko ułoży się tak jak ma być. Cały czas są wprowadza jakieś małe poprawki (jak np. problem z czasem na forum był, oczywiście już działa, nie ta strefa czasowa została włączona), dalej regulaminy itp. myślę że spokojnie Fragin się tym czymś zajmie i napisze coś o tym w wiadomościach na gospodzie. Dziękuję Krisu za wykonanie loga, spokojnie jeszcze poczekamy na przyciski. Oczywiście wraz z gospodarzami naszego forum będziemy walczyli, aby gospoda stawała się coraz to lepsza (będziemy wyłapywać błędy i starali się je poprawiać). Tak więc zapraszam do wspólnej zabawy, a do działu download ląduje pack facesetów (RPGME) bohaterów bohaterów gry Battle Arena Toshinden 4. Nie wygląda to najlepiej, ale być może zainspirują twarze do stworzenia jakiegoś bohatera.
Jya!


1 maja 2009 - 11:58 (Reptile)

Ohayoo
Stare newsy poszły won do archiwum jak widać, tak więc, nowy miesiąc rozpocznę mocnym ciosem co dla niektórych. Forum poszło i jest nowe, tylko tak sobie myślę nad małymi poprawkami. To znaczy: może przedstawię sprawę w dość jasny sposób:
  • Gospoda jest czysta, nie ma postów użytkowników, spamu itp. (póki co)
  • Gospoda nie ma regulaminów
  • Gospoda nie ma działów, podziałów
No dobra, jest tam kilka działów, ale gdzie cała reszta, o co chodzi: gospoda została postawiona dla was, zatem propozycja (z mojej strony) jest następująca: w dziale błędy/propozycje, napiszcie jak widzicie Gospodę. Jakie powinny być działy ich opisy, regulaminy itp. Zaznaczę nie chce tam widzieć czegoś typu: Nie opłaca się tego robić, czegoś zmieniać bo polska scena schodzi na psy.

Ludu kochany, jeżeli chcecie zrobić jakąś rewolucję, zmianę czy coś w tym stylu na naszej scenie uważam, że to jest wręcz idealny moment. Dlaczego? Ponieważ możemy zacząć od forum, makery, projekty, aż po całą Twierdzę. Stawiacie pytanie: czy to wypali? Pewnie. ...Jeżeli jednak nie chcecie zmian - to w zamian nie chce słyszeć narzekań. Tak więc zapraszam na nową gospodę. Logo też dla was pozostawiam, być może ktoś zechce zrobić i się wykazać, więc macie szanse. Kwestia kto ma się nią opiekować forum, na pewno będzie Fragin, a resztę zostawię wam. Być może znajdzie się jakaś odpowiednia osoba. Nawet, jeżeli chcecie, to sam reptile będzie się tym forum opiekować, ale jednak przemyślcie dobrze ten krok.
Jya!