...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 24 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2010: Maj


29 maja 2010 - 19:38 (Reptile)

Konbanwa,
Od dwóch dni staram się napisać newsa i zawsze coś nie tak z transferem. Dzisiaj chyba szczęście uśmiechnęło się do mnie, gdyż mogę poinformować, że wszystkie questy jakiekolwiek były zostały przywrócone. Mamy aktualnie: 66 questów (niektóre questy zostały połączone w 1). Przy okazji wrzucamdo downloadu nową gierkę (demo) od Fifixa, dość dziwaczne dzieło o nazwie Mura no Nazo. Ciekawy projekcik, przyznaję, w szczególności kiedy trzeba się pogłówkować nad zagadką. Projekcik wykonanyw rpgvx, no i spakowany wynosi 87 MB. Znajdą się osoby chętne do pobrania? Udanych transferów!
Jya!


26 maja 2010 - 19:09 (Reptile)

Konnichiwa,
Przez najbliższe dni oragnizm całkowicie odmówił posłuszeństwa, znaczy się - wyłaczył. Nie miałem jakichkolwiek sił, aby cokolwiek napisać. Trzeba jakoś nadrobić te straty, nie? Dzisiaj leci pak monsterów (dla RPGME) z gry Makai Toushi SaGa (Final Fantasy Legends I). Autorm spritów jest Indogutsu Tenbuki (wykonał jeden plik PNG), ale oczywiście ja musiałem powycinać potworki i zmniejszyć liczbę kolorów, ale i tak creditsy należą się Tenbukiemu. Kolejne txty, czy news - nie wiem kiedy będzie... Mam nadzieję, że niebawem.

Oczywiście wszystkim Mamom życzymy wszystkiego Najlepszego z okazji dnia matki! Dużo zdrowia, szczęścia, radości z waszych pociech. Każdy makerowiec w tym dniu powinnien ukazać swojej mamie, że powinna być dumna, iż ma syna/córkę makerowca. Nie wszyscy potrafią się bawić programem jakim jest RPG Maker, a jeszcze bardziej coś w tym sensownego stworzyć. Dziękujemy za dar życia, wychowanie i przekazanie wartości (no i oczywiście za komputer i internet). Mimo, iż nie jesteśmy zawsze przy was, nie zachowujemy się jak należy, nie zawsze nas rozumiecie... Nawet jeżeli spędzamy długi czas przed komputerem, to chcemy abyście pamiętały - Kochamy was...
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego, życzy Reptile z redakcją Twierdzy oraz z całą Sceną RPG Makera.
Jya!


20 maja 2010 - 12:43 (Reptile)

Konnichiwa,
Powoli materiały tekstowe dobiegają końca, nie sądziłem, że aż tak szybko się skończą. Kolejne questy zostały dodane, nie wiem czy wyrobię się z jakimiś materialami na jutro, bo czas naprawdę nie sprzyja, ale się postaram coś dla was wyczarować, jakieś dodatkowe grafiki czy coś w tym stylu. Natomiast na dzisiaj 20 questów z starych dobrych czasów. Zyczę miłego czasu podczas czytania.
Jya!


19 maja 2010 - 19:40 (Reptile)

Ave wszystkim po raz 2!
Starczy dzisiaj z questami, ale pozwolę sobie wstawić wypociny Harvena (tak dobrze się wam wydaje! Chodzi właśnie o tego Harvena, innego przecież nie ma). Jeżeli ktoś jest zainteresowany to ma się bardzo dobrze, od czasu do czasu zagląda jeszcze tutaj no i postanowił szrajbnąć małą refleksję na temat: Dlaczego zabieramy się za tworzenie gier?. Odpowiedź wydaje się bardzo prosta, ale dla świeżych makerowców (w szczególności którzy oddaliby życie za ruby) chyba nie do końca. Proponuję sobie zaparzyć herbatki, przystawić ciasteczka, odpalić dział Artykuły a następnie przeczytać kilka słów od Harvena skierowanych właśnie do was. Może to niektórym da trochę do myślenia...
Jya!


19 maja 2010 - 14:48 (Reptile)

Ave wszystkim!
Jakoś od godziny 10 czy 11 w dziale Questy pojawiły się kolejne zadanka do wykonania. Jednak łącze nie pozwoliło na poinformowanie o nowych questach na stronie. Jako, że do zakończenia dnia jeszcze daleko, to postaram się coś jeszcze wyczarować... Mam nadzieję, że ktoś te teksty czyta, w szczególności osoby które płakały za 2003 rokiem. Mam nadzieję, że niektóre questy (a może nawet i scenariusze) pojawią się w waszych projektach (((_^)
Jya!


18 maja 2010 - 19:31 (Reptile)

Konbanwa,
Dzisiaj kolejne questy wskakują do kolekcji (10 nowych, a w zasadzie starych). Z tego co widać, to zapowiada się nieźle tekstowy tydzień, zatem będzie dużo, a nawet bardzo dużo czytania. A niektóre teksty, mogą zaboleć.
Jya!


17 maja 2010 - 19:36 (Reptile)

Jeden poprawki, drugi egzaminy, trzeci szkoła, kolejny problemy z komputerem. Non stop te same śpiewki od przeszło kilku lat. Dlaczego tak mało robicie? Gdzie te newsy co były kilka lat temu? Gdzie ten klimat?. Gdzie wyście byli, albo gdzie ty Reptile byłeś przez te wszystkie lata? Gdzie byłem? Na Twierdzy... i nadal na niej jestem. Nie widać kto pisze newsy? A gdzie WY jesteście? Co zrobiliście dla Twierdzy - ba! - co zrobiliście dla całej SCENY, że wam tak niewygodnie? Kto nie pracuje, ten też niech i nie nażeka, bo nie ma do tego prawa. Obiecałem kiedyś, że wrzuce Scenariusze i Questy, scenariusze już są, questy - jak dobrze poszukacie, to też znajdziecie już na stronie. Co prawda nie wszystkie, bo zdrowie nie pozwala, ale niebawem wszystkie questy co do jednego, znajdą się ponownie na stronie. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni i zaczniecie robić dobre projekty.
Jya!


8 maja 2010 - 20:59 (Reptile)

Konbanwa!
Dzięki virdos za wczorajszego newsa, Reptile się niestety nie wyrobił (z transferem), tylko następnym razem postaraj się, aby nie był tak bardzo newsik rozstrzelony. Dzisiaj kontynuacja materiałów z tej samej gierki - Inuyasha Fuu'un Emaki - tym razem (w sumie) 41 facesetów dla RPG ME. Facesety w formie pictures, ale także jest w paku można znaleźć set normalnych facesetów (7) wypełnione prawie, że na maksa. Zatem udanych transferów.
Jya!


7 maja 2010 - 22:22 (Virdos)

Guten Abend!
Najpierw chciałbym dodać maturzystom otuchy... Spokojnie chłopaki najtrudniejsze za wami (^_^ )' na pewno nie poszło źle.
Życzę powodzenia na nowej drodze życia , wyboru studiów, nowego zamieszkania, nowych zajęć i tak dalej...
Ale nie ma czym się martwić, studia ponoć nie są wcale takie złe, można spać na sesji pod warunkiem, że koledzy wszystko zpiszą.
Trzymajcie się mocno!
Redakcja trzymała za was kciuki.
A teraz przejdę do drugiego wątku newsa, czyli wtrącę dzisiejsze materiały.
Reptile podsyła pack ripów dla RPG ME. Są to monster'sy z gry Inuyasha, zapraszam serdecznie do pobierania napewno się komuś przydadzą.
RPG ME > Zasoby > Monsters >
To by było na tyle.
Gute nacht !


6 maja 2010 - 09:37 (Reptile)

Ohayoo!
Miesiąc maj, może dla niektórych nie uśmiecha się za bardzo. Począwszy od wtorku, zaczynęła się mała sieka (co dla niektórych). Moment ważnych decyzji życiowych, moment, kiedy czasami trzeba się pożegnać z dobrą zabawą i programem RPG Maker, a najwyższa pora zabrać się za coś poważniejszego. Dzieci, rodzina, kariera, studia, praca... zaraz... to nie jest ta kolejność! Prawdziwego szczęścia w ten sposób nie znajdziecie, dlatego ostrożnie w wyborze decyzji.

Na szczęście są pewne osoby, które nie mają egzaminów (czy problemów ze szkołą) i mogą sobie pozwolić na szperanie po sieci. Tutaj brawa dla Radka, który z nudów szuka czegoś przydatnego dla innych. Podesłał kilka programów, które z początku nie miałem ochoty wrzucać (bo będą same problemy przez nie), ale jednak je wrzucam. Do downloadu zostały dodane 3 programy:
  • Character Maker XP - generator postaci dla RPGXP
  • Character Creator Studio V2 - tutaj znajdziemy 2 programy w jednym paku; jeden do generowania postaci, a kolejny do łączenia wygenerowanych postaci w jeden plik. Programy dla RPGVX.
Nie jestem zwolennikiem CharaEXów i uważam, że bardziej oszpecają projekty niż coś wartościowego do nich wprowadzają, ale cóż. Może komuś programiki się przydadzą jak to Radek powiedział. Tylko pamiętajcie o 2 ważnych faktach:
  • Tworząc postacie w tych programach nie jesteście grafikami (nie możecie się nazywać grafikami) - zatem nie szpanujcie za bardzo (((_^)
  • Na Twierdzę nie wrzucamy prac wykonanych w generatorach
dzięki, to by było na tyle, życzę miłego dnia, chociaż pogoda nie jest za ciekawa. No i udanej matury! Trzymamy za was kciuki!
Jya!


1 maja 2010 - 21:09 (Reptile)

Stare newsy do archiwum! Kwiecień nie przeszedł dokładnie tak jak reptile zaplanował, ale chyba, aż tak tragicznie nie było. Dzisiaj do downloadu lecą 2 proste (bardzo proste) zdarzeniówki - dla RPGVX i RPGXP. Mianowicie przedstawiają coś co w RPGXP było skopcone, a w RPGVX zabrane - chodzi o Typy Terenu, opcja która jest w rm2k(3). Przykładowe zastosowanie: wchodzimy na pole, a ono odejmuje nam energie. Zdarzeniówka posiada wytłumaczenie tylko przy RPGVX, ale gry demo są dla VX jak i XP. Wiem, że banalne w wykonaniu, zastosowaniu, ale komuś się to może przydać.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022