...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 52 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2010: Październik


27 października 2010 - 11:28 (Reptile)

Ohayoo!
Kim jest makerowiec? Kto zna definicje prawdziwego makerowca? Jeżeli reptile nie jest człowiekiem, ani makerowcem, to w takim razie kim? Na chwile obecną mogę jedynie podzielić się z wami nowymi materiałami, które otrzymuję, mianowicie Mrozik podesłał pak twarzy postaci z gry Heroes 1 (na RPGVX).

Nie mogę powiedzieć: ludu, zacząłem tworzyć nowy projekt! Wykorzystuje ABSa pana MO połączonego z systemem walki GubiD, super skrypt ruby na profile graczy zakodowane hasłami i niekończąca się lista skryptów ruby w dół. A dodatkowo 3 albumy Lordiego czy LP jako ścieżka dźwiękowa. Czy naprawdę tego oczekujecie? Czy wy jesteście normalni? Każecie mi wybierać między tworzeniem projektu, a Twierdzą? Już ten temat wałkowaliśmy kilkaset tysięcy razy i zdania nie zmienię, a dla przypomnienia: zajmuję się Twierdzą, a dopóki redakcja mi w tym bardziej nie pomoże, to nie ma mowy o jakichkolwiek projektach.

Jeżeli komuś chce się podejmować jakąkolwiek refleksję na ten temat, to zapraszam na forum. Uważam, że to będzie odpowiednie miejsce, a księgę gości zostawcie w spokoju, bo to nie jest miejsce na prowadzenie dyskusji. A tak swoją drogą, jeżeli osoba, która używa programu RPG Maker, nie jest makerowcem, to kim jest makerowiec?
Jya!


20 października 2010 - 21:34 (Reptile)

Konbanwa!
No no, Radek rozkręcasz się, trzeba przyznać. Zostaje ci jeszcze 11 dni, chociaż w zasadzie 10 dni do końca miesiąca. Jestem ciekawy, czy dasz radę od siebie coś więcej przygotować, czy to może limit na ten miesiąc? Aj, zapomniałem, że to nie okno GG tylko news. Radek kilka dni temu podesłał kilka ikonek (RPGVX) z gier Plemiona oraz Busters. Mogłyby trochę ładniej wyjść, ale cóż, nie będę narzekał, ważne, że Radek zabiera się za jakieś konkrety. Może nie wypadają najlepiej, ale wierzę, że z czasem będzie lepiej.
Jya!


16 października 2010 - 19:49 (Reptile)

Wieczór!
Kolejny news, który zawdzięczamy Radkowi, no coś takiego. Kto by pomyślał. Kolejna gra, to już 99 (!), spod znaku VX. Niestety nie jest to czyste RPG. ...No dobra, to nie jest RPG. Właściwie Magiczna Wieża jest platformówką, jaką wykonał RATI w RPGVX. Na mnie gra nie za bardzo robi wrażenie, ale na Radku najwidoczniej, skoro postawił 7kę. Kto jeszcze nie grał, koniecznie zapraszam do downloadu!
Jya!


15 października 2010 - 15:13 (Reptile)

Ave!
Po dwóch tygodniach nieobecności, Radek02 postanowił pozbierać się do kupy i podesłać jakieś materiały. Upolował świeżą gierkę, prosto z forum, ale normalnie chcielibyście zobaczyć jego reakcje. Projekt z RPGXP: Labirynt dosłownie urwał mu język. Gdyby miał cokolwiek na temat gry do powiedzenia, to widzielibyśmy znane trzy kropki. Na szczęście postarał się co nie co wycisnąć z projektu i napisał recenzję. Mam nadzieję, że Labirynt nie znokautował Radka na kolejne kilka tygodni.
Jya!


11 października 2010 - 19:29 (Reptile)

Wieczór!
Wygląda na to, że naprawił się licznik do Chatu, zatem można go przywrócić. Korzystając z okazji, literówkę którą Radek wymienił w księdze gości, też poprawiłem no i link do gry Parallel Worlds, zuploadowałem. Teraz już nie ma samego pliku Read me i kombinowanie jak pobrać grę, tylko normalnie się pobiera grę, instaluje i gra. Taka tylko mała informacja z mojej strony.
Jya!


11 października 2010 - 17:11 (Reptile)

Konnichiwa!
Kolejna gra do kolekcji! Eragon Journey jest 97 grą w naszym downloadzie mam nadzieję, że też nie ostatnią. Z miesiąca na miesiąc coraz to więcej gier do nas trafia. Na gospodzie jest specjalny dział gdzie autorzy mogą zgłosić swoje gry, aby ukazały się na Twierdzy. Myślę, że takimi grami się zaopiekuje Sozan, bo on tam najczęściej buszuje z nas wszystkich. EJ jest grą wykonaną w RPGXP, plik instalacyjny zajmuje co prawda 156MB, ale nie wymaga zainstalowanego RPG Makera.

Zauważyłem, że od czasu do czasu w księdze gości, na gospodzie jak i na mailu wędruje to samo pytanie, czyli: jak się zamieszcza grę na stronie? Bardzo prosto. Ukończny projekt (jeżeli jest grywalny! Czytaj: nie jest to jakiś obciach i kaszana wysokich lotów) należy spakować w ZIP czy RAR, a następnie podesłać jednemu z naszych redaktorów, aby napisał recenzje, wystawił ocene no i dodał gierkę do downloadu. Jak podesłać? Wszystko jedno. Proponuję załącznikiem w mailu, ale istnieją także inne drogi.

Oczywiście to samo tyczy się wszelkiego rodzaju innych materiałów, zasobów, skryptów, zdarzeniówek. Warunek jest tylko jeden, aby prace nie były w jakikolwiek sposób kradzione i posiadały swojego autora. A bardziej uzdolnionych makerowców zachęcam do spróbowania podjęcia się testu, aby wstąpić w szeregi Twierdzy, ale o tym szczegółowo może innym razem. No i znowu się rozpisałem... przepraszam za swój trudny język jak i długie newsy.
Jya!


9 października 2010 - 12:11 (Reptile)

Konnichiwa!
Wiecie, dawno nic nie wylądowało na stronie od samego reptile, dlatego postanowiłem trochę małe co nie co przygotować. W wakacje (czyli dość dawno temu), zripowałem charactersety z gry: Monster Maker Kids, udało mi się także znaleźć przy okazji jakieś dodatkowe pozy. Wszystko ładnie przekonwertowane, pokolorowane, ustawione, że normalnie gra i buczy. Pak 15 charactersetów z Monster Maker Kids dla RPGXP, czekają na was w downloadzie.
Jya!


8 października 2010 - 10:39 (Reptile)

Ohayoo,
Wspomniany 9 odcinek VT jest dostępny do pobrania, a nosi tytuł: zastępstwo. Czesia, jak i Reptile postanawiają sobie zrobić wolne, a obowiązki spływają na Burgunda i całą resztę. Do tego odcinka trzeba podejść dość w inny sposób, bo niektórych motywów nie sposób zrozumieć. Autorem jest nieznany wszystkim AdeQ. Swoją drogą, coś mi się wydaje, że trzeba będzie ponownie zastopować z odcinkami, ponownie zaczyna się jakaś masowa produkcja makerowych filmików, zamiast gier i projektów. Przydałoby się jednak od czasu do czasu wrzucić coś konkretniejszego na stronę, tylko czemu mam takie uczucie, że to ja muszę się ruszyć do tego?
Jya!


7 października 2010 - 20:44 (Reptile)

Wieczór,
Jest niestety tak jak obiecywałem, czyli nie za dobrze, jeżeli chodzi o newsy. Dzisiejsze wiadomości na stronie zawdzięczamy Łukaszowi (ponownie), za kolejny pak grafik, tym razem Battlersy z bardzo znanej, starej i lubianej gierki, pierwszej FPS (tutaj mogę się oczywiście mylić, ale co tam), czyli: Wolfenstein 3D. W pogotowiu czeka też kolejny odcinek Virtua Twierdza (to już 9) tyle, że niestety bajtowy światłowód nie pozwala na podzielenie się odcinkiem. To już w zasadzie 3 dzień, a kolejne stoją już w kolejce. Spokojna głowa, myślę, że jutro damy radę.
Jya!


4 października 2010 - 21:33 (Reptile)

Wieczór,
Okazuje się, że kolejny miesiąc nie będzie, aż taki straszny, na jaki się zapowiadał, jednak nie zmienia faktu, wiadomości będzie troszeczkę mniej. Oczywiście postaram się, aby newsów było jak najwięcej, ale gwarancji niestety nie mogę dać, bo mam poważnie ciężkie warunki, zresztą efekt jest widoczny już po kilku dniach. Stare wiadomości zostały przełożone tam gdzie ich miejsce, a na dzisiaj Lukasz podesłał kilka battlersów ripniętych z gierki Dungeon Master (1&2).

Także w jego imieniu, chciałbym zaprosić was do zapoznania się z nowym zinem Independent, który będzie zajmował się starociami. Stare gierki, filmy, felietony, poradniki, kody, dodatki, screen'y i masę innych rzeczy związanych z starymi dobrymi czasami. Dla oldschoolowców coś dobrego, a dla gimnazjalistów dobry materiał do zasmakowania, na czym tak naprawdę gry polegają, a nie tylko Simsy i CS, a kto chce się wyróżnić to Tibia czy inny MMO. No to zapraszam.

Mam nadzieję, że w tym miesiącu uda się trochę newsów ponabijać, a Wielka Rada oczywiście mi w tym pomoże.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024