...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 31 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> News

News


16 Listopada 2012 - 21:00 (Reptile)

Wieczór,
Jednak szczęście dopisało i udało mi się uwinąć z obiecaną nową gierką na stronie. Przeszmo w zasadzie 3 miesiące jak nic nowego nie wylądowało, no i mamy coś starego z archiwum wyszperane *ba dum tsssss*. Panie i panowie, dzisiaj dzielę się z wami z grą (w wersji angielskiej) wykonaną w 2002, i to w RPG Makerze 95 (!). Resident Evil RPG (demo) jest u nas dostępne na stronie i wątpię, aby gdzie idzien w internecie można będzie owy tytuł znaleźć. W prawdzie ocena może jest minimalnie zawyżona, ale mimo wszystko grać się da i jakiś tam swój klimacik jest. Fanom serii polecam, bo miło jest zagrać w coś takiego amatorskiego. Mam nadzieję, że zaniedługo uda mi się napisać kolejną jakąś reckę
Jya


16 Listopada 2012 - 20:05 (Reptile)

Ave,
Kolejne modyfikacje o(_ _o)
Dzisiaj na szczęście pomógł nieco przy nich PaKiTos, więc było jakoś tak szybciej, jednak jeszcze musżę do nich wykonać obrazki, więc niektóre działy muszą niestety jeszcze trochę poczekać. Kolejny dział odświeżony, RPGME-> Game Overy. Obiecałem nową gierkę - tak wiem. To szczerze, zmaściłem; nie mam jej ze sobą. Recenzja gry na telefonie gdzieś widnieje, więc będę musiał to "wyciągnąć" i tutaj jakoś wgrać. Postaram się dzisiaj jeszcze ją wrzucić do neta, a jak nie to jutro z rana.
Jya


12 Listopada 2012 - 21:10 (Reptile)

Ave,
Słuch po Krisuroku zaginął, ale mam nadzieję, że odnajdziemy go niebawem, gdyż udało nam się ustalić (w końcu!) i tym sposobem mamy w zasadzie nowe działy. Niestety póki co tylko 2 pełne działy w RPGME, mianowicie Title oraz Panoramy. Wiem, że to topornie idzie, ale efekt wygląda dość ciekawie trzeba przyznać. Co do sygnałów, że coś tam jakieś linki nie działają w działach RPGXP/VX - tak wiem - wiem, że to źle wygląda, wiem że nie działa, nie ma linków, nie ma wielu zasobów itp. WIEM! Na chwilę obecną jestem na dziale RPGME - zakończymy zabawę z działem ME, przejdziemy do XP. Spokojnie. Tak to wygląda jak w redakcji jest garstka osób, z czego jedna aktywna. Dobra, dwa działy za nami, Dragon obiecał, że niebawem podeśle ostatnie działy do pliku pomocy i będziemy mogli zakończyć zabawę RPG Makerem 95, a wraz z nim oczywiście będzie kolejna gra demonstracyjna Green Levithan.

Hmmm... może, żeby nie było tak, że same aktualki związane z pracami na stronie, postaram się jakąś gierką z archiwum zarzucić przy następnym newsie, a tym czasem zapraszam do zapoznania się z nowym czatem - #IRC na naszej stronie! (((_^)
Jya


11 Listopada 2012 - 13:58 (Reptile)

Ave,
Tak, mija kilka dni kiedy wspaniała ekipa Gadu Gadu zabrało nam czata. Swego czasu były też (przez jeden dzień) małe problemy na stronie można było zobaczyć. Jak sytuacja ma się teraz? Czy będzie coś nowego? Jakaś alternatywa może? Co zamierzam z tym fantem zrobić. W zasadzie już jest wszystko gotowe i z czata można ponownie korzystać!

Jasna sprawa, troszeczkę w dziale Czat będę musiał posprzątać, poprawić nieco działy itp., ale netykieta jak i zasady póki co nie podlegają zmianą. A no tak, ważna sprawa na co przerzuciliśmy się. Należało znaleźć jakiś odpowiednik dla Polchatu (tutaj dla znanego też klienta ICeQ, który był promowany wśród użytkowników), coś co by to wszystko w miarę przypominało. Waham się jeszcze nad kilkoma systemami czatów (przykładowo: PCPIN był bardzo sympatyczny, podziękowania dla Dawida, że przypomniał), ale coś mi się wydaje, że pozostaniemy przy tym czym teraz mamy, czyli IRC.

Dlaczego, prosty powód: przypomina Polchata, a przy okazji każdy jakiegoś klienta IRC z pewnością posiada (czy to w przeglądarce, czy komunikatorze). Osobiście mam go w komunikatorze i za każdym razem jak będę dostępny, to od razu (bez wahania) tam zaglądam. W dziale Chat dodałem linki, gdzie można spokojnie się zalogować do nas. Więc, zostaje nam to tylko wypróbować i jakoś przetestować, jak to będzie wyglądało w praktyce (((_^)
Jya


3 Listopada 2012 - 12:09 (Reptile)

Ave,
Kiedy Krisuroku walczy z wyglądem działów, DragonKamillo z RPG95, mnie nic innego nie pozostaje jak zrobienie porządków na Twierdzy. Ostatnie kilka dni października były strasznie niefortunne, mała awaria serwera nie pozwalała na zrobienie jakichkolwiek aktualności. Wiem, że to wszystkich denerwuje te całe porządki, przeprowadzki, modyfikacje prowadzone na stronie, no ale, niestety trzeba przez to przejść. Nie mam bladego pojęcia kiedy wszystko wróci do normy. Prace przedłużają się z tygodnia na następny tydzień i wszystko strasznie się dłuży. Problemów niestety też nie ubywa.

Jak większość zainteresowanych zdążyła zauważyć pojutrze (5 listopada), jest wielkie prawdopodobieństwo, że Chat zniknie. Niestety Polchat jest zmuszony zakończyć swoją działalność dzięki nowej usłudze Gadu Gadu (pamięta ktoś jeszcze taki programik?). Administrator Polchata nie posiada finansów, aby utrzymać serwer, a też podejrzewam, że nie ma sił rozmawiania z tymi od GG. Więcej informacji dla zainteresowanych oczywiście na http://www.polchat.pl.

Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Czy można uratować czat/polchat? Oczywiście jest kilka wyjść i rozwiązań. A co z nami, z tymi co przez ostatnie kilka miesięcy rozkręciliśmy nasz czat, tak, że dziennie ktoś tam przebywał. Co z nami? Czy nikt o nas nie dba, nie pamięta? Cóż, chłopcy i dziewczęta, my w tej sprawie mamy taki sam wpływ jak na pogodę, by dzisiaj było ładnie słonecznie. Chyba nie muszę mówić, gdzie nas ma cały zespół GG.

Co to oznacza dla was ?
Wielu z was jest tu od tak dawna że już przestaliście liczyć minionych lat. Polchat był wspaniałym miejscem, dla niektórych nawet domem, a dla niektórych oknem na świat pełen zwarjowanych i wesołych ludzi. Niestety jak wszystko, tak i polchat bez modernizacji, bez wsparcia finansowego, bez pożądnego zaplecza nie ma szansy dłużej funkcjonować. Dlatego właściciel postanowił go zamknąć. Wy musicie poszukać nowego miejsca na spotkania.


No i dla nich problem z głowy, ale spokojnie, bez obaw, Reptile coś zaradzi. Póki co, to pozostaje nam nacieszyć się ostatnimi dniami czata, a ja od czasu do czasu postaram się napisać o nowych modyfikacjach na stronie. Kilka zdarzeniówek dla RPGME zostało przywróconych. Mianowicie zbiory: CBS, CMS i Mini Gierki. Tak wiem, to jeszcze nie wszystkie, ale zawsze coś. Mam nadzieję, że wkrótce napiszę kolejnego newsa z jakimiś konkretnymi (nowymi) materiałami oraz kolejnymi zdarzeniówkami.
Póki co,

Jya
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022