...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 43 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> News

News


28 Maja 2013 - 10:46 (Reptile)

Wieczór,...nie, źle. To nie ta pora. Ave ma być,
Jak ktoś zapyta mnie, czy dużo naprawiania i zabawy jest jeszcze z tymi działami, to odpowiedź brzmi jak najbardziej: tak. czy coś mi się udało zrobić: nie. Drobny odpoczynek od naprawiania, a dla odmiany można zarzucić jakąś nowością. Specjalnie dla was z archiwum udało mi się wydobyć pewną produkcję o nazwie Legenda. Jest to projekcik, który wykonał Adams The Red, w latach 2002-2003. Początkowo, gra jednak nazywała się inaczej, i być może zetknęliście się już z tym tytułem pod nazwą: Nadzieja. Projekty są do siebie bardzo podobne, zakończyły swój żywioł na wersjach demo, z taką różnicą, że Legenda jest nieco dłuższa (powiedzmy o jakieś 30 minut gry).

Niestety największym problemem z jakim mogłem mieć do czynienia, to masowy brak plików (zasobów), źle ustawione teleporty, czy blokujące zdarzenia. Dlatego przy gierce trochę posiedziałem, co brakowało to postarałem się uzupełnić (by błędy nie wyskakiwały). Materiały dograłem (bardziej zastąpiłem), teleporty poprawiłem (myślę, że ok), a blokujące zdarzenia powywalałem, by można było sobie nieco pozwiedzać. Czy warto było cackać się z jakąś pierwszą lepszą rtpówką? Oj tak, wierzę, że jakby pełna wersja gry ujrzała światło dzienne, to Legenda otrzymałaby znacznie wyższą ocenę (może nawet 6/10?). Niestety ze względu na liczne błędy i niedociągnięcia kujące po oczach ocena tylko 4/10, ale i tak zachęcam do pobrania, gdyż gra się bardzo przyjemnie.
Jya na!


26 Maja 2013 - 00:26 (Reptile)

Wieczór,
Jak zwykle nam robota się przeciąga. Aktualnie udało się wrzucić wszelkiego rodzaju zasoby dla RPGME, XP i VX. Podobnie i z zdarzeniówkami i skryptami, więc większośc plików jest już u nas na Twierdzy. Jeszcze obrazki się nie wyświetlają takie jakie powinny - ale Krisuroku już nad nimi pracuje, spokojna głowa (w zasadzie to już można odhaczyć za zrobione). Jeszcze nie sprawdziłem wszystkich linków co do zasobów, więc jest możliwość, że jakiś pojedynczy plik mi umknął w danym dziale, więc będziemy się starali to wyłapać i na bieżąco uaktualniać. Niektóre linki jeszcze odsyłają na mediafire, więc póki ich nie zastąpimy, to niech będą (np. działy programy, music, sound, ico).

Oczywiście z działami nie walczyłem sam, tutaj pomagali mi osoby takie jak Rahim (który dzielnie jeszcze walczy z działem Facesetów dla RPGME), Pakitos, Preki. Chłopaki wiedzą, ile trzeba "roboty" w to włożyć by wszystko działało na cacy. A tak przy okazji, to naprawiłem, a może lepiej uzupełniłem strasznie nieaktualny dział redakcji, który chyba od 5 lat nie był ruszany. Na dzień dzisiejszy Twierdzę zamieszkuje 10 dzielnych wojowników, pozwólcie że ich wszystkich przedstawię:
 • Reptile (no tak, niespodzianki w tym nie ma)
 • Krisuroku (od dłuższego czasu, przelotem pomaga, chociaż jest w Wielkiej Radzie już, to jeszcze nie napisał newsa, kiedyś na to przyjdzie czas)
 • Dragon Kamillo (też od dłuższego czasu działa, niebawem od niego pełno materiałów zawita na stronie, w szczególności do RPG95)

  i teraz najmłodsi (co nie dawno dołączyli):
  Rahim, Zombik, Kleo, Cydyn, Pakitos, Pajper oraz Jakleon.

  Cieszę się, że możemy was gościć w naszych skromnych progach. Kto, co na stronie będzie robił, to myślę, że zauważycie niebawem. Skromny start, jest ekipa i (mam nadzieję), że materiałów też nie braknie, głównie będę się stara nadal coś tam majstrować przy działach, ale coraz częściej zarzucę jakąś nowością na stronie (a nie tylko poprawkami, które już bokiem wychodzą). Jakby ktoś się zastanawiał, to w redakcji jest jeszcze dużo miejsca (bardzo dużo - nie musicie się o to martwić), a co do pracy przy stronie... to mamy jeszcze w trzy #### roboty, więc na pewno nikomu się nie znudzi robota przy stronie i swoich projektach. Zatem, kto chce wstąpić jeszcze do redakcji, to może się śmiało zgłaszać, gdyż rekrutacja jest otwarta każdego dnia (24/7/365). Tymczasem wracam jeszcze na chwilę do działów na stronie, kto ma czas (i chęci) to zapraszam na #IRCa
  Jya na!


  18 Maja 2013 - 10:55 (Reptile)

  Ave,
  i udało się przenieść nam na nowy serwer. 48h już dawno minęły więc można się rozpakowywać. Wygląda to tak, że niestety będziemy musieli ponownie wszystkie działy przejrzeć i gdzie jest mediafire to po prostu zastąpić to naszymi linkami. trochę z tym bedzie roboty i zamieszania, ale dobra, ważne że stronkę można już dalej przeglądać. Dział z grami już jest jak najbardziej aktualny i tam nie powinno być problemów. A resztę trzeba będzie się po prostu rozejrzeć i w najbliższym czasie ponaprawiać.
  Jya


  13 Maja 2013 - 18:33 (Reptile)

  Ave,
  Przydaly by się w końcu jakies informacje odnośnie całej tej sytuacji, w sensie problemów z serwerem, hostingiem itp (które się zaczęły od lutego w zasadzie). Aktualnie jesteśmy na poziomie realizacji nowego hostingu (jak i domeny), zatem Twierdza może zniknąć z sieci na jakiś, nie wiem, może dzień, czy coś w tym stylu (trochę to zajmie czasu przeprowadzka), ale już nie powinno być problemów (mam taką nadzieję).

  Czy to jest konieczne? Będzie wygodniejsze i dla mnie i dla innych. Pliki będziemy mogli pobierać z Twierdzy bezpośrednio, bez jakichkolwiek odsyłaczy do mediafire, czy jakiegoś innego pośrednika. Klikniemy w download gry i zaczynamy ją pobierać, proste. No ale jeszcze trochę czasu pewnie minie zanim to się ustabilizuje. Też trzeba będzie ponownie wszystkie działy na nowo zrobić, pozamieniać te linki... i w 3 trochę będzie roboty, ale wraz z przeprowadzką na pewno pojawią się nowe pozytywne zmiany (((_^)
  Jya
 • Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
  2002-2024