...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 50 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2014: Luty


26 lutego 2014 - 20:04 (Reptile)

Ave!
No to teoretycznie, powinno być więcej newsów, jednak w praktyce, pewnie jeszcze tak szybko się nic nie zmieni. Od czasu do czasu Krisukroku będzie mógł coś tam napisać (dzięki czemu, ja będę mógł się zająć innymi sprawami). Dzisiaj dość skromny news, do działu z programami dodaję nową aplikację Anime Face Maker 2 autorstwa Gen8. Jest to flashowy programik, który umożliwia tworzenie twarzy w stylu anime (jak sama nazwa wskazuje). Prace (jak zwykle) należy zapisywać za pomocą PRINT SCR i wyetytowaniu w odpowiednim programie graficznym. Do odpalenia wystarczy zwyczajna przeglądarka internetowa, zatem, kto interesuje się generatorami, tego zapraszam do zabawy (Download >> Programy >> Generatory).
Jya na!


23 lutego 2014 - 21:09 (Krisuroku)

Witam serdecznie!
Nasz zwiadowca Pavlus napisał reckę do gry Chrono Alter. Jest to angielski projekt wykonany w RPG2003, waży jedynie 96MB i działa bez programu, tak więc zapraszam do działu gry i zapoznania się z powyższym.

Teraz chciałbym nie co o sobie wspomnieć gdyż, niektórym może wydawać się dziwne, że jest jakiś tam człowieczek w Wielkiej Radzie, zwie się Krisuroku i nic nie robi. Wychodzi na to, że jest to mój pierwszy oficjalny post i nie za sprawą obijania się czy lenistwa. Po prostu mam różne obowiązki związane z Twierdzą, które okazały się większymi priorytetami. Aktualnie walczę nad poprawą Archiwum i z tego co przekalkulowaliśmy z Reptile, może i uda nam się z tym uporać już w wakacje (bo jest co robić). Oczywiście nie twierdzę, że nic nie będę wrzucał. Postaram się bowiem od czasu do czasu strzelić jakimś newsem.
Tyle ode mnie na ten moment i do następnego ^^


20 lutego 2014 - 07:24 (Reptile)

Dzień dobry,
Jako, że ostatnio nic od siebie nie daję, to postanowiłem małe co nie co napisać. Do kompendium wrzuciłem nowy kurs dla początkujących makerowców, który tyczy się Przełączników oraz Przełączników własnych (zdarzeniowych). Trochę linijek jest do czytania, ale nie ma co się martwić na zapas, gdyż Kleo po przeczytaniu tekstu stwierdziła, że jest zrozumiały. Zatem nie ma co męczyć ludzi na forum prosząc o kolejny jakiś skrypt, gdy można coś załatwić za pomocą zwyczajnego przełącznika.

Oczywiście, kto ma nadal problemy ze zrozumieniem przełączników, pomocy może szukać na naszym czacie, pisząc maila do odpowiednich osób. Mam nadzieję, że porada w jakimś stopniu pomoże w przybliżeniu przełączników, a jak znajdę chwilkę to znowu coś napiszę do kompendium, ale tym razem coś z czego także będą mogli skorzystać zaawansowani makerowcy (((_^)
Jya!


19 lutego 2014 - 20:35 (Reptile)

Wieczór,
Co za parszywy dzień, można powiedzieć, że idealny na napisanie zaległego newsa. Materiał dosłownie wygrzebany z jakiś starych, niewiadomego pochodzenia źródeł, porada do RPG95 na temat zmiany atrybutów: przedmiotów i umiejętności. Autorem kursu jest Gbanshee. Ciekawostka, że kurs został napisany w języku angielskim wieki temu, zatem dzięki uprzejmości kilku zapaleńców, autor postanowił swoją poradę nieco poprawić, a zarazem udostępnić tutaj na Twierdzy. Za co jestem wdzięczny m(_ _)m

Poradę znajdziecie w RPG95 >> Zdarzeniówki (bo zostały odblokowane), a w nich dział Zagadnienia warsztatowe.
Jya!


16 lutego 2014 - 21:28 (Reptile)

Ave,
Nastąpiło drobne spowolnienie z materiałami, jak można zauważyć, wszystko z powodu innej roboty, która mam nadzieję, że kiedyś zaowocuje. Znalezienie odrobiny czasu, postanowiłem wykorzystać wrzuceniem nowej recenzji od Kleo do gry TagTeamu System VX: Shikima Kingdom. Dość stary projekt, ale w końcu doczekał się swojej recenzji u nas na stronie, dziękuję za projekt jak i recenzje! (((_^)

Projekt waży 63MB, wykonany w RPGVX, co więcej można powiedzieć, kto ma czas, niech zasysa i gra. A ja tymczasem postaram się trochę rozpisać i jakieś kolejne może rozdziały do kompendium wrzucić. Ale o tym może kiedy indziej.
Jya!


9 lutego 2014 - 17:36 (Reptile)

Ave,
Kleo sama od siebie postanowiła napisać kilka recenzji (niebywałe! To się chwali). Na chwilę obecną jest to prosty projekt, gry zręcznościowej od Zombika, pt: Przygody Szkielecika. Gra waży bardzo dużo, aż całe 3MB. Osoby z limitem na internet, będą w stanie nawet ją pobrać, ale wpierw zapraszam do zapoznania się z opinią Kleo na temat tej gry.
Jya!


8 lutego 2014 - 11:26 (Reptile)

Serdecznie witam,
Właśnie przed sekundką do downloadu został dodany nowy programik Character Machine, którego autorem jest Eragot. Nie mam pojęcia czy można to nazwać programem, ale taki mini generator wykonany we flashu (potrzeba przeglądarki aby uruchomić, ale większość coś takiego za pewne ma, bo przecież baz youtuba i facebooka nie da rady żyć, prawda?). Nie ma tam jakiś specjalnych przycisków aby zapisać pracę, dlatego jedyna metoda to zwyczajny Print Screen, wklejenie do programu graficznego i wyedytowanie na własne potrzeby. Opis programu chciałem sam napisać, ale jako, że Pavlus nie miał co robić, to mu sprzedałem ten pomysł.

Aaa, właśnie, przy okazji, Pavlus, jest naszym nowym redaktorem, który będzie od zadań tekstowych, głównie recenzji gier (i to zagranicznych). A jako, że już nie raz pisał recenzje, to doświadczenie ma spore. Witamy nowego załoganta (((_^), a już niebawem zestaw kolejnych nowych gier na stronie. Jya na!


5 lutego 2014 - 22:28 (Reptile)

Wieczór,
Chyba najwyższa pora wrócić do pisania newsów. Zacznijmy może ten miesiąc od materiałów, które podesłał Krisuroku. Podczas oglądania anime Sword Art Online, zwrócił na klimatyczną scenerię, z której postanowił zrobić panoramy do programu. Panoramy Sword Art Online możecie znaleźć dla RPGME, RPGXP jak i RPGVX. Ilość jest nawet spora, a z niektórych nawet można ładną zrobić animację. Jedynie panoramy z RPGXP i VX zajmują nieco więcej MB, ale cóż taki urok nowoczesnych programów.

Tradycyjnie, newsy z stycznia zostały wrzucone do archiwum. Tyle na dzisiaj, a niebawem kolejne materiały.
Jya na!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022