...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 31 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2014: Grudzień


28 grudnia 2014 - 13:25 (Reptile)

Ave,
Czy zdarzyło się wam tak, że w święta zamiast wypocząć, to człowiek czuje się bardziej zmęczony? Osobiście tego doświadczam, chociaż wczoraj miałem bardzo dobrą okazję by wypocząć, dlatego cały dzień przespałem. Dzisiaj natomiast najwyższa pora ruszyć dalej z jakimiś newsami i zaczniemy może od powiększenia kolekcji gier na Twierdzy o kolejną pozycję. Dzisiejszy news sponsoruje Sefiro wraz z jego utworem spod RPGVXAce: Last Fantasy (wersja 1.02); a z recenzję wywalczył Pavlus. Chociaż Pavlus ponarzekał, jednak wystawił solidną ocenę (aż 6/10!) i przyznaje, że gra była dość ciekawa.

LAST FANTASY - tylko 254MB (no jak zwykle), gra nie wymaga programu, zatem można spokojnie pobrać i oddać się rozkoszy, kto nie miał okazji.

Wiadomość z ostatniej chwili: w grze Przeznaczenie, w jednej mapce wkradł się pewien błąd, który uniemożliwiał dalszą grę (zdarza się), Ozzaku zlokalizował go, unicestwił, a zarazem podesłał nową wersję projektu, która nie wymaga wersji RTP. Ta na nasze szczęście waży jedyne 15MB.

Udanych transferów i do zobaczenia na następny raz.24 grudnia 2014 - 23:15 (Reptile)

Gloria in excelsis Deo!
Ta święta noc zajaśniała blaskiem prawdziwej światłości, dlatego tegoż dnia - w tej uroczystej godzinie chwalmy Boga i dziękujmy za tę wspaniałą noc. Dużo daru miłości, zgody i pokoju dla naszych najbliższych - rodzin, przyjaciół, znajomych, by w duchu miłości i przebaczenia przełamali się opłatkiem, a serca otworzyli na Tego, w którym każdy człowiek znajduje dobroć i przyjaźń.

Większego natchnienia, więcej czasu, więcej pomysłów i więcej udanych projektów - i przede wszystkim, czerpania radości z twórczości (dobra wskazówka 1 Kor 10).
Ad maiorem Dei gloriam!
~Tego wszystkiego życzę wszystkim w imieniu całej redakcji Twierdzy RPG Makera.22 grudnia 2014 - 21:36 (Kleo)

Witam.
Są takie zjawiska, których doświadczyć możemy tylko raz do roku. Żeby daleko nie szukać, jest to na przykład możliwość degustacji przyrządzonej przeze mnie galarety z karpia - robię ją tylko na okoliczność Wigilii Bożego Narodzenia. Inną rzeczą, której spodziewać się możemy z tą samą częstotliwością, są recenzje naszego redaktora, Dragona Kamillo. A w tym roku, wyjątkowym zbiegiem okoliczności, oba te rarytasy pojawiły się tego samego dnia. Galaretką się raczej z Wami nie podzielę (coś te karpie zawsze za małe są ;)), więc na osłodę proponuję skorzystanie z tej drugiej, również wyjątkowej, okazji.
A na co porwał się Dragon w swoim recenzenckim epizodzie 2014? Postanowił podsumować całą tegoroczną twórczość Ska'cia i za jednym zamachem opisał dwie jego gry, tj. Operację Kanemelon i Operację Napomelon Dva. Trochę się zastanawialiśmy, jak je pod jedną recenzją upchnąć na stronie - w końcu stanęło na tym, że obie są po prostu w jednej paczce do pobrania. Więc jakby ktoś się skusił, to nie będzie musiał się rozdrabniać i jednym kliknięciem zaopatrzy się w całokształt.
Jak już jesteśmy przy okazjach, które trafiają się tylko raz do roku, to przypomnę, że jeszcze przez kilka najbliższych dni możecie zgłaszać swoje gry (dema i zapowiedzi zresztą też) do tegorocznych Golden Forków - nie gwarantuję, że zdążymy je zrecenzować na Twierdzy, więc teraz już raczej sami zadbajcie o swój ewentualny udział w konkursie. A szczegóły, jak tego dokonać, dostępne są 24/7 w odpowiednim temacie na forum.
Do zobaczenia.


19 grudnia 2014 - 20:48 (Kleo)

Witam.
Śpieszę poinformować, że dziś na stronie pojawiła się kolejna gra, można powiedzieć, że jeszcze ciepła, bo wydana zaledwie parę dni temu. Jest to lekko horrorowata, krótka przygodówka po brzegi wypełniona pomysłowymi zagadkami. Produkcja nosi tytuł Serce Mroku, a jej autorem jest Omnom. Osobiście mam z gry bardzo pozytywne wrażenia, choć może nie do końca odzwierciedla to ocena, jaką jej wystawiłam. Chętnie bym dorzuciła jeszcze pół punktu, ale Reptile mi nie pozwolił dawać ocen z połówkami (zły z niego szef, nie? ;)).
Jeśli więc zmęczyła was gorączka przedświątecznych przygotowań, to zróbcie sobie godzinkę czy dwie przerwy, pobierzcie grę i rozruszajcie trochę szare komórki. W taką senną, deszczową pogodę na pewno dobrze im to zrobi.
Do zobaczenia.


9 grudnia 2014 - 00:28 (Kleo)

Witam.
Dziś krótko, bo lekko zmęczona jestem i powoli czas już kłaść się spać. Swego czasu (chyba w październiku? - nie chce mi się sprawdzać) obiecałam niespodziankę z dziedziny gier. No i teraz właśnie przyszedł na nią czas. Do downloadu dorzucam polskie tłumaczenie znanego niemieckiego horroru przygodowego pod tytułem Desert Nightmare, autorstwa niejakiego Kelvena. Bliższych szczegółów na temat gry dowiecie się z recenzji, która oczywiście też jest w pakiecie. Poza nią w folderze z grą jest jeszcze solucja, którą napisałam, gdyż są tacy, którzy twierdzą, że gra jest trudna i bez pomocy ani podejdź. Więc niech mają.

To chyba tyle, grajcie, jak macie ochotę. A jak macie ochotę wytknąć mi błąd (jakieś pewnie ocalały) to zapraszam do kontaktu przez maila lub do tematu o grze na Gospodzie (jeszcze go nie ma, założę jutro, bo dziś już mi się nie chce). Acha, zapomniałam chyba napisać, że grę przetłumaczyliśmy wspólnie z Soulem, który zajął się brudną robotą, tj. edycją jakiegoś miliona obrazków, które Kelven beztrosko upchnął do gry. Więc wielkie dzięki dla Soula.
Dobranoc.


4 grudnia 2014 - 22:13 (Reptile)

Ave,
Przygotowania do złotych widelców idą pełną parą, dyskusja ostro się toczy na forum, a ja na dzisiaj na spokojnie przygotowałem pak battlersów od autora Cyanyu. Pak zawiera ponad 540 plików graficznych, battlersów, ale także dla niektórych można znaleźć profilowe zdjęcia (facesety) oraz charsety. Pak nieco waży, więc udanych transferów.

Kolejna sprawa, to archiwum zaktualizowane, oraz dział Imprezy. Już wszystkie konkursy posiadają swoje obrazki, które wykonał Ozzaku. Niektóre co prawda nieco poprawiałem, no ale, stwierdziłem, że mogą być. Chociaż można ładnie pooglądać.

Dla redakcji, przypomnienie:
W poprzednią sobotę w miarę jakoś udało się w miarę poprowadzić ZRke, której miało nie być, no ale co tam, ustaliliśmy że postaramy ją wykonać w tą sobotę o godzinie 20:00, zatem zarezerwujcie sobie czas, gdyż jest ponownie co omawiać. A z resztą, materiały macie na mailu, więc koniecznie je przeczytajcie.
Jya na
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024