...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 29 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2015: Sierpień


18 sierpnia 2015 - 20:52 (Reptile)

Ave,
Za oknem widać powoli koniec lata, pogoda się uspokaja, a tym samym wracają siły do dalszej roboty. Nie mam pojęcia jak sytuacja u innych redaktorów, ale u większości osób raczej pozytywnie. Plik pomocy jak zwykle idzie do przodu (wczoraj ostra dyskusja była na temat dwóch poleceń na naszym czacie, więc zdarzają się takie smaczki). Zanim zacznę wrzucać jakieś (od siebie) inne, nowe materiały, to najpierw pozwólcie mi skupić się i dokończyć te nowe wydanie, które od dłuższego czasu męczę.

Ale nic nie stoi na przeszkodzie wrzucać materiały o innych, takich jak np. ANIMOWANY EKRAN TYTUŁOWY CELIA V 1.4, (RPGXP > Skrypty ruby), którego autorem jest MOGHUNTER (Atelier RGSS), a skrypt przygotował (przetłumaczył) nasz nowy redaktor Tepe, i na tym jego praca się nie skończy. Co prawda, Tepe dopiero zaczyna przygodę z makerem i będzie z miłą chęcią pisał własne skrypty, ale póki co wspomoże stronę właśnie przez tłumaczenie i przygotowywanie ciekawych skryptów ruby. Witamy! Do pracy zapraszymy! To już druga nowa osoba w tym miesiącu, a nabór jest jak najbardziej nadal otwarty dla chętnych.

Kolejna jeszcze wiadomość z ostatniej chwili, być może pamiętacie osobę ARMOR CAGE, głównego administratora strony MUGEN SAMOUCZEK. Informuję w jego imieniu, że przez kilka ostatnich miesięcy strona była niedostępna, trwały prace nad aktualizacją oskryptowania, walki z hostingiem, hakami, atakami, cuda na kiju, w każdym razie autorowi udało się stronę postawić na nogi i już funkcjonuje. Tym samym zapraszam wszystkich zainteresowanych bijatykami 2D, tworzeniem własnych bijatyk 2D, oraz systemem do tworzenia tego typu gier - MUGEN. No i oczywiście przycisk MUGEN SAMOUCZEK też powraca, co widać, po prawej stronie. Do następnego newsa, którego zasponsoruje nie kto inny jak Dragon Kamillo, ale o tym następny razem.
Jya!


11 sierpnia 2015 - 19:28 (Reptile)

Ave w te upalne dni
News informacyjny, prace nad nowym RPGME idą do przodu, dalej męczę ten plik pomocy ale są postępy, jak będę widział koniec to będę w stanie przybliżyć jakąś konkretniejszą datę - ale w tym miesiącu to jeszcze nie nastąpi, a szkoda. Z nowym wydaniem RPGME należy się pośpieszyć gdyż inne programy też czekają na swoje poprawne wersje (min. RPGXP, RPGVX jak i RPGVXAce), a żeby było jeszcze ciekawiej - Enterbrain zapowiedział nowy program: RPG MAKER MV.

Już widać mamy o tym jakiś dział, jakieś informacje, zapowiedzi. Rewolucją RPGMV, to możliwość eksportowania projektów na różne platformy (tutaj Android/APK czy też przeglądarki internetowe HTML5). Oczywiście są jeszcze jakieś inne drobne ciekawostki przywrócone z poprzednich wersji.

Niestety RPGMV jeszcze nie posiada przycisku GENERUJ PROJEKT, gdzie za jednym kliknięciem podaje się nazwę gry i program sam automatycznie tworzy mapy, bohaterów, przeciwników, pisze jakąś fabułę, rozmieszcza skrzynki itp. itd., tylko trzeba będzie się pod projektem podpisać no i wyeksportować swoje dzieło do tych 20GB. Ale być może za jakieś 10 lat w nowym makerze taka opcja będzie (((-^) No to tyle na chwilę obecną,
Jya!


3 sierpnia 2015 - 02:19 (Reptile)

Wieczór, a być może i dzień dobry?
Prawie w środku nocy spać nie można, to postanowiłem napisać drobnego newsa. Niestety, pomimo upływu czasu, nowe wydanie RPGME jeszcze nie jest gotowe. Wolnymi krokami to idzie do przodu, szczerze to nie mam pojęcia kiedy będzie pełne wydanie. Może w tym tygodniu uda mi się podlinkować tematy z poleceń zdarzeń (jak to się uda, to wtenczas pójdzie to z górki), a w między czasie Dragon Kamillo postara się naprawić polecenie wprowadź imię bohatera, by to funkcjonowało poprawnie (chociaż spróbuje). Ale mówię wam linkowanie tych tematów w pliku pomocy to istny koszmar...

A mówiąc o koszmarach, do działu z grami ląduje nowa pozycja typu horror. Skromny projekt w RPGME wykonany przez naszego redaktora Zombika, a tytuł to Hubert. Jako, że wszyscy mają jakieś wakacje, to postanowiłem poszukać nowych redaktorów na stronę i wyobraźcie sobie, że faktycznie kto szuka nie błądzi. Mamy nową redaktorkę na stronie: Awesome Teme/Teme-Chan albo po prostu zwyczajnie Teme. Kolejna dziewczyna, która lubi grać w makerówki (typu horror) i pisać teksty. Witamy w naszych skromnych progach! Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze współpracowało, a Twierdza będzie twoim nowym zakątkiem. Mimo, iż Teme pracuje swoim rytmen to mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu o niej usłyszymy.

Tak tylko dla przypomnienia - nabór do redakcji jest otwarty cały czas, nie trzeba czekać na specjalne okazje. Kto jest chętny, czuje się na siłach i jest w stanie tworzyć materiały to zapraszam. Może i o tym co nieco napisać następnym razem? Ale nie będę się dzisiaj już rozpisywał.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022