...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 43 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2015: Listopad


16 listopada 2015 - 21:43 (Reptile)

Ave, wieczór, dawno nic nie było pisane, zatem wypada przerwać tę niezręczną sytuację i coś napisać.
Dobra zaczniemy może od początku, czyli stare wiadomości niech sobie skoczą do archiwum. Dzięki temu mamy przygotowane podłoże, na nowe newsy, jednym z ważniejszych wydarzeń jakie można zaobserwować na forum to przygotowania do Golden Forków 2015 (może Kleo się skusi co nie co o tym napisać). Aktywność nieco spadła na stronie, za co przepraszam. Większość jest pewnie przemęczona, przesilenie jakieś, jesień, depresja itp. sprawy, sami wiecie. Jednak fajnie, że chat nadal działa i zachęcam do zaglądania i rozmawiania, czy tam ewentualnej szukania też pomocy. Od miesiąca czasu dziennie ktoś tam na bank siedzi z redakcji, to może jakoś wesprzeć i pomóc. Pech, że licznik coś szfankuje, Pajper będzie musiał go naprawić, gdzie on się podziewa? Coś mi się wydaje, że trzeba będzie przygotować jakieś zebranie redakcyjne i poprzypominać niektórym co nie co o funkcji redaktora.

Może najważniejsze jeszcze - prace nad RPG ME, na czym stoimy. Prace w zasadzie można powiedzieć już w fazie końcowej (od kilku miesięcy, tak wiem) - jak kiedyś wspominałem program ma kilka poprawionych błędów z angielskiej wersji 1.08 (i też na tej wersji się opieramy), kompletny, działający plik pomocy, ale jeszcze postanowiłem dopracować nieco gry demonstracyjne, które zostaną dostarczone razem z programem. 4 gry, z czego 3 będą takie bardzo proste, natomiast jedna nieco bardziej dopracowana i mam nadzieję, że zrobi pozytywne wrażenie.

No a kiedy premiera zapytacie? Świetne pytanie, nie wiem, postaram się prace nieco przyśpieszyć by zamknąć wydanie jeszcze w tym roku, ale nie obiecuje na 100%.
Cierpliwości o(_ _o)

A co z RPG Maker MV?
Wersja trail jest dostępna na oficjalnej angielskiej stronie. Szału nie ma, rzuciłem na to okiem i powiem, że program jak każdy inny. Osobiście nie odczuwam jakiejś wielkiej rewolucji (aczkolwiek jeszcze), ale to moje zdanie i pewnie większość ma w nosie co myślę o tej wersji. Kiedy polska wersja RPGMV? Najpierw RPGME, a później zobaczymy co da się zrobić.

Ah, chciałem się już żegnać, ale przypomniało mi się jedno z moich osiągnięć - zachęciłem (ładnie powiedziane) redaktorów do wykonania materiałów. Tepe podesłał instrukcję jak i tłumaczenie skryptu na odtwarzanie filmów w RPGXP od Zeusa. Skrypt: Zeus Video Player, ponoć także jest kompatybilny z RPGVX i RPGVX Ace. Udanych transferów i wszystkiego dobrego. Teraz czas na zachętę kolejnych redaktorów.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022