...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 49 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2018: Luty


28 lutego 2018 - 05:45 (Krisuroku)

Elosz,
Po drobnej pauzie od materiałów graficznych, wracamy XD
Dziś już ostatnia aktualizacja paczki twarzy z Disgaea2. Jest już 26 facesetów i na tym pozostaniemy. A ja niestety -> albo i stety :P Będę zmuszony na następny raz przygotować coś innego ^_^.
No to chyba tyle na dziś.

Do następnego!


27 lutego 2018 - 14:13 (Reptile)

Ave,
Drobna pauza od materiałów graficznych, powiadają co za dużo to nie zdrowo. No to wrzucamy skrypty ruby, szkoda tylko, że przy nich trzeba się nieco więcej napracować (przetestować czy działa, napisać drobny tekst, czy instrukcje) - ale w sumie czemu nie. Dla RPGVXAce, ląduje kolejny skrypt autorstwa Galv. Jest to drobna modyfikacja polecenia zdarzenia Pokaż wybór, tak by przypominała opcję wyboru z wizualnych powieści (taki typ gier: Visual Novel). Odpowiedzi korzystają z własnych grafik, które można modyfikować. Dodatkowo jest też kursor, który też w prosty sposób można modyfikować - wszystko BEZ ZNAJOMOŚCI RUBY(!). Potrafisz obsługiwać Painta? No to już wszystko masz praktycznie gotowe (((_^)

RPGVXAce > Skrypty Ruby > Opcje wyboru - Galv's Visual Novel Choices

Dla opornych, także dorzucam grę demonstracyjną, by można było zobaczyć co i jak.
Jya!


26 lutego 2018 - 20:20 (Reptile)

Wieczór,
Kolejne drobne aktualizacje w postaci paku przeciwników do RPG Makera ME. Autorem paku jest Takarazumaru (już posiadamy od niego materiały backgroundów, też do RPGME). Oczywiście to nie są ostatnie materiały jakie zobaczymy od tego autora. Kwestia motywacji przygotowania w postaci miniaturek map, z którymi mi nie idzie najlepiej haha <(((~^);
Zapraszam do działu z zasobami > RPGME > Monster > Takarazumaru Monster Pack
Jya!


25 lutego 2018 - 20:42 (Reptile)

Wieczór,
Kto o tak późnej porze, jest w stanie się zmobilizować by coś od siebie na stronę wrzucić. Chyba to już nikogo nie dziwi, że od dłuższego czasu mamy praktycznie dzień w dzień nowe materiały. Czasami lepsze, czasami może gorsze. Czasami może nikomu nie przydatne, ale kto to wie. Ostatnio znalazłem w necie stronkę: Utopiarpgmaker. Tak, kolejny martwy blog. Ale o dziwo - ciekawostka - zaserwowano na nim materiały: postacie dla RPG Makera 95. A z blogami wiadomo co się dzieje w internecie po jakimś czasie.

Tym sposobem nowe materiały pt. Utopiamaker Find, charsety dla RPG95 można znaleźć w dziale Zasoby > RPG95 > Chara. Pak składa się skromnie z 4 plików, i każdy z nich posiada własny styl postaci. Najprawdopodobniej są to edycje jakiś postaci, wykonane przez starszyznę, pierwszych makerowców sceny makera 95. Rarytas (((_^), szkoda jedynie, że nigdy nie będzie wiadomo kto to wykonał.
Dlatego Autor: ASCII. Tyle na dziś. Spokojnej nocy.
Jya!


24 lutego 2018 - 17:22 (Reptile)

Ave,
Kontynuacja wczorajszego dnia. Almostnoruby i kolejny pak od Usui Moo tym razem grafika twarzy postaci dla wczorajszych charactersów. Megaśny pak, prawie 300 plików grafik twarzy, głównie facesety w normalnej formie (jako facesety), posiadające też mimikę twarzy bohaterów. Natomiast w paczce można także znaleźć folder torsa - gdzie są w formie obrazka (pictures), bohaterowie przedstawieni od pasa w górę. Świetna kolekcja dla posiadaczy RPGVX/VXAce. Kto jeszcze nie posiada, zapraszam do downloadu. A, no i póki co nadal czekamy na ten wspaniały skrypt. Nie mam pojęcia czy uda się go wyczarować.
Jya!


23 lutego 2018 - 17:00 (Reptile)

Ave,
Almostnoruby posegregował, poukładał no i spakował w jeden pak prace słynnego Usui Moo, czy znanego też jako Kaduki - autora grafik przewlekających się w niejednej grze na RPGVX. Dzisiaj megaśny pak charactersów, ponad 300 plików bohaterów. Można znaleźć postacie w standardowych pozach (góra, dół, lewo prawo), ale także po skosie i pozy potrzebne do systemu walki. Można wczarować coś własnego na zdarzeniach, bądź poczekać aż Almostnoruby coś wykombinuje (obiecał, że się tym zajmie). Zobaczymy co z tego wyjdzie. Oby coś konkretnego.
Jya!


22 lutego 2018 - 20:33 (Reptile)

Ave, wieczór
Nowe wykopaliska w postaci grafik twarzy z porzuconego projektu autora Soruve trafiają do nas na stronę. Facesety, normalne tradycyjne, są w bardzo ładnym stylu wykonane i posiadają mimikę twarzy. Pak zawiera kilka plików, tylko 14 z tego co pamiętam, więc wystarczy jedynie dla głównych bohaterów. Oczywiście będzie też pak postaci do tego. Nowe materiały znajdziecie w
Zasoby RPGVX > Faces > Soruve Facesets
Jya!


21 lutego 2018 - 19:33 (Reptile)

Świadom tego co pisałem poniżej, że miałby być materiały do nowszych makerów, jednak nieco nie wyszło i ponownie ląduje pak dla wersji RPGME. Dzisiaj kategoria przeciwników - monster - od tego samego autora co wczoraj: Kagami Hazuki. Można znaleźć różne stwory typu demony, węże, ludzkie postacie. . . i ryby. Cóż są tacy co za przeciwników dają bociany, i są tacy co dają ryby. Nic na to chyba nie poradzimy. Zapraszam do: Zasoby RPGME > Monster > Dotoekaki Monsters
Jya!


20 lutego 2018 - 22:12 (Reptile)

Kolejne nowe materiały na stronie dla wersji RPG2000/2003 od Kagami Hazuki. Skromny pak 6 panoram, przedstawiających wodę, albo jakieś inne esy floresy (((_^); A na następne dni postaram się coś wrzucić na nowsze wersje makera, tyle, że póki co pomysłu nie mam, ale pewnie coś się znajdzie fajnego.
Ale na dzień dzisiejszy: Zasoby RPGME > Panoramy > Dotoekaki Panoramaset
Jya!


19 lutego 2018 - 19:35 (Krisuroku)

Elosz

Szybka wiadomość ode mnie, odnośnie paczki z Disgaea2 XD. Tak, dodałem kolejne facesety.
Aktualnie jest ich już 23.
Wiem, że idzie to po mału ale grunt, że do przodu.
Na dziś to tyle ode mnie.

Do następnego!


18 lutego 2018 - 14:15 (Reptile)

Chyba około miesiąca temu - na stronie wylądował pak pt. Dotoekaki BG Styl 2, dzisiaj natomiast ląduje pak styl 1. Nieco tak dziwacznie wyszło, no ale tak jest. W paczuszce jest tylko 10 backdropów, no ale by nie poszły w zapomnienie jak to ma miejsce przy innych materiałach, to wiadomo - znajdują się u nas dla bezpieczeństwa. Zasoby RPGME > Backdrop > Dotoekaki BG Styl 1
Jya!


17 lutego 2018 - 20:06 (Reptile)

No i prawdopodobnie dzisiaj na stronę ląduje ostatni pak od VIPRPG_Sozai. Czy na pewno ostatni? Trzeba będzie sprawdzić by mieć 100% pewność, ale na chwilę obecną to wydaje mi się że tak. Co bardziej wartościowe to już jest na stronie. Ostatni pak jaki udało się wykopać, to facesety dla RPGME postaci z podstawowego RTP wykonane w stylu nieco Final Fantasy Tactics. Ładnie to wyszło, szkoda, że jak zwykle pak nie zawiera wszystkich postaci.
Jya!


16 lutego 2018 - 21:13 (Reptile)

Skoro jesteśmy przy autorze VIPRPG_Sozai, to może wrzucimy kilka jego materiałów, bo czemu by nie. Co prawda za dużo tych materiałów od tego autora nie pozostało, ale warto będzie za hamsterować je tutaj na Twierdzy. Jeden z paków jaki się ostał, to pak ekranów tytułowych dla RPG2000, można już je pobrać z działu zasoby dla RPGME. Podobnie jak wczorajsze game overy, znajdzie się kilka śmiesznych ekraników, ale też i nieco poważniejsze (mi osobiście się podoba ten co jest jako przykładowy).
Zatem do kolejnego newsika.
Jya!


15 lutego 2018 - 21:03 (Reptile)

Tak jest, jak to Krisuroku zauważył, specjalny dzień w zasadzie ulubiony dzień dla wszystkich wizardów już jest za nami. A na dzisiaj, ponownie szybkie materiały autorstwa VIPRPG_Sozai, tym razem Game Over dla RPGME. Pak składający się z kilku propozycji ekranów zakończenia gry. Niektóre wyszły poważnie (i w moim mniemaniu nawet fajne), ale widać, że nie zabrakło wciśnięcia kilku kreacji humorystycznych - nieco w japońskim stylu. Oczywiście zachęcam do rzucenia okiem.
Jya!


14 lutego 2018 - 20:22 (Krisuroku)

Elosz

Doszły mnie słuchy, że dziś jakieś tynki, tynki? Aaaaa Walentynki XD No tak.
Pamiętajcie by dbać o swoje drugie połówki nie tylko w tym dniu ;)

Dziś kolejna aktualizacja packu twarzy z Disgaea. Jest już w nim 20 facesetów.
Od razu informuję, że będzie tego więcej XD.
Na dziś to już tyle ode mnie.
Do następnego!


13 lutego 2018 - 21:07 (Reptile)

Pechowa 13 akurat mi się trafiła. Szczęście, że nie piątek. Pozytywna energia, nastawienie na robotę, nikt nie będzie przeszkadzał - caly misterny plan poszedł w pi. . . guły. A jutrzejszy dzień nie zapowiada się wcale lepiej. Może damy radę coś szybkiego wyskrobać tak jak dzisiaj - pak dźwięków z gry Zuma, dziwięki w formacie WAV oraz OGG. Chociaż wolałbym coś bardziej konkretniejszego wrzucić, przepraszam nie wyszło. Trudno świetnie, do jutra.

Jya!


12 lutego 2018 - 21:33 (Reptile)

Ave wieczór, Kolejne materiały uratowane z kraju kwitnącej wiśni, odkopane przez Almost no ruby. Materiały to pak skórek okna dla RPGVX/VXAce od autora Usui Moo znanego też jako Kaduki. Podejrzewam, że autor jest dość znany, z pewnością jego prace obiły się o oczy nie jednego twórcy. Sława i grafiki były tak ciepło przyjęte, że Usui zdecydował zamknąć stronę (a może dokładniej przenieść), na coś nowego wprowadzając proste zasady: chcesz moje graficzki - płacisz.
Cóż za dobrą robotę, to chyba wypada zapłacić (((-').

Co do materiałów, to co wylądowało (i to co wyląduje jeszcze w niedalekiej przyszłości) to są te materiały z zamkniętej strony, które były darmowe. Już Almost no ruby się postara o ładną segregacje i wykopanie z archiwum. Niech wspaniała praca autora nie idzie w zapomnienie tak jak to było z First Seed Materials.
Jya!


11 lutego 2018 - 19:49 (Reptile)

Te szybkie newsy wcale nie są aż takie złe, na jakie wyglądają. Może treści w nich za wiele nie ma, ale za to są jakieś materiały - no hura. Dzisiaj dla przykładu lądują nowe postacie dla RPG2000 od VIPRPG_Sozai zwane Mini dot. Są to postacie w rozmiarach 16x16 (!), dosłownie takie małe miniaturki nadające się na mapę świata, ale to nie wszystko. Pak zawiera także 2 jak nie 3 inne style (znajdą się też nieco wyższe postacie), wystarczy podłapać styl (co nie jest trudne) no i w zasadzie już można mieć oryginalny styl dla projektu. Podziękowania wiadomo -> VIPRPG_Sozai.
Jya!


10 lutego 2018 - 18:48 (Reptile)

Jednak pojawił się update do tych facesetów, fajowo. Pewnie kto zna tytuł ten wie, że na tym to raczej nie poprzestanie. Wspominając facesety, postanowiłem wrzucić dzisiaj paczuszkę dla RPGVX od autora Soruve. Możecie się spokojnie domyślać, że to są kolejne materiały zdobyte z metody wykopalisk archeologicznych. Soruve Old Junk Faces (w takim dziale były zamieszczone), przedstawiają twarze postaci z porzuconego projektu autora. Jakość jest bym powiedział - ładna. Posiada swój klimacik, i można znaleźć kilka znajomych postaci jak np. z Macka (FSM), czy z podstawowego RTP RPGXP. A, może warto wspomnieć, że nie zabrakło miejsca na portrety niektórych postaci (ale te należy użyć jako obrazki/pictures, ale niektóre należy lekko zmodyfikować).
Jya!


9 lutego 2018 - 10:00 (Krisuroku)

Elosz
Taki szybki news ode mnie. Tak się złożyło, że dziś mam dzień wolny od pracy. Więc postanowiłem nieco powiększyć paczkę twarzy z gry Disgaea :P Reptile mnie wczoraj wyprzedził :P
Aktualnie paczka zawiera już 14 facesetów pod RPGME i wiecie co? To chyba jeszcze nie jest koniec poszerzania tej paczuszki :P
Do następnego!


8 lutego 2018 - 19:53 (Reptile)

A gdzieś miałem taką cichą nadzieję, że zobaczymy dzisiaj wpis od Krisa z tymi facesetami z Disgaea, ale chyba coś się przedłuża. No jakby nie było, ripowanie też pochłania nieco czasu, dlatego na dzisiaj ponownie autor Takarazumaru i jego kreacje: Tła walki dla RPG2000 w kreskowym stylu. Tym razem nieco liczniejsza paczka bo aż 10 pliczków. Stylowo też można podciągnąć pod bajkowe kreski, ale zdecydowanie odstaje w porównaniu do poprzedniej paczki.
Zasoby -> RPGME -> Backdrops -> Takarazumaru Takarajima BG Set

Tak na marginesie:
Kto jeszcze nie jadł pączka, niech koniecznie zje, bo będzie miał pecha przez cały rok (ponoć tak mawiają niektóre osoby). Kto miał zły dzień, to może pączuć mu humor poprawi.
Nie zapomnijcie o dzisiejszym tłustym czwartku.
Jya!


7 lutego 2018 - 16:04 (Reptile)

Po najmniejszej lini oporu, całkiem ładnie nam idzie. Kolejne nowe materiały na stronie dzięki autorom z umierających blogów. Na dzisiaj dość niespotykane, zasoby do RM2000 tła walki. Szkoda, że ilość to tylko 5, ale jak powiadają - nie ilość a jakość. Tła walki wyglądają bardzo ładnie, stylem niczym z kreskówki przeniesione. Zatem: Zasoby -> RPGME -> Backdrops -> Takarazumaru Cartoon BG
Jya!


6 lutego 2018 - 21:44 (Reptile)

Wieczór,
Tak, to znowu ja. I ponownie szybki wpis odnośnie nowych materiałów na stronie. Autor: T.D.Laboratory, tym razem przejścia walki dla RPGVX można znaleźć klika kreacji w stylu SCI-FI/Matrixowe jakieś kwadraciki, ale także w paczce nie zabrakło łagodnych (normalnych?) przejść jak i jakiś ozdobnych (np. płatki śniegu). W sumie 36 efektów przejścia. Można śmiało pobierać - Zasoby -> RPGVX -> System Battle Start
Jya!


5 lutego 2018 - 16:59 (Reptile)

Wieczór,
Równie dobrze mógłbym całą treść poprzedniego dnia skopiować, gdyż dzisiaj jest praktycznie to samo, za wyjątkiem drobnych zmian. Ponownie nowe zasoby, ponownie T.D.Laboratory, ponownie skórki okna, ale tym razem w ilości 26, oraz na wersję RPGXP. Ktoś wykonuje jakiś projekt w kosmosie, albo lubi SCI-FI? Zalecam zarzucić okno na nowe skórki (windowskin) w dziale zasobów dla RPGXP. Jest szansa, że właśnie znajdziecie coś dla siebie (a jak nie to być może to was czymś zainspiruje).
Jya!


4 lutego 2018 - 19:59 (Reptile)

Wieczór,
Dosłownie na kilka minut, gdyż czas mnie goni - zasoby dla RPGME powiększyły się o kolejny nowy pak. Tym razem są to systemy (okienka) o nazwie T.D.Laboratory. W paczce można znaleźć 8 plików, 4 systemy standardowe dla wersji RPG2000 i RPGME, oraz dodatkowe 4 systemy (typu system2) dla RPGME.

Skórki świetnie sprawdzą się dla gier typu SCI-FI. . . Zdecydowanie. Co do autora, mam nadzieję, że dobrze wpisałem. Jak nie to chyba będę musiał robić jakiś poprawki (((-')''
Jya!


3 lutego 2018 - 17:25 (Krisuroku)

Elosz,
Dzisiejszego, jakże zacnego wieczoru do downloadu lądują twarzyczki z drugiej części gry Disgaea. Oczywiście przystosowane pod RPGME. Paczka zawiera 9 facestów ale jest szansa, że ją przy najbliższej okazji rozszerzę o drugie tyle ^_^

Puki co to tyle ode mnie.
Do następnego!


2 lutego 2018 - 16:25 (Reptile)

Ave,
Nie da rady czegoś odkładać w nieskończoność. Po ciężkich dniach udało mi się w końcu zmotywować aby rzucić okiem na tekst od Kitabake, gdzie można zauważyć jego 7 poty nad grą Podziemia: Człowiek. Gra wykonana w RPGXP i chociaż nie wygląda jakoś nadzwyczajnie to otrzymała dość wysoką ocenę: 7/10!

Lekko ponad 50MB, nie oszczędzajcie miejsca - kto jeszcze nie grał, niech śmiało pobiera. Projekt być może ma swoje drobne błędy czy niedociągnięcia, ale zdecydowanie wielekrotnie lepiej się prezentuje od wszystkich gier które można znaleźć na streamie... No dobra, nie wszystkich - ale od zdecydowanej większości. A co najważniejsze, pełna wersja gry za darmo u nas do pobrania.
Także zapraszam do działu GRY.
Jya!


1 lutego 2018 - 19:00 (Reptile)

Wieczór wieczór,
Piękny miesiąc styczeń za nami, kto nas nie odwiedzał, to ma co czytać w archiwum. Masa nowych materiałów przez ten czas przybyła. . . i na tym to nie koniec (((_^). Dzisiaj kolejny nowy pak ląduje na stronę, dział z zasobami dla RPGME > Przeciwnicy (Monsters), można znaleźć pak Breath Of Fire II AbyssWolf. Pak składa się z kliku postaci (głównie bohaterów) z gry BOF2, sprity wykonane od 0, genialna robota. Brawa dla autora AbyssWolf. Warto od czasu do czasu odwiedzać portale dla grafików. Jedyny problem tej paczki, to skromna ilość bohaterów. Pak liczy jedynie 9 graficzek, ale być może zainspirują kogoś właśnie do pracowania nad własnymi grafikami.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024