...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 58 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2018: Lipiec


31 lipca 2018 - 20:07 (Reptile)

Wieczór, Ostatni dzień lipca w zasadzie już za nami. Nie obejdzie się bez materiałów. Bez wątpienia tego miesiąca dominują materiały dla RPGVX. Na dzisiaj portrety bohaterów z wersji RPG Maker VX, cała kompletna paczuszka składająca się z bohaterów, przeciwników, npc, w superowej ilość 80 plików. Warto pobrać i dorzucić do kolekcji. Ostatnio ciężko znaleźć tego typu rzeczy (jak w 90% mase innych zasobów, które dzień w dzień giną w internecie).
Jya!


30 lipca 2018 - 18:50 (Reptile)

Wieczór, Szybki wpis w ten ciężki upalny dzień. PieJamas wpadł na pomysł by przekształcić grafiki przejścia z starsze wersji programu, do noweszej. Zatem w zasobach dla RPGVX, możecie znaleźć nowe grafiki przejścia walki RPGXP To RPGVXAce Transitions (Zasoby RPGVX > Battle start > RPGXP To RPGVXAce Transitions). Paczuszka zawiera tylko skromne 20 pliczków. Udanego transferu.
Jya!


29 lipca 2018 - 19:04 (Reptile)

Wieczór, Mała aktualizacja do wczorajszych zasobów. Do paczki Maiko VXAce Heroes Emo dorzuciłek folder kolejnego autora Aruma, gdzie można znaleźć graficzki emo kolejnych bohaterów. W sam raz to pasuje. A skoro jesteśmy przy dziale z facesetami dla RPGVX, to ląduje kolejny pak z twarzyczkami bohaterów RPGVXAce. Ponownie autorstwa Maiko. Graficzki przedstawiają twarze bohaterów nieco odmłodzonych, wersje jak byli dziećmi, ale to jest tylko kilka grafik. Może w internecie uda się znaleźć kolejnych bohaterów, to się kiedyś paczuszkę zaktualizuje. Na chwilę obecną zapraszam ponownie do działu: Zasoby RPGVX > Faces > Maiko VXAce Kiddie Faces
Jya!


28 lipca 2018 - 19:04 (Reptile)

Wieczór, Zasoby dla RPGVX rozrastają się, jak grzyby po deszczu. Szkoda, że większość materiałów to przeróbki własnie podstawowego RTP, jakieś drobne modyfikacje, niżeli coś nowego. Czasami są też perełki, ale na dzisiaj jednak ta pierwsza opcja - od autora Maiko skromny pak twarzy bohaterów z RPGVXAce. Zasoby RPGVX > Faces > Maiko VXAce Heroes Emo; i tutaj nie chodzi o styl postaci płaczących kaleczących się osób chorych na depresje i brak akceptacji, a o skrót Emocje/Emotions (((_^)'. Twarze postaci pokazują śmiech, szok, zauroczenie, zaciekawienie itp. Takie małe urozmaicenie dialogów.
Jya!


27 lipca 2018 - 17:26 (Reptile)

Ave, i kolejne materiały, ponownie dla RPGVX. Jednak dzisiaj to charsety, animowane drzwi. Nie za wiele, bo tylko 5 plików, ale za do w dwóch stylach - RTP od RPGVX oraz Macka. Autorami drzwi są: GrandmaDeb oraz Kazzador, więc nie zapomnicie o creditsach dla tej małej drużyny. Nowości szukać wiadomo: RPGVX > Characters > GrandmaDeb & Kazzador Doors. Taka drobna uwaga - w czasie burzy użytkowników wyłącz komputer, bo później będziesz pisał,
że twój projekt został na dysku który się spalił (((_^)'
Jya!


26 lipca 2018 - 21:37 (Reptile)

Gromadząć wczorajsze zasoby, udało mi się znaleźć jeszcze kilka skórek okna wykonanych za pomocą gradientów w różnych kolorach. Autorem skórek jest niejaki ti07Shadow (dziwaczna nazwa, prawda?). Nowości możecie szukać w RPGVX > System: Window (okno) > Gradient Windowskins. Taki wlaśnie niech będzie krótki wpis na dzisiaj.
Jya!


25 lipca 2018 - 16:20 (Reptile)

Tych tekstów chyba nikt się nie doczeka, trudno, świetnie, za to ten rok obfituje znakomicie jeżeli chodzi o dodatkowe materiały. W szczególności graficzne. Prawda, nie są to oryginalne zasoby naszych rodaków, gdyż ostatnimi czasy ich twórczość jest znikoma, a jakikolwiek wkład scenowy opiera się o ''polityczne komentarze''. Polak-leń, nic tego chyba nie zmieni. Zatem ciąg dalszy z nowymi materiałami - zasoby RPGVX > System: Window (okno) > Recolor Skins. Skromna paczuszka składająca się z dosłownie kilku skórek okna. Różni autorzy, ich twory można znaleźć w oddzielnych folderach, więc nie zapomnijcie o jakiś creditsach.
Jya!


24 lipca 2018 - 18:33 (Reptile)

Coś nie mam szczęścia do tych tekstów,
Albo najzwyklej się przyznam - nie chce mi się za nie zabierać. Zdecydowanie za dużo czasu mnie to kosztuje. Chyba się już przywlekliście do tego, że wrzucam to co mi wygodne, a komu się nie podoba to mówi się trudno. Osoby niezadowolone mogę spokojnie coś same przygotować. Nowe portrety postaci dla RPGVX z gatunku fantasy. RPGVX > Faces > Zephyrskye's - Fantasy Portraits, paczka zawiera kilka postaci z gier jak np. Prince of Persia czy Final Fantasy, ale też nie zabraknie kilka portretów innych jak np. smoków. Zatem udanych transferów.
Jya!


23 lipca 2018 - 19:20 (Reptile)

Wieczór,
Oj, te materiały graficzne kiedyś dobiegną końca - a jak tak się stanie to będzie totalna kaplica. Może póki co to nie będę się tym zamartwiał, a po prostu podzielę się z wami kolejnymi materiałami graficznymi. Nowy pack battlersów dla RPGXP/VX/VXAce/MV, właśnie pojawił się na stronie. Dział RPGXP > Battlers > Bloodsugar's Beastiary, skromna paczuszka zawierająca 18 stworów mistycznych, takich jak syrena, lewiatan albo jakieś leśne przeurocze stworki od autora. Oczywiście można wykorzystać w projektach non-profit/non-comercial itp., ale fajnie by było jednak też wzmiankę o autorze w swoich projektach napisać.
Jya!


22 lipca 2018 - 22:18 (Reptile)

Wieczór,
Miały być teksty, powrót do grafiki. Prognoza sinusoidalna, ale mi to nie przeszkadza... Chyba. Szybki wpis na dzisiaj - nowe zasoby od autora Maiko - są to postacie dla RPGVX. Kilka bohaterów, kilka NPC. Są to edity w stylu Macka. W sam raz do kolekcji. Nową paczuszkę można znaleźć w dziale RPGVX > Characters > Maiko - Mack Style Charas.
Jya!


21 lipca 2018 - 16:02 (Reptile)

Ave,
Małymi krokami za te czasochłonne teksty będę się zabierał, chociaż to jest strasznie niewygodne (((-`). Cóż jak to się mówi: nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba wypić to piwo. Odrobina nowego teksu dla was w dziale RPGVXAce > Skrypty, pod postacią nowego skryptu ruby od Galv'a, na całkowicie nowy wygląd menu. Może nie do końca całkowicie nowy, ale nieco zmodyfikowany. Skrypt posiada 2 cechy - pierwsza to wyświetlenie portretu postaci zamiast grafiki twarzy - druga to gra na pełnym ekranie (640x480). Więc wszystkich co irytują te czarne paski po bokach w RPGVXAce, zapraszam do zapoznania się z tym skryptem.
Jya!


20 lipca 2018 - 19:50 (Reptile)

Ave,
Niekończący się wysyp materiałów graficznych wciąż trwa, aczkolwiek według moich obliczeń - to wysyp materiałów zakończył się dobre 3 miesiące temu. Nie pytajcie mnie, jakim cudem nadal dzień w dzień coś nowego pojawia się na stronie. Faktycznie może będzie trzeba to nieco przystopować i zabrać się za jakieś inne działy - nieco tekstowe. Przewiduje kontynuacje naprawiania niektórych działów, ale to na inny dzień sobie zostawię. Na dzisiaj kolejne materiały graficzne dla posiadaczy RPGVX/RPGVXAce, są to portrety postaci z czasów teraźniejszych jak i nieco stylowych SciFi. Autorem zasobów jest eDeus, więc pamiętajcie o podziękowania dla tej osoby w creditsach. Szukajcie nowych zasobów w RPGVX > Faces > eDeus - Modern SciFi Portraits
Jya!


19 lipca 2018 - 18:34 (Reptile)

Wieczór, ave
Kolejne materiały graficzne dla szczęśliwych posiadaczy wersji RPGVX/RPGVXACE. Tym razem są to charactersy przedstawiające potwory/przeciwników - różne różniste stwory, orki, węże, postacie człeko-ludzkie podobne itp. Pak składa się z 48 plików, pasujących idealnie pod styl tradycyjnego RTP. Autorem zasobów jest Themo, więc nie zapomnijcie o podziękowaniach dla takiej osoby. Nowość wylądowała oczywiście w odpowiednim dziale (RPGVX > Characters > Themo Monster Pack)
Jya!


18 lipca 2018 - 21:56 (Dragon Kamillo)

Dobry.
Dzisiej podsyłam jakieś moje stare edity które kiedyś wrzuciłem na forum. A jako że forum zdechło i ogólnie zasoby na forach giną pod innymi tematami to w sumie nic się nie stanie jak i wrzucimy je na twierdze. Kiedyś na charas project (taka stronka z masą śmieci (zasobów) do RM2k3) znalazłem grafikę książki i animację przewracania strony. Jak się potem okazało był to rip z gierki Lord of the Rings na SNESa, dorobiłem więc wtedy do niej okładkę i dodatkowe animację. Grafika jak ktoś chce może się przydać do książek w świecie gry (wielu twórców takie wrzuca), albo jak było tego pierwotne zastosowanie do przerywników tekstowych opisujących fabułę. Bierzcie i korzystajcie jak chcecie.
To tyle.


17 lipca 2018 - 17:40 (Reptile)

Wieczór,
Dzisiaj był ciężki dzień, a jutro pewnie 3x gorszy. Aczkolwiek prawdopodobnie uda mi się wygospodarować nieco czasu, więc powrócę nieco do testów bagna. Takie plany na jutro - a na dzisiaj pozostaje mi jedynie podzielić się z wami kolejną paczką melodyjek do zastosowania zwykłego jak i komercyjnego. Dział music został wzbogacony o nową paczkę Ashibana Midi Collection, gdzie autorem jest Ashibana. Warto jest melodie przesłuchać, gdyż autorzy z Japonii mają do nich ucho.
Jya!


16 lipca 2018 - 19:53 (Reptile)

Wieczór,
Miałem cichą nadzieję, że uda się wkońcu wrzucić jakąś recenzję, ale jak zwykle nie wyszło. Tekst jest w trakcie tworzenia i trochę czasu jeszcze minie, więc na chwilę obecną zarzucę szybkim pakiem muzyczek od Suketoudara. Paczuszka składa się z 30 pięknych utworów w formacie MIDI, nadających się na każdą okazję (praktycznie całe RTP), do oczywiście dobrowolnego użytku, jednak ważne jest by w Creditsach dodać autora jak i tytuł -Hide of Letter of Letter of Life-. Utwory posiadały swoje odpowiedniki w formacie MP3 na stronie autora, ale niestety owa strona przestała istnieć. Może kiedyś się uda wydobyć te oryginalne melodyjki... może.
Jya!


15 lipca 2018 - 18:41 (Reptile)

Wieczór,
Powoli, małymi krokami nasze zasoby graficzne dobiegają końca. Właśnie wrzucam ostatnią paczkę zasobów od SpriteMight a jest to pak postaci dla RPGXP. Tak się złożyło, że owa paczka składa się z samych dziewczyn w różnych uczesaniach i kolorach. Oczywiście to są tylko szkielety wzorcowe, na które wypada nałozyć jakieś konkretne stroje. Spokojna głowa, to nie jest powtórka, ani doubel. Po prostu tak się złożyło, że postacie powstały w dwóch stylach - jeden zwany chibi - oraz jeden przedstawiający nieco większe postacie. Nowe wzorce można znaleźc w RPGXP > Characters > SpriteMight RMXP Big Sprites
Jya!


14 lipca 2018 - 19:12 (Reptile)

Wieczór,
Pechowy dzień chyba dopiero się zaczyna jak dla mnie. W planach miałem dokończenie/poskładanie sprzętu komputerowego do pracy - okazało się, że sprzęt rozsypał się w drobny mak. Cały dzień praktycnzie zmarnowany a to nie koniec jeszcze zabawy. Chwała, że w sytuacjach takich jak ta posiadam przygotowane maszyny zastępcze. Zamiar miałem zarzucić jakimiś zasobami graficznymi kiedy Pan od Pustki poratował paczką autorskich melodyjek w formacie *.OGG, do użytku własnego jak i komercji (warunek - użyć logo, cyztajcie więcej w pliku readme). 10 utworów do pobrania w dziale Download > Music > HGS Acient & Dark music.
Jya!


13 lipca 2018 - 22:17 (Reptile)

Wieczór,
Nieco pechowy dzień dla niektórych osób, dla mnie okazał się dość... normalny. Nawet bym powiedział, że całkiem normalny. Oprócz przeziębienia i osłabienia organizmu, to wszystko jest po staremu, czyli nowe zasoby graficzne dla działu RPGME. Nowe postacie wzorcowe od SpriteMight dla RPGME, całkowicie nowy styl, nieco nawiązujący do tych wczorajszych z RPGXP. Paczka zawiera 36 plików - postacie i męskie i damskie, i różnych kolorach i różnych fryzurach. Oczywiście to są tylko szkielety wzorcowe, na które wypada nałozyć jakieś konkretne stroje. Zatem zasoby > RPGME > Charsets > SpriteMight RM2003 Sprites, odpalamy painta i rysujemy! (((_^)
Jya!


12 lipca 2018 - 19:53 (Reptile)

Wieczór,
Idziemy jak burza z materiałami do przodu. Trzeba przyznać, że baza zasobów strasznie poszła w gorę (i na tym to jeszcze nie koniec). Z każdym dniem, mamy coraz to więcej materiałów, które można wykorzystać we własnych projektach. Ripy, edity, a nawet oryginalne prace. Można znaleźć wszystko. Nic tylko znaleźć czas, siadać, tworzyć i się dzielić. Już kiedyś wrzucałem zasoby od autora SpriteMight, panoramy jak i skórki okna - dzisiaj nowy styl charactersów dla RPGXP. Tak się złożyło, że owa paczka składa się z samych dziewczyn w różnych uczesaniach i kolorach (z tego powodu jest ich taka ilość 136). Zapraszam do RPGXP > Characters > SpriteMight RMXP Chibi Chara Sprites
Jya!


11 lipca 2018 - 20:30 (Reptile)

Wieczór,
Jak to zwykle bywa, o tej godzinie czas wrzucić kolejny zestaw graficzny na stronę. Dział z zasobami dla RPGVX właśnie się powiększył o zestaw 15 oryginalnych skórek okna autorstwa Mikie0100, oczywiście pochodzenia z zagranicznej sceny makerowej. Autor udostępnił swoje materiały na jednym z for, prosząc tylko o wzmianke w creditsach jak się użyje skórek okna (no wiadomo). Niestety temat... em, raczej całe forum -rpgmakervx.net- przestało istnieć. Ja mam już swoją opinię na ten temat od dawna wyrobioną i z tego co widzę, sprawdza się świetnie (((-`)', zatem nie komentuje a jedynie odsyłam do działu RPGVX > System: Window > Elegant Skins
Jya!


10 lipca 2018 - 20:35 (Reptile)

Wieczór,
Cieszę się, że po paru miesiąca nastąpił dzień, gdzie nie muszę się martwić o materiały. Szkoda tylko, że to jest jeden dzień (który wypada dzisiaj), jednak przejdźmy do konkretów - paczuszka oryginalnych dźwięków od HGS właśnie znalazła się na stronie i jest do pobrania (dział Download > Sound > SE-otoczenia >> HGS=SE). Zestaw składa się z 169 plików, dominującego formatu MP3, ale znajdzie się kilka OGG. Wrzucam paczkę do działu SE-Otoczenia, gdyż większość dźwięków jest właśnie z tej kategorii, ale nic bardziej mylnego - w tych 169 plikach z pewnością znajdziecie też dźwięki z innych kategorii. Oczywiście do darmowego użytku, z drobnymi zastrzeżeniami. Więcej informacji znajdziecie w pliku readme.
Jya!


9 lipca 2018 - 19:41 (Reptile)

Wieczór,
Spokojna głowa, dzisiejsza sytuacja jest zdecydowanie opanowana, to tylko wczoraj by była taka klapa, ale w porę uratowana. Jest co robić, jest o czym pisać, jest dużo pracy z którą można się spokojnie podzielić. Problem tylko z chętnymi osobami - więc niestety jesteśmy skazani na szybkie wpisy, póki co. Ponownie materiały graficzne lądują na stronie, zestaw skromnych postaci dla RPGXP, których autorem jest Wati. Charactersy przedstawiają postacie z RM2000, tylko zostały przerysowane do tradycyjnego stylu RTP z RPGXP. Zapraszam do działu: Zasoby > RPGXP > Characters > Swada RM2000
Jya!


8 lipca 2018 - 23:56 (Reptile)

Uff,
Fuks fuks i jeszcze raz fuks. Całkowicie zapomniałem cokolwiek na dzisiaj wrzucić... Za długo po prostu spałem (((-=), szczęście, że pod ręką miałem jakiś drobny pak materiałów przygotowany. Tak dosłownie na szybko, to mogę się podzielić skromnymi utorkami od Bazoe, pt: Violet Mist. 7 utworów MIDI można znaleźć w dziale Download > Music. Tyle na chwilę obecną.
Jya!


7 lipca 2018 - 17:56 (Reptile)

Wieczór,
Chciałbym się nieco rozpisać, ale chyba zaraz musze wracać do łóżka, bo coś się nie najlepiej czuje. Aby nie zamęczać kolejnym graficznym materiałem - to wrzuciłem dla odmiany Skrypt Ruby dla RPGVXAce. Autorem skryptu jest Galv, a jest na prawdę świetny - bo to jest mini gra Invaders (Space Invaders). Mini gra wzorowana na tradycyjnych grach ARCADE, gracz kieruje statkiem i jest atakowany przez licznych przeciwników. Do dyspozycji posiada 2 bronie (i ich udoskonalenia), jakąś bombę, no i proste nawalanie na ekranie, czyli coś co może przypaść do gustu tym wymagającym (co stawiają na rozrywkę). Zdecydowanie skrypt godny polecenia, jeżeli w twoim projekcie będzie jakiś salon rozgrywki typu Casino. Koniecznie zaglądnijcie RPGVXAce > Skrypty > Mini Game - Invaders, gra demonstracyjna jest oczywiście do pobrania.
Jya!


6 lipca 2018 - 20:21 (Reptile)

Wieczór,
Każdego dnia jest ta sama sytuacja - brak materiałów, a później jakimś cudem coś się jednak znajduje poprzez a no fakt, przecież to można wrzucić, już parę lat zalega na dysku, czy coś w tym stylu <(((_^)'. Tym właśnie sposobem na stronę lądują kolejne materiały graficzne, RPGVX Sys-Balloons od Aindra. Chmurki przypominają zestaw emotek z komunikatora, gdyż wyświetlają (nazwijmy to) twarz, z różnymi ekspresjami jak zdziwienie, zawstydzenie itp. Ain Ballons Faces zawiera 2 pliki, jeden składa się z chmurek w rameczce, kolejny zaś bez, tak by można było w łatwy sposób edytować i zrobić swoje wersje.
Nowości szukać w RPGVX > Balloons > Ain Ballons Faces
Jya!


5 lipca 2018 - 19:42 (Reptile)

Ave,
Ryzykowna sytuacja dzisiaj, ale w ostatniej chwili udało się (dostać do PC i wrzucić drobne materiały). Miałobyć tekstowo, a ponownie zapowiada się gaficznie-materiałowo. Postacie dla RPGVX, typu fantasy: NPC, jakieś części do generatora oraz (przede wszystkim) charactersy przeciwników. Zestaw nowych postaci dla RPGVX można znaleźć w dziale RPGVX > Characters > Kazzador Fantasy Sprites
Jya!


4 lipca 2018 - 19:15 (Reptile)

Ave,
Dzisiaj coś dla fonów gierk przygodowych udało się przygotować. Pamiętacie może autora Kaine-87? Przygotował świetne materiały chipsetów do RPG2003. Jego paczka składa się głównie z pomieszczeń (wnętrz), ale też znajdą się elementy odpowiadające za miasta, pustynie czy lochy. Wszystko posiada ciemne, mroczne klimaty, moim zdaniem pasujące do gier typu horror. Do chipsetow także są dodane elementy dodatkowe w postaci charsetów. Warto zajrzeć do działu RPGME > Chipsets > Kaine-87 Interior Pack
Jya!


3 lipca 2018 - 19:25 (Reptile)

Ave,
Widzę, że nikt nie ma ochoty się ruszyć do tekstów, zatem ponownie materiały graficzne lądują na stronę (za karę, a co). Postacie dzieci, nieco zwierząt, nieco materiałów z których można tworzyć postacie, ot taki sobie miks od Amysaurus. Paczuszka przugotowana dla RPGVX, oczywiście jest to drobny edit, więc stylem wszystko pasuje pod styl RTP od RPGVX. Zasysajcie zatem Amysaurus Animal Children Parts w dziale RPGVX > Characters.
Jya!


2 lipca 2018 - 19:51 (Reptile)

Wieczór,
Plany z tekstem były dobre, ale wykonanie zdecydowanie zawiodło... I to po jednym dniu. Trudno, świetnie. Nic na to nie poradzę, lipa z czasem. Komu się nie podoba, no to może coś konkretniejszego wyczarować, przygotować. Wrzucam kolejne materiały graficzne: chmurki/baloniki dla RPGVX, autorem graficzek jest babcia (GrandmaDeb), która zedytowała nieco podstawowy zestaw baloników, wrzucając ikonki do kwadratowych dymków. Taka malutka zmiana stylu. Nowości szukać w dziale: RPGVX > System: Ballon (dymki) > Square Balloonsets
Do zaś,
Jya!


1 lipca 2018 - 21:03 (Reptile)

Wieczór,
Tradycyjnie, porządki odnośnie starych newsów. Wylądowały do odpowiedniego działu (Archiwum) i najwyższa pora zabrać się za jakieś drobne prace tekstowe. Nie, żeby mi brakowały graficzki, szybkie paczuszki z materiałami są zawsze pod ręką, ale obiecałem nieco zmienić materiały na pracę z tekstem. Nie wiem na ile sił i czasu mi starczy, ale spróbować można.

Zaczniemy od odkurzenia starego działu zwanego Kompendium. Tam wrzuciłem nową poradę od Asayake odnośnie Możliwości wyboru postaci przez gracza. W zasadzie to jest coś prostego, że nikt o tym nie pisze - ale jednak też mało osób stosuje (a bo może nawet nie wie jak to wykonać?). Asayake podpowiada co i jak wykonać, tekst jest dostosowany praktycznie do każdej wersji RPG Makera (*od 2000 w górę), a nawet zostały zastosowane angielskie zwroty, gdyby ktoś się posiłkował angielską wersją. Zapraszam do zapoznania się z tekstem w dziale Kompendium > Możliwość wyboru gracza
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024