...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 43 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2018: Wrzesień


30 września 2018 - 18:06 (Reptile)

Wieczór,
W ostatni dzień miesiąca września 2018! Trzy miesiące pozostały do końca tego roku. Czas leci strasznie szybko do przodu. W nocy udało mi się znaleźć świetny zestaw ikonek dla RPGVX o tematyce: Horror. Paczka zawiera kołki, różańce, czaszki, dynie, nietoperze itp., w sam raz do stworzenia gry na halloween czy jakiejś horror-przygodówki. Zestaw świetny, ale - nie rozumiem dlaczego autor wrzucił na jakieś bezsensowne strony, które nawet nie wyświetlają jego imienią?! Bez sensu. Cudem udało mi się znaleźć imię autora, i tym sposobem paczuszka ląduje u nas na stronie. I póki co, jest bezpieczna. Zapraszam do downloadu, zasoby > RPGVX > Ikonki.
Jya!


29 września 2018 - 18:02 (Reptile)

Wieczór,
Z wymierającej otchłani (zagranicznego forum) udało się wydobyć kilka animacji dla RPGXP. Niesamowite jest, że można znaleźć coś fajnego - a to wszystko pada, bo użytkownicy wrzucają na niewłaściwe strony. Landofshadows animations - można pobrać z działu download > zasoby > RPGXP > animacje. Jest to skromna paczka 11 plików które posiadają żywioły w różnych pozach, oraz kilka podstawowych animacji od RPGXP.
Jya!


28 września 2018 - 19:45 (Reptile)

Wieczór,
Wrześniowa muzyczna kompania trwa nadal z tego co widać. Kolekcja melodyjek od Johnny Casha, pak składający się z 35 utworów tego świetnego wykonawcy, jest już gotowa do pobrania i użycia w waszych projektach. Możecie spokojnie odwiedzać dział Download > Music, a ja tymczasem przez noc się zastanowię nad jakim kolejnym działem pracować.
Jya!


27 września 2018 - 19:10 (Reptile)

Wieczór,
Dobra i zła wiadomość. Dobra wiadomość - Dragon Kamillo zdał egzaminy i jest wolny, ma dużo wolnego czasu. Wszystkim co obiecał cokolwiek, jakieś skrypty - to możecie spokojnie go ponownie dręczyć. Z miłą chęcią się zrobi wszystkie te zaległe rzeczy... Jak np. materiały na stronę, na które czekam od dłuższego czasu.

Zła wiadomość - nikt nic nie przygotował, więc jak zwykle zamiast poświęcić czas na archiwum, czy jakieś fajniejsze rzeczy, to musiałem przygotować kolejny pak muzyczek dla was. 45 MIDI od znanego artysty - Phil Colins'a. Dość znane utwory takie jak chociażby Another day in paradise. Polecam pobrać!
Jya!


26 września 2018 - 23:27 (Reptile)

Wieczór,
Spokojna głowa, panuję nad sytuacją... A chociażby tak mi się wydaje. Materiały choć się wyczerpały tygodnie świetlne temu, to jeszcze jakoś podtrzymujemy... podtrzymuję tego rocznego kombosa. Tka wiem, nie wszystko co ląduje na stronę jest jakiś wysokich lotów. Trudno no, co mogę więcej powiedzieć. Im więcej osób do pomocy - tym więcej ciekawszych materiałów wyląduje (bo w przygotowaniu posiadam kilka programów, graficzne, muzyczne i nawet pracuję nad nimi by były dla was w języku polskim, a to zajmuje nieco czasu).

Dobra, wystarczy tego biadolenia - konkrety - dzisiaj paczka muzyczek od Brayan Adams, gościa od Robin Hooda (pytajcie rodziców kto nie zna). Brayan posiada kilka ciekawych melodyjek, które warte są przesłuchania i wpasowania do sowich projektów. Warto zadbać o świetny klimat swojej gierki.
Jya!


25 września 2018 - 18:13 (Reptile)

Wieczór,
Jakby kogoś interesował stan mojego zdrowia (w co wątpię), to nadal jestem padnięty i podejrzewam, że tak zostanie do końca tego miesiąca. Ciepła herbatka z cytrynką, czosnek i ciepłe wyrko. Jeszcze do tego by się przydała 90-60-90 jakaś pielęgniarka... Nie miałbym nic przeciwko dodatkowej dziewczynie jako pokojowej. A, no tak, jeszcze dobrze by było jakby jakaś kucharka się znalazła. No to 3 dziewczyny w takim wypadku (((-`)''

A tak na chwilę obecną wrzucam 5 utworów zespołu Gypsy Kings. Kto nie kojarzy, to w zasadzie może posłuchać latino-hits w internecie. Tego typu utwory można użyć przy tworzeniu jakiejś Mafii. Taka mała propozycja co do melodii (((_^)''
Jya!


24 września 2018 - 18:22 (Reptile)

Coś te wirusy nie dają spokoju... Zastanawiam się, kiedy przyjdzie jakieś cudowne wyleczenie z tego wszystkiego (((-=). Niby źle nie jest, ale widzę, że organizm nadal coś szybko się męczy. Przymuszony nieco do wystawienia szybkich materiałów (standard), dzisiaj wrzucam elementy tilesetów za pomocą których można wykonać wnętrze szybowca, czy pojazdu. Fizzly Airplane Materials czeka na was w dziale z zasobami dla RPGVX > tilesets.
Jya!


23 września 2018 - 18:16 (Reptile)

Kaszel, dzień pierwszy, nosek dzeiń drugi trzeci, czwarty... Teraz gorączka. Chyba muszę sobie zrobić wolne. Tak zdecydowanie. Przemęczenie, przepracowanie... Zamiast archiwum ruszyć dalej to ja co? A no właśnie muzyczki. Szybko i sprawnie. Eiffel 65 była sobie taka grupa, która można powiedzieć zapoczątkowała muzykę techno, dzięki swoim utworom. Kto nie kojarzy ''I am Blue (Da bu dee Da bu Daa~)'' albo ''Move your body'', dość znane hity dawnych lat. Kilka melodii tego typu przez grupę Eiffel 65 możecie znaleźć w dziale Download > Music.
Jya!


22 września 2018 - 15:36 (Reptile)

Ave
Wzbogacenie działu z zasobami RPGVX. Nowość można znaleźć w zasoby > RPGVX > Facesets > Dragon Age Portraits, tak jak nazwa wskazuje, są to portrety postaci (kilku bohaterów) z gry Dragon Age. Portrety są wykonane w klasycznym stylu pasującym pod RPGVX. Wiadomo co do użycia: wolna droga jeżeli mowa o projektach nie komercyjnych. A pliki graficzne z paczki, należy użyć jako obrazki (pictures).
Jya!


21 września 2018 - 21:55 (Reptile)

Wieczór
Drobna przerwa między spaniem, odpoczynkiem a lekarstwami. Materiały graficzne, paczuszka charactersetów dla posiadaczy RPGVX zawierająca zwierzaczki. Miśki, kotki, liski, motylki, żabki i inne jakieś latające sowy. Niektóre posiadają animację pełną w 4 kierunkach (tradycyjnie), niektóre posiadają animację stałą, a niektóre znowu tylko po prostu... leżą. Ale zawsze to jest coś, by urozmaicić swój projekt, prawda? Zwierzaczki można znaleźć w dziale RPGVX > Characters > Animal Sprites (Nastasia Wolf), tradycyjnie wszystko pasuje dobrze do tradycyjnego RTP od RPGVX.
Jya!


20 września 2018 - 15:45 (Reptile)

Jakaś epidemia czy co?
Nos zatkany, cieknie, gorączka, bóle gardła. Chyba jakaś smolona grypa się przyplątała. . . Albo po prostu mnie przewiało. Też tak macie może? Jak nie to dbajcie o zdrowie. Funkcjonować normalnie się nie da. Aczkolwiek ci co chodzą do szkoły to chyba dobra wymówka by coś złapać i zostać w domu, pod kołderką i laptopie. Dobry sposób na ruszenie z waszymi projektami - pomyślcie o tym.

A jakby ktoś miał problemy bo pragnie wykonać mapę świata do swojej gry, a nie wie jak - no to już mówię. Dla RPGVX właśnie wrzuciłem Tilesety World Map J130R za pomocą których właśnie ową mapę świata można wykonać. Chodzi tutaj o taką mapę w wersji papierowej. Użytkownicy RPGVXAce nie muszą się niczym martwić, bo raczej są w stanie poświęcić jedno miejsce w bazie danych tilesetach dla mapy świata, ale dla użytkowników RPGVX, to już takie proste nie jest.

Jakby co, świetna rada: stworzyć nowy projekt - załadować te elementy World Map - narysować mapę, strzelić fotkę (PrintScreen) - no i użyć mapy jako obrazek w swoim projekcie! Warto więc oblukać, a ja wracam do wyra.
Jya!


19 września 2018 - 15:43 (Reptile)

Ave,
Witam, w zasadzie dobra połowa miesiąca jest już za nami i kolejny szybki news z materiałami. Kilka zasobów wyszperanych z padniętego bloga autora BiaBia. W dziale zasoby > RPGVX > Characters można znaleźćBiaBia Hot Dudes & Chicks, czyli zestaw postaci przedstawiających gorące ciacha i niezłe babki. Postacie chociaż jest ich mało, to posiadają facesety. Wszystko stylem pasujące pod VXRTP, chociaż facesety wymagałyby drobnej edycji, ale graficzki zostawiam w oryginale tak jak są. Trzeba przyznać, że baza z zasobami graficznymi w tym roku świetnie się rozrasta.
Jya!


18 września 2018 - 09:31 (Reptile)

Ohayoo,
Dni, tygodnie, miesiące i lata mijają, a redakcja nadal ciężko pracuje nad swoimi projektami, którym daleko do ukończenia. Trudno, świetnie - pozostaje nic innego jak tylko czekać i swoje projekty odstawić na dalszy plan, a szkoda bo wartościowe perełki czekają. Tradycyjnie w tym miesiącu, coś szybkiego - zestaw materiałów tilesetów dla RPGVX pt RPGVX Modern RTP Theme. Jest to zestaw głównie dla RPGVX, zawierający pełny komplet Tili (od TileA do TileE), składający się z elementów teraźniejszych jak np. kanapa, telewizor, wnętrza itp. Paczka została skomponowana przez Painhunt'a, dlatego wszelkie podziękowania w creditsach - dla niego. Udanych transferów i zabawy!
Jya!


17 września 2018 - 23:03 (Reptile)

Wieczór,
Tak też podejrzewałem, że ten miesiąc będzie nieco zabiegany. Wszystkie (jak nie zdecydowana większość), to materiały wrzucane właśnie tak na szybko. Niestety, trzeba to jakoś przecierpieć, gdyż nie mam pojęcia kiedy wpadnie coś konkretniejszego. Póki co nowy zestaw midi zespołu Nightwish możecie znaleźć na stronie.
Jya!


16 września 2018 - 22:33 (Reptile)

Wieczór,
Szybki wpis dodatkowych materiałów - postacie dla RPGVX, możecie pobrać z działu zasoby > RPGVX > Characters > Skylars Character Sprites. W paczce możecie znaleźć rekolory postaci, podstawowy styl RGSSRTP od RPGVX, czarodzeje, czarodziejki, afroamerykańskie-latynosko-opalone postacie NPC. Nie chce zabrzmieć rasistowsko, więc nie piszę, że czarno skórzy. Udanych transferów.
Jya!


15 września 2018 - 19:02 (Reptile)

Wieczór,
Dzisiejszy dzień uratowany materiałami od Dragon Kamillo, który wyszperał z japońskiego bloga postacie/sprity dla Dante98 od autora Azanashi. Graficzki posiadają 3 style w zasadzie, i ładne kolory które odwołują się do klasycznych gier jRPG. Ha, jeden styl nawet mi przypomina postacie/sprityz gry Phantasy Star. Tego typu graficzki możecie znaleźć w dziale z zasobami dla RPG95 > Chara > Azanashi Dante98 Chara Sprites
Jya!


14 września 2018 - 16:59 (Reptile)

Ave,
Wszelkiego rodzaju eksperymenty dzisiejszego dnia zakończyły się niepowodzeniem. Świadom ograniczającego mnie czasu, postanowiłem przerwać wszelkiego rodzaju zabawę z programami, a pochyliłem się nad materiałami graficznymi. Zaskakujące jest, jak wiele materiałów można znaleźć już dla wersji RPG Makera VX, niestety ich ilość jak i wykonanie jest strasznie chaotyczne. Dla przykładu - dzisiejsza paczka: Avanda Sprites Set. Kilka świetnie wykonanych zasobów postaci pasujących pod styl tradycyjnego RPGVXRTP, parę re-kolorów, niektóre postaci posiadają nawet facesety no i jakiś zlepek tilesetów.

Ponownie jest to na zasadzie, ach narysujemy sobie kilka postaci których nie można zaliczyć do jakiejś jednej paczki. A sobie walnę dzisiaj jeszcze jakiś samochodzik, a tutaj 3 drzewka. . . No i tak powstają materiały które notorycznie giną w internecie na tych blogach. ''3 drzewka'' to za mało na paczkę, a elementy ciekawe. Szkoda, że autorzy nie tworzą pod kątem paczek tak jak to było kiedyś - tylko totalna samowolka.

Cóż mówi się trudno i trzeba będzie jakoś ratować to co jest. Aha, jakby ktoś miał zboczenie na punkcie licencji - to graficzki są objęte licencją ''free use - non-comercial'' + ''credits'' (tak jak większość materiałów).
Jya!


13 września 2018 - 18:55 (Reptile)

Wieczór,
Jeszcze jeden pack od autora Azanashi, który przygotował Dragon Kamillo. Azanashi Monster zawiera 1 plik w którym można znaleźć 48 przeciwników, rysowane i kolorowane starym, bardzo klasycznym stylem. Oczywiście paczka ląduje w dziale RPG Maker 95. Zapraszam do działu z zasobami.


12 września 2018 - 17:18 (Reptile)

Ave i chwała najwyższemu,
doczekałem się kilku materiałów od redakcji, a dokładniej od Dragona Kamillo, który się ulitował nad beznadziejną sytuacją i postanowił coś zrobić dla strony. W zasadzie zrobił to co zawsze, czyli zabawa w archeologa, wykopaliska z głębokości sieci - udało mu się dorwać jakieś oryginalne materiały przez japończyków, a dokładniej jednego tym razem: Azanashi i śliczne materiały dla RPG Dante 98 MapChip. Oczywiście materiały trafiają do działu z zasobami > RPG95 > MCHIP > Azanashi MCHIP Dante98. Materiały spokojnie można posklejać do RPG95 (jako że elementów jest nieco więcej, to trzeba wybierać i skleić to co jest potrzebne, sami wiecie jakie uroki posiada wersja 95 makera). Skoro tyle dobrego, może uda mi się wykombinować jakieś jeszcze materiały od innych ludzi. . .
By się przydało.


11 września 2018 - 11:34 (Reptile)

Ohayoo,
Tak od paru dni lecą same paki midi, a to wszystko z powodu pewnego programu, który dopadłem w swoje ręce. Po przetestowaniu i dokonaniu paru eksperymentów postanowiłem wrzucić Midi Editor do działu Download > Programy > Programy Muzyczne. Midi editor jest to proste narzędzie posiadające intuicyjny graficzny interface za pomocą którego użytkownik będzie w stanie stworzyć własne utwory MIDI, albo (!) zmodyfikować te które już posiada.

Pierwsza opcja zdecydowanie dla hardcorowców, natomiast druga jak najbardziej dla zwykłych zjadaczy chleba. Nie raz jest tak, że mamy fajny MIDI, ale coś w nim nie pyka (może nie ten instrument, gdzieś za bardzo coś szarpie) i byśmy chcieli to poprawić. Programik Midi Editor przychodzi z pomocą! Wystarczy wrzucić MIDI do programu, w sekundę się wczytają nutki (kwadraciki), i robimy co chcemy! Możemy coś wywalić, wyciszyć, albo całkowicie zmienić instrument kanału (np. z gitary na jakiś music box).

Zapraszam do działu Download > Programy, gdyż w końcu byłem w stanie przygotować coś konkretniejszego dla was.
Jya!


10 września 2018 - 20:54 (Reptile)

Miały być materiały od innych, ale chyba moje niedoczekanie. Nie miejcie za złe, ale chyba wspominałem o braku czasu. Z tego powodu kolejny pak midi zespołu Rammstein! Tak jest, ten Rammstein i to 21 utworów w formacie MIDI. Zobaczymy komu się uda coś z tego zrobić (((_^)
Jya!


9 września 2018 - 12:08 (Reptile)

Właśnie się dowiedziałem, że ten tydzień, będę miał z głowy. Grafik strasznie napięty, pełno zajęć... A to tylko prognoza na najbliższy tydzień. Nie chce zapeszać, że tak będzie z całym miesiącem (oby nie). Gdzie ja mam tą skrzynię z zasobami. Coś mi podpowiada, że w tym miesiącu ponownie nie ruszę z swoimi pracami. A niech to.

To by było na tyle jeżeli chodzi o mój aktualny czas, mimo wszystko postaram się być dostępny na czacie by nieść jakąś pomoc. Przypominam że można także pisać maila albo miło jest zawsze zostawić jakiś sensowny wpis w Księdze Gości. Kto jeszcze nie przeczytał, to przypominam o pierwszym wydaniu RPG Maker MV, którą można znaleźć w dziale Download > Programy. Dzisiaj natomiast wrzucam kolejny zestaw melodyjek MIDI, tym razem zespołu Evanescence, a w nim 21 utworów, znanych hitów takich jak: Going Under, My Immortal czy puszczany od czasu do czasu w radiu Bring me to life.
Jya!


8 września 2018 - 22:42 (Reptile)

Wieczór
Wszystko po staremu, drobne materiały wrzucam w postaci nowych melodyjek - MIDI od Eminema - 47 znanych utworów, takich jak With out me, Lose yourself, The Real Slim Shady itp. Melodie można znaleźć w dziale Download > Music > Eminem Midi Songs. Póki co tyle, być może niebawem chłopakom uda się przygotować materiały. Jak się zmobilizują, to ja zabiorę się za kolejne polskie wydania, bo w kolejce jest ich dość sporo.
Jya!


7 września 2018 - 20:22 (Reptile)

Ave
Krótki wpis, jako że nikomu się nic nie udało przygotować (standard), to dalej męcze teksty z archiwum. Właśnie udało się ukończyć rok 2003, i szczerze chyba pora zmienić tą tabelke. Tak jak myślałem, nie jest to do końca dobry pomysł, gdyż - będzie po prostu dużo przewijania. Postaram się to niebawem zredukować.
Jya!


6 września 2018 - 19:28 (Reptile)

Ave
Wracamy do zabawy w archiwum. Właśnie jestem przy miesiącu Listopad (skończony), w którym był nowy layout (pierwszy model papirusa zrobionego przez Miśka). Jak rzucicie okiem na newsy z grudnia, to zobaczycie, że te newsy są nieco rozwalone, poprzez brakujące elementy - właśnie z tej przyczyny przepisuje całe archiwum, by było jednakowe i podporządkowane do szablonu strony.

Trochę zostaje jeszcze do poprawek jak widać, ale najważniejsze, że powoli do przodu. Jakby ktoś zarzucił jakieś błędy, to tak ma być (((_^). Wiem, że tam są błędy wszelkiej maści (najbardziej orty.), które wręcz biją po oczach, ale zostawmy to. To są wiadomości z 2003 roku - taki ich urok. Niech oryginalna treść zostanie.
Jya!


5 września 2018 - 19:59 (Reptile)

Uff, udało się, taka już późna godzina.
Materiałów od innych jak nie ma tak nie ma, ale udało mi się. Paczuszka potworów z gry After Armagedon Gaiden przygotować dla was. 260 nowych przeciwników dla posiadaczy poczciwego RPG Makera 2000/ME. Co prawda są to ripy wykonane przez Hallowaytape, ale jednak trzeba było powycinać oraz zmniejszyć poprawnie barwę kolorów (tak by nie straciły na jakości), a w tym to już była właśnie moja robota. Paczuszka jest w dziale Zasoby > RPGME > Monsters > Afte armagedon Gaiden.
Jya!


4 września 2018 - 19:49 (Reptile)

Wieczór,
Szybki wpis na dzisiaj - paczki MIDI od zespołu Green Day. Utworów 111, jest z czego wybierać. Oczywiście znajdą się melodie, w ni ząb ni w oko nie pasujące do waszych sytuacji, ale wierzcie mi, niektóre spokojnie da radę podciągnąć pod ciekawe historyjki. Taki spontaniczny prosty news. Potraktujcie to jako mój odpoczynek, przed dalszą pracą.
Jya!


3 września 2018 - 18:47 (Reptile)

Wieczór,
Tradycyjne poprawki w archiwum, rok 2003 - wrzesień oraz październik zostały dodane do tabelki. Jeszcze dwa miesiące i będzie kompletny rok 2003. Chociaż już powoli widzę, że ta tabela rozrasta się w przerażającym tempie i tak być nie może. Gdy przyjdą kolejne lata, to zdecydowanie będzie nie za wygodne przewijanie.

Zmiana koncepcji przy tym dziale jest konieczna. Na chwilę obecną może jeszcze nieco skupie uwagę na tekstach, gdyż ostatnio ode mnie dużo materiałów się pojawiło. Może inne osoby nieco podręczę w tej kwestii.
Jya!


2 września 2018 - 19:44 (Reptile)

Wieczór,
Ludzie zadają dość często pytanie: Kiedy będzie RPG Maker MV? No kiedy? No wczoraj! RPG Maker MV w polskiej wersji językowej jest dostępny u nas na stronie, w dziale download! Program jest wersji 1.5.1, zawiera RTP i jest to normalny zwykły folder z programem, bez instalacji. Wystarczy przerzucić na pulpit (albo na jakiś dysk, np. D:\RPG Maker) i można spokojnie działać!

Drobne uwagi co do tłumaczenia
  • jest to pierwsze wydanie, zatem z pewnością będą jakieś błędy, dziwne sformułowania, może skróty. Starałem się jednak zachować wszystko tak - by tłumaczenie było zbliżone do wszystkich obecnych polskich wersji (aby innym było łatwiej się odnaleźć). gdy myszką się najedzie na jakiś pasek/obiekt, wyskoczą podpowiedzi (hit-points/dymki), do czego owa rzecz służy. Też to jest po polsku.
  • parę miejsc jednak będzie w języku angielski / niestety nie miałem do tego dostępu, i nie wiem czy kolejne wydania uda mi się to przetłumaczyć (problem nie w tłumaczeniu, tylko w dostaniu się do tego czegoś).
  • no i najgorsza sprawa, zwroty... Podejrzewam, że to będzie trzeba poprawić, popracować nad tym, gdyż niektóre zdania będą na zasadzie: Kali ma, Kali chcieć; więc przy drugim wydaniu postaram się by było znacznie lepiej.
Zapraszam do Download > Programy, do przetestowania nowego RPG Makera!

No a tak póki co, to dalej będę walczył z archiwum, dzień po dniu. Postaram się też w tym tygodniu po raz n-ty zmienić nieco wygląd tej tabeli z archiwum, gdyż obecny układ zacznie się sypać (a bardziej będzie po prostu nie wygodny).
Jya!


1 września 2018 - 23:00 (Reptile)

Wieczór,
Stare wiadomości wrzuciłem do archiwum, tak by nie zalegały. Przy okazji mamy wrzesień, a co za tym idzie? Radosny powrót do szkoły. Niech ten rok szkolny cyzmś dobrym zaowocuje zatem. Dla pocieszenia dodaje obiecanego RPGMV do downloadu, w polskiej wersji językowej. Jako że późno, to nie będę za bardzo się rozpisywać - wiele informacji możecie znaleźć w pliku Przeczytaj mnie.

Ewentualnie przy kolejnycy newsach będę co jakiś czasu pisał o tej wersji (i przypominał). Udanych downloadów i projektów.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024