...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 18 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2018: Grudzień


31 grudnia 2018 - 17:00 (Reptile)

Ave,
i to w zasadzie ostatni raz w tym roku. Dość sporo rzeczy się wydarzyło przez te kilka dni - praktycznie newsy były codziennie, począwszy od 1 stycznia 2018, non stop. Tego typu akcji dawno nie mieliśmy na stronie. W zasadzie to była pierwsza tego typu akcja <(((~^) - podsumowanie tej akcji jednak napiszę innym razem (kiedy znajdę czas i się zmotywuje odpowiednio) - teraz natomiast materiały!

Dla posiadaczy RPGMV nowy zestaw tilesetów od Com Sho - pt: Wahuu. Są to elementy za pomocą których można stworzyć mapy klimatycznej Japonii. Klimaty samurajów, kraju kwitnącej wiśni, gorących źródeł i wiecznego Fan-Service. Zapraszam do pobierania i do zobaczenia w nowym roku 2019!
Jya!


30 grudnia 2018 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Przed ostatni dzień, bardzo skromnie - bo tylko mała paczuszka zawierająca 20 melodyjek z gry Ragnarok Online właśnie została dodana na stronę. A przy okazji napiszę, iż na forum odbywa się głosowanie na grę roku 2018. Kto jeszcze swojej gry nie zgłosił, to być może najwyższy czas zaglądnąć tam do tematu i się zgłosić. Taka malutka alternatywa w zamian tegorocznych golden forków.
Jya!


29 grudnia 2018 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Nie ma to jak zamykać dzień na szybko z materiałami jakimiś. Użytkownik AcoBaco bawił się nieco w edytowanie tilesetów dla RPGMV i tym sposobem wyszedł nowy zestaw mapy świata -Beautiful World Tiles (AcoBaco)-, który możecie znaleźć w dziale z zasobami dla RPGMV.
Jya!


28 grudnia 2018 - 21:33 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Co prawda paczuszka na twierdzuni leży sobie spokojnie już z drugi dzień, ale jakoś tak wyszło że dopiero teraz o tym informuje... A więc do działu ikonek z RMXP trafiła paczka tychże z programiku RPG Maker Tactics - służy on do tworzenia gier taktycznych coś w stylu Final Fantasy Tactics, programik rozwijany i wspierany w swojej drugiej wersji jest aż do dzisiaj przez firmę Hitpoints ( https://tacticstadion.hitpoints.jp/ ). Na zasoby z najnowszej wersji przyjdzie jeszcze czas.
No to by było ns tyle.
Wam Pa!


27 grudnia 2018 - 23:50 (Reptile)

Gloria in excelsis Deo!
Święta, święta... no i po świętach. Czas wracać do szarej codzienności. W zasadzie miał dzisiaj kto inny napisać newsa, ale niech już będzie, że się wcisnę tak na szybko. Melodie MIDI z anime Sword Art Online II właśnie poszły do działu muzyki na stronie. Jest tam tylko 7 melodyjek co prawda (czyli nie dużo), ale kolejna paczka (Sword Art Online) będzie ich miała znacznie więcej. Tak jak to ma miejsce z innymi paczkami tego typu - plik readme w środku, czytać go w celu przypisania odpowiednich podziękowań.
Ad maiorem Dei gloriam!


26 grudnia 2018 - 23:59 (Reptile)

Gloria in excelsis Deo!
Drugi dzień świąt i w zasadzie wszystko powoli powraca do normalnego trybu, ale jeszcze (za parę dni) nowy rok - więc kolejna okazja do świętowania. Dzisiaj mam dla was kolejny malutki pak charactersów, dla wersji RPGVX - są to postacie z gry Dragon Age 2 wykonane przez Seryphi. Postaci nie za wiele, ale w paczce możecie znaleźć też jakieś niedokończone prace autora. Tak o może skromnie na dzisiaj.
Ad maiorem Dei gloriam!


25 grudnia 2018 - 14:45 (Reptile)

Gloria in excelsis Deo!
Pierwszy dzień świąt trwa, większość osób pewnie zmęczone, przejedzone i kompletnie wyczerpane, a jednak tutaj na Twierdzy RPG Makera, trwa nieprzerywalna walka o rok cudów. Drobny prezencik dla użytkowników RPGVX i RPGVXAce, mianowicie do zasobów trafia pak tilesetów od Mr Shinespark - a elementy mapy można użyć do stworzenia świetnych mapek w klimatach Sci-Fi. W paczce znajdziecie tradycyjne tilesety, ale także dodatkowe elementy, takie jak charactersy (elementy mapy, tylko że charactersy) oraz panoramy. Udanych transferów!
Ad maiorem Dei gloriam!


24 grudnia 2018 - 15:15 (Reptile)

Gloria in excelsis Deo!
Znowu mamy ten magiczny czas, czas zabiegania, sprzątania, zmagania się z terminami - aby wszystko zdążyć poukładać gdyż jest to wyjątkowa chwila. Chwila, w której wszystko milknie i skupia swoją uwagę na małym Dzieciątku narodzonym nie w szpitalu, a w strasznych warunkach - w stajni, między zwierzętami, na sianie... Bóg, kochający człowieka tak bardzo, że narodził się nie w pałacu, a właśnie w stajni... i te narodzone Dzieciątko - jest nadzieją człowieka, nadzieją całej ludzkości, Dzieciątko które poprowadzi nas do zbawienia.

Może dość nietypowy wstęp, może łatwiej byłoby po prostu napisać Udanych Świąt, czy Wesołych Świąt, ale chciałem jednak zwrócić uwagę; by pozwolić sobie solidnie odpocząć i nabrać sił do dalszej pracy (szkolnej, zawodowej jak i tej twórczej). Tak by nie zabrakło natchnienia, ni czasu ni pomysłów do ukończenia swoich wymarzonych projektów. A najważniejsze, czerpać więcej radości z tworzenia!

~Tego wszystkiego życzę wszystkim w imieniu całej redakcji Twierdzy RPG Makera. .

Ad maiorem Dei gloriam!


23 grudnia 2018 - 23:59 (Reptile)

Ave,
Wieczór, skoro tak świetnie nam idzie z materiałami od RPGMV, to ponownie wrzucę sobie paczkę postaci od GalacticGod - tym razem postacie pochodzą z uniwersum DC; Można znaleźć tylko 5 plików, ale za to pełno postaci. Jest Batman, Flash, Superman, Wonderwoman, Batgirl, Joker no i kilka innych dość znanych osobników. Paczka wiadomo gdzie ląduje. Do następnego razu,
Jya na!


22 grudnia 2018 - 16:20 (Reptile)

Ave,
Świetne materiały Dragon Kamillo ostatnio zarzuca - doprawdy, są to perełki i rarytasy, których w sieci już nie znajdziecie! Warto śledzić, oraz na bieżąco pobierać do swojej kolekcji.

Ja natomiast dziele się z wami materiałami od GalacticGod, a są to charactersy dla RPG MAKER MV przedstawiające postacie z uniwersum SpiderMana. W paczce znajdziecie samego SpiderMana (Peter Parker) w raz z jego innymi strojami, kilka postaci NPC (znaną ciotkę Petera), nowego Spider-Gościa-Miles Morales, kilku złych wrogów oraz grafikę typu SV_Actor (animacja bohatera, dla walki bocznej) od SpiderMana. A to wszystko wykonane w stylu tradycyjnego RTP dla RPGMV. Tyle na dzisiaj,
Jya na!


21 grudnia 2018 - 23:59 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Dwa dni temu wrzuciłem tła walki jako panoramy do RMXP, ale w sumie nie wiem czemu tak zrobiłem, bo równie dobrze mogłem je wrzucić jako po prostu tła walki ale do RM95 (wymiary i ilość kolorów przecież się zgadza). No nie ważne może kiedyś się to przeżuci czy cuś, a dzisiej jako iż tła już są to po prostu dalej jadąc z tymi materiałami wrzucam do potworków RM95 paczkę z RM97, 97+ i 98. Grafiki są w różnych stylach choć jeden z nich dominuje i jest całkiem ładny więc spokojnie może komuś się przydać - tym bardziej że grafiki powinny pasować też do XP i VXsów.
No na dzisiej to tyle, do końca roku już dużo nie zostało - możliwe że rok cudów się uda, choć przyznam szczerze że zawsze mogło to lepiej wyglądać, ale niestety wyszło jak wyszło - czyli jak zawsze...
Wam Pa!


20 grudnia 2018 - 05:00 (Reptile)

Ave,
Dość nietypowa pora, ale co tam. Zauważyłem drobny problem przy programie SumatraPDF (wer.3.0), która coś ma do systemu Windows 10. Nie zastanawiając się zbyt długo, udałem się na stronę domową programu, gdzie można było znaleźć nową wersję programu (3.1.2). O dziwo, tutaj już Win10 jest zadowolony. Zatem wersja programu SumatraPDF 3.1.2, została zamieszczona na stronie. W folderze będziecie mogli znaleźć instalacje dla systemów 32 jak i 64 bitowych, a także wersje portable, gdyby komuś nie chciało się instalować. Jasna sprawa, plik czytaj mnie z dokładną instrukcją co i jak zrobić także możecie znaleźć.
Jya na!


19 grudnia 2018 - 23:59 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Dzisiej wrzucam panoramki (bardziej to tła walki ale wymiary nie pasują za bardzo do podstawowego systemu) do RMXP w rozmiarach 640x480 - z RM 97+ i RM98. Obrazeczki te w większości to tła walki, ale też są jakieś inne tła - np deseń cegieł i jakieś podkłady pod menu - można wykombinowac na tym własne CMSy. Tyle na dzisiej - grafiki w dziale RMXP w panoramach. Można tez wykorzystać w innych makerach, nawet starszych, bo obrazki nie mają więcej jak te 256 kolorów. Tyle na dzisiej...
Wam Pa!


18 grudnia 2018 - 15:10 (Reptile)

Ave,
Na stronie co raz to więcej materiałów dla wersji RPG MAKER MV, a na Forum pojawiają się co jakiś czas nowe projekty - więc warto zaglądać także i tam. Coś mi się wydaje, że trzeba będzie uruchomić te pióro i ruszyć z jakimiś recenzjami na stronie (((_^).

W każdym razie - nowe materiały to Portrety podstawowych postaci RPGMV, portrety wykonała Caz. Darmowe, można używać do obojętnie jakich celów, ale byłoby miło gdyby ktoś jej postawił jakąś kawę (koszt: $3) - szczegóły w pliku read me, dla znawców języka angielskiego.
Jya na!


17 grudnia 2018 - 23:48 (Dragon Kamillo)

Dobry,
I kolejny raz szybka paczuszka - tym razem muzyczki z programiku Shooter Maker 95, czyli z kolejnego wydanego kiedyś przez ASCII programu z serii Maker 95. Utworki raczej trochę bardziej dynamiczne, ale kto wie może ktoś sobie to do czegoś dopasuje. Na dziś tyle, trzeba mieć nadzieję że może w przyszłości uda się coś lepszego wykombinować.
Wam Pa!


16 grudnia 2018 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
A mówiłem, że nie będę w ten sposób pisał newsy (pod koniec dnia), a niestety jednak tak wyszło (((-=)' Niech to... Nie ma nic wartościowego pod ręką, czas goni więc paczka z melodiami zespołu BloodhoundGang do tabeli rozrywkowej ląduje na dzisiaj. Tak skromnie niestety.
Jya na!


15 grudnia 2018 - 16:10 (Reptile)

Dobry,
Brak materiałów (zasobów do pobierania), ale za to udało mi się ukończyć artykuł na stronę (ostatni był 2015, szmat czasu temu). Ha, co za osiągnięcie <(((~^)'. Być może słyszeliście, może ktoś coś widział - a jak nie - no to już wiecie. RPG MAKER MV uderza na konsole: Sony Playstation 4, Microsoft Xbox One oraz Nintendo Switch. Wydaniem zajmie się NIS AMERICA i już nawet przygotowali dla zainteresowanych wersje kolekcjonerskie (za skromne 60$, czyli jakieś 240zł). Więcej informacji na ten temat możecie znaleźć w Krypcie > Artykuły > RPG MAKER MV uderza na konsole!
Miłego czytania, mam nadzieję, że nigdzie gafy nie zrobiłem...
Jya na!


14 grudnia 2018 - 23:59 (Reptile)

Dobry wieczór,
Zdecydowanie muszę się odzwyczaić do pisania newsów o tak późnej porze. Jako, że dzisiej jak i jutro jeszcze mnie czas nieco goni - więc tak na szybko. Nowe materiały wpadły dla RPGMV. Paczka charactersów The Legend Of Zelda, zawierająca kilka postaci głównych (aż całe 2: Link i Zelda), kilka wrogów, jakieś wróżki oraz facesety, a autorem zasobów jest JustCre8ive22.
Jya na!


13 grudnia 2018 - 18:15 (Reptile)

Dobry wieczór,
Absolutnie nie mam zamiaru ryzykować dzisiejszego dnia, też nie mam pojęcia jak moje jutro ma wyglądać, zatem wrzucam cokolwiek mam pod ręką przy najbliższej okazji - czyli teraz. Szybka paczka muzyczek z znanego anime Bleach. W dziale Download > Music > Bleach Midi OST znajdziecie 59 utworów z tego anime, a w pliku read me, wszystkich autorów, którzy przyczynili się do powstania danego utworu. Jya na!


12 grudnia 2018 - 23:31 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Dzisiaj na stronkę wrzucam Monsterki do RM95. Są to rekolorki podstawowych potworków, a jako że i podstawowe potworki nie są łatwo dostępne do edycji to i je wrzuciłem do paczki. Potworki równie dobrze można też wykorzystać w RMXP czy VXsach. Autorem rekolorków jest Wecoc.
To tyle, grafiki można znaleźć w dziale Monster do RM95.
Do widzenia!


11 grudnia 2018 - 23:59 (Reptile)

Ave,
Obowiązki newsowe spadają na mnie jak najbardziej, ach niech to. Mogłem się tego spodziewać. Obawiam się, że muszę wrzucić to co mam pod ręką - pierwsza lepsza paczka. RPGMV właśnie wzbogaciło się o nowy zestaw charactersów, autorem jest Chris2000, a postacie które zrobił powstały za pomocą generatora, oraz kilka kreacji wykonanych jako edity.
Nowość w Zasoby > RPGMV > Characters > Gen Edit Chara (Chris2000).
Do następnego,
Jya na!


10 grudnia 2018 - 15:03 (Reptile)

Ave,
Wygląda na to, że w tym tygodniu będę nieco ładnie zabiegany. Z materiałami ciężko będzie do końca tego roku jakoś wytrzymać - ale z pomocą przychodzi HGS, który udostępnił szkice ikonek od swojego projektu. Paczuszka HGS - Miksturki, zawiera ikonki 32x32 przeważnie miksturki, na czarnym tle jak i w ramkach, ale można także znaleźć bronie. Oczywiście licencja darmowa, pod warunkiem dodania loga przy creditsach jak i imiona autorów (więcej o tym w pliku read me).
Jya na!


9 grudnia 2018 - 06:00 (Reptile)

Ohayoo,
Nowe zasoby przybywają na stronę - ciąg dalszy. Na dzisiaj to już chyba ostatnia paczka od Hiddenone dla RPGMV, którą zobaczymy. Ponownie są to zasoby do SV Actor, a graficzki przedstawiają podstawowych przeciwników właśnie z programu RPG Maker MV. Przeciwnicy występują w różnych wariancjach (chodzi o kolory) i szczerze, trochę się tego nazbierało. Gdyby komuś przyszedł do głowy pomysł by z potwora zrobić bohatera - no to teraz ma do tego grafiki (((_^)
Jya na!


8 grudnia 2018 - 12:00 (Reptile)

Ave w samo południe,
Wczorajsze zasoby to faktyczny rarytas. Warto pobrać, gdyż nigdzie na internecie nie da rady czegoś takiego znaleźć. Chwała Dragonowi, za wkład finansowy, by owe materiały zakupić (i się z wami chciał nimi podzielić). Ja natomiast wrzucam nowe zasoby od Hiddenone'a do działu SV Actor od RPGMV. Jest to pak który przedstawia dziką naturę w akcji. Można (w paku) znaleźć lwy, lisy, sowy, wilki i to w zasadzie w różnych kolorach. To tak jakby kogoś naszła ochota na tworzenie gry o wilka (na podstawie anime: Wolf's Rain przykładowo).

Polecam jak zwykle dodać owe materiały do swojej graficznej kolekcji.
Jya na!


7 grudnia 2018 - 23:48 (Dragon Kamillo)

Dobry, nic z tego...,
Dzisiej na stronkie wrzucam animacje dla RM2k/3 (zakładka battle) które były dołączone jako bonus do programiku Character Maker Pro. Graficzki są bardzo ładne i porządnie wykonane - nawet powiem że bardziej mi się podobają niż te z RTP. Ogólnie to wkrótce pewnie wrzucę jeszcze więcej grafik itp które były dołączone do różnych programików okołomakerowych (zresztą np muzyczki z makera do wygaszaczów ekranu już tu siedzą), trochę tego jeszcze mam a jak braknie to się dokupi kolejne XD.

No to by było na tyle. No więc Wam Pa.


6 grudnia 2018 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Co za wykańczający dzień, nic nie działa tak jak jest zaplanowane <(((-=)>, Szczęście że pod ręką są jakieś zawsze drobne materiały którymi można się podzielić i tym sposobem wrzucam kolejny zestaw melodii z anime - tym razem z znanego FullMetal Alchemist, midi ost możecie znaleźć w dziale Download > Music.


5 grudnia 2018 - 23:50 (Reptile)

Wieczór,
Przypływ emocjonalnych kawałków melodii z pra dawnego, dramatycznego romansidła zwanego InuYasha właśnie zostało dodane na stronę! Oczywiście paczkę melodii w formacie *.MID można szukać na stronie w dziale z muzyką; Download > Music > Inuyasha Midi OST.
Jya na!


4 grudnia 2018 - 00:29 (Reptile)

Wieczór, dość późny
Świetnie, że Dragonowi udało się wczoraj wyrobić z materiałami (chociaż szczerze to nad sytuacją czuwamy non stop - i bardzo dobrze!). Właśnie tego dowodem jest aktualny wpis.

Nowe materiały dla RPGMV, nowa kategoria: SV Actors, czyli animacja bohaterów podczas walki bocznej. Można tam znaleźć materiały od Hiddenone, animacje do poprzednich jego zasobów, które pojawiły się w zeszłym miesiącu. Udanych transferów!


3 grudnia 2018 - 23:59 (Dragon Kamillo)

Dobry,
Nic z tego nie będzie, i tak dalej, ale nic, nie ważne... Dzisiej na szybko (jak zwykle XD) na twierdze trafiają utworki MIDI z programu do robienia wygaszaczy ekranu wydanego kiedyś tam przez ASCII. Jako iż znalazło się tam aż 15 utworków takich raczej luźniejszych, ale do jakiegoś miasta czy gdzieś się nadawających no to je wrzucamy. Ogólnie to dziwne mieć muzyczkę przy wygaszaczu ekranu (pamięta ktoś jeszcze co to w ogóle było XD), ale jak kto tam lubi - my możemy se to wykorzystać w RPGach, a co...

No to na tyle, wam pa.


2 grudnia 2018 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Koniec roku prawie przed nami i jakoś tej pomocy z materiałami nie widać (((-`)''. Kilka rzeczy jeszcze w zasadzie jest, tylko pytanie na jak długo one starczą? Czy do końca roku? Któż to wie.

Oby... Na chwilę obecną wrzucam nowy pak z ikonkami dla RPGVXAce od Gravity. Zestaw na poważnie skromny, zawiera kilka ikonek wojskowych/wojennych, tutaj jakieś karabiny, jakieś granaty, jakieś budynki. Tak jakby kogoś naszło na tworzenie jakiejś gry typu Comando VX.


1 grudnia 2018 - 18:15 (Reptile)

Wieczór,
Czas leci, powoli coraz bliżej święta, a my dalej przy newsach, stronie i programie. Dzisiaj dziele się z wami nową funkcją, którą wprowadziłem w dziale z grami, chodzi o wspomnianą wyszukiwarkę. Całkiem przydatna rzecz - teraz w wyszukiwarce wystarczy wpisać np. 5/10, i w tabeli pojawią się wszystkie gry które otrzymały 5/10, wpisujesz RPGXP, pojawiają się wszystkie gry zrobione w RPGXP, wpisujesz konkretnego autora (np. Skaciu), pojawiają się wszystkie gry od tego autora.

Tabelka jest dynamiczna, więc jak tylko coś zostanie wpisane, to od razu wynik zostanie wyświetlony w tabeli. Z innych ciekawych rzeczy to wiadomo - archiwum zostało uzupełnione o poprzedni miesiąc. Tyle na dzisiaj.

PS: warto zaglądnąć na forum, gdyż pojawiły się 2 nowe tytuły o(((-^)
Jya na!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022