...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 45 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2019: Luty


28 lutego 2019 - 17:30 (Reptile)

Ave, wczesnym wieczórem,
Ostatnio odkopałem jakiś stary blog od gościa Milano-Cat, a tam pełno świetnych pixelartowych przeciwników. Nie ma bata -myślę- i biorę! Paczka z ponad 500 przeciwników dla RPGME, kilka KB zajmuje a cieszy oko. Piękny, wyjątkowy styl. Powiew świeżości normalnie dla projektów. Warto przejrzeć i rzucić okiem.

Zasoby > RPGME > Monsters > Milano-Cat Muz Muz Monster
Jya!


27 lutego 2019 - 15:58 (Reptile)

Witam, witam,
Przeglądając skrzynkę mailową (tak, są takie osoby co jeszcze maile piszą, a nie tylko FB), napotkałem dość ciekawą wiadomość od naszego hostingu - mianowicie będą prowadzone modernizacje, gdzie mają zastosować jakieś nowe szybsze rozwiązania, cuda wianki by ładnie wszystko chodziło i lepiej się żyło. Przewidywana data: 2019-03-20, ale warto o tym napisać już teraz, że właśnie tego dnia Twierdza może funkcjonować nie najlepiej (a nawet może zostać wyłączona na parę godzin).
Pewnie napiszę w marcu drobne przypomnienie z tego powodu.
Jya!


26 lutego 2019 - 23:59 (Reptile)

Dobry wieczór,
Tak, to znowu ja, bo kto inny może być o takiej dość późnej porze dnia i nocy. Dzisiaj nowe melodie zostały dodane na stronę -Download > Music > Ume: battle & dungeone. Autor: Ume, a paczka tak jak nazwa sugeruje zaawiera melodie głównie dla walk oraz dungeonów (czyli jakiś lochów), format MIDI, ilość 12. Licencja: Free; tylko nie zapomnicie a autorze w creditsach, bo to główny warunek.
Jya!


25 lutego 2019 - 05:35 (Reptile)

Bry dzień!
Miłe zaskoczenie i wspaniałe materiały wylądowały na stronie od Dragona z poprzedniego newsa, kto jeszcze nie miał okazji sprawdzić - to niech koniecznie zajrzy do zasobów z RPGME.

Korzystając z okazji by nadrobić nieco stracony czas - też wrzucę pak materiałów z postaciami, a raczej bardziej przedmiotami. Jest to taka o mieszanka od Blackxwolf zawierająca jakieś chimery, przedmioty zagadkowe nadające się do przygodówek czy gier horror.

Paczka dla RPGVX, zatem RPGVX > Characters > Blackxwolf - Horror & Mystery


24 lutego 2019 - 23:57 (Dragon Kamillo)

Dobry
Udało się znaleźć chwilę czasu aby coś jeszcze tutaj wrzucić. Ale niestety chwila ta jest za krótka na coś super, więc po prostu wrzucam kolejną literkę z płytek z podręczników - czyli charsety. W obu wersjach są te same, oprócz tego że jeden doszedł w 2k3 - ale jego wrzuciłem już dawno razem z paczką z battlecharsetami, więc teraz go pominąłem - na co dublować. Tak samo jak pominąłem wszystkie charsety z animacjami drzwi (a trochę ich tam jest), te wrzucę przy okazji chipsetów - czyli pewnie następnym razem.
Tyle, a jutro znów do roboty i pewnie znowu późno wrócę i będę tak wyczerpany, że nic nie dam rady już tu wykombinować - dobrze że dzisiej się udało... Byle do końca lutego, a może połowy marca - wtedy powinno zacząć być luźniej. A teraz Wam pa.


23 lutego 2019 - 19:05 (Reptile)

Wieczór o(_ _o)
Dzisiejszy dzień to dosłownie, totalna klapa. Nie ma to jak życie codzienne, co daje w kość i nie pozwala na twórczość. Co prawda, mam przyszykowane melodie z gry Turrican 2 (Amiga), ale nie do końca jestem zadowolony... planowałem wrzucić nową grę. Jak zwykle - nie wyszło. Chyba jutro zacznę dzień właśnie od recki. Mam nadzieję, że się wyrobię.


22 lutego 2019 - 16:42 (Reptile)

Ave,
Witam, wieczór i co tam komu pasuje. Dział z materiałami dla RPGMV właśnie został powiększony o kolejną paczuszkę edytowanych charactersów od Chalkdust'a. Paczka zawiera 30 plików, głównie jakieś potwory nadające się na przeciwników, bądź jakieś nadludzkie istoty. Oczywiście, jest kilka drobnych elementów (jak np. Roboty, czy jakieś drzwi) - ale w bardzo skromnej ilości.

Jak zwykle odsyłam do nowości w dziale:
Download > zasoby > RPGMV > Characters > Chalkdust Resources
Jya!


21 lutego 2019 - 16:35 (Reptile)

Ave,
Nie mam bladego pojęcia kiedy znajdę dodatkowy czas na wyprostowanie spraw, jak i napisanie tych wszystkich recenzji dla gier, które oczekują dodania na stronę <(((-=)>, cud od Boga, że jeszcze jakoś daje radę wiązać koniec z końcem. Ciekawe na jak długo... Ponownie materiały dobiegają końca, więc chyba od następnego tygodnia zacznę ponownie wykonywać drobne modyfikacje przy stronie (dział archiwum pewnie, ciąg dalszy).

Póki co nowe materiały można znaleźć w:
Download > zasoby > RPGMV > SV Actor > Chalkdust Generator Parts
Jya!


20 lutego 2019 - 16:52 (Reptile)

Ave,
To już chyba ostatnie materiały jakie udało mi się znaleźć od StrangeDragona. Przekonwertował grafiki z RPG MAKERa 2003 do RPG MAKERa MV. Tym samym powstaje nowy dział -Full pack- w dziale z zasobami jak i w dziale RPGMV, a w paczce 2003 Resources znajdziecie wszystkie grafiki przerobione tak by pasowały do RPGMV. Są przeciwnicy, sv actors, charsety, tilesety, battlebacks.
Warto rzucić okiem.

Nowe materiały możecie znaleźć w:
Download > zasoby > RPGMV > Full pack > 2003 Resources
Jya!


19 lutego 2019 - 17:35 (Reptile)

Wieczór,
Wreszcie jest taka pora, że mogę napisać na powitanie coś innego (((~^), ale dosłownie wrzucam coś na szybko - kolejne materiały graficzne od StrangeDragona i ponownie charactersy dla RPGMV. Trzeba przyznać, że kolekcja rośnie w dość błyskawicznym tempie. I BARDZO DOBRZE! Im więcej materiałów tym lepiej, jest z czego wybierać i można skupić się na tworzeniu projektów, prawda?

Nowe materiały możecie znaleźć w:
Download > zasoby > RPGMV > Characters > StrangeDragon Oryginal Workshop
Jya!


18 lutego 2019 - 16:38 (Reptile)

Witam,
Materiały faktycznie spadają z nieba, same od samości - ciekawe tylko na jak długo. Dzisiejszy dzień oczywiście poszedł w niepamięć ze względu na sprawy rodzinne. Ciekawe kiedy to wszystko się wyprostuje (((-=)'

Ale, koniec narzekania - zasilanie twierdzy materiałami graficznymi ciąg dalszy. Autor StrangeDragon przewija się dość często, więc pora wrzucić kolejne materiały. Dla RPGMV jest malutka paczka edytowanych postaci (a raczej zwierząt). Zatem download > zasoby > RPGMV > Characters > Recolor RPGMV Edits (StrangeDragon)
Jya!


17 lutego 2019 - 15:50 (Reptile)

Witam,
Wystarczy tylko odrobinę tupnąć noga i już inne osoby się zabierają do roboty. Tutaj Almostnoruby uratował dzień materiałami graficzymi od Strawberrycat - Postacie dla RPGVX, paczuszka zawiera zestaw kosmitów jak i ludzi z uszkami lisów, w sumie 30 postaci.

Szczerze to liczyłem na odzew od innych zwiadowców, którzy olewają sprawę od przeszło dobrego roku czasu. Tak w zasadzie obiecuje, że zabiorę się za redakcje - i chyba to uczynię w najbliższych dniach... A póki co: dziękuję Almost za materiał! Możecie wysyłać przez paypala ciasteczka i bitcoiny na jego konto, i nie zapomnijcie o creditsach dla autora materiałów.


16 lutego 2019 - 15:50 (Reptile)

Dzisiaj leci szybki wpis - materiały od StrangeDragona SV Actors (RPGMV) - Chocobosy. Chocobo to te przeurocze strusio-kurczaki ze świata Final Fantasy jakby co. W paczce możecie też znaleźć charactersy. Udanych transferów, tyle na dzisiaj ode mnie. . . Ciekawe kiedy coś się pojawi od kogoś innego.


15 lutego 2019 - 16:20 (Reptile)

Szczerze to już od jakiegoś dłuższego czasu marzy mi się zrobienie jakiegoś konkretnego newsa, czy to z materiałami, programem, projektem, grą czy czymkolwiek - ale tak jakoś nie wychodzi... Od niepamiętnych czasów przekładam niektóre rzeczy jak np. dzisiejsze facesety bohaterów z gry Dragon Ball GT: Final Bout (PSX).

Facesety w formie pictures zawsze mi się podobały z tej gry i chciałem koniecznie dla was kiedyś je wydobyć. Jednak użytkownik G.o.D. zrobił to o wiele szybciej i lepiej (przyznam szczerze). Wyciągnął każdą grafikę (2D) z tej gry pod kątem perfekcyjnym. Mowa tutaj o twarzach bohaterów w formie pictures, o małych portretach, panoramach, czy drobnych grafikach systemowych. Drobne ale: grafiki te nie są przygotowane do formatu RPGME (głębia kolorów).

Nie chciałem by tak dobre ripy utraciły na jakości (może użytkownicy innej wersji makera będą chcieli użyć danych zasobów), dlatego w ramach wyjątku - paczka DBGT:FB (PSX) zawiera jedynie graficzki, które można sobie przerobić wedle życzenia do własnych potrzeb, wedle uznania. Warto pobrać, pobawić się i je jakoś wykorzystać.


14 lutego 2019 - 16:20 (Reptile)

Co za piękny dzień,
To jest jeden z tych dni, by nie podnosić się z łóżka i po prostu przeleżeć w spokoju, bądź przytulić się do swojego ulubionego pupilka. Tak, mowa o zarazie wymyślonym przez społeczeństwo, gdzie świętujemy śmierć Walentego, super nie? (((~^)

Więc udanego dnia Walentego, w szczególności życzę wszystkim wizardom. Dla poprawienia nastroju wrzucam paczkę melodyjek od Elton Johna (być może kojarzycie go, gdyż pisał różne melodie - bardzo dobrze znana to Can you feel the love tonight z Króla Lwa). Ale w paczce znajdziecie ponad 80 melodii, a w śród nich utwór taki jak: No Valentine. Co za ironia.
No to udanych transferów \(((~^)


13 lutego 2019 - 15:45 (Reptile)

Ave,
Źródła z materiałami powoli wysychają, a do końca 2019 jeszcze ho ho daleko! Miałem nadzieję zacząć pisać recenzje do gier - ale oczywiście nie dało rady. Powód dość prosty: nie napisze jej w jeden dzień. Byłoby dobrze gdyby ktoś z redakcji chciał poświęcić chociaż odrobinę czasu na rpg makera. Niestety realia są dość okrutne...

Przeglądając internet natrafiłem na nowe animacje walki dla RPGME. Nie jest ich za dużo (tylko 3 pliki), jednak nie ma co rozpaczać gdyż autor pozostawił dodatkowy plik sprites gdzie zostały zamieszczone dodatkowe animacje. Haczyk taki, że te animacje trzeba sobie przekonwertować na format RPG Makera.

Nowość: Zasoby > RPGME > Battle > Blazt01 Animation Spells12 lutego 2019 - 15:38 (Reptile)

Ave,
Szczerze, gdy przeglądałem internet w celu znalezienia jakiś zasobów, nigdy bym nie przypuszczał, że uda się wydobyć jakieś materiały pasujące dla RPG95. Użytkownik Riderx40 postanowił narysować parę przeciwników wzorując się na starszych grach, głównie: Dragon Quest jak i Ultima. Tym sposobem udało się zrobić paczkę 8 bitową przeciwników. Potwory najlepiej pasują na czarnym tle - pamiętajcie o tym. Pamiętajcie o creditsach i podziękowaniach dla autora!
Jya!


11 lutego 2019 - 16:40 (Reptile)

Hej, wieczór,
Zasoby w sam raz dla tych, co tworzą projekt - a już widzą, że rozmiar waszej gry sięga zenitu. Co robić? Muzyka waży pewnie za dużo - warto zaglądnąć do nas do działu Download > Music, gdzie znajdziecie pełno melodii. Co ciekawe, są to głównie MIDI, które ważą bardzo mało, a są to na poważnie piękne melodie pasujące właśnie do gry RPG.

Właśnie pojawiła się nowa pozycja Momi BGM, paczuszka zawiera 8 melodii, ale za to faktycznie są skomponowane w sam raz do projektu fantasy. Warto pobrać i przesłuchać (i ewentualnie podmienić w swoim projekcie).
Jya!


10 lutego 2019 - 18:15 (Reptile)

Wieczór,
Nowe zasoby właśnie zostały wrzucone na stronę. Materiały pochodzą od Strange Dragona - skromna paczka broni dla posiadaczy RPGMV. Bronie tradycyjnie, to jakieś różdżki, jakieś miecze, jakieś siekacze toporki. Wszystko edity, ale też znajdą się oryginalne (i pomysłowe) bronie o tematyce Halloween, miotła, czy kość. Tak skromnie na dzisiaj ode mnie.
Jya!


9 lutego 2019 - 00:05 (Reptile)

Wieczór,
Drobna poprawka, dopiero teraz mogę powiedzieć, że dla zamknięcia tematu. Ostatni pak (który przeoczyłem) ikonek ląduje na stronie. Pak podobny do wczorajszego - czyli elementy z których można sobie posklejać ikonki dla własnych potrzeb; tylko różnica wersji programu: tym razem ikonki są dla RPGMV.

Zatem nowość w dziale: Zasoby > RPGMV > Sys-Iconsets > Avery Modular Icons MV

Jya!


8 lutego 2019 - 16:38 (Reptile)

Ave,
Ten tydzień to normalnie jest sponsorowany przez użytkownika: Avery, gdzie w zasadzie lądują non stop jego materiały graficzne. Tak się składa, że uczepiłem się głównie ikonek - i też tym razem daje ikonki (tak dla zamknięcia tematu).

Dzisiaj dość taka inna paczka, zamiast gotowych ikonek, możecie znaleźć elementy, z których można połączyć i stworzyć sobie potrzebne ikonki. Avery Modular Icons XP - jest właśnie takim zestawem, który czeka na was w dziale dla RPGXP - Ikonki. W paczce także możecie znaleźć przykłady.
Jya!


7 lutego 2019 - 16:52 (Reptile)

Wieczór,
Wygląda na to, że do końca tygodnia sam będę tutaj walczył przy stronie, jako, że jedyni dostępni redaktorzy zostali wchłonięci przez sprawy życia codziennego (Dragon obiecał, że w przyszłym tygodniu się odezwie). Planowałem nową recenzję napisać ale widocznie obecna sytuacja zmusza mnie do wrzucania pojedynczych materiałów. Może będzie lepiej w przyszłym tygodniu... oby.

Zatem! Nowe materiały > Nowe bronie dla RPGMV. Avery weapon pack, skromna paczuszka w skład której wchodzą jakieś legendarne bronie, demoniczne bronie, drewniane, a nawet smoki (((_^)
- zapraszam do pobrania.
Jya!


6 lutego 2019 - 16:37 (Reptile)

Ave,
Mały przerwynik między tłumaczeniem programu, a pisaniem kolejnej recenzji. Paczka melodyjek MIDI z gry DRAGON BALL GT:FINAL BOUT (PSX) właśnie pojawiła się u nas na stonie. Gre swego rodzaju była niewypałem, chociaż kilka ''fajnych'' rzeczy tam widziałem. Może w niedalekiej przyszłości pojawią się ripy twarzyczek z tej gry (jak oczywiście znajdę odrobinę czasu).
Jya!


5 lutego 2019 - 23:42 (Reptile)

Hej wieczór, to znowu ja.
Kilka linijek poniżej pisałem o dużych ikonkach 48x48 od Avery. Tak się składa, że te ikonki pochodzą z jakiegoś większego paku, tzw. ReStaff Feburary 2015; i tam było więcej materiałów, przez większą ilość autorów przygotowane ma się rozumieć. Postanowiłem ten pak zaktualizować Zatem:
Zasoby > RPGVXAce > Sys-Ikonsets > Avery - Big Iconset (ReStaff Feb.2015)

W paczce znajdziecie dodatkowe foldery z grafikami od innych autorów. Uznałem, że nie ma sensu rozdrabniać tego na mniejsze paki, skoro tych zasobów jest dosłownie kilka.

Z danego ReStaff Feb.2015 może jeszcze uda się stworzyć jakiś inny pak (charactersy?), gdyż graficzek na poważnie jest mało i nie wiadomo co z tym można zrobić. Inicjatywa fajna, chociaż nie do końca poprawnie wykonana. Zainteresowanych wysyłam do wujaszka Google w celu odszukania pierwotnej szlachetnej paczki.
Jya!


4 lutego 2019 - 23:59 (Reptile)

Ave, wieczór.
Francowaty internet, ostatnio coś to strasznie mi szfankuje. Na szczęście dzisiaj jakiś gigantyczny plik to nie jest, gdyż ponownie wracamy do zwyczajnych ikonek od Avery. Dla RPGMV malutki pak ikonek zawierający rameczki 32x32. Rameczki są wykonane w taki sposób, aby pomieściły ikonki z starszej wersji makera, RPGXP czy RPGVX - czyli te zawierające 24x24. Oczywiście należy wybrać styl rameczki i samemu sobie przygotować zestaw odpowiednich ikonek. Tak skromnie na zakończenie dnia.
Jya!


3 lutego 2019 - 05:45 (Reptile)

Dzień, nawet i dobry.
Wczoraj to faktycznie była męczarnia, aby wrzucić tak gigantyczny plik na stronę, ale w końcu się udało! Udało się przesłać nową grę na stronę - i jest to dość wyjątkowa pozycja. Utracona Saga (tłumaczenie by Mediafire) autorstwa Sefiro właśnie została dodana na stronę. Pozwolę sobie wkleić krótki opis gry:

Lost Saga to jRPG nastawiony na fabułę. Rozgrywką i stylem prowadzenia narracji przypomina FF VI-IX. System walki jest turowy, postaci zdobywają nowe zdolności z noszonego ekwipunku. W grze jest również znana (lub nie) karcianka Triple Triad. Gra korzysta ze skryptów m.im.Theo Allena i grafik Celianny. (by Sefiro)

I faktycznie tak jest. Dopracowana, dopieszczona gra, którą można z spokojnym sumieniem polecić innym, a tytuł śmiało można okrzyknąć grą roku 2018! Kto jeszcze nie grał, to zachęcam, gdyż jest to świetna pozycja. Udanych transferów.

LOST SAGA

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *2 lutego 2019 - 19:00 (Reptile)

Ave, wieczór.
Stare newsy poleciały do archiwum. Miała być recenzja i miała być gra - oczywiście, że nie ma. Internet nie pozwala mi na wgranie tak wielkich plików; łącze się przerywa - no i zawsze jest problem gdy gra waży więcej jak 100MB. Coś będę kombinował, nie mam wyboru - ale na dzisiaj wrzuce zestaw ikonek od Avery dla RPGVXAce. Ikonki różne różniste, zawierające dużo przedmiotów, można powiedzieć takie podstawowe rtp - tylko że oryginalne, oraz w rozmiarach 48x48. Niebawem też dorzucimy skrypt do tego.
Jya!


1 lutego 2019 - 23:52 (Dragon Kamillo)

Dzeń Dobry,
No to tak nagle, więc tak jak zapowiadałem - daję po prostu battle animację dla wersji 2k/3 i tyle. Wszystko z płytek dołączonych do podręcznika z instrukcjami do RM, tyle. Może do niedzieli uda mi się skombinować coś dużo lepszego.
Tyle, pa.
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022