...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 46 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2019: Marzec


31 marca 2019 - 18:20 (Reptile)

Wieczór,
Zmiana czasu całkowicie roztroiła mi wszelkiego rodzaju sprzęt, i nieco będzie ciężko się nastawić ponownie - ale to jest akurat najmniejsze zmartwienie. mam nadzieję, że wszyscy sobie już zegarki przestawili na poprawny czas. Ostatni dzień marca zamykamy zabawę z archiwum. Udało się zakończyć rok 2006, i jest przystosowany do szablonów na stronie. Przy kwietniu postaram się załatwić kolejne materiały, ale czy to się uda, czy czas na to pozwoli, czy znajdą się ludzie dobrej woli do pomocy? Kto to wie... Obawiam się, że najwyższa pora, aby pozmieniać kilka rzeczy.
Zatem do zobaczyska.


30 marca 2019 - 20:08 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry,
Miałem wrzucić dzisiej paczkę z pierwszymi filmikami, ale żem się nie wyrobił, no nic. Jeszcze się zastanawiam jak będą wyglądać miniaturki, czy zrobię jakieś gify, czy proste fotosy (to drugie byłoby łatwiejsze)... Dzisiej za to przeglądając katalogi z zasobami trafiłem na takie które byłem 100% pewny że już dałem na twierdze, ale tutaj ich nie widziałem. Jako że mam nieziemski syf na kompie (kiedyś w końcu będzie trzeba posprzątać - ciągle to odkładam) i mam kilka różnych kopii tych samych materiałów to nie mogłem nigdzie znaleźć śladu że kiedyś je przygotowywałem do wrzucenia, ale nadal byłem pewny że tak. W końcu sprawdziłem po prostu na FTP i się okazało że są, tylko nie ma ich na stronie. Pogrzebałem, znalazłem i przywróciłem do pobierania zestaw ikonek z RPG Maker Tactics dla RMXP. Pewnie przy któreś aktualizacji paczka gdzieś się zapodziała, no nic takie rzeczy się zdarzają... No i to tyle, niestety jutro i w poniedziałek (oprócz wieczora, ale nie wiem jak późnego) będę niedostępny, a dalej się zobaczy, mam nadzieję że uda mi się wkrótce czymś jeszcze zarzucić.
Tyle, pa.


29 marca 2019 - 23:55 (Reptile)

Ajć miały być nowe materiały, już je widziałem... ale właśnie Dragon zamknął się w toalecie (siła wyższa), więc za bardzo nic nie zdziałamy. Dobrze, że na chwile takie jak ta, mam pod ręką: TADA! Nowy miesiąc do archiwum: 2006-11. Tego raczej się nikt nie spodziewał, prawda?
Tak podejrzewam (((_^)', zatem do następnego
Jya


28 marca 2019 - 05:08 (Reptile)

Ohayoo,
Od pewnego czasu coś jest nie za bardzo halo z naszym czatem i z tego co widzę, są problemy by się na niego zalogować (chodzi o ogólną pulę zbanowanych adresów, która ciągle się rozrasta i czasami ktoś otrzymuje ograniczenie dostępu przez pomyłkę). Najwyższa pora się za to zabrać i tego typu problem wyeliminować. Prawdopodobnie niebawem pożegnamy nasz tradycyjny czat.

A skoro mowa o pożegnaniach, to wywalam starodawny dział o nazwie ICO, który od dłuższego czasu był strasznie zakurzony, a ostatnie modyfikacje w nim robione były dobre jakieś 6 lat wstecz. Ale spokojnie, nie wywaliłem tego całkowicie. W Download powstał właśnie nowy dział o nazwie Inne, i tam wrzuciłem całkowity pak ICO, które były na stronie (jeszcze hostowane przez mediafire, o zgrozo...).

Dział jak sama nazwa sugeruje, jest dostosowany dla innego rodzaju materiałów, które... a no właśnie, nie do końca zostały przystosowane do jakiejkolwiek wersji RM, może jakieś sprity, może jakieś pictures, może krótkie filmiki (Dragon możesz działać). Tyle na chwilę obecną,
Jya!


27 marca 2019 - 18:25 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry,
Do działu z zasobami z RMME trafia kolejna literka z podręczników, czyli 6 systemów (na obu płytkach były te same). No i to by było tyle, co tu więcej pisać, możecie tam spojrzeć jak szukacie ramki pod tekst i tyle. Mogę was pocieszyć że już dużo tych literek nie zostało i niedługo przejdziemy na jakieś inne stare i egzotyczne zasoby wygrzebywane nie wiadomo skąd XD.

Tyle, pa.


26 marca 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór
Właśnie udało się zakończyć 2006-10; jeszcze trochę i archiwum będzie ukończone (kogo ja chcę oszukać)... Jeszcze nawet w połowie nie jestem, ale idzie mi dobrze. Prawdopodobnie po zakończeniu 2006 przejdziemy ponownie na jakieś drobne materiały.
Jya


25 marca 2019 - 15:05 (Reptile)

Ave,
Kolejny miesiąc przepisany - 2006-09. Za wiele tam nie było, no ale dobrze się składa, gdyż ten tydzień jest nieco pracowity o(_ _o)', może w tym tygodniu uda się coś konkretniejszego wyczarować, ale na chwilę obecną, to nadal pozostanę przy tekstach. Przy okazji muszę poprawić pewien nawyk, by sprawdzać daty... Wiadomo, że wczoraj był 24 marca, a nie 23 <(((~^)'
Jya


24 marca 2019 - 18:12 (Reptile)

Wieczór
Miła niespodzianka od Dragona wczorajszego dnia, ale dzisiaj wracamy do szarej rzeczywistości i poprawiamy dalej dział archiwum, gdyż tam sporo do przepisywania pozostało. Rok 2006-08 już jest gotowy i można na spokojnie czytać. Do następnego razu.
Jya


23 marca 2019 - 05:10 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry,
Dzisiej tak wcześnie, bo zara jade do domu i wieczorkiem mnie nie będzie. Parę dni temu Fersus podesłał mi paczkę chipsetów w klimatach steampunk od Oji. Jako że ładnie to spakował i opisał, co fajne, to po prostu je wrzucam. Wsio znajdziecie w RPGME => chipset => Steampunk Chipsets. No i to by było tyle, ja muszę się zbierać.

No to wam pa.


22 marca 2019 - 12:40 (Reptile)

Wygląda na to że prace podjęte dzisiejszej nocy zostały zakończone (mam nadzieję, że pozytywnie) i w związku z migracją problemów nie będzie. Jakby coś było nie tak - wiadomo: kontaktować się ze mną. A właśnie, dobrze będzie jak WR się ze mną skontaktuje.

Tyle wspaniałych wiadomości, no to kolejny miesiąc w archiwum został poprawiony: 2006-07, idzie mi to całkiem nieźle. To do następnego.


21 marca 2019 - 15:40 (Reptile)

O tej smolonej migracji będę jeszcze co jakiś czas pisał, przez najbliższe dni. Coś tam pisze, że niby to jest zrobione już i wykonane, ale niby nie do końca więc w zasadzie sam nie mam pojęcia jak to odczytywać - trudno świetnie, ważne że strona działa.

Gdyby coś było nie teges, coś nie chodziło poprawnie - to spokojnie możecie mi dać w jakikolwiek sposób: chat, księga gości, mail czy gg (ktoś go jeszcze używa?). Będę na bieżąco badał sytuację.

Dla odmiany na dzisiejszy dzień wrzucę materiały od BlueBoya, który porzucił swój projekt (Sprace RPG), i podarował kilka grafik charactersów dla RPGXP. Nie są to wysokiej jakości grafiki, same głównie stateczki kosmiczne. Autor zezwala na cokolwiek; ważne by się do czegoś komuś przydały. Nowość wiadomo gdzie szukać.


20 marca 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Małe przypomnienie o trwających pracach na serwisowych na naszym serwerze - prawdopodobnie wciąż trwają, zatem w najbliższych dniach (podejrzewam, że to kwestia 2ch dni) może coś zadziałać nie tak jak trzeba. Taka o krótka wiadomość...

Jak zwykle przy okazji archiwum 2006-06 zrobione. Jya!


19 marca 2019 - 16:18 (Reptile)

Ave, Kolejna modyfikacja w archiwum, kolejny miesiąc zakończony: 2006-05, chociaż nie było za wiele do przepisywania, ale zawsze nieco czasu takie coś zajmuje. Jako, że czas goni (awaryjne prace, prawdopodobnie dzisiaj w nocy będą), więc nie mam pojęcia jak jutro strona będzie wyglądać i co będzie działać - mam nadzieję, że wszystko będzie na swoim miejscu. Do zobaczenia jutro,
Jya!


18 marca 2019 - 12:12 (Reptile)

Ave, Jak można zauważyć na stronie pojawił się nowy button do zaprzyjaźnionej stronki

POKEMON CRYSTAL

Pokemon Crystal to forum, ale nie takie zwyczajne - dyskusyjne. Rozrywka u nas polega na wcielaniu się w stworzone przez siebie postacie i granie nimi w przygodach, prowadzonych przez Mistrzów Gier, poprzez pisanie postów. Pokemon Crystal istnieje bez przerw już prawie 8 lat (23 marca obchodzimy urodziny :D), a więc nie jest to czyjeś chwilowe ''widzimisię'' i nie zanosi się na to, by miało zostać zamknięte, bowiem ciągle przybywa nam nowych graczy. Dodatkowo organizujemy meetingi w ''realu'', żeby te więzi zacieśnić.
(Daisy7, administrator strony)

Tak więc jest to współpraca na zasadzie wymiany, póki co, ale nikt nie ma nic przeciwko by w przyszłości owa współpraca była bardziej owocna <(((~^)'

A przy okazji 2006-04 archiwum zostało naprawione.
Jya!


17 marca 2019 - 21:10 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry,
Więc to znowu ja, dzisiej troszkie wcześniej na proźbę reptila piszę. Wrzucam jednak kolejną literkę, czyli w zasobach do RMME pojawiły sie nowe panoramy w ilości 30, jak zawsze z tego samego źródła. Muszę zrobić sobie troche porządku, żeby ruszyć z czymś ambitniejszym... Niedługo i tak literki się skończą, nie wiem co jeszcze zrobię z takimi rzeczami jak filmy czy obrazki (bo i tego typu zasoby tam - i w sumie nie tylko tam, jeszcze mam), ale to pomyślimy zaś. Na dzisiej to tyle, a godzina jeszcze wczesna więc może coś się uda jeszcze podziałać, więc i wam życzę owocnej pracy nad projektami. Tyle. No to wam pa.


16 marca 2019 - 23:30 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry,
No w końcu udało się jakoś wybrnąć i od teraz powinienem mieć wyraźnie więcej czasu na wszystko. Dzisiej co prawda znowu tylko po prostu kolejna literka z podręczników, czyli do Monsterów z RPGME dorzucam paczkę takowych. Jest ich 50 - wspólnie dla 2k i 2k3. Postaram się w końcu ruszyć z czymś ambitniejszym, to się okaże kiedy, może jutro coś uda mi się dodać (a raczej na pewno - najwyżej będzie to kolekna literka) - szkoda że się przeziębiłem i źle mi się robi cokolwiek, ale mam nadzieję że już za niedługo ruszymy z pełną mocą. Tyle na dzisiej a ja porobię se jeszcze Nichterka, bo dawno do niego nie zaglądałem...
No to wam pa.


15 marca 2019 - 17:07 (Reptile)

Wiadomość przypominająca:
Dnia 2019-03-20 będą prowadzone prace serwisowe na naszym hostingu (zmiana sprzętu na szybszty, lepszy, cuda wianki na patyku), zatem strona tego dnia może funkcjonować nienajlepiej, a nawet istnieje możliwość, że przez ten dzień będzie wyłączona. Z mailowej informacji wynika, że prace serwisowe mają być prowadzone nocą (czyli prawdopodobnie z 19 na 20 marca). Pisze o tym ponownie, aby z powodu nie wyświetlenia strony, ktoś sobie (ze strachu) nie ubrudził spodni, ok? Tym sposobem mamy news informacyjny, oraz kilka minut na wyskrobanie jakiegoś materiału, który pojawi się już jutro. Do zobaczenia!
Jya!


14 marca 2019 - 17:00 (Reptile)

Witam
Żadna nowość, że to ja piszę newsa, chyba większość osób już się do tego zdążyła przyzwyczaić. Trzeba będzie chyba ruszyć z awaryjnym planem ''B'', a czy zadziała to zobaczymy w praniu, póki co dalej podtrzymuje naprawy w dziale z archiwum -2006-03- być może jak się uda przepisać całe archiwum, to się pomyśli nad jakimś nowym szablonem dla strony. A czy tak będzie? Oby tak.
Jya!


13 marca 2019 - 18:05 (Reptile)

Wieczór, witam
Chciałem dobrze i starałem się przygotować coś bardziej konkretniejszego i ambitniejszego, ale jak zwykle nie wyszło. Archiwum ciąg dalszy - 2006-02 zrobione. Tyle na dzisiaj.
Jya!


12 marca 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór, witam
Świetnie nam poszło przez te kilka dni z tym archiwum. Jestem z siebie dumny, a skoro tak dobrze mi idzie, to zabieram się za kolejne lata. Na celowniku rok 2006, i już 2006-01 został załatwiony. Szybko i bezboleśnie. Taka o ciekawostka na zakończenie dnia (((~^)
Jya!


11 marca 2019 - 07:02 (Reptile)

Ohayoo,
Wczoraj wszystko ładnie się ułożyło, ale niestety dzisiał powrót do smutnej rzeczywistości, czyli ''Jak Reptile naprawia kodowanie w archiwum''. W dzisiejszym odcinku właśnie zostały zakończone prace nad 2005-12, czyli cały rok 2005 został przepisany tak by można było na spokojnie bez błędów czytać.

Tyle dobroci na dzisiejszy dzień, hura! Może niebawem będzie kolejna gra... Mam taką cichą, ale za to wielką nadzieję.
Jya!


10 marca 2019 - 03:10 (Reptile)

Ohayoo,
O dość nietypowej porze. Jednak tego typu godziny bardzo sprzyjają (nikt nie zawraca gitary - nikt nic nie chce), zatem do dzieła! Miałem zakończyć archiwum, trudno świetnie, ono sobie poczeka. Dzisiaj nieco lepszy konkret:

Wandering Wolf Trick - nowa gra na stronie od Nami, RPGVXAce. To już jest czwarta część tej przygodowej serii (#1 Lone Wolf Treat, #2 Friendly Bunny Mochi, #3 Clever Fox Moxie). Kto jeszcze nie grał w pozostałe części, to wiadomo - warto zacząć od #1, by poznać postacie oraz to co się dzieje. Tym sposobem kolejne części będą miały sens, gdyż nawiązują do sytuacji oraz postaci z poprzednich gier. W naszej bazie można wpisać autora: Nami, i tym sposobem w szybki sposób znajdziecie wszystkie jej gry. Także zapraszam do downloadu.
WANDERING WOLF TRICK

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *9 marca 2019 - 13:48 (Reptile)

Ave,
Jeszcze tylko troszeczkę i zakończymy zabawę z rokiem 2005... oczywiście kolejne lata nadal czekają i niezliczona ilość materiałów <(((~`)', ale może najpierw poinformuje że udało się przekształcić 2005-11; teraz jeszcze tylko grudzień i będzie można się pożegnać z 2005.

Zazwyczaj nie przepadam za dzielenie się linkami na głównej stronie (w szczególności do kanałów typu social media) - ale dzisiaj drobny wyjątek, gdyż warto.

Na YouTubie - jest sobie kanał prowadzący przez BeastKonoha, która poświęciła dość sporo czasu na przygotowanie dwóch filmików, przyglądających się silnikom RPG Maker (od RPG95 do RPGMV). Wymienia mocne strony, jak i wady programików.

Warto obejrzeć, w szczególności jeżeli komuś chodzą po głowie myśli typu a która wersja programu będzie dla mnie odpowiednia?; nie trzeba się zastanawiać i eksperymentować.

Poświęcić trochę czasu do obejrzenia materiału, w szczególności polecam, chociażby dlatego, że solidnie wykonane (i pochwalę za to, że autorka nie robi z siebie pajaca w przeciwieństwie do 90% youtuberów). Zatem linki: Jya!


8 marca 2019 - 16:00 (Reptile)

Ave,
Nie przemęczamy się, nie przemęczamy się - to jeszcze nie ta pora. Kolejny miesiąc został poprawiony w archiwum - 2005-10 - przystosowany tak by można było go w miarę spokojnie czytać. Tyle na chwilę obecną. Może jak jutro przysiedzę dłużej nad tym, aby 2005 całkowicie zakończyć i ruszyć z innymi materiałami, które czekają w kolejce. Jya!


7 marca 2019 - 19:05 (Reptile)

Wieczór,
Skoro mi z tym archiwum idzie tak dobrze, no to jedziemy dalej. Rok 2005-09 został przeformatowany, ot taka mała wiadomość na dzisiaj.
Jya!


6 marca 2019 - 16:55 (Reptile)

Ave,
Nie mam dzisiaj zamiaru zrywać się minutę przed zakończeniem dnia by wrzucić jakieś materiały. Ah no tak zapomniałem, że aktualnie skupiam uwagę na archiwum. Kolejny miesiąc: 2005-08 został poprawiony.

Przy okazji dział z linkami został wzbogacony o 2 linki, które zaproponował Versus:

VGPERSON Homepage
Niemała ilość świetnych japońskich gier z RPG Makera i WOLF RPG Editora przetłumaczonych na język angielski oraz różne rzeczy niezwiązane z RPG Makerem.

Time Fantasy
Sporo przyjemnych dla oka grafik w wariantach dostosowanych pod makery 2k, VX oraz MV, które można dowolnie wykorzystywać i edytować. Sporo płatnych, ale są też darmowe.

No to tyle,
Jya!


5 marca 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Ale ładnie nam wychodzi to pisanie wiadomości, tak na przemian. Jakby nie było, na chwilę obecną brak materiałów tylko dalej skupiam uwagę na poprawianiu archiwum. Kolejny miesiąc wykonany, czyli 2005-07, ale spokojna głowa, być może niebawem uda się wykombinować coś bardziej ambitniejszego.
W końcu odrobinę dodatkowego czasu wykombinowałem, ale i tak dzień trzeba przeznaczyć na odpoczynek (a niech to...). Do następnego razu
Jya!


4 marca 2019 - 23:45 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry,
Miało być coś ambitniejszego, ale z jednej strony nie dałem rady, a z drugiej na chacie pewien użytkownik o pseudonimie Fersus tak się dopraszał o te chipsety, więc po prostu dzisiej je wrzucam. Nie jest to nic szczególnego szczerze mówiąc, ogólnie taki miszmasz grafik niby to opartych na RTP, ale za nic do niego nie pasujących. Z jednej strony grafiki są nawet ok, z drugiej różnice stylowe są nawet w obrębie pojedyńczych plików, więc powodzenia w składaniu. Grafiki jak cała seria tych co ostatnio wrzucałem pochodzą z płytek od podręczników do RM2k i 2k3. No i to chyba tyle, a następne widzę że dość proste, bo gameofery, ale może sobie to odpuścimy, nie wiem jeszcze...

No to wam pa.


3 marca 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Zawsze gdzieś mam taką cichą nadzieję, że pod koniec dnia ktoś napisze tego newsa, tak jak wczoraj, ale niestety dzisiaj nie było mi to dane. Rękę trzymam na pulsie, aczkolwiek tak mi się wydaje.

Tak jak zapowiadałem powoli będę się zabierał za kolejne modyfikowanie działów i poprawki przy stronie - czyli na spokojnie: kontynuacja przepisywania archiwum ciąg dalszy. Rok 2005-06 poprawiony i już jest wyświetlany w nowym trybie.


2 marca 2019 - 23:55 (Dragon Kamillo)

Dobry,
W końcu chwila odpoczynku... Ale byłem tak zmęczony że w sumie przespałem prawie cały dzień, więc po prostu wrzucam kolejną literkę z podręczników do RM2k/3. A więc czas na chipsety, a nie jednak nie chce mi się ich wrzucać na razie, za dużo z tym roboty XD, więc dzisiej wrzucę po prostu facesety. A na resztę przyjdzie jeszcze czas. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej i zaskoczę w końcu czymś ambitniejszym, no nic, może się uda, choć pewnie nie.
No to wam pa i mam nadzieję do jutra!


1 marca 2019 - 15:35 (Reptile)

Ave,
Jak ten czas niesamowicie leci, rozpoczynamy właśnie kolejny miesiąc, gdzie non stop wiadomości, a w głównej mierze materiały. Czy marzec zostanie wliczony do cudów, czy rok 2019 będzie kolejnym cudnym? To się okaże, gdyż z materiałami ciężko, a chętnych do pracy jak najbardziej brakuje o(_ _o)

Zaczniemy od posprzątania; stare newsy znajdziecie w archiwum. A w dziale zasoby > RPGVX > Characters, możecie znaleźć nowe materiały Silversatyr (/rtpprincess) edits. Skromna paczuszka zawierająca 26 plików z postaciami dla RPGVX, są to edity, przeróbki stylowego RTP. Zatem udanych transferów jak zwykle.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022