...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 47 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2019: Kwiecień


30 kwietnia 2019 - 19:05 (Reptile)

Wieczór,
Co raz to więcej materiałów od Versusa ląduje na poczcie, a ja ni jak mam jak to wrzucić (bo najpierw trzeba to przeglądnąć i uporządkować), bo jak to wiadomo wszystko zajmuje. Eh, dobrze, że mam pod ręką jeszcze kilka drobnych materiałów takich jak dzisiejsza paczka:
Download > Sound > Muto SE.

Paczka pochodzi od gościa Muto (ciężko nie zauważyć), który tworzył grę akcji, no ale - po projekcie zostały jedynie melodie jak i dźwięki. Dźwięki już przetłumaczyłem z japońskiego, więc można spokojnie pobierać i używać. Paczuszka zawiera 35 dźwięków WAV, można znaleźć dźwięki broni, ale także inny systemowe ciekawostki (rozpoczęcie walki, użycie przedmiotu itp.)

Tyle na dzisiaj, na szybko, a od jutra chyba będę musiał rzucić okiem na teksty. Wprowadzić drobne poprawki do regulaminu czatowego i nieco wpisać także wyjaśnienia. Ale o tym jutro (lub najbliższe dni).
Jya!


29 kwietnia 2019 - 23:14 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Reptile jak zwykle wczoraj uratował sytuacje, a mi się po prostu zasneło XD, jak zwykle. Ale dzisiej daje radę i wrzucam dalej materiałki. A więc znowu zmiana tematu i właśnie na twierdze trafiło 50 utworów MIDI które były dołączone do takiej gazetki reklamującej makery serii 95. Jak się okazuje na płytce dołączonej do tego pisma jest parę oryginalnych zasobów dla RM95 więc po prostu zamierzam je tu powrzucać na twierdzę i tyle. A więc dzisiej do działu MUSIC trafia paczka -Make a Game Magazin Music- z owymi MIDIkami. A potem się zobaczy, jest też tam parę zasobów do których nie mamy jeszcze podkategorii w dziale RPG95 jak tła walki czy animacje, ale przyjdzie czas to się je zrobi i też wrzuci, a co. No to tyle chyba na dzisiej, do zaś.
Do widzenia.


28 kwietnia 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Tryb nocnego czuwania nadal działa, z jednej strony dobra rzecz - przydaje się w takich sytuacjach jak ta, chociaż zgadując drugą stronę medalu, to te czuwania jednego dnia mnie wykończą. Szczęście, że Versus podesłał zestaw tilesetów od dość nietypowego gościa o pseudonimie 162, a tilesety są dla RPGMV - MV Elemental Temples.

Tak jak sama nazwa wskazuje, są to gotowe świątynie wykonane za pomocą elementów mapy, i w każdym pliku jest jedna świątynia (świątynie elementów jak np. ognia czy wody. Nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań, ale cóż. Tileset to tileset, prawda?
Nowość w RPGMV > Tilesets > MV Elemental Temples
Jya!


27 kwietnia 2019 - 23:24 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Dzisiej podrzucam drugi, starszy zestaw MCHIPów od theodore do RM95. Jako że zestaw starszy to i trochę gorszy, ale nadaje się za to do bardziej współczesnego miasta. Parę rzeczy w nim to proste przeróbki RTP, ale jest też trochę czegoś świerzego. Dobra to tyle, teraz trzeba kompletować rzeczy dla 2k3 - tych jest dużo więcej, ale niestety też dużo więcej wydaje się że przepadło - mimo wsio postaram się wygrzebać jak najwięcej będę umiał.
Do widzenia.


26 kwietnia 2019 - 23:38 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
No i wróciłem, no znaczy wróciłem już we wtorek, ale niestety musiałem trochę dłużej przez ten tydzień posiedzieć w pracy, ale dzisiej udało się skończyć temat i już mogę tu coś działać. Dzisiej kolejne graficzki wyciągnięte (uratowane) z archiw internetów - a konkretnie MCHIPy do RPG95 od theodore (tak od tego theodore na którego grafikach jest złożona np Korsania w PW Titka). Po samych grafikach widać że są trochę gorsze jakościowo - no bo pewnie i starsze, ale mimo tego są dość wysokiej jakości i coś fajnego można z tego sklecić. Niebawem postaram się też wygrzebać zestaw grafik jego autorstwa do 2k3, co niestety łatwe nie będzie, ale wygrzebię tyle ile tylko będę mógł. To tyle na dzisiej, mam nadzieję że teraz uda mi sie tutaj coś robić częściej...
Do widzenia.


25 kwietnia 2019 - 16:32 (Reptile)

Ave
Skromny newsik z mojej strony, tak na szybko. Wrzucam zasoby nadesłane przez Versusa, są to tilesety dla RPGVX. Nie jest to żadna nowość, gdyż są to tylko edytowane tilesety z RPGXP tak by pasowały do RPGVX - a wszystko to dzięki kolesiom z Azji, grupie zwanej Pixel Art World.
Niech wam dobrze służą!
Jya!


24 kwietnia 2019 - 19:00 (Reptile)

Wieczór
Miałem cichą nadzieję, że Dragon wróci z okresu świątecznego i zarzuci jakimiś materiałami, ale najwidoczniej tak się nie stało, zatem zostałem niejako zmuszony do przejrzenia skrzynki z spamem od Versusa co archiwizuje materiały jak szalony.

Niestety z materiałami jest taki problem, iż nie posiadają swojego odpowiedniego działu (jeszcze*, bo nad tym właśnie pracujemy). Takim przydatnym działem może być RPGMV-Enemies, gdzie będziemy wrzucać battlersy dla najnowszej wersji RPG Maker MV. Przypominajka: battlersy z RPGXP/VX/VXAce = Enemies w RPGMV. Zatem battlersy z wcześniejszych makerów (RPGXP/VX/VXAce) będą pasowały do RPGMV - natomiast w drugą stronę może być ciężko jako że MV ma większe rozmiary i mogą na ekranie się nie zmieścić. Pamiętajcie że to kwestia prób i błędów (najlepsza metoda).

Aby się nie rozdrabniać, będziemy w tym dziale gromadzić Enemies jak i SV_Enemies dla walki bocznej. A na dzisiaj - pierwsza paczka: Aekashics - Librarium Static; gigantyczny zbiór przeciwników o tematyce fantasy z dość ciekawą kreską. Paczka waży swoje (ponad 100MB) gdyż posiada Enemies jak i SV_Enemies. To się rozpisałem...
Jya!


23 kwietnia 2019 - 18:12 (Reptile)

Wieczór
Dzienna dawka świeżych materiałów - ciąg dalszy, a wszystko dzięki naszemu nowemu redaktorowi Versus, który chce się z wami dzielić (po prostu dobry człowiek). Dla posiadaczy najnowszej wersji programu (czyli RPGMV), właśnie został dodany nowy pak tilesetów autorstwa Mr Pyramid. Paczka zawiera góry i klify, których brakuje/są nie za ciekawe w podstawowym zestawie RTP.

Paczka zawiera dość dużą ilość tilesetów (23 o ile dobrze pamiętam) a nawet obrazki przykładowe co i jak zastosować. Świetnie!
Nowość w RPGMV > Tilesets > Cliffs MV (Mr Pyramid)


22 kwietnia 2019 - 18:23 (Reptile)

Szalony czas świąt powoli dobiega końca i trzeba się przystosować do szarej codzienności, szkoła, praca, dzieci, zmęczeni schorowani rodzice, głodna złota rybka. Jak to wszystko ze sobą pogodzić? Chyba nikt nie ma rozwiązania na to codzienną rzeczywistość, na szczęście Twierdza jest miejscem gdzie (można powiedzieć) czas się nieco zatrzymuje.

Tutaj ważna jest chwila dla siebie, dla swoich marzeń i ambicji. Nie marnujmy czas na jakieś media społecznościowe (ileż można z tymi samymi ludźmi pisać?), zostawmy wszelkiego rodzaju problemy i podarujmy sobie chwilę dla siebie. Versus ponownie wyskoczył z swojego cennego czasu i zaspamował mi skrzynkę materiałami - specjalnie dla Was!

Rzućcie okiem na nowe chipsety od Momeka - Warth of Gaia. Elementów jest nieco mało co prawda i z tego co widziałem, niektóre rozwiązania można było jakoś inaczej zastosować, ale bez wątpienia oryginalny styl który nadaje się do horrorów. Wszystko dla starej ale jarej RPGME! Szukajcie także charsetów w konkretnym dziale pod ten styl, bo warto.

A wspomniana nowość jest w oczywiście w:
Zasoby > RPGME > Chipsets > Momeka Wrath of Gaia


21 kwietnia 2019 - 19:30 (Reptile)

Nieco późne życzenia wielkanocne, ale ważne, że są i to się liczy! Wszystkiego dobrego, szczęśliwego i smacznego. Każdemu wypadało by życzyć czego innego, ale chyba najważniejsze by wypocząć i być zadowolonym z czasu spędzonego razem z najbliższymi.

Oczywiście nie można zapomnieć o drobnej tradycji by dziewczyny w pierwszy dzień świąt chodziły całe mokre - panowie postarajcie się o to, panie to docenią (((_^)

A no i drobny prezent: paczka dźwięków od Kotorii. Dźwięki pochodzą z porzuconego projektu, i są to dźwięki natury. Szukać w dziale Download > Sound > Kotori - Dropproject(SE)

Alleluja i do przodu! No i tradycyjnie: Nawzajem!


20 kwietnia 2019 - 18:10 (Reptile)

Wieczór,
Nie abym przepadał za lekami, ale jednak od czasu do czasu smak stoperanu ratuje sytuacje, gdy człowiek jest zabiegany. Dragon Kamillo jako smok chrześcijański, postanowił corocznie uczestniczyć w obrzędach Tridum, usprawiedliwiając się, że nie może pracować. Spokojnie - we wtorek ponoć wraca - a tymczasem niespodziewanie drasnąłem Almost no ruby i nie trzeba było się dużo prosić.

Ot dla was przygotował (przetłumaczył*) skrypt CACAO pt. MESSAGE EX. Skrypt jest dla wersji RPGVX i pozwala na dodatkowe cuda na kiju za pomocą tekstu, można za pomocą skryptu:
- wyświetlić ikonki
- zarządzać tekstem (pogrubienie, kursywa, podkreślenie, wyrównanie)
- wyświetlenie chmurek nad facesetami
- wyświetlenie informacji takich jak HP bohatera, nazwa, EXP, pieniądze, czas gry itp.,
Bez odwołania do zmiennych!

Zapraszam do działu RPGVX > Skrypty ruby > Message EX


19 kwietnia 2019 - 00:00 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
News wrzucam jeszcze 18, ale krótko przed północą, bo jutro wielki piątek i nie można się w taki dzień zajmować takimi pierdołami jak twierdza itp. A więc wrzuciłem do działu z chipsetami do RPGME zestaw takowych w izometrii, również wygrzebanych z archiw. Tyle, a teraz już na prawdę do wtorku XD. Dobrych, owocnych świąt.
Do widzenia.


18 kwietnia 2019 - 17:00 (Reptile)

Wieczór,
Dzisiaj wrzucam zestaw melodii od Kotorii (scena japońska). Autor pracował nad swoim projektem, ale jakoś tak potoczyło się, że brak weny, brak chęci, coś poszło nie tak z koncepcją i projekt został porzucony - a do internetu zostały wrzucone melodie, które ma nadzieję, że zostaną użyte.

Melodie można znaleźć w dziale Download > Music > Kotori - Dropproject(BGM)


17 kwietnia 2019 - 23:12 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
No to widać że dzisiej na mnie przypadła kolej, no więc coś tam wyczaruje. Jako iż muszę jeszcze lecieć se po bilet na PKP bo na święta trzeba się trochę poprzemieszczać itp. to dzisiej coś na bardzo szybko. Czyli do działu Monsterków z RPGME trafia paczka takowych autorstwa Hiraoka Joji wyciągnięta ze starej stronki ASCII o RMach. Fajnie że są te archiwa internetów i, że kiedyś byli tak pracowici ludzie którzy wykonywali całkiem dobre zasoby - więc dzisiej możemy to odkopać i przypomnieć światu XD. No to by było na tyle, przez święta raczej mnie na twierdzy nie będzie więc raczej do poniedziałku/wtorku.
Do widzenia.


16 kwietnia 2019 - 16:25 (Reptile)

Ave,
W zasadzie jest to powtórka ze wczoraj. Ponownie Versus oraz zarchiwizowane zasoby - OCC01 Winner Pack MV. czyli graficzki konkursowe Kodokawy tym razem dla wersji MV. W paczce można znaleźć kilka skromnych charactersów postaci, ich twarze (facesets), profilowe pozycje (pictures lub nawet battlers), battersy, sv_actor, a nawet kilka ikonek. Tak w zasadzie wszystko w jednym. Co do autorów:
autorzy jak i licencja i dokumentacja dla fanatyków literatury w pliku PDF.
Udanych transferów!


15 kwietnia 2019 - 14:37 (Reptile)

Ave,
Tak jak przepowiadałem, będą same szybkie wpisy przez najbliższe dni, ale dzięki naszemu redaktorowi Versus - to będą na szczęście wpisy, które będą zawierały chociaż jakieś drobne materiały graficzne (a to mi pomoże skupić swoją uwagę na innych rzeczach).

Dzisiaj nowy zestaw postaci dla RPGVX - OCC01 Winner Pack VXAce, czyli graficzki konkursowe Kodokawy (autorzy jak i licencja i dokumentacja dla fanatyków literatury w pliku PDF).
Udanych transferów!


14 kwietnia 2019 - 18:55 (Reptile)

Witam, wieczór
Przez najbliższe dni, niektórzy mogli zauważyć lekki brak mojej aktywności (w zasadzie wbijam tylko na chwilkę robię co mam zrobić i znikam); i ten stan będzie obecny przez prawdopodobnie do środy(?) a później ponownie od weekendu do kolejnej środy. Tak bywa, ale postaram się jednak coś wrzucać.

Z takich bardzo sympatycznych wieści, to mogę śmiało napisać, że Twierdza zdobyła nowego zwiadowcę -Versus-, i tutaj już odbył ślubowanie, na kolanach trzymając się Biblii przysiąg, że będzie wzorowym redaktorem i będzie pracował wraz z swoimi wnukami do 9 pokolenia. Normalnie żyć nie umierać.

Tak więc, witam serdecznie w naszych zakurzonych progach. Dzisiaj można na spokojnie świętować. Ja dla was przygotowałem świetny zestaw melodyjek japońskiego kompozytora Scarlet, który wykonał ładną paczkę oryginalnych melodyjek (format MIDI). możecie znaleźć w dziale Download > Music.
Jya!


13 kwietnia 2019 - 19:10 (Reptile)

Kiedy nic nie mam przygotowanego, a sytuacja jest całkowicie beznadziejna - to wygląda na to, że nie wszystko jeszcze jest stracone. Zawsze, jest gdzieś jakieś rozwiązanie, jakaś opcja, czy możliwość, która wszystko obraca do góry nogami.

Tutaj piszę o podtrzymaniu tradycji codziennych wiadomości na stronie. Dzięki Versusowi, możemy wrzucić kolejne zasoby, a są to Charsety autorstwa Mamoka dla RPGME. Paczka zawiera 26 oryginalnych charsetów. Jak to Versus pisze:
''Nietypowe, psychodeliczne grafiki stworzone na potrzebę kilku różnych gier. Warto zaopatrzyć się także chipsety tego twórcy. Niestety część grafik wymaga poskładania przed użyciem. '',
zatem ktoś chętny do stworzenia ciekawego projektu typu Yume Nikki? Graficzki czekają (((_^)


12 kwietnia 2019 - 17:45 (Reptile)

W zasadzie dzisiaj tylko na chwilę, aby wrzucić materiały. Obiecałem nowy programik graficzny, ale zauważyłem drobny błąd przy tłumaczeniu co zrobiłem - i tym sposobem jestem zmuszony tłumaczyć od początku uważając na liczbę znaków. Przepraszam, odrobina cierpliwości (jak zwykle o(_ _o) )

Nowe materiały na stronie - ponownie pak charactersów dla RPGMV od Valgarda. Szukać w:
Zasoby > RPGMV > Characters > Valgard - Celtic Mini Pack.
Jya!


11 kwietnia 2019 - 18:15 (Reptile)

Wieczór,
Aktualnie trwają nabory na ciekawe materiały. Archiwizujemy wszystko jak leci, im więcej tym lepiej, ale oczywiście niech to jakiś chociaż drobny poziom utrzymuje. Co potrzeba nam na stronie?
W zasadzie. . . wszystko!

Chcecie więcej zasobów? Pomóżcie nam je zdobyć.
Chcecie może więcej kursów, albo zagadnień technicznych? Szukajcie i się podzielcie z nami! Interesują was przydatne narzędzia, które pomogą wam przy tworzeniu projektów? A może was nic nie interesuje, za wyjątkiem nowych gier. Hej nie ma problemu - cokolwiek to by nie miało być, z miłą chęcią na stronie zamieścimy. Może ktoś nie zauważył, ale dział redakcji jest praktycznie pusty (((_^)'. Osoby co chcą pomagać na stałe zapraszam do kontaktu (czy to przez maila czy na chatcie wystarczy zagadać do mnie). Jednorazowa pomoc też jest mile widziana.

Mając chociaż by najdrobniejsze materiały (dobrze przygotowane), pomożecie mi nieco zdobyć dodatkowego czasu, który chciałbym przeznaczyć na przygotowanie wiele ciekawych rzeczy (jak np. nowe wydania makerów, recenzje gier, ciekawe programy).

Tyle wspaniałego tekstu, po to by napisać, że dzisiaj zamieszczam melodie, które tytuły z japońskiego musiałem przetłumaczyć na angielski (ah te kodowania...). 22 oryginalnych MIDI możecie znaleźć w dziale Download > Music, paczka niespotykanego autora z Japonii o nazwie (czytaj na głos): Rupuhuyou Retro Tunes. Nie będę odmieniać nazwy autora w języku polskim bo nie wypada, ale pamiętajcie by w creditsach napisać nazwę: Rupuhuyou.


10 kwietnia 2019 - 19:07 (Reptile)

Versus świetnie zauważył, że licznik nie funkcjonuje poprawnie - po drobnych testach udało się go w miarę szybko naprawić i już jest dobrze, chociaż i tak są drobne spowolnienia w odświeżaniu (jakieś 2-3 min.). Wygląda na to, że chat spisuje się bardzo dobrze, funkcjonuje tak jak trzeba i nie ma najmniejszego problemu nawet z wgrywaniem plików.

Gdyby ktoś potrzebował jakiejś szybkiej pomocy - to zawsze zapraszamy. Zazwyczaj ktoś siedzi i jest aktywny. Ewentualnie zawsze można kliknąć prawym i wysłać prywatną wiadomość.

Ale ale, by nie było że się skupiamy na chatcie za bardzo, to wrzucamy dalej materiały. Kolejna paczka charactersów od Valgarda dla RPG MV (dzięki Bedzio!). Skromna paczuszka, zawiera 1 plik charactersów składający się z 7 postaci, no i dodatkowe pliki graficzne - facesety. To wszystko możecie znaleźć w:
Zasoby > RPGMV > Characters > Valgard - Modern Anime Mini Pack.
Jya!


9 kwietnia 2019 - 23:46 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Dzisiej na twierdzę trafiają potworki do RPGME które wygrzebałem z programiku Character Maker PRO. Jest ich 32 i mają całkiem wysoką jakość. I w sumie to tyle, z samego programu zostają nam jeszcze chipsety i charsety, ale to innym razem. A może i sam program kiedyś tu wyląduje, tylko pierwsze trzebaby go przetłumaczyć - no bo wiadomo, jest po japońsku.
No to dowidzenia następnym razem.


8 kwietnia 2019 - 07:33 (Reptile)

Ohayoo, ave, witam
Jak obiecałem 1 kwietnia, że prawdopodobnie pozbędziemy się IRCa, tak więc dotrzymuje obietnicy. Szkoda mi czasu i sił by walczyć z czymś, co powinno funkcjonować. Zgodnie z ustaleniami, prośbą użytkowników - powstał nowy czat, na kanale DISCORD.

Wszystko ładnie, wyczyszczone, dostosowane (tak mi się wydaje). Można używać, można korzystać, z małą uwagą: netykieta (zasady zachowania się). Proszę się zapoznać z treścią oraz dostosować się do niej, by później było jakiś niedomówień.

W związku z tym drobnym zamieszaniem, poprawiłem dział Chat, Netykieta, Pomoc, licznik. Jeszcze tylko 2 małe sprawy organizacyjne:
  • Licznik na stronie; nie do końca działa poprawnie (drobne problemy z odświeżaniem? Chyba się odświeża co jakieś parę minut), ale ważne że działa.
  • Bot; na chatcie siedzi Bot (Riia-Dynobot), ona jest odpowiedzialna za licznik no i w zasadzie tyle. Nie ma co się bota bać, i jako że bot zawsze będzie dostępny to licznik będzie pokazywać ( 1 )
Może tyle na chwilę obecną. Zatem zapraszam na nowy chat wszystkie osoby zainteresowane RPG Makerem i tworzeniem gier za pomocą tego narzędzia (((_^)
Do zobaczenia na chatcie
Jya!


7 kwietnia 2019 - 11:40 (Reptile)

Versus znalazł zasoby na blogu autora Kauzz, a po wpisach nie wróży zbyt dobrze co do pozostania w sieci. Czym prędzej je skompilował i postanowił się drobną paczuszką tilesetów dla RPGVXAce podzielić z wami. Jest tam dość dużo elementów, niektóre można podciągnąć pod lekki klimat SCI-FI, a inne elementy to takie z życia codziennego.

Nie obejdzie się jednak bez drobnych edycji w programach graficznych, gdyż autor (podejrzewam), nie co źle porozmieszczał graficzki. Ale jak to mówią, dla chcącego - nic trudnego, zatem: paczkę oczywiście znajdziecie w dziale RPGVXACE > Sys-Tilesets > Kauzz Tilesets Materials.

Dziękujemy za materiał d(((_^)


6 kwietnia 2019 - 19:42 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
No to lecim dalej z literkami, ale to już sama końcówka. Dzisiej do działu Title w zasobach do RMME trafia paczka takowych z owych płytek dołączonych do podręczników. Obrazki są w trzech wersjach: oryginalnej, i z napisanymi w rogu RM2k i 2k3 (tak jak w RTP) oczywiście po japońsku. Same obrazki nie przedstawiają niczego szczególnego, można po prostu je potraktować jako rozszerzenie RTP. Dodatkowo do paczki dorzuciłem 2 obrazki przedstawiające gameofery, dlatego że są tylko 2 więc bez sensu wrzucać je osobno, a w sumie jak się przypatrzyć to do użytku jest 1, bo drugi jest po japońsku więc do naszych gier się średnio nadaje (no chyba że ktoś robi grę w klimacie japońskim i postanowi dać taki gameofer...) ale skoro jest to nie będę nic pomijał. W zasobach z płytek zostały w sumie jeszcze dźwięki i obrazki (folder picture) i tyle. No ok jest coś jeszcze, a po za tym mam jeszcze inne płytki więc spokojnie starych dobrych oryginalnych zasobów póki co jeszcze nie zabraknie.
No to by było wsio na dzisiej, do następnego.


5 kwietnia 2019 - 17:35 (Reptile)

Wieczór,
Jak zwykle w pośpiechu; zmiany nad którymi pracuję, jeszcze wymagają drobnego doszlifowania (za co przepraszam). W ramach rekompensaty możecie pobrać i przesłuchać klimatyczny zestaw oryginalnych MIDI. Dział Download > Music > Marou Software Kobo-MIDI. Zestaw składa się z kilku utworów, głównie pasujących do walki, ale oczywiście znajdzie się też coś innego. Warto pobrać, oryginalny zestaw melodyjek, dla jednego ze swoich projektów. Oryginalne audio zawsze mile widziane (((_^)


4 kwietnia 2019 - 21:02 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
No to dzisiej przyszła pora na tą większą paczkę z filmikami - pochodzącą z płytek z podręczników do RM2k i 2k3 (czyli literek ciąg dalszy). Ta zawiera w sobie więcej różnistych animacji, które spokojnie można gdzieś w projekcie zapodać. 29 filmów, waga paczki trochę ponad 25MB, rozdzielczość 320x240. Nic też nie stoi na przeszkodzie by bardziej skompresować to i owo, ale to już zostawiam wam.
Tyle, pa.


3 kwietnia 2019 - 17:54 (Reptile)

Tak jest, miałem się zająć czatem, ale oczywiście nie wyszło. Jak to zwykle bywa, rzeczywistość życia realnego na to nie pozwoliła, zatem pozwolę sobie wrzucić grafiki autora Valgard, na któego natrafiłem się dzięki Bedziowi. Dzisiaj wrzucam symboliczne prace, charactersety dla RPGMV. Valgard w zasadzie zedytował jeden z starych szablonów (nawet dostępny u nas w dziale RPGXP) i postanowił narysować wiele postaci: głównie to, o co prosili użytkownicy. Postacie z gier, bajek, filmów itp.

Nowości szukać w RPGMV > Characters > Valgard Chara Request Pack
Jya!


2 kwietnia 2019 - 22:27 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Dzisiej na twierdzy ląduje pierwsza paczuszka z filmami. Pochodzi ona z RPG Maker Tactic i przedstawia głównie jakieś otwieranie drzwi, czy wchodzenie po schodach. W sumie nic specjalnego, a że rozdzielczość dość wysoka (480x360) i są to dość długaśne fragmenty to waży to aż około 17MB. No nic, zawsze ktoś może sobie to skompresować, tutaj ląduje to w oryginalnej jakości. Do pobrania w dziale Inne. Na wrzucenie czeka jeszcze jedna, większa i ciekawsza paczuszka tego typu, ale to następnym razem. Na dzisiej to tyle, do zaś.
No to wam pa.


1 kwietnia 2019 - 15:10 (Reptile)

Nowy miesiąc, nowe newsy, nowe materiały - taaa, akurat. Właśnie tak nie będzie, zaczniemy od demolki, aby było ciekawie. Dział redakcja uległ zmianie. Po kilku latach obijania się, wypada zredukować liczbę osób. Podejrzewam, że te osoby już dawno porzuciły świat RM i bardziej skupiają uwagę na życiu social-media.

Zatem, ci co zrobili w 2018 cokolwiek, uratowali swoją skórę. A inni? No cóż... Dziękuję za wsparcie, pomoc, wszelkiego rodzaju dobre słowo i chęci. Niektóre osoby pojawiły się tylko gościnnie, niektóre włożyły większy wkład.
  • Pavlus
  • Pajper
  • Grentos
  • Teme
  • Kleo
Wasze prace, będą tutaj na stronie. Dziękuję za bezinteresowną pomoc i wkład na rzecz Twierdzy. Niech wam się wiedzie dobrze w życiu.

Teraz jakoś wypadało by ten dział (redakcja) poprawić, ale póki co nie mam na to koncepcji. Stare newsy jak widać, zostały wysłane do archiwum, natomiast w te najbliższe dni prawdopodobnie pozbędziemy się obecnego czata IRC, z którym są jakieś problemy (jak pisałem). Przepraszam za newsy organizacyjne, ale takie też wypada od czasu do czasu zamieścić. Mam nadzieję kilka spraw ustabilizować na stronie - jak się uda, to oczywiście wrócimy ponownie do materiałów (chyba ze wcześniej Dragon Kamillo bądź Krisuroku coś napiszą, ale chyba to się im nie uda).
Miłego dnia!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024