...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2019: Czerwiec


30 czerwca 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Bardzo dobrze, że jakoś mam się na baczności jeżeli chodzi o te newsy (((-`)'. Troszeczkę późno, ale jak to mawiają - lepiej późno niż wcale. W zasadzie to ja tylko tutaj zaglądnołem przelotem. Rozpisywać się nie będę, po prostu kolejny miesiąc w archiwum sobie tam poprawiłem (2007-09). Jeszcze kilka i zakończymy zabawę z 2007, jak miło - hura \(((-`)/
Tyle na chwilę obecną.
Jya!


29 czerwca 2019 - 23:58 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Nic z tego nie będzie i nic nie powstanie - jak zwykle. Więc zmuszony znowu jestem wygrzebać coś z moich folderów z rzeczami związanymi z RM w jakiś tam większy czy mniejszy sposób. I tak oto dzisiej na twierdzunie trafia kolejna paczuszka z MIDikami - tym razem z programu Network RPG Maker 2000, czyli takiego dziwnego tworu do tworzenia gier w które można grać po sieci. Sam programik nie ma słówka Tsukuru więc można go w sumie trochę olać, a i tak raczej nie był jakiś za dobry. Dobra nie ważne, muzyczki są do wykorzystania i to się liczy. A jako że zauważyłem podczas wrzucania paczuszki że przez jakąś pomyłkę jedna ze starszych paczek z muzyką z RPG Tsukuru 4 z konsoli PSX zniknęła, to i ją przywróciłem. Trochę nam sę lekko dużawo robi tych materiałów na stronce i coraz ciężej to ogarnąć więc coś mam wrażenie że takich ukrytych paczek przez jakieś pomyłki może być więcej. Jakby ktoś coś to niech da znać.
No i w sumie to tyle na dzisiej, jutro też powinienem być tu obecny, może uda się czymś zaskoczyć (taa jasne...).


28 czerwca 2019 - 06:27 (Reptile)

Ohayoo
Działamy póki jeszcze szczątki bajtowe funkcjonują i jestem w stanie cokolwiek przesyłać na drugą stronę Twierdzy. Dzisiaj skromnie, po prostu kolejny miesiąc w archiwum machnąłem sobie (2007-08). Jako, że weekend się zaczyna, to jest szansa (chociaż jakaś odrobina), że wpadną materiały innych z redakcji. Kto wie, może nawet recenzja jakiejś nowej gierki? Ha, się zobaczy (((_^)
Jya!


27 czerwca 2019 - 11:53 (Reptile)

Ohayoo
Wygląda na to, że przez warunki pogodowe łącze internetowe zostało nadszarpane (jakieś drobne awarie) i ludziska cały czas nad tym pracują. Jest już nieco lepiej, ale do idealności nadal daleko. W każdym razie skorzystam z opcji, póki wszystko w miarę chodzi i wrzucam nowy pak chipsetów od Nekura, które podesłał Versus. Jest to paczuszka dość malutka (5 chipsetów), ale za to bogata. Widać że można z tego zrobić nawet ładne mapy. Kto nie zauważył: chipsety - czyli materiały dla RPGME. Szukać w dziale RPGME > Chipsety, powodzenia o(((_^)
Jya!


26 czerwca 2019 - 10:30 (Reptile)

Ohayoo
Pięć dni pozostało do końca tego miesiąca. Ciekawe czy internet się naprawi, czy trzeba będzie mu w tym pomóc (wszelkiego rodzaju resety nie pomogły, zobaczymy co operator na to powie). Trzeba będzie chyba powoli szukać jakiejś lepszej alternatywy, bo tak się nie da (((-=)

Ale przy odrobinie cierpliwości wyrobiłem się z wrzuceniem nowych materiałów: Charactersety dla RPGVX przedstawiające władców Chin. Autorem jest Eric a nadesłał Versus. Nowości wiadomo można znaleźć w dziale RPGVX lub RPGVXAce > Characters.
Jya!


25 czerwca 2019 - 15:15 (Reptile)

Ave
Wygląda na to, że coś się stało z moim internetem (jakiś limit? Niee, nawet mnie nie straszcie, ale na to chyba się zapowiada). Spadki prędkości drastyczne, od KB do B/s., nie mogę spokojnie zalogować się na czat, jak jestem to są jakieś lagi, problemy z dostarczaniem wiadomości. Ba, nawet teraz poprawiając kolejne archiwum 2007-07 musiałem czekać na przesłanie jakieś 30 min., co jest nie do pomyślenia.

Materiały są jak najbardziej, ale jest możliwość, że do końca tego miesiąca będą pojawiały się tego typu modyfikacje. Zobaczymy jak to jutro będzie wyglądać, gdyż wczoraj jak i dzisiaj była beznadzieja.

PS: Kilka osób obiecało skrypty ruby, jak i zdarzeniówki tak dla urozmaicenia. Jak zwykle, wszelkiego rodzaju materiały zapraszam do przesłania na adres mailowy, ewentualnie zagadać na czacie d(((_^)
Jya!


24 czerwca 2019 - 07:55 (Reptile)

Witam witam, Dzisiaj nieco zabiegany jestem i nie mam pojęcia jak Internet będzie się zachowywał (ostatnio jest dość fatalnie), dlatego pozwolę sobie wrzucić jak najszybciej materiały nadesłane przez Versusa. Touhou Sprite Pack, który wylądował w dziale Inne. W paczce można znaleźć animacje walki, przeciwników (monsters), postacie (char sety/charactersy), face sety.

Miał to być pełny, full-pack, ale niestety graficzki wymagają doszlifowania w niektórych miejscach. Charactersy, czy char sety, podobnie jak i face sety posiadają zdecydowanie dziwaczne wymiary, dlatego dla użytku wspólnego (dla wszystkich silników), paczka ląduje w dziale Inne.
Koniec transmisji na dzisiaj.
Jya!


23 czerwca 2019 - 17:30 (Reptile)

Wieczór,
Całkowicie dzisiejsza niedziela minęła nie po mojej myśli. Wyjazd rodzinny zdominował i zabrakło czasu na cokolwiek (nienawidzę gdy tego typu zdarzenia występują, nieco irytujące to jest (((-=) )

Szczęście w nieszczęściu, Rubin przygotował paczkę BGM: 39 utworów w formacie WAVE z klasycznej gry na NESa: Captain Tsubasa 2. Odchudził jak tylko się dało, by melodie za dużo nie zajmowały. Chociaż osobiście wydaje mi się, że gdyby je przekonwertował na MP3 bądź OGG, to efekt byłby jeszcze lepszy. Być może tak pokombinuje z przyszłymi paczkami (((-').

Ja tymczasem wracam do swojej roboty, chociaż jeszcze na kilka minut. Kto potrzebuje pomocy, to jestem obecny na naszym czacie. Widać, że nie tylko ja tam siedzę. Inni użytkownicy też z miłą chęcią pomogą. Zatem zapraszamy!


22 czerwca 2019 - 13:32 (Reptile)

Tak jest, weekend! Można w coś zagrać, ktoś inny zrobi newsa. Ktoś chętny?
Zza kanapy wychyla się głowa Dragona Kamillo, z tabliczką na której widnieje napis: Nie da rady -warunki bojowe. . . Niech to (((-=), trzeba będzie coś wykombinować.

Tym sposobem kolejny miesiąc w archiwum został naprawiony: 2007-06, został przeformatowany do właściwego formatu dla strony. Jeszcze trochę i 2007 zostanie zamknięty. A na jutro, a w zasadzie na jutro też coś się przygotuje z materiałów.
Jya!


21 czerwca 2019 - 12:50 (Reptile)

Niestety nic mi się nie udało wymyślić, co i jak przemianować. Wszystko przez Rubina, który dostarczył nowy odcinek Virtua Twierdza. To już 10 odcinek tego kłopotliwego projektu. Kto nie pamięta: Virtua Twierdza jest to (no właśnie), filmik? Nie bardzo. Projekt, wykonany w RPGME, który ukazuje pewne przygody redaktorów, Twierdzy jak i świata makerowego. Dziwaczne przygody, dziwaczny humor. Co więcej pisać.

Dział ten był nie ruszany od hohoho wieków. Doprawdy szmat czasu, gdyż odcinki można było jeszcze pobierać z mediafire (dzieje roku 2007-2010 z tego co kojarzę?). Niektóre odcinki były dead/zablokowane - więc no, wszystko naprawiłem i wszystko można już pobierać.

A swoją drogą jeszcze dalej będę kombinować co z tym działem Projekty/Virtua Twierdza zrobić. Jako, że nie ma zbytniego zastosowania, ani pożytku, to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że będzie po prostu dział mniej na Twierdzy. Sprawa do przeanalizowania (((-`)'


20 czerwca 2019 - 16:43 (Reptile)

Hej, witam,
Dawno nic nie wrzucałem na stronie, prawda? Tak wiem, niektóre osoby czekają na wrzucenie swoich materiałów, jednak jak powiedziałem - wymaga to drobnej edycji działów, na które nie mam zbytnio czasu aktualnie. Może w weekend coś prędzej zmontuję w tym kierunku (przepraszam, cierpliwości).

Jako, że dzienna dawka newsów musi być, no to zaznaczam kolejny dział w archiwum został poprawiony. 2007-05, już jest gotowy do poprawnego odczytu. Jeszcze trochę i dobiegniemy do końca (((_^)


19 czerwca 2019 - 06:12 (Reptile)

Jak pewnie zauważyliście, większość rzeczy co zostaje wrzucane na stronę, jest w jakimś stopniu przygotowane (czy to bardziej czy mniej). Ale zdarzają się przypadki, takie właśnie jak wczoraj. Absolutnie nie planowałem czegoś takiego wrzucać na stronę, aczkolwiek na pewno nie w tym czasie.

Hari potrzebowała pomocy odnośnie wyświetlania Splash/Loga przed ekranem tytułowym. Długo nie czekała na odpowiedź, pomoc techniczna związana z RPG Makerem praktycznie działa non stop, wiele użytkowników w jakimś stopniu pomogło. Świetnym rozwiązaniem był skrypt co widnieje u nas na stronie od Rave; skrypt pomija ekran tytułowy i wyświetla mapę (na której już można zrobić co się chce; splash screen, loga, ruszający ekran tytułowy itp.). Rozwiązanie okazało się zbyt skomplikowane, trzeba było szukać coś łatwiejszego.

W zasadzie straciłem na to odrobinę czasu, ale jest! Skrypt Splash - Logo przed ekranem tytułowym napisanym przez Kain Nobel. Przetestowałem osobiście, działa rewelacyjnie. Nawet zrobiłem instrukcję krok po kroku co i jak zrobić, by odpalić skrypt, a dla wymagających oczywiście gra demonstracyjna.

Te wspaniałe nowoście możecie znaleźć w dziale RPGXP > Skrypty > System (w tabelce) > Splash - Logo przed ekranem tytułowym

Pewnie w niedalekiej przyszłości wyczaruję podobne skrypty dla wersji RPGVX oraz RPGVXAce.
Jya!


18 czerwca 2019 - 16:30 (Reptile)

Miało być coś konkretniejszego, no to w sumie zasoby od Versusa polecą. Paczka animacji walki dla RPGMV - Animation - Archive Specials (hadecynn), tak jak nazwa wskazuje autorem jest Hadecynn. Kilka ładnych animacji, trzeba przyznać. Jak to opis mówi: Ładne, kolorowe efekty pasujące do fantasy, science fiction i różnych innych rzeczy. Zatem udanego pobierania!
Jya!


17 czerwca 2019 - 16:10 (Reptile)

Szybkie wpisy, ciąg dalszy. Zamiast świetnych materiałów, to dalej bawię się przy modyfikowaniu starych plików archiwalnych. Przecież kiedyś też trzeba to coś zrobić, prawda? Kolejny miesiąc załatwiony: 2007-04, został przystosowany do obecnego wyglądu strony i nadaje się do czytania. Do następnego razu zatem
Jya!


16 czerwca 2019 - 23:59 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
No i znowu nie pykło. W takim razie polecimy dalej z jakimiś grafikami ze starych, nieznanych szerzej makerów. A więc dzisiej do działu inne trafiają izometryczne tilesety z programiku RPG MAKER TACTICS - tak dokładnie tego samego o którym się rozpisałem trochę szerzej tydzień temu. Co do samych grafik, do użytku są tak na prawdę w RMXP z odpowiednim skryptem na izometrie (pewnie w VX i ACE też...) same kafle mają 32x32 piksele więc jak ktoś zechce i uda mu się wsio zgrać ze skryptami, to grafiki są nawet użyteczne, ale oczywiście po drobnych modyfikacjach w RM. No i to by było na tyle.


15 czerwca 2019 - 23:45 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Obiecałem coś ciekawszego i w sumie dzisiej coś dodałem, choć jeszcze nie to co tak na prawdę planowałem. Jednak myślę że rozpisanie możliwości jak w RM95 udawać że ma się zmienne jest dobrym wstępem do bardziej rozwiniętych poradników, bo zawsze jak coś będę musiał z tego artykuły wykorzystać to dam po prostu do niego odnośnik. Pewnie jeszcze parę tego typu tekstów będzie musiało wpaść (i pewnie też nie od razu będą kompletne) ale tak po prostu być musi. No nie ważne tekst o zmiennej w RM95 możecie znaleźć w zdarzeniówkach do tej wersji, ciekawi mogą przeczytać, a może i sami pokombinować, możliwe że ktoś wymyśli coś lepszego... A jutro postaram się dodać tą minigrę którą planowałem wcześniej, i zapewniam że dzisiejszy tekst się w niej przyda.
No to wam pa.


14 czerwca 2019 - 04:58 (Reptile)

Ohayoo
Szybki wpis dzisiejszego dnia jest sponsorowany przez Versusa i jego wykopaliska z japońskiej strony. Znalezisko autora Supercow oraz jego zasobów do RPGXP przedstawiające czasy teraźniejsze; budynki, sklepy, ulice, auta, szpitale, szkoły. Gigantyczna paczka tilesetów, gdzie będzie można także znaleźć dodatkowe elementy jak tilesety samo twórcze czy charactersy. Także no, udanych transferów!


13 czerwca 2019 - 08:20 (Reptile)

Ave
Tak jak zapowiadałem, będą krótkie wiadomości - dzisiaj nie zadręczam nikogo z materiałami i sam od siebie będę dalej naprawiał miesiące w archiwum. Dzisiaj naprawiony został kolejny miesiąc: 2007-03. Nie za wiele, ale tego typu wiadomości/modernizacje też się przydadzą od czasu do czasu.
Jya!


12 czerwca 2019 - 16:00 (Reptile)

Ave
Versus nie odpuszcza z tymi materiałami. Nowy nabytek to przeciwnicy dla najnowszej wersji RPGMV, autorstwa Thalzon Bizzare Battlers. Paczka zawiera wiele przeciwników, muszę przyznać, że wykonane starannie, chociaż faktycznie -dziwne-. Można dostrzec drobną mieszankę: znajdą sie poważniejsi przeciwnicy (mroczni, straszni), a znajdą się też tacy zabawni (karykatury, parodie). Za pewne każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Nowa paczka w dziale RPGMV > Enemies > Thalzon Bizzare Battlers
Jya!


11 czerwca 2019 - 08:30 (Reptile)

Ave
Witam w te upalne dni, kiedy człowiekowi kompletnie nic się nie chce (((-`)
Na szczęście znajdą się ochotnicy by coś przygotować, na dzisiejszy dzień melodie z gry Kakuto Densetsu przygotowane przez Rubina. W zasadzie były 2 paczki, ale postanowiłem to wrzucić wszystko do jednego worka gdyż w sumie to jest ta sama gra.
Nowości szukać w dziale Download > Music
Jya!


10 czerwca 2019 - 17:20 (Reptile)

Wieczór
Obawiam się, że znowu czeka mnie przez cały miesiąc akcja szybkich wpisów. Nie wiem czy uda się wrzucać materiały, czy bardziej te nieszczęsne archiwum - ale te poświęcenie będzie dla dobra sprawy. Od dzisiaj zabrałem się do roboty i pracuje nad nowym wydaniem RPGME. Tak, wiem, pracuje nad nim od dłuższego czasu (od bardzo dłuższego czasu) i zawsze coś wybija mnie z rytmu, wciśnie się itp., tym razem tak nie będzie. Zatem trzymajcie kciuki, gdyż dziennie będę starał się systematycznie w tym dłubać aby dostarczyć nowe wydanie jak najszybciej.

A na dzisiaj wrzucam aktualizację jaką zrobił Versus dla paczki tilesetów RPGMV: Pandamaru Outside [MV], zostały dodane nowe elementy, addony i kilka tilesetów. Warto sobie kolekcję zaktualizować.
Jya!


9 czerwca 2019 - 20:40 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Nic z tego nie będzie i nic nie powstanie - póki co tak jest z tą minigierką co obiecałem, ale postaram się ją zrobić niebawem i się z wami podzielić. Dziś jednak co innego. W dziale Music mieliśmy do pobrania utworki z programiku RPG Editor 3D, ale jakiś czas temu zauważyłem że firma która go wydała (i już go nie wspiera) dalej wspiera program do robienia taktycznych RPGów - Tactics Challenge. Po przyjrzeniu się co to za cudo odkryłem że to kontynuacja programu RPG Maker Tactics (tak, tak ze znaczkami Tsukuru) wydanego w 1999 roku przez ASCII, ale tworzonego przez Hyperspace Production które później stało się Hitpointsem. Ale do czego to wszystko zmierza - otóż muzyka w tych 3 programach nie dość że jest w jednym stylu to częściowo jest taka sama - postanowiłem więc porównać, powywalać duplikaty (dokładne duplikaty, tą samą melodie w innych brzmieniach zostawiałem) i tym sposobem z 38 utworów jakie mieliśmy do dzisiej na stronie zrobiło się 79 - moim zdaniem całkiem fajnych. No i to by było na tyle, może następnym razem już na prawdę uda sie wrzucić coś ciekawszego.
No to wam pa.


8 czerwca 2019 - 18:32 (Reptile)

Nie wiem czy dzisiaj dragon szykował się na jakiegoś newsa, ale zawczasu napiszę:
Wieczór
Właśnie kolejny miesiąc w archiwum został poprawiony (2007-02). Także dla wpisów w księdze gości dodałem nowe pole (sugestia użytkowników) - mianowicie pole dla ID Discorda. Pole reaguje na tekst, więc można wpisywać co się żywnie podoba, jednak proszę by wpisywać prawdę (czyli pseudonim#ID z naszego kanału). Oczywiście za podanie nieprawdy, użytkownik wyraża zgodę na usunięcie swojego wpisu (((_^), a ikonka discorda została nabazgrana przez Versusa.
Tyle informacji na chwilę obecną.


7 czerwca 2019 - 09:08 (Reptile)

Pradawne maile Versusa zawierały jakieś materiały graficzne autorstwa Pandamaru. Są to różnego rodzaju przedmioty w formie obrazków, książki, tabliczki, karty. W zasadzie wszystko i... nic. Szkoda jednak by prace zginęły w otchłani Internetu, więc dla ich bezpieczeństwa wrzucamy na stronę.

Na stronie już mamy paczuszkę z Artami od Pandamaru (Pandamaru VX Cards), dlatego ową paczuszkę zaktualizowałem i zmieniłem nazwę na: Pandamaru VX Cards (& Arts). Arty bardziej pasują do MV, jeżeli chodzi o wymiary, ale nic nie stoi na przeszkodzie by graficzki wrzucić pod jakąś modyfikację dla własnych potrzeb (przecież o to w tym chodzi, czyż nie?). Udanych transferów zatem.


6 czerwca 2019 - 16:10 (Reptile)

Plany były dobre, ale jak zwykle wyszła lipa w dzisiejszym dni! (((_<)
Duszno, pada, grzmoty - Internet szwankuje. Pracować nie ma jak. Szczęście moje, że jakimś cudem udało się wrzucić paczkę materiałów - nowe animacje walki dla RPGMV nadesłane przez Versusa a wykonane przez Big Honcho. Zatem zapraszam do RPGMV > Animations > Chinese Animations (Big Honcho)

A teraz uciekam zanim korki pójdą z dymem...


5 czerwca 2019 - 08:02 (Reptile)

Ohayoo
Materiały materiałami, ale pewnego rodzaju prace też należy wykonać przy stronie. Między materiałami nadsyłanymi przez innych redaktorów, postaram się modyfikować jakieś stare teksty i naprawiać linki - albo (najlepsza opcja) pisać jakieś recenzje zapomnianych gier. Na dzisiaj wybrałem jednak poprawki w nieszczęsnym archiwum, które no, no no czeka na mnie.

Aktualnie jestem na 2007-01 i chyba na dzisiaj tyle poprawek starczy. Kto z poprawek jest nie zadowolony i chce materiałów, to zapraszam do dyskusji na naszym chatcie.
Jya!


4 czerwca 2019 - 17:00 (Reptile)

Wieczór,
Kolejny dzień, kolejny wieczór i kolejne materiały nadesłane przez Versusa i kolejny full pack dla RPGVX/VXAce. Autorem materiałów jest Sharm i jest to paczuszka składająca się z różnych pojedynczych elementów. Można znaleźć tła walki, ikonki, portrety, ale i też dwa style retro. Niestety grafik w tym stylu nie ma za dużo, a szkoda, bo dość sympatyczne - ale to tylko ukazuje właśnie jak ciężko jest osiągnąć dobry styl pixart. Tyle na dzisiaj.
Jya!


3 czerwca 2019 - 23:59 (Reptile)

Wieczór,
Wygląda na to że Dragon znowu zasnął podczas wrzucania materiałów, przez co ja jestem zmuszony wstać nieco wcześniej (((-`). No trudno, może mi to wyjdzie nawet na dobre. Materiały za dzisiaj lądują od Almost no ruby, który zgromadził ikonki od Ying'a do wersji RPGVX/VXAce. Zestaw dość mocny, zawierający wiele ikonek: miksturek, broni, i no jedzenia. Nie zapomnijcie pobrać tego do swojej kolekcji.


2 czerwca 2019 - 19:30 (Reptile)

Pięknie, nocka nie przespana (bo czuwanie), ale widzę że Dragon Kamillo wrzucił nowinki. Dobra robota, panie i panowie łapki w górę! Subujcie, lajkujcie i komentujcie czy to w księdze gości, czy to na forum czy (chyba najlepiej) na naszym chatcie, gdzie jak widać dziennie ktoś przesiaduje i to nie są tylko typowe zwłoki AFK, tylko ludzie co odpisują w parę minut. Ja też tam dość często zaglądam i działam jakby co.

A na dzisiaj to materiały od Versusa, no bo jakby miało być inaczej prawda? Dość dziwaczny zestaw grafik - Full Pack: Planet Stuck Ultimate Graphic Dump, którym autorem jest KomoriCloud. Paczka dla RPGVX/RPGVXAce. Dzisiaj nie będę się za wiele rozpisywać, gdyż już późna pora, a należy przygotować kolejne materiały dla was!


1 czerwca 2019 - 23:52 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry.
Stare newsy reptile przerzucił do archiwum, więc rozpoczynamy nowy miesiąc. Dzisiej wrzucam kolejne graficzki, tym razem charsety dla RMME wygrzebane jak zwykle gdzieś na starych stronkach. Pochodzą one z tej samej paczki co izometryczne chipsety które kiedyś tam dodawałem więc możliwe że stylowo pasują do siebie. Ogromna paczka zawierająca całe 3 grafiki (ale pełne po 8 różnych postaci) do pobrania w RPGME - Charsety - Rooster Makoto Charset. Tyle na dzisiej, a jutro postaram się wrzucić pewną minigierkę pod RM95...
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024