...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 43 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2020: Luty


29 lutego 2020 - 12:22 (Rubin)

Dobry.
Weekend czas zacząć, więc aby się przyjemnie pracowało w makerze przy tworzeniu mapek. Zarzucam materiałami Tiles od Shigekichego, pod RPG VX.

Oryginalne elementy bardzo estetycznie wykonane. Znajdziemy w paczce szkolne obiekty jak tablice, ławki, nowe komputery, automaty z napojami, plus obiekty z domkami i świąteczne przedmioty. Grafiki bardzo ładnie się prezentują, więc nie przedłużając, zachęcam do pobrania.
28 lutego 2020 - 18:49 (Reptile)

W nawiązaniu do wczorajszego jeszcze dnia, kto jeszcze nie miał okazji, niech zarzuci okiem na materiały od Ocean's Dream Nostalgia, gdyż w tym stylu ukazały się też postacie z RPGVX! Paczka Ocean's Nostalgia VX Heroes, zawiera facesety bohaterów, charsety, przystosowane dla RPG 2000/2003/VX/VXAce/MV, a nawet odcień szarości stylem nawiązujący do Game Boya. Pikseloza totalna, ale oczywiście kto chce użyć to musi mieć zakupionego RPGVX, ale nie ma co się martwić, zawsze można wykorzystać przecież RPGVXAce Lite (w sumie powinien załatwić tę sprawę).
27 lutego 2020 - 17:05 (Reptile)

Ave,
Witam w kolejnym dni przeprowadzanych archiwizacji. Przeglądając internet, można natrafić się na niezwykłe prace pikselartowe, gdzie autorzy zamieszczają dosłownie za darmo dla celów nie komercyjnych jak i komercyjnych (zawsze istnieją drobne wymogi, które należy spełnić).

Grafik Ocean's Dream na swojej stronie profilowej (dot. grafik), udostępnił darmowy pakiet ikonek dla stylu Nostalgia. Ikony przygotowane pod RPGMV (32x32) jak i RPGVXAce (24x24), a nawet są przygotowane dla stylu całkowitego retro, jaki można uzyskać niczym żywcem z konsoli Game Boy. Nową paczuszkę można znaleźć w dziale z ikonkami w RPGMV jak i RPGVXAce.
26 lutego 2020 - 17:36 (Rubin)

Powitał,
Jak widać, wygrałem los na loterii i nadeszła moja kolej, więc w dniu dzisiejszym na stronę lądują Shadow-Toon Windows, pod RM VX, których autorem jest Shigekich.

W zawartości paczki znajdzie 17 okienek, o ciemnym zabarwieniu, lecz z kilkoma kreskówkowymi wyjątkami. Pak zdecydowanie dla tych, którzy szukają przyciemnionych okienek.
Zainteresowanych zachęcam do pobrania paczki, a jeśli szukacie więcej, odsyłam RPG VX > Zasoby: System: Window (okno).
25 lutego 2020 - 15:24 (Reptile)

Ave,
Mimo ciężkiego i napiętego grafiku planu dnia, postanowiłem się nieco zmobilizować, przysiąść i ruszyć nieco z recenzjami do przodu. Tak jest, hip hip hura, nowa gra na stronie, autorem gry jest McLaren a recenzję napisała Lin.

Where's Waldo (lub Wally)? Czyli Gdzie jest Waldo? była to dość popularna brytyjska gra łamigłówkowa, której ilustratorem jak i twórcą jest Martin Handford. Gry ukazywały się przeważnie w czasopismach młodzieżowych, następnie miały swoje adaptacje w książkach, grach komputerowych, a nawet tytuł doczekał się bajki animowanej. Może w Polsce tytuł ten nie jest aż tak znany, ale z pewnością kojarzony. 

Zapraszam do czytania recenzji, albo lepiej, do pobrania gry. Nie wymaga pakietu RTP i waży jedynie 50MB, śmiało klikać w Download i miłej zabawy!

WHERE'S WALDO?

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *24 lutego 2020 - 18:45 (Reptile)

Wieczór
Dosłownie na zakończenie dnia, chociaż jeszcze daleko, wrzucam nowy pak dźwięków od Wingless Seraph. W głównej mierze są to pliki systemowe, dźwięki decyzji, kursorów, anulacji itp, ale także można znaleźć foldery z dźwiękami z innej kategorii, jak np. Kroki, zombie, dźwięki natury, dźwięki zwyczajne (WAV) jak i zapętlone (OGG), jest z czego wybierać. Odsyłam zatem do działu z dźwiękami.

P.S: Tak pamiętam, nowe gry, nowe recenzje, spokojnie, pamiętam. Dzisiaj nie dało rady, jutro podejrzewam, że też będzie ciężko. Środa prędzej, ale nie obiecuje (nie za ciekawy miesiąc).
Jya!


23 lutego 2020 - 05:16 (Rubin)

Niedziela, koniec weekendu i ostatnie przymiarki do poniedziałku.
Aby umilić wam czas, tak jak obiecałem w dniu dzisiejszym do spisu gier, trafia już 267 tytuł, a jest nim kolejna konkursowa gra z prestiżowych GFów, pt. Kroniki II PRLu - Gang Szlam

Autorem tej produkcji jest Keibi i w świecie gry, staniemy sie członkiem gangu szlam, który wraz ze swymi najbardziej zaufanymi ludźmi planuje wyjechać na emeryturę poza granice kraju, jednakże musi zdobyć 40 milionów złotych. Żeby zdobyć te pieniądze, decyduje wraz ze swym gangiem na dokonanie napadu na Bank Wojewódzki.

Jeśli lubicie rozgrywkę pod presją czasu, oraz rozwiązywanie zagadek, ta produkcja jest zdecydowanie dla takich osób. Zachęcam do porabiania, ale ostrzegam, przed rozpoczęciem, proponuje o zapażenie gorącej herbaty,
- a dlaczego ?
... Odpwiedź znajdziecie w recenzji i samej grze.

KRONIKI II PRL - GANG SZLAM

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *22 lutego 2020 - 01:41 (Rubin)

Wieczór, noc, przed poranek, zwał jak zwał.
Gdy zostałem przebudzony przez telefon z pracy, pomyślałem, że szkoda będzie zmarnować ten czas i warto będzie spożytkować te kilkanaście minut za nim przekręcę się i kontynuuje nocną drzemkę, na zerknięcie do mojego magicznego folderu z materiałami :]

I tak wykopałem kilka grafik przedstawiających Ekran końca gry - czyli tzw. System Game Over pod RPG VX, których autorem jest nie kto inny jak Shigekichi. Jako że jedna paczka z materiałami pod te samą wersję RM i od tego samego autora, była już na stronie, postanowiłem zaktualizować poprzednią paczkę i dorzucić do niej nowy materiał.

Więc gdyby ktoś był zainteresowany zachęcam do zaklikania w obrazek i pobieranie paczki rozpocznie się natychmiastowo, a ja wracam do swoich zajęć, czyli do spania.
Miłej nocy.
21 lutego 2020 - 17:09 (Reptile)

Wieczór,
Jeszcze nie gierka, ani nie artykuł, niestety ciąg dalszy naprawiania działów w archiwum. Tym razem zostały poprawione 2010-07 oraz 2010-08, być może dzisiejsze moje poświęcenie nie pójdzie na marne. Jest jakaś szansa, że wszystkie te rozgrzebane teksty, recenzje, porady w końcu zostaną ukończone i zamieszczone. W tym i także moje o(_ _o), zatem do następnego razu.
Jya.


20 lutego 2020 - 19:23 (Rubin)

Witam
Dzień jak każdy inny, po pracy trzeba zerknąć do folderu z materiałami i wypadałoby czymś zarzucić. Na szybko, znalazłem paczkę od Shigekichego, z kafelkami do rysowania mapki, czyli Tilesets, pod RPG MV. Można tutaj znaleźć halloweenowe przedmioty, tablice szkolne, ławki, spalone elementy po pożarze, japońskie dodatki i wiele, wiele, więcej. Zainteresowanych zachęcam do zaklikania w obrazek i pobrania paczki.

Mam nadzieję, że niebawem wrzucę coś bardziej soczystego w postaci recki, która jest już w połowie gotowa. Myślę że lada dzień, nowy tytuł powinien się zjawić.
19 lutego 2020 - 16:42 (Reptile)

Odrobina spokoju od tekstów pisanych, ale nie załamujcie się, gdyż niebawem do nich powracamy. Prawdopodobnie nowe porady jak i recenzje gier, ale jednak na dzisiaj drobna przerwa jeszcze od tego wszystkiego i do działu z music leci paczuszka z zespołu Savage Garden, nadesłanych przez Lin.

Wiadomo, kto się zdecyduje owych melodii użyć, ten w creditsach powinien zamieścić nazwę zespołu, a nawet i wykonawce pliku MIDI, bo wypadałoby (z tego co widziałem, te pliki posiadają informacje zapisane, wystarczy zajrzeć do właściwości). Taka sobie mała informacja na dzień dzisiejszy. Wszystkiego dobrego.


18 lutego 2020 - 18:16 (Rubin)

Doberek
Trochę monotonnie, ale przegrzebałem folder z materiałami i odnalazłem Okienka Widow od Shigekichego, pod RPG VX i dlatego stara paczka która była już na stronie, zostaje zaktualizowana i wzbogacona o kilka dodatkowych nowości. Więc zachęcam do zapoznania z nowymi materiałami.
Do następnego.
17 lutego 2020 - 15:46 (Rubin)

Witam.
Długo mnie nie było i raczej dłużej nie będzie. Czasowo stoję słabo, życie realne i obowiązki wzywają. Trudno to wszystko pogodzić, ale staram się trzymać rękę na pulsie i w miarę możliwości działać.

Dzisiaj dosyć spora paczka, bo aż 46 grafik z Okienkami Widow pod RPG MV, autorstwa Shigekichego. Dużo czerwono-niebieskich odcieni w podobnym do siebie klimacie, różniącymi się minimalnymi detalami takimi jak wzór ramki, czy kursor. Spora paczka, więc coś zawsze można wykopać.

Dawno żadnej recki nie było, więc myślę że przy odrobinie wolnego czasu, prawdopodobnie będzie to kolejna rzecz za którą się zabiorę. Mam tylko nadzieję że tego czasu znajdzie się troche więcej, ale nie obiecuje.16 lutego 2020 - 19:40 (Dragon Kamillo)

Dzień Dobry, nic z tego nie będzie i tak dalej. Dzisiej planowałem wrzucić kolejną recenzję, jednak wyszło jak zwykle... Zanurzam więc się znów w archiwa i wygrzebuje z nich zestaw mord postaci dla rm 2k/3 przedstawiające postacie z tegoż rtp w innym stylu. Autorem jest Yoshiko Fujita, a grafiki pierwotnie były opublikowane na stronkach ASCII. I to by było na tyle, jak ktoś ciekawy to se może pobrać poniżej.
15 lutego 2020 - 16:20 (Reptile)

Korzystając z okazji ponownego wgrywania pakietów RTP (połączenie mi zrywa, więc pewnie przez noc, jakimś cudem za pewne te pliki się prześlą), na chwilę obecną naprawiam kolejny wpis w archiwum: 2010-07, za dużo poprawek tam nie było, ale ważne, że zawsze nieco do przodu. Taka dzisiaj krótka notatka.


14 lutego 2020 - 17:50 (Reptile)

Oj, ciężkie czasy nastały nieco, z czasem u każdego chyba krucho (chyba to widać). Styczeń ładnie zasypany był tekstami i grami, ale niestety luty nie jest taki obfity. Może, gdyby udało się wyczarować dodatkowe ręce do pomocy, byłoby o wiele ciekawiej (jak i lepiej).

No ale cóż, dobrze, że znajdują wolną chwilkę by zarzucić jakimiś drobnymi materiałami. Versus dość dawno temu podesłał zestaw materiałów od Paula Bardena. Są to grafiki tilesetów dla MV w stylu retro wzorowane na klasycznej grze Zelda jak i pierwotnych Pokemonach, czyli coś dla prawdziwych fanów pixel artu. Download w odpowiednim dziale jak i obrazek poniżej. Do zaś,
Jya!
13 lutego 2020 - 16:54 (Reptile)

Ave,
Tak jakoś wypadło, że dzisiaj jest moja kolej by napisać newsa i wrzucić jakieś materiały, gdyż dawno nic nie pisałem. W internecie napotkałem stronę z ładnymi melodiami - do gier rpg, do celów darmowych, do celów komercyjnych. Szkoda, że autor tych melodii kilka krotnie już migrował między hostingami. Udało się jednak skomponować dość porządny plik składający się z 190 melodii MIDI.

Informacje kontaktowe, licencje, jak i utwory znajdziecie w dziale:
Music - Kamikomi Music Collection

Aby nie było problemów z japońskimi znakami, tytuły plików przepuściłem przez wujka translatora. Warto pobrać i przesłuchać melodie. Nigdy nie wiadomo, co kiedyś może się przydać.
Jya


12 lutego 2020 - 18:25 (Reptile)

Witam wszystkich, wieczór,
Właśnie na stronę poleciały ostatnie zasoby z serii Kimagure, które udało się zarchiwizować Lin. Kimagure SET1 Charas jest to paczka składająca się z 234 plikóŕw graficznych zawierających postacie w klasycznym stylu RTP (głównie w tym stylu, znajdą się drobne wyjątki). Postacie mniej udane, postacie udane zdecydowanie bardziej, zwykła animacja chodzenia, dodatkowe animacje jakiś poz, grafiki dla przeciwników, otoczenia, poważnie masa różności.

Ktoś kto robi gry w stylu rtp i uczy się jak wykonać jakąś prostą animację, bądź jak wykonać jakąś ekspresje dla postaci - warto by było pobrać ten pak właśnie w celu przyjrzenia się. Paczuszka jest dla RPG2000 oraz RPG2003, dostępna w dziale z zasobami (RPG2000/2003) - charsets. Obrazek skrótowy poniżej. Dziękuję Lin za podesłanie materiałów! o(((_^)
11 lutego 2020 - 19:37 (Reptile)

Wieczór
Obiecałem ten eksperyment przeprowadzić i dokończyć, zatem dzisiaj wrzucam rezultat. Szczerze powiedziawszy, dzięki Dragonowi, który podsunął kolejne rozwiązanie (z etykietami), pozwoliło to na odtworzenie usuniętego polecenia obsługa klawiatury/przetwarzanie klawiszy z wersji RPGVX/VXAce/MV.

Owe polecenie było wykorzystywane głównie do tworzenia własnych menu, oraz ogólnie było bardzo bajeranckie. Oczywiście w nowszych makerach, po co one, skoro jest programowanie przy pomocy skryptów, prawda? Nie mniej, tym którym się nie chce bawić w skrypty, polecam drobny artykuł z kompendium, eksperyment 4, Polecenie zdarzenia: obsługa klawiatury/przetwarzanie klawiszy, w prosty, łatwy i wygodny sposób owe polecenie można odtworzyć przy pomocy etykiety, warunków oraz typowego zdarzenia. Zatem warto rzucić okiem, gdyż to coś może się przydać dosłownie każdemu.
10 lutego 2020 - 18:04 (Reptile)

Wieczór
Z materiałami dzisiaj wyskoczyła Lin, jak grom z jasnego nieba i w zasadzie ratuje dzisiejszy dzień - chwała jej za to o(((_^). Materiały to różne różności, odrobina battlebacków, odrobina monsterów, odrobina panoram, odrobina battle. Wszystko totalnie w dziwacznych klimatach, i są to zbiory z padniętej strony Kimagure. Najlepsze z tego wszystkiego, moim zdaniem okazują się grafiki, które mogą posłużyć za karty, gdyż są bardzo fajnie wykonane (cała reszta to klapa, no ale jak już została przeprowadzona archiwizacja, to niech będzie). Taki materiałowy misz-masz, można znaleźć w dziale: Inne > Kimagure Set 3 mix.
9 lutego 2020 - 18:47 (Reptile)

Wieczór
Moje wczorajsze postanowienia... poszły w niepamięć. Tak właśnie przeminęła cała Niedziela. Niby coś konkretnego miałem przygotować, ale niestety nie wyszło. Trudno, przykro mi. Może jutro będzie lepiej?

Na dzisiaj to na szybko aktualizacja archiwum 2010-06; tak by zostało to przystosowane do aktualnego szablonu. Będę musiał zajrzeć na skrzynkę i wrzucić niektóre materiały,
które czekają dość sporo czasu o(_ _o)

Korzystając z okazji, gdyby ktoś miał jakiś ciekawy artykuł, tekst, materiały to zawsze można skorzystać i podesłać mi na maila. Z miłą chęcią różnego rodzaju ciekawostki zamieścimy na stronie w odpowiednim dziale. Zatem wracam do swojej pracy, do następnego razu
Jya!


8 lutego 2020 - 16:28 (Reptile)

O wczorajszym wspomnianym eksperymencie, człowiek chociażby stanął na głowie, to czasami coś nie idzie i już. Eksperyment się udał dla RPGMV i RPGVXAce, ale poległ całkowicie na wersji RPGVX. No tak, ale eksperyment nadal pozostaje rozgrzebany i nie opisany, zamiast tego wrzucam nową recenzję nadesłaną przez Lin.

Tym razem przygląda się grze Tajemnica Wulkanu, wykonanej w RPGVX przez Diablo. W końcu coś innego niż tylko kotki (((_^), jednak ponownie tytuł wymagający od gracza dobrej zręczności i zaparcia by brnąć do przodu. Tradycyjnie - kto nie grał, przeoczył, zapraszam do downloadu!

TAJEMNICA WULKANU

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *7 lutego 2020 - 17:35 (Reptile)

Ciężki dzień, na szczęście moje chyli się ku końcowi. Z każdym dniem lista obowiązków jakoś drastycznie wzrasta, aż to mnie wykańcza <(((A-)>. Może jakiś urlop drobny by się przydał.

Nie udało mi się wystrugać nowego tekstu, ani recenzji, czy też eksperymentów (o, właśnie to można zakończyć przecież, no to postaram się dokończyć kolejny eksperyment), a na dzisiaj dla RPGMV powstaje nowy dział Titles, gdzie będą lądowały grafiki dla ekranów tytułowych (1 jak i 2).

Pierwsza paczka to przyjemne arty z gry Pokemon Mystery Dungeon, które mogą posłużyć za ekran tytułowy, ale także jako menu dla przedmiotów czy dziennika zadań.
Także teges, nowość w Zasoby > RPGMV > Tiltles > Pokemon Mystery Dungeon Rescue Team DX
6 lutego 2020 - 18:29 (Rubin)

Doberek.
Dzisiaj szybka informacja, na stronę została załadowana paczka od jednego z mmoich ulubionych twórców, czyli Shigekichego, mianowicie jest nią zgromadzenie 54 ekranów Battlebacks, pod RPGVXAce. Znajdziecie tutaj wszystko, począwszy od standardowych miasteczek, zamków, murów, po wnętrzności organizmów, kosmos, piekło i wiele, wiele, więcej.

Zainteresowane osoby zachęcam do pobrania paczki, zaklikawszy w poniższy obrazek, a jeśli chcecie więcej proponuje odwiedzić dział RPGVXAce > Battlebacks (tło walki), co prawda jest tam tego nie dużo, ale mam nadzieje że z czasem kolekcja się będzie powiększać.
5 lutego 2020 - 17:26 (Rubin)

Witam.
Długo mnie nie było i zanosi się na to że raczej szybko się moja frekwencja nie poprawi. Prawdziwe życie wzywa, praca, dom, rodzina, dzieci, żona i teściowa.

Dzisiaj na stronę ląduje pak grafik, pod RPG MV, którego autorem jest Shigekich. Średnia paczka prezentująca grafiki, pochodni, posąg złotego kota, kilka charsetów i jeden wielki autobus w różnych kolorach. Zestawienie w całości bardzo ciekawie się prezentuje, więc żeby nie przełużać odsyłam do zaklikania w obrazek i pobrania paczki.
4 lutego 2020 - 16:57 (Reptile)

Ave, wieczór,
Obiecałem nowe gierki, zatem coś nowego wrzucam na stronę. Może dla niektórych osób to jest tam żadna nowość, gdyż tytuł dość stary. Gra od Ceres-Chan wykonana w RPG2003: Luna Curoris! Świetne połączenie zasobów, ripów, oryginalnych prac - projekt dopieszczony i to widać.

Osobiście niektóre aspekty strasznie mnie irytowały (napisałem o tym w recenzji), ale jak zwykle, czepiam się drobnych szczegółów. Niech was to nie zwiedzie. Zresztą, zamiast czytać recenzję, zdecydowanie lepiej będzie pobrać i osobiście zagrać w daną pozycję.

W ramach drobnego przypomnienia: do odpalenia gry potrzeba RTP, znaleźć można u nas w dziale z programami (RPG2003 RTP2, instalacja pakietu zalecanego).

LUNA CURORIS

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *3 lutego 2020 - 18:00 (Reptile)

Miały być recenzje lub materiały, ale niestety jakoś tak nie wyszło (na dzisiaj). Luty szczerze powiedziawszy zapowiada się nieco chaotycznie już na dzień dobry z tego co w planie udało mi się zauważyć, a to oznacza dla mnie, że głównie będzie walka z tekstem -i działami-.

Postaram się w najbliższe dni coś z tym zdziałać, mianowicie działy z programami czekają na drobną poprawkę, jednak na chwilę obecną mogę jedynie pomęczyć dział z archiwum /2010-05 został naprawiony. Małymi kroczkami do przodu. Przekopując archiwum jest wielka szansa, że uda mi się znaleźć pewnie kilka starych-nowych tytułów z dawnych lat dla was (rpgmakerlt, witchquest i zobaczymy co tam jeszcze będzie fajnego), jednak działy z grami zostawimy na kiedy indziej.
Jya na!


2 lutego 2020 - 15:20 (Reptile)

Może na nowe gry przyjdzie jeszcze pora w tym miesiącu (ponoć recenzje się piszą, kiedy będą gotowe - tego już nikt nie wie). Wiem jednak, że na dzisiaj zarzucam kolejnym tekstem do Kompendium, gdzie pod lupę zostaje zabrane kolejna zakłada z Bazy Danych zawierająca elementy mapy, czyli Chipsety/Tilesety.

Poruszenie najważniejszych rzeczy w tej zakładce, wyjaśnienie co jest do czego, no i drobne różnice między wersjami programu rpg maker. Ponownie, nie jest to jakaś nowość i podejrzewam, że większość użytkowników z tą zakładką są obeznani (w szczególności jak się wydało kilka gier), ale mimo wszystko - może coś nowego się dowiecie.
1 lutego 2020 - 16:43 (Reptile)

Ave, prawie wieczór,
Udało się zakończyć pomyślnie kolejny miesiąc. Trzeba przyznać, że był bardzo wystrzałowy i udany (((-`). Udane 2 programy, a w zasadzie 3 programy, 7 gier, kilka tekstowych materiałów, kilka zasobów - kilka osób pomogło gościnnie (jednorazowo), inne osoby podsyłały materiały notorycznie.

Może sobie pominiemy wymienianie, kto co robił, gdyż jest to zapisane w archiwum (które utworzyłem 2020-01). A skoro mowa o archiwum, to na spokojnie poprawiłem kolejny miesiąc 2010-04. Także dzisiejszy dzień odhaczony. Może to nie jest jakiś superowy start, ale zobaczymy jak dalej się ułoży. Być może niebawem zawitają kolejne nowe tytuły w dziale z grami.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024