...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 33 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2020: Marzec


31 marca 2020 - 18:06 (Rubin)

Dobry,
Od kilku dni Rep jak i Dragon, nie dali mi możliwości zarzucić materiałami, więc dzisiaj postanowiłem nie zwlekać z nowościami, tylko zamieścić czym szybciej swoje materiały, które zalegają na dysku.

Na dzisiaj aktualizuje paczkę facestów Nanikasiratkool Sad Charset z dnia 20 marca, przedstawiające postacie, oraz ich groźne miny. Bardzo ciekawa paczka, ponieważ tak jak wspominałem wcześniej, twarze bohaterów są również pokazane z perspektywy widocznych twarzy jak i torsu. Łącznie paczka zawiera teraz aż 61 plików.

Zainteresowane osoby polecam do zaklikania w poniższy link, aby pobrać paczkę, oraz do odwiedzenia działu Download > Inne.

30 marca 2020 - 18:55 (Dragon Kamillo)

Dzień dobry, nic z tego nie będzie i tak dalej,
Dzisiej na twierdzy ląduje zdarzeniówka do RPG2k/3 pokazująca jak w miarę szybko i bezboleśnie postawić na mapię kafelek z priorytetem 1 (odpowiednik RMXP gwiazdki 1), czyli taki który będzie zasłaniał nogi naszej postaci, ale nie będzie jej zasłaniał łba. Oczywiście trzeba do tego użyć charsetów, ale wsio jest tak skonstruowane że wystarczy potem robić tylko kopiuj wklej i jest bardzo prościutkie. A wiec do przeczytania jak to zrobić i jakie są ograniczenia odsyłam do odpowiedniego działu a najlepiej zakliknąć w linka poniżej. Polecam też pobrać demko, tym bardziej jeśli nie rozumiecie o co loto, ono wam powinno rozjaśnić sytuację.
No to by było chyba na tyle, dowidzenia.

29 marca 2020 - 07:36 (Reptile)

Bry dzień,
Ludzie powoli zabierają się za dopieszczanie swoich gier, nie wiem czy to jakaś moda czy przypadek, ale dzisiaj tak jak wczoraj, pojawia się nowa aktualizacja gry, którą wykonał Soul do swojej gry konkursowej Trzy małe świnki. Poprawione zostały wpisy w notesie bohatera, dodatkowe interakcje z używaniem przedmiotów, ułatwienie osiągnięcia najtrudniejszego zakończenia, poprawka wiadomych (dla autora) błędów, dialogów jak i taka ogólna poprawka wszelkich niedoróbek. Kto nie miał okazji jeszcze zagrać to wiadomo - link do nowej wersji gry.

Poniżej aktualizacja gry, do wersji 1.3b

TRZY MAŁE ŚWINKI

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *28 marca 2020 - 04:28 (Reptile)

Bry dzień,
W każdym razie mam dla was wiadomość z ostatniej chwili: Zombik właśnie przekonwertował swój stary projekt Lovro i Vesna do nowszej wersji (1.12), która powinna teraz działać zdecydowanie lepiej na większości komputerach (przede wszystkim płynniej na wszelkiego rodzaju x64 bit Win10 itp). Na dodatek owa wersja nie wymaga RTP. Kto jeszcze nie ograł tytułu, to zachęcam. W jakiejś niedalekiej przyszłości pewnie zawita wersja ENG (ale na to odrobinę cierpliwości).

A zatem w ramach przypomnienia:

LOVRO I VESNA

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *27 marca 2020 - 17:17 (Reptile)

Ave,
Wyciągnięty z obowiązku życia codziennego, w końcu zostaję zmuszony, aby wrzucić kolejne materiały nadesłane przez Lin, a jest to skromna paczka twarzy postaci dla RPG2003. Etagurappa Face Style to oryginalne twarze w nieco bajkowym stylu wykonane przez japońskiego autora. Znaleźć można kilka twarzy bohaterów własnych (oryginalnych od autora kreacji), ale także pojawiają się znajome postacie z serii RPG Maker. Autor: Etagaruppa. Oczywiście materiały w odpowiednim dziale już są do pobrania.
Jya!
26 marca 2020 - 08:50 (Rubin)

Doberek,
W dniu wczorajszym naszła mnie ochota na ogranie starszych produkcji, które uwielbiałem włączać na emulatorze ok. 15 lat temu. Nie wiem czy kojarzycie, ale jeśli nie z gry, to zapewne z anime. Mianowicie mam tutaj na myśli karciankę w której główną rolę odgrywał Yugi. Był on małym, mało doświadczonym graczem w pojedynkach potworów i nijak sobie radził w starciach z napotykanymi wrogami. Jednak na pomoc przybywał milenijny pasjans (inaczej: układanka), dzięki której mały Yugi zamieniał się w Yami-Yugiego, starożytnego mistrza pojedynków, który ratował go za każdym razem z trudnych sytuacji i wygrywali pojedynki, kończąc ostatnim uderzeniem za pomocą karty Cienia Magii.

Okej, ale tutaj nie będę się rozpisywał o anime. Na dzień dzisiejszy do działu Download > Music, dodałem muzyczki, które właśnie wyciągnąłem z gry Yu-Gi-Oh World Championship Tournament z wersji GBA, autorstwa firmy KONAMI.

Pak co prawda mały, bo tylko 7 dźwięków w formacie MP3, ale ten kto kiedyś grał, na 100% pamięta tę nostalgię bijącą z tych melodii. Więc zapraszam do pobrania mini paczki z dźwiękami, może przyda się wam do jakiegoś projektu, a jeśli nie, to może tym was zachęcę do powrotu w lata 2004 i ponowne zagranie w Yu-Gi-Oh!

25 marca 2020 - 06:48 (Rubin)

Witam,
Folder z materiałami przekopany i znalazłem coś bardzo ciekawego. Trochę to miałem porozrzucane, ale udało mi się wszystko złożyć do kupy i spakować, więc wyszedł całkiem interesujący pak z grafikami, nadający się do WOLFmakera.

Są to grafiki Tiles(kafelki), a obiekty w niej są przeznaczone do budowy małego miasta, uliczne elementy, bannery, murki i pojazdy. Trochę tego jest, więc zbudowanie mapy oddającej klimat 'mini' miasteczka, będzie szło z tego zbudować :).
Poniżej zachęcam do zaklikania w grafikę, aby pobrać paczkę, a zlokalizować ją można w Download > Inne
24 marca 2020 - 06:18 (Rubin)

Wieczór,
Myślę że to odpowiedni moment, by coś ogłosić i czas na duże zmiany! Mianowicie od dwóch dni wpadły dwie recenzje, więc czas najwyższy załadować coś innego i na dzisiaj do Downloadu w dziale Inne, ląduje pak z grafikami, przedstawiający głównie obiekty płomieni, ale do tego dochodzi kilka grafik z: tv, walizek, pajęczyn, listów, którego autorem jest Nanikasiratkool

Miszmasz graficzny w jednym zestawie. 44 grafik można już pobrać, więc jest w czym wybierać.
23 marca 2020 - 14:31 (Rubin)

Dobry,
Nieoczekiwanie, miał dzisiaj pisać ktoś inny, a wyszło jak zwykle :). Wczoraj zotała dodana recenzja, a na dziś ląduję kolejna i to od Dragona Kamillo, do gry o tytule Czarny Smith, która gatunkowo obejmuje jRPG jak i Symulator.

Cała przygoda zaczyna się od krótkiej scenki gdzie bohaterowie znajdują jakąś starą i wyglądającą na opuszczoną posiadłość. Postanawiają się w niej zatrzymać i dochodzą do wniosku, że może warto byłoby ją wyremontować i ostać w niej na dłużej. Zaraz też tylko gdy udaje im się dostać do środka słyszą z zewnątrz wołanie o pomoc, co zmusza ich do szybkiego stworzenia ekwipunku i wyruszenia w bój .

Ponoć, jak piszę Dragom, jest to bardzo dopracowany, świetny kawałek dema. Demonstruje większość zawartych w grze mechanik i zachęca do czekania na więcej. Więc, aby nie przedłużać, poniżej zachęcam do przeczytania recenzji, oraz do pobrania samej gry.

CZARNY SMITH

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *22 marca 2020 - 19:03 (Reptile)

Wieczór,
Tego wpisu nawet ja sam się nie spodziewałem, ale wiadomość z ostatniej chwili. Nowa gra od Zombika została dodana na stronę. W zasadzie nie jest to nowa, ale zdecydowanie zagubiona, gdyż Awaria na statku powietrznym Hauberfielda powstała w 2015 i tak jakoś słuch o niej nieco zaginął, a linki przepadły.

Na szczęście Almost no Ruby wywalczył projekt z jakiś dawnych zakamarków i postanowił się podzielić, nie tylko linkiem ale także recenzją do tej gry. Awaria, to krótka gra przygodowa z elementami logicznymi w oryginalnej oprawie graficznej przygotowanej przez Zombika. A wszystko wykonane w wersji RM2003 (jak widać, mimo swojego wieku, jakoś ta wersja programu trzyma się mocno!).

Poniżej już tradycyjnie, link do gry jak i recenzji gry

AWARIA NA STATKU POWIETRZNYM HAUBERFIELDA

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *21 marca 2020 - 00:00 (Rubin)

Wieczór,
Przy oglądaniu serii gier z NES-a, trafiłem na The Legend of Zelda i gierka na tyle mnie zaciekawiła że postanowiłem ją uruchomić i ponownie ograć po latach.
Jako że zwracam uwagę na dźwięki i mam słabość do tych, które były produkowane w tamtych czasach, postanowiłem wrzucić paczkę dźwięków SE, z gry Legend of Zelda, autorstwa J-Sinna.

28 dźwięków w formacie WAV, prezentujące: strzały, wchodzenie do pomieszczeń, przejścia do drugiej mapy, podnoszenie przedmiotów, odgłosy potworów i wiele, wiele, więcej. Kto grał, a przypuszczam że każdy, to chyba nie musze się zgłębiać w ten temat <:.
Nie przedłużając, zachęcam do zaklikania poniżej w link i pobrania paczki.

20 marca 2020 - 18:47 (Rubin)

Witam,
Tak jak moja zdalna praca się szybko zaczęła, tak jeszcze szybciej zakończyła. Natłok obowiązków zmusił mnie, abym zjawiał się w pracy w dlaszym ciągu, więc cytując klasyka, 'nic z tego nie będzie i nic nie powstanie, każdy wie że będzie źle i że to na pewno nie uda się'.

W dniu dzisiejszym, podsyłam materiały, autorstwa Nanikasiratkool, a są nimi Nanikasiratkool Sad Charset, przedstawiające grafiki postaci, plus grafiki twarzy z widocznym torsem. Bardzo interesujące materiały, ponieważ są na swój sposób klimatyczne, a w dodatku, postacie są narysowane tak, że zamiast poruszać się w lewo i prawo, to poruszją się w skośnych kierunkach.

Zainteresowanych, zachęcam do zaklikania w obrazek w celu porabia, a po więcej odsyłam do
Download > Inne

19 marca 2020 - 18:40 (Rubin)

Dobry,
Po dłuższym czasie i Ja w końcu uzyskałem zgodę, na pracę zdalną, więc myślę że przełoży się to na ilość materiałów, które będę uploadować.
Więc, czas najwyższy rozpocząć pasmo szczęścia już dziś i mam dla was dwie informacje, mianowicie:
 • Lin, przesyła 18 melodii MIDI z anime Lucky Star
 • Sefiro, przygotował aktualizację (v1.03), do gry Lost Saga, niwelująca błędy, występujące w poprzedniej wersji.
Jeśli ktoś pamięta, anime Lucky Star, opowiada o życiu codziennym kilku dziewcząt chodzących do liceum nazywającego się Ryoo. Główną bohaterką historii jest Konata Izumi.


Lost Saga, czyli: jrpgowy - fantasy klimat, gdzie jest wojna między dwoma państwami, główny bohater musi ratować sytuację i żeby było ciekawiej, to musimy dodać element transcendentalny typu kryształek, amulet, czy tutaj: pradawna mocZachęcam do downloadu, melodii jak i gierki, a ja na ten moment się zbieram.
Bye.


18 marca 2020 - 17:48 (Rubin)

Witam,
Dzisiaj szybka informacja, na moim dysku zalegały ciekawe grafiki, które już wcześniej chciałem wrzucić, ale nie było okazji. Mianowicie, jest to paczka z ikonami, przedstawiająca aż 82 grafiki broni: pistoletów, karabinów, kałachów, a za stworzenie tych materiałów odpowiedzialny jest Nanikasiratkool.

Bardzo ciekawa paczka, więc zachęcam do zaklikania w grafikę poniżej, oraz do odwiedzenia działu Download > Inne, można tam odnaleźć odrobinę interesujących zasobów.
17 marca 2020 - 16:38 (Reptile)

Witam,
Przeglądając skrzynkę z zasobami, jeszcze można kilka ciekawych rzeczy wynaleźć. Do tych ciekawostek można zaliczyć chociażby dzisiejszą paczkę (Full pack) dla RPGVX pt First Seed Material VX Sample, którą podesłał już wieki temu Versus. FSM/REFMAP czy też grafiki Macka są bardzo dobrze znane gdyż większość projektów, które chcą być jakoś poważniejsze właśnie jest oparta na tych zasobach. W paczce można znaleźć wyższe charactersy dla gier z RPGVX, pełny zestaw tilesetów (ABCDE).

A wszystko to zostało przez autora przygotowane w drobnej grze demonstracyjnej. Zasoby jak i cała gra demonstracyjna (wer. Japońska) właśnie zawitała w dziale Zasoby-RPGVX-Full Pack. Jakby ktoś chciał zapytać w jakim celu gra demo, ano gra demo posiada dość ciekawe mapy, z których też można korzystać (o tym napisano w pliku readme, jest też googlowski readme(pl), by się nie wysilać za bardzo - a większość zdań w miarę jest zrozumiałe). Udanych transferów zatem!
16 marca 2020 - 18:00 (Reptile)

Wieczór,
Transfer internetowy mi nieco dzisiaj dopisał i z tego powodu do działu downloadu programu wrzucam pakiety RTP dla RPGVXAce, RPGVX oraz RPGXP. Pakiety te są konieczne do zainstalowania w celu odpalenia gier, które znajdują się u nas na stronie. Oczywiście niektóre gry nie wymagają pakietów RTP, ponieważ posiadają własny pakiet zasobów (autor się o to postarał). Zazwyczaj w tabeli w polu Informacje dodatkowe jest napis typu: nie wymaga programu. Zatem jeżeli jest nie wymaga programu to znaczy że gra działa bez RTP, a jak jest napisane brak, no to RTP jest wymagane.

W ramach przypomnienia:
 • RPGMV - nie posiada pakietu RTP,
 • RPGVXAce - należy zainstalować pakiet RTP dla RPGVXAce,
 • RPGVX - należy zainstalować pakiet RTP dla RPGVX,
 • RPGXP - należy zainstalować pakiet RTP dla RPGXP,
 • RPG2003 - tutaj jest skomplikowana sprawa, jeżeli nie chcesz mieć problemów z uruchomieniem gier z RPG2003, to zalecam zainstalować pakiet RPG2003 RTP2 który jest u nas do pobrania (ten pakiet zawiera RTP oficjalne i nie oficjalne),
 • RPG95 - nie posiada pakietu RTP
I jeszcze zostaje do wykonania nowy pakiet dla RPG2000, który będzie obejmował oficjalny pakiet, pakiet nie oficjalny, add on, oraz naprawę czcionki, tylko najpierw przeprowadzę względem tego jakieś konkretne testy. Tyle na dzisiaj, do następnego.
Jya \(_ _o)


15 marca 2020 - 08:01 (Rubin)

Witam,
kwarantanna, wirus, tulaśny terror, zamknięte granice. Coż to za Zmyślone Historie?.

Korzystając z czasu wolnego w dniu dzisiejszym przygotowałem tekst dla gry, Historie zmyślone: Tulaśny terror. Bohater o imieniu Rzepa, przybywa do wiejskiego-miasteczka, aby zadowolić się płochymi przyjemnościami.

Co wspólnego ma z tym inny wymiar?
Kiedy Rzepa zgoli wąsa?
Co robi i planuje Janusz?

Odpowiedzi na te pyatnia i na wiele innych, znajdziecie w przygodowej opowieści, której autorem jest Goblin!!!.

HISTORIE ZMYŚLONE: TULAŚNY TERROR

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *14 marca 2020 - 02:36 (Rubin)

A-Yo,
Korzystając z wolnego weekendu, postanowiłem nie marnować czasu i sprawdzić foldery z materiałami. W dniu 11.03.20, do downloadu trafiły grafiki Tilesets, pod RPG MV, autorstwa Whitewitchworks, przedstawiające elementy pasujące do urządzenia wnętrza antycznej piwnicy itd.

Wygrzebałem kilka dodatkowych grafik, od tego samego autora, które również są elementami Tilesets, pod RPGMV i aby nie tworzyć kolejnej paczki, dorzuciłem do starej kilka nowych elementów.

Zainteresowani paczką niech zaklikają w obrazek, aby pobrać nowe materiały, a pozostałych, odsyłam do
RPGMV >> Zasoby >> Tilesets
13 marca 2020 - 16:48 (Reptile)

Ave,
Wspaniały dzień, kto nie pamięta, temu przypominamy, że dzisiaj piątek 13, a sytuacja epidemii w państwie daje popalić równo, z tego co można poczytać. W ramach przypomnienia (w miarę możliwości):
 • jeżeli to nie konieczne, nie wychodźcie z domu,
 • unikajcie tłumów,
 • jak już gdzieś wychodzisz, załóż maskę,
 • i chyba najważniejsze: higiena osobista, myjcie ręce bardzo często,
Mimo, iż jest to niby grypa, to lepiej dmuchać na zimne. Zwalczyć i pozbyć się tego dziadostwa czym prędzej. A z normalnych aktualizacji na stronie, to ponownie Lin podesłała paczkę charactersów dla RPGVX. Gumama RMDS Redraw Charas , jest to paczka zawierająca edytowane postacie pasujące do RTP-VX, a przedstawiają bohaterów z RPGDS. W paczce także można znaleźć edytowane battlersy oraz facesety dla niektórych bohaterów. Nowość jak zwykle szukać w odpowiednim dziale z zasobami.
12 marca 2020 - 17:25 (Reptile)

Ave, wieczór,
Przedwczoraj Lin zarzuciła materiałami o tematyce Hetalia, dzisiaj kontynuacja tej tematyki, jednak zamiast facesetów to paczka charactersów. Oczywiście dla RPGVX. Paczuszka zawiera 40 plików, materiały zostały głównie wykonane przez Carmen oraz Liel. Aby nic się nie mieszało, to wszystko zostało ładnie posortowane przy pomocy folderów. Nowość jak zwykle, w odpowiednim dziale (zasoby - RPGVX - characters). Dziękujemy Lin za wsparcie i z miłą chęcią wyczekujemy kolejnych niespodzianek (((_^)
11 marca 2020 - 18:26 (Rubin)

Witam,
Postanowiłem na chwilę wpaść, aby podrzucić skromną, ale jakże ciekawą paczkę.
Dzisiaj lądują grafiki Tilesets, pod RPG MV idealnie nadające się do zbudowania antycznej piwnicy.

Szafy w różnych odcieniach, okna, wystawne obrazy, książki, taborety, plus żywopłoty składające się z różnych odcieni kwiatów. Bardzo interesujące grafiki, których autorem jest Whitewitchworks.

Zainteresowani paczką niech zaklikają w obrazek, aby pobrać paczkę, a pozostałych, odsyłam do
RPGMV >> Zasoby >> Tilesets
10 marca 2020 - 00:00 (Rubin)

Doberek, wieczór,
Sam już nie wiem w jaki sposób się witać, ponieważ materiały są generowane za dnia, a newsa piszę w nocy.
Nie wnikając, na stronkę lądują grafiki nadesłane przez Lin, a są nimi Faces/Twarze, pod RPGVX.

W paczce, znajdują się twarze bohaterów z dość popularnej mangi/anime Hetalia, gdzie pozytywne i negatywne stereotypy kulturowe stanowią część każdej postaci, a te są po prostu wzorowane na państwach.
Mała, ale bardzo silidnie wykonana paczka, aby pobrać, należy zaklikać w poniższy obrazek.

Jeśli chcecie więcej, odsyłam do RPGVX >> Zasoby >> Faces(Twarze)
9 marca 2020 - 05:07 (Rubin)

Noc,
Przychodzę z niespodzianką dla fanów przygodówek, a jako że dawno nie było, to już drugi materiał od Ariela, a 66 scenariusz na naszej stronie!

Dział, Kompedium > Scenariusze, właśnie został wzbogacony o kolejny przygodowy gatunek.
Tym razem, bohaterami powieści będą: James, Erica i Caron, których losy zostaną połączone na Hawajskiej Zaginionej Wyspie.
Jeśli jesteście głodni przygody i nie wiecie jaką fabułę obrać dla własnego projektu, odsyłam do pełnej wrażeń lektury.Oczywiście pragnę przypomnieć, że jeśli jest ochota na zapoznanie się z oryginałem, na dole w scenariuszu, należy zaklikać w odpowiednią linijkę i owa lektura zostanie pokazana w formacie PDF.


8 marca 2020 - 13:46 (Rubin)

Doberek,
Udało się odciągnąć Repa od PC z naszego twierdzowego biura, który już od kilku dni generuje nowości i w końcu mogę załadować zalegające na moim dysku grafiki, pod RPGMV, których autorem jest Whitewitchworks.
Co prawda jest to skromna paczka, ale można w niej znaleźć, wróżki, mroczne elfy i jednookie stworzenia.
Charsety idealnie nadające się pod tematykę fantasy.
7 marca 2020 - 19:20 (Reptile)

Witam, wieczór,
Jak zwykle ja, bo kto inny. Właśnie dla posiadaczy RPGMV wrzuciłem instrukcję, grę demo oraz wtyczkę na przybliżenie ekranu (Screen Zoom). Autorem jest Galv, więc pamiętajcie o creditsach.

Wtyczka (skrypt) jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy wrzucić do odpowiedniego folderu, F10, ustawić na ON i w zasadzie już działa! Przy pomocy polecenia zdarzenia: skrypt (strona 3 poleceń), należy wprowadzić odpowiednią komendę i program dokona zbliżenia na np. wybrane zdarzenie, albo bohatera. Zbliżenie obejmuje tylko mapę oraz zdarzenia, ramki z tekstem/menu i inne tego typu rzeczy przez skrypt są nie ruszane. Tyle by było na dzisiaj, nowość można znaleźć w dziale:
RPGMV - Wtyczki/Skrypty - Przybliżenie (Screen Zoom) Galv.
6 marca 2020 - 18:57 (Reptile)

Nie tak dawno, na stronie pojawiła się paczuszka grafik dla RPGVX od Soichi. Dzisiaj ciąg dalszy - zestaw grafik dla RPGVX, paczka głównie w charactersach wylądowała , ale postacie posiadają także swoje graficzki facesetowe (nawet twarze posiadają emocje twarzy), profilowe (pictures), battlers. Miłego pobierania na dzisiaj życzę.
5 marca 2020 - 16:37 (Reptile)

Każda gra rpg posiada swój własny system walki, a ten zaś korzysta z pewnego rodzaju algorytmu, jak obliczać dane obrażenia ciosów, umiejętności, przedmiotów itp. Na podstawie pliku pomocy napisałem kolejny artykuł do kompendium, a w nim rzut okiem na wszelkiego rodzaju obliczenia, jak program liczy normalne ataki, umiejętności, jak i możliwość ucieczki.

Podstawowego algorytmu raczej nie da rady zmienić, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by owymi obliczeniami posłużyć się i stworzyć coś własnego.
Przyjemnej lektury o(((_^)


4 marca 2020 - 18:28 (Reptile)

Zombie z nieba nie spada, ale wychodzi z cmentarza. Pamiętacie taką osobę Zombie? Był u nas w redakcji, posiada własną fabrykę/piwnicę tworzenia gier i stworzył ich bardzo dużo! Wystarczy w dziale gry wpisać w polu Zombie i zostanie wyświetlony spis gier Zombika, ale nie o tym mowa!

Po latach były redaktor postanowił, tak dla wypróbowania, napisać recenzję, bo czemu by nie. Postanowił zabrać się za coś szybkiego - i tym sposobem na stronie pojawia się nowa gra od Adrapa: Królobójcy! Pełna wersja gry, 2MB, wersja polska, RPGXP. Kto jeszcze nie grał, zapraszam do downloadu i do przeczytania relacji Zombika, który w zamian za recenzję otrzyma tygodniowy zapas wody święconej (ewentualnie wymienimy na paczkę ciasteczek) o(((_^)

KRÓLOBÓJCY

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *3 marca 2020 - 19:05 (Reptile)

Późna godzina,
Na szczęście moje zawsze coś pod ręką się znajdzie. Pytanie tylko na jak długo, tego to nie mam pojęcia. Jednak podzielę się z wami materiałami od Soichi, który jest autorem różnych graficzek. Dzisiejsza paczka to edycji postaci z RPGVX, główni bohaterowie, którzy zostali odmłodzeni (wiek dziecięcy). Nawet te postacie posiadają swoje twarze (facesety). W paczce można także znaleźć inne elementy obiektów, jak i postacie przeciwników.
2 marca 2020 - 18:20 (Reptile)

Witam wszystkich,
Dzisiaj niestety nie ma dla was za ciekawych wieści. Ani w postaci nowej gry, programu, zasobów. Obawiam się, że ten miesiąc zostanie poświęcony na wykonanie modyfikacji działów przy stronie (jak zwykle). Wczoraj zamieściłem nową grę, a zapomniałem o archiwum - zatem stare wpisy z lutego, można przeczytać w archiwum, a przy okazji 2010-09 został? poprawiony i dostosowany. Mam nadzieję, że na jutro uda się coś ciekawszego załatwić.
Jya!


1 marca 2020 - 18:45 (Reptile)

Ponad 10h grania, nie licząc wliczając walk opóźnionych, wykrywania błędów, oraz wprowadzania poprawek by było grywalnie. W końcu udało się zakończyć morderczą walkę z grą Pokemon wersja Utopijna, grą od Shadiego, która była tworzona od 2012 roku.

Świat pokemonów, kto o nim nie słyszał? Raj dla rodziców. Dziecku ledwo stuknie 10 lat, dostaje swojego chomika czy szczura i wyruszaj w świat, by zdobyć tytuł najlepszego trenera. Tutaj nie ma wyjątku, mamy do czynienia z tym samym scenariuszem z drobnymi zmianami... i dodatkowymi fajerwerkami. Na screenach prezentuje się świetnie, natomiast podczas gry...

Wiecie co? Pobierzcie, zagrajcie, przejdźcie do końca. Podejrzewam, że tak z 12-13 godzinek wam zejdzie. Masa zadań pobocznych, 4 zakończenia i możecie śmiało oceniać. Osobiście mi się podobało, jednak liczne zastrzeżenia (ściana tekstu w postaci recenzji i wyjaśnienia) sprawiają, że grę mogę polecić jedynie prawdziwym fanom gier pokemon, oraz osobą o stalowych nerwach.
Mimo wszystko: MEDAL! Za ukończenie projektu.

POKEMON WER. UTOPIJNA

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *

Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022