...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 46 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2020: Czerwiec


od 3 do końca czerwca 2020 - (Reptile)

Na stronie były dokonywane różnego rodzaju próby, aktualizacje skryptów, naprawy awarii hostingowej, która nastąpiła nieoczekiwanie po 10 latach pracy. Do końca miesiąca redakcja miała wolne i tym samym okres nieprzerywalnych newsów, który został zapoczątkowany w 2018 roku, dobiegł końca!

Dziękujemy wszystkim, którzy, w tym czasie wspomogli stronę swoją pracą, chęciami, materiałami i dobrym słowem. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś coś nowego podeślecie d(((_^)


2 czerwca 2020 - 19:20 (Reptile)

Wygląda na to, że wystąpiła awaria serwera (dawno tego nie było i przyznaję, że jest to dość dziwny zbieg okoliczności). Awaria jest zgłoszona i odpowiedni ludzie mają się tym zająć (a co było przyczyną, to się okaże).

Na chwilę obecną stan serwera jest niestety niedostępny jak widać i jesteśmy zmuszeni być na zastępczym makaronowym (serdecznie dziękujemy!). Do momentu wyjaśnienia awarii (też nie wiadomo ile to potrwa), wszelaki download będzie niedostępny (gry materiały zasoby, programy itp itd).

Ta sytuacja dla nikogo nie jest wygodna, jednak osoby potrzebujące wsparcia, na pewno nie zostaną na lodzie.
Z wczorajszych wiadomości
  • Wystartowało nasze małe i skromne, ale za to oficjalne Forum (bardzo oryginalna nazwa, prawda). Można śmiało się rejestrować, gry komentować, w razie potrzeby oczywiście też służymy pomocą. Ale zaraz przecież download nie działa - spokojna głowa, czytaj dalej!!

  • Zapraszamy na nasz Chat (discord), gdzie w razie potrzeby dostęp do materiałów zostanie udostępniony.

  • Też wczoraj pojawiła się polska wersja programu Wolf RPG Editor wydanie 1. Program jest okrzyknięty alternatywą RPG MAKERa, działa bez instalacji (tak samo i gry, gdy chce się komuś przesłać swój projekt), a także jest całkowicie darmowy. Zachęcam i polecam przetestować programik. Jeżeli zastanawiasz się, jaki RPG MAKER wybrać, może spróbuj się pobawić nieco Wolfem. Być może program będzie właśnie dla ciebie. Wbrew pozorom, możliwości programu są zaskakujące.

Tyle z informacji na dzisiaj. Kiedy awaria ustąpi, albo będziemy mogli podjąć konkretne działania - to za pewne o tym coś napiszę. Aktualnie musimy uzbroić w cierpliwość.
Przepraszam za utrudnienia.


1 czerwca 2020 - 21:05 (Reptile)

Witam serdecznie,
Niestety, ale mam złe dla was wieści - Rubin dzisiaj nie napisał recenzji do gry i też nie zrobi newsa. Na dzisiejszy wieczór, drobne aktualizacje, jak i wyjaśnienie sobie kilku nie za ciekawych faktów.

Ludzie płaczą, bo chcą komentować gry, które znajdują się na stronie. Chcą pewnego rodzaju swego zakątka - proszę bardzo - rusza nasze malutkie, skromne, ale za to własne forum. Wraz z Makaronem (który udostępnił miejsca) udało nam się skonfigurować forum, Rubin przez ostatnie dnie uzupełniał działy i chyba żadnej gry nie pominą, a wraz z HGS wykonaliśmy layout, by był skromny i w miarę wygodny (moja koncepcja, moje grafiki, HGS to poprawił, doszlifował, podrasował, faktycznie więcej tam porobił w tej dziedzinie). Zapraszam osoby na nowe, czyste, oficjalne forum Twierdzy RPG Makera, mam nadzieję, że owy zakątek wam się spodoba.

Tym sposobem uspokajam pierwszą część osób, pora na kolejną. Wiele osób nagle płacze bo nie ma polskiego makera (owej wojny nie mam zamiaru przytaczać), a darmowy RPGVXAce Lite jakoś no, nie za fajny. Chcecie alternatywy dla tworzenia gier? Proszę bardzo, do działu z programami trafiają 2 świetne narzędzia:
  • GB Studio;
    Program do tworzenia gier na konsolę Gameboy (tak klasyczną konsolkę firmy Nintendo).
  • Wolf RPG Editor - wyd 1;
    Alternatywa dla programu RPG MAKER - Wolf RPG Editor, polskie tłumaczenie, wydanie 1. Nie jest to jakaś doskonała edycja, zawiera kilka błędów i problemów (bo wyd1). Jednak zachęcam i polecam programik. Jeżeli zastanawiasz się, jakim RPG MAKER wybrać, może spróbuj się pobawić nieco Wolfem. Być może program będzie właśnie dla ciebie. Możliwości programu są zaskakujące.

GB Studio jak i Wolf RPG Editor są w polskiej wersji językowej, działają bez instalacji i są darmowe. Być może z biegiem czasu na stronie zawitają kolejne silniki do tworzenia gier.

Z kolejnych ciekawych wiadomości, to nasza redakcja. Aktualny skład redakcyjny wynosi 6 osób: Reptile, Dragon Kamillo, Rubin, HGS oraz McLaren i Lin, którzy dołączyli do zwiadowców. Hip hip hura! Mam nadzieję, że będzie nam się wspaniale współpracowało i czujcie się jak u siebie w domu.

Czy jeszcze coś ciekawego miałem napisać? To chyba by było na tyle z tego pakietu modyfikacji, teraz przychodzi pora na kolejne. Na dzisiaj się z wami żegnam, Miłego wieczoru,
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022