...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2020: Listopad


27 listopada 2020 - 10:51 (HGS)

Ave Twierdzowidze,
Jest mi bardzo miło że mogę o tym was poinformować, a mianowicie do naszej redakcji dołączył Teo, który postanowił się spróbować i wspomóc Twierdze, swoimi materiałami, zarówno tymi które już kiedyś przygotował i zalegały mu na dysku, oraz tymi nowszymi, które gdzieś w międzyczasie wytworzył.
Witamy Cię serdecznie w redakcji i w Twierdzowej rodzinie :), mamy nadzieję że nasza współpraca będzie bardzo owocna.

A na forum Teo, zamieścił kolejną poradę do RM 2k3. Tym razem, bardzo dokładnie, rozpisał jak zbudować budynek z zewnątrz. Porada z pewnością przyda się dla początkujących makerowców.
25 listopada 2020 - 8:21 (HGS)

Witajcie,
Dosłownie kilka minut temu Teo na forum dodał poradę jak Ustawić Panoramę w Rpg Makerze 2k3. Gdzie opisuje skrupulatnie, ale krótko i na temat, czym jest to polecenie, jak je zastosować i do czego służy. Porada idealna dla nowicjuszy i dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygode w RPG Makerze.

Teo z pewnością się ucieszy jeśli jego poradnik odkopany ze starego dysku, posłuży wam w waszych projektach :)
22 listopada 2020 - 15:54 (HGS)

Witam,
Dzisiaj będzie dość krótko, a news dotyczy Teo, który kilka dni temu na skrzynkę redakcyjną podrzucił swoje kolejne odnalezione teksty. Odrobinę poprawek i gotowe!

Dział zdarzeniologi w kompendium zostaje dzisiaj uzupełniony o poradę
O przeciwnikach - potwory na mapie.
Bardzo prosta instrukcja, dla nowicjuszy, która z pewnością się przyda.
19 listopada 2020 - 17:37 (HGS)

Bry ;)
Tu srebrzysto włosy ninja z Twierdzy. Jak mija wam dziś dzionek? Pracowicie? To bardzo się cieszę!
Dziś mam bardzo dobry humor i nic mi nie jest w stanie go zepsuć, gdyż nadchodzi dużymi krokami premiera mojej gry Pogromca II: Złodziej Kamienia i wiecie, co wam powiem? Wyszedł pierwszy [jeszcze nieoficjalny] zwiastun wersji Demo.Co prawda za wiele on nie ukazuje w kwestii fabuły, lecz myślę, że w przypadku tej gry mechanika sama w sobie wzbudza ciekawość. Pełne informacje dotyczące gry, znajdziecie w projektach:
- Pogromca II (kliknij)
Oraz, zachęcam do podzielenia się wrażeniami na forum
- [RMXP]Pogromca II: Złodziej Kamienia (kliknij)


16 listopada 2020 - 16:32 (Reptile)

Ave Makerowcy,
Ostatnio co raz to więcej osób pisze do mnie w sprawie problemów związanego z starszymi grami, które zostały wykonane w wersjach programu RPG2000 i RPG2003. Najbardziej spotykany problem, to brak pakietu RTP, a raczej niezgodność pakietu.

W ramach przypomnienia - oficjalne wersje programu RPG2000 i RPG2003 korzystają z całkowicie innego pakietu RTP(!), pakiety te zawierają inne nazwy plików (mimo, iż zasoby są te same). Zatem nie ma co się dziwić, że gry nie zostaną uruchomione.

Do działu z programami wrzucam ponownie
  • RPG2003 RTP 2 (aktualizacja)
    Pakiet RTP zawierający zasoby oficjalne oraz nie oficjalne, czcionki, pliki exe i wszystko inne co jest potrzebne do uruchomienia gier. Instrukcje obsługi też.

  • RPG2000 RTP 3
    To co wyżej, wymagany pakiet tylko dla gier wykonanych w RPG2000. Pakiet zawiera RTP oficjalne, RTP nie oficjalne, oraz dodatek RTP 1.32 Add On.
Po zainstalowaniu tych pakietów, problem uruchomienia gier z RPG2000 i RPG2003, jak i problem krzywej/niewyraźnej czcionki - po prostu znika (jak zwykle, instalacje przetestowałem na świeżej instalacji systemu).

Jest jeszcze jeden problem, który uniemożliwia uruchomienie gier, z powodu... Prawdopodobnie superowego sprzętu, ale o tym to postaram się napisać artykuł co i jak do końca tygodnia.
Jya!


10 listopada 2020 - 13:43 (HGS)

Ave twierdzowicze,
Niebawem wybiję połowa miesiąca i przed nami w dniu jutrzejszym święto nardowoe.
Zważając na sytuację, jaką serwuje nam przewrotny 2020 rok i czas domowej izolacji postanowił umilić Surusek, a w naszych stronach bardziej znany jako Almostnoruby, który jakiś czas temu na forum zamieścił recenzję do gry Sunset Over Imdahal, autorstwa Teo Mathlein (H3Who).

Jest to gra przygodowa, stworzona w wersji Rpg Makera 2000.
Opowiadająca historię o oblężonym mieście i jego mieszkańcach, których nawiedził (o ironio) wirus, plądrujący większość mieszkańców z ww. miasta.

SUNSET OVER IMDAHL

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *5 listopada 2020 - 12:00 (HGS)

Witajcie twierdzowicze,
Do krypty ląduje kolejny scenariusz, przygotowany przez Teo, który został przez niego odkopany na starym dysku. Jest to opowieść przygodowa, przedstawiająca podróżnika Willsona, królestwo Horen, orki i czarodzieja Xelona.
Myślę, że do krótkiej gry demo, ten scenariusz się nada, a jeśli ktoś się skusi, można go spokojnie rozwinąć, by spełniał się w pełnej wersji gry.

Kolejny miesiąc już za nami, tak więc Październik 2020, trafił do archiwum, a my, możemy rozpocząć z czystą kartą kolejny rozdział.


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024