...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 19 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2020: Grudzień


31 grudnia 2020 - 19:00 (HGS)

Witam.
Nowy rok przed nami, słychać już odgłosy wystrzałów za oknem a my mamy już dla was Wyniki Konkursu Świątecznego 2020!.

Na wstępnie bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału i nadesłanie prac. Wszyscy w redakcji jednogłośnie przyznaliśmy że prace są wykonane bardzo solidnie i co najważniejsze, jest świątecznie i klimatycznie !

Wyniki Konkursu Świątecznego
1 miejsce: Wiedźma Helga ratuje święta (autor: Władca Kasztanów)
2 miejsce: Konkurs świąteczny 2020 (autor: Krisuroku)
3 miejsce: Kroniki 2 PRL II: Święta (autor: Keibi)

Serdecznie gratulujemy osobom na podium i dziękujemy reszcie uczestnikom (Tatalus,Goblin i NatanZuckerkadl) za udział w konkursie.
Na forum, jest rozpisana pełna tabela z komentarzami redaktorów z punktacją i pozostałymi rankingami!
Zainteresowane osoby, zapraszamy do zapoznania z lekturą.

Tak jak obiecywaliśmy, mamy dla WSZYSTKICH uczestników przygotowane nagrody. W naszym konkursie nie ma przegranych, wszyscy jesteście zwycięzcami. Do wszystkich uczestników na skrzynki mailowe zostaną rozesłane Dyplomy KS2020, otrzymacie specjalne odznaczenia na forum oraz na rangi discordzie!

laureatowi pierwszego miejsca, serdecznie gratulujemy. Twoja świąteczna produkcja podbiła nasze redaktorskie serca, świetna robota.
Za zwycięstwo konkursu, mamy przygotowane nagrody w postaci fizycznej. (po więcej szczegółów, jak odebrać nagrodę zapraszam Cię na forum ^^).27 grudnia 2020 - 2:04 (Rubin)

Wieczór,
Nieco znalazłem czasu na upload i wedle obietnicy na stronę ląduje już 3 kurs do WRPGE, gdzie dokładnie opisuje pliki w zawartości paczki, znajdujące się w naszym Polskim wydaniu Wolf RPG Edytora.

Mała, krótka porada, ale z pewnością się przyda. W paczce jakby nie było, znajduje się odrobinę plików i niektóre ich zastosowania, mogą być niejasne. Tak więc zainteresowanych, zapraszam do mini lektury.
24 grudnia 2020 - 11:30 (Redakcja)


WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
(Gloria in excelsis Deo!)Bitowej gwiazdki najjaśniejszej, choinki z pixeli najpiękniejszej, gier wymarzonych, świąt w makerze mile spędzonych, karnawału szalonego, twórczego przyszłego roku udanego, życzą
- Reptile, Rubin, HGS, McLaren, Lin, EnterVPL i Teo!


Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji cała redakcja Twierdzy RPG Makera składa Wam najserdeczniejsze życzenia. W ten szczególny dzień, chcielibyśmy życzyć wam wszystkiego co tylko sobie wymarzycie, spełnienia twórczych marzeń, dużo, dużo, siły przy programowaniu i przede wszystkim, abyście czerpali zabawę i radość z RPG Makera!

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zbudowania naszej ogromnej Twierdzowej społeczności, za to że z nami jesteście, że możemy wspólnie uczestniczyć w rozmowach głosowych w karczmie, gdzie nie jednokrotnie udowodniliście, że dla was RM to nie zabawa, lecz czysta i radość którą czerpiecie z tworzenia gier.

Niech Zielony mikołaj przyniesie wam duuużo prezentów pod choinkę, ogrom pomysłów, które wykorzystacie w swoich projektach i jeszcze więcej pozytywnej energii, którą będziecie się dzielić w naszej społeczności.

Z naszej strony, jeden z redaktorów, a mianowicie HGS, przygotował prezent świąteczny i w końcu doczekaliśmy się oficjalnego dema Pogromcy II: Złodziej Kamienia.
Zachęcam do zaklikania (tutaj) w celu pobrania gry i drobna informacja od autora. Mianowicie na forum jest dostępna łatka, naprawiająca pomniejsze błędy wykryte w przy testach. Gra w dalszym ciągu jest w fazie rozwoju, więc zachęcamy do pobierania co jakiś czas łatki.

Oraz przypomnienie. Dzisiaj, do godziny 23:59, możecie w dalszym ciągu wysyłać pracę do Konkursu Świątecznego 2020
Prac już odrobinę wpłynęło na naszą skrzynkę, więc osoby które jeszcze się zastanawiają, zachęcamy do stworzenia świątecznej klimatycznej mapki i do wzięcia udziału w zabawie.
Warto, ponieważ dla wszystkich uczestników, oraz zwyciężców na podium, czekają solidne nagrody.

WESOŁYCH ŚWIĄT
22 grudnia 2020 - 7:58 (Rubin)

Witam ponownie,
Takiego obrotu spraw sam się nie spodziewałem, ale niedługo dojdzie do tego że zaczniemy walczyć o miejsce na upload materiałów...., a dlaczego [?]
EnterVPL, z prędkością światłowodu, zapodał kolejny już 3 Kurs programowania w ruby!

Tym razem omówi wszystkie niezbędzne rzeczy wymagane przy programowaniu Ruby!. Poza samym językiem, pokaże użycie specjalnego środowiska programistycznego, oraz systemu kontroli wersji (Visual Studio Code & Git).
Zainteresowane osoby gorąco zachęcam do obejrzenia kursu w formie filmiku, a w razie pytań, można napisać swoje uwagi w specjalnie przygotowanym wątku na forum.


21 grudnia 2020 - 19:19 (Rubin)

Wieczór.
EnterVPL intensywnie edukuje społeczność z Ruby, natomiast Ja w natłoku obowiązków przeoczyłem, że od kilkunastu dni nie uploadowałem żadnej lekcji z mojego rozpoczętego kursu do WRPGE.

Tak, więc na dzień dzisiejszy do działu WRPGE --> Menu --> Kursy, ląduje Kurs nr.2, prezentujący Główne cechy i funkcje programu. Gdzie spisałem najważniejsze rzeczy, związane z WRPGE. Zainteresowanych silnikiem zachęcam do lektury, a z biegiem czasu, postaram się, aby kursy trafiały szybciej na stronę, bo jest tego całkiem sporo.

Tymczasem, wracam do swoich zajęć, bo chcę ukończyć tajemniczy projekt, przy którym pracuje już od dłuższego czasu ;]. Na same szczegóły, będziecie musieli odrobinę zaczekać. Jak przyjdzie odpowiednia pora i czas, informacje z pewnością zamieszczę na forum. Bądźcie czujni.
Yeah!
18 grudnia 2020 - 9:24 (Rubin)

Doberek.
Przygotowania do świąt możemy uznać za rozpoczętę. Każdy ciężko pracuje i przy czymś dłubie, bardziej lub mniej intensywnie, ale najważniejsze że z pasją ;].
EnterVPL, zaskoczył nas dzisiejszego poranka i nadesłał kolejny odcinek z Kursu Programowania w Ruby . Zainteresowanych zachęcam do przestudiowania, bo jest to wykonany kawał dobrej i profesjonalnej roboty.

Co do Konkursu Świątecznego 2020. Zapowiada się porządna rywalizacja. Prace zaczynają napływać na naszą skrzynkę mailową, a terminu jeszcze trochę pozostało. Bardzo wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. A tych, którzy jeszcze się zastanawiają, zachęcamy do wzięcia udziału, bo oczekują solidne nagrody, które trafią do zwycięzców. ;]
13 grudnia 2020 - 11:00 (Rubin)

Witam.
Na wstępnie, bardzo chciałbym podziękować użytkownikom naszego kanału discord. Za waszą aktywność i wspólnie spędzany czas każdego dnia, dzieląc się doświadczeniami twórczymi, streamami naszych projektów, czy luźnych humorystycznych rozmowów. (Zwłaszcza dzisiaj, gdy jedna osoba, pokazywała swój projekt i animację walki ^^)...
Bardzo się cieszymy i zarazem dziękujemy, za waszą obecność.

Jednak przejdźmy do sedna.
W dniu dzisiejszym, chciałbym przywitać w gronie naszej redakcji EnterVPL. Bardzo doświadczona osoba, jeśli chodzi o RPG Makera, ale nie tylko! Niektórzy z was, mogą go kojarzyć z jego streamów, które kiedyś prowadził na swoim kanale YouTube, gdzie prezentował Polskie produkcje makerowe.

Enter postanowił podjąć się zadania, którego w zasadzie nikt w naszej makerowej społeczności nie raczył zrobić, a mianowicie, od dnia dzisiejszego. Enter, będzie prowadził Kurs programowania, gdzie od podstaw zaprezentuje jak poruszać się w Edytorze Skryptów Ruby.
Z doświadczenia, mogę stwierdzić że nie jednemu z nas, takie lekcje z pewnością pomogą i ułatwią sprawę z zabawą ze skryptami. Zaręczam, że po tym kursie, wszyscy będziemy tworzyć zaawansowane systemy walki niczym bijatyki w Mortal Kombat, oraz mechaniki, rodem CyberPunka (ale już nie zgliczowane).


10 grudnia 2020 - 19:45 (HGS)

Ave!
Z przyjemnością chciałbym ogłosić, że po ośmiu latach przerwy, Twierdza ogłasza swój własny konkurs świąteczny!

Czas rozruszać trochę waszą kreatywność i pracowitość. Na początek z uwagi na dość długi odstęp czasu od ostatniego Twierdzowego konkursu prosimy was o przygotowanie interaktywnej mapki w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Więcej informacji znajdziecie pod tymi linkami:


Na forum możecie komentować i dzielić się swoimi uwagami ^^, zachecamy wszystkich Twierdzowiczów, do odwiedzenia specjalnie przygotowanego wątku.


6 grudnia 2020 - 17:42 (HGS)

Ave z tej strony srebrzysto włosy ninja HGS!
Mamy dziś Mikołajki, a więc czas rozdawania prezentów. McLaren będzie dziś naszym Mikołajem i dostarczy wrażeń dzięki swojej grze Dzieci z 10 Olch. Prócz pełnej wersji gry pojawiła się również moja recenzja tegoż tytułu.

Muszę przyznać, że miałem niezłą zabawę, grając w jego produkcję i liczę na to, że wy również jej uświadczycie. Będę powoli zawijał szykować kolejne niespodzianki.
Wielka PIONA!

DZIECI Z 10 OLCH

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *2 grudnia 2020 - 15:24 (HGS)

Ave z tej strony Redaktor twierdzy HGS.
Ale się dzieje! Powrót Rubina z pewnością był emocjonujący (fajnie, że wróciłeś, brakowało nam Ciebie). Lecz to nie wszystko i czas na część drugą niespodzianek na kolejny miesiąc. Kojarzycie Wrota Arkany? Jeśli nie, to zachęcam do nadrobienia serii tych gier: Ich autor Ravenone prowadził dawniej stronę GoniecRM. Nie od dziś jest wiadome, że Gońcowa domena wygasła i dostęp do treści był bardzo utrudniony... Tu pojawiam się ja i mam świetną wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby powspominać stare czasy!Po kilku krótkich konsultacjach z Ravenone doszliśmy do porozumienia, że stworzymy archiwum Gońca na Twierdzy, by treści nie przepadły, a jak to ujął Ravenone strona była widoczna ''dla potomnych''. Chciałbym z tego miejsca jeszcze raz serdecznie podziękować Ravenone za zaufanie w stosunku do nas i możesz być pewny, że Goniec u nas nie zniknie w tajemniczych okolicznościach. Może nawet uda ci się wrócić i znów coś podłubać w makerze (^_^)
Niejeden na to czeka :D

Ja się będę już zwijał i do następnego!


1 grudnia 2020 - 18:00 (Rubin)

Witam,
Tak, dobrze widzicie i wzrok was nie myli. Czas wakacji się skończył i pora wrócić i brać się do pracy. Nieco sprawy zawodowe wzięły górę i postanowiłem wziąć kilkumiesięczny urlop, bym mógł w spokoju wszystko uporządkować. Na szczęście, wygląda na to, że jest już ok i mam nadzieję, że sytuacja nie ulegnie zmianie.
- Na wstępnie, dziękuje Ci HGS, że mimo braku Twojej zgody, siłą dedukcji objąłeś posadę radnego i przyjąłeś bardzo trudne wyzwania i odpowiedzialne stanowisko na swoje barki. Widzę, że wytrwałeś i dobrze się trzymasz ;] (jestem Ci dłuży ogromną przysługę - ale jej warunki, uzgodnimy już na naszym czacie).

Będąc w rozjazdach, nie zapomniałem o was i mimo braku czasu starałem się cokolwiek zmajstrować w wolnej chwili. I tak od dzisiaj na stronie będzie lądować seria Kursów do WRPGE - WOLF RPG Editor (kliknij), Wspólnie opracowanych z Lin. Składających się z kilku dziesięciu porad gdzie będę objaśniał krok po kroku jak posługiwać się programem. Myślę, że wspólnymi siłami, silnik będzie dla was dużo łatwiejszy w obsłudze i z czasem, przekonacie się do niego.

Prócz tego, nie wiem, czy nasz mistrz Reptile wspominał, ale Polskie Wydanie Wolf RPG Editora, które sporządził. Zostało zatwierdzone przez samego autora programu i tłumaczenie widnieje na jego oficjalnej stronie głównej! (kliknij).
Jest to dla nas ogromne wydarzenie i olbrzymi sukces. Z pewnością zapoczątkuje to nowe współprace, jakie będziemy w stanie nawiązać z innymi przedstawicielami, którzy interesują się tym silnikiem. Co więcej, nawet już się takie zaczęły i jest duży odzew z innych stron zagranicznych ;].

W związku z tym, poniżej chcemy pokazać wam film w postaci trailera z prezentacji programu WRPGE, który przygotował McLaren.
Myślę, że zamknięcie tego roku będzie bardzo owocne, bo mamy odrobinę niespodzianek i sporo przygotowanego materiału, który czeka na publikację. Nie zapominając, stary miesiąc wylądował w archiwum, a kurs znajdziecie w rpgmaker > wrpge > Kurs nr1: Wstęp i prezentacja programu.
Bądźcie czujni.
Yea!!


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024