...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 49 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> News

News


23 luty 2021 - 18:16 (HGS)

Witajcie twierdzowicze!
Dłuższy czas mnie nie było... no cóż... życie prywatne robi swoje :)
Okazuje się, że nie tylko ja zniknąłem twórczo na dłuższą chwilę. EnterVPL po dłuższej nieobecności 'artystycznej' zaskakuje nas kolejnym odcinkiem kursu Ruby na swoim kanale.

Osoby niewtajemniczone powinny wiedzieć, że Enter w swoich odcinkach stara się rozjaśnić tzw. czarną magię jaką jest język Ruby.

Patrząc w przyszłość, można śmiało wywnioskować, że kursy tworzone przez naszego redaktora mogą dalej zaowocować tym, że będziecie w stanie rozbudować możliwości silników RPG Maker XP,VX,VXA. Na chwilę obecną najczęstszym problemem twórczym, jaki jest zgłaszany na twierdzy, a który tyczy się RPG Makera, to pisanie własnych skryptów właśnie :)

Polecam wypowiedzieć się w (Kliknij) temacie na forum, a Ja się już będę żegnał i do usłyszenia niebawem ;)
22 luty 2021 - 09:45 (Rubin)

Doberek.
Intensywne prace nad projektami wciąż trwają. Dziękuję wszystkim za wczorajsze pogaduchy w szerszym gronie na #karczmie, gdzie trwały wszelakie dyskusje na obszerne tematy związane ze światem gier =]. Osobiście, przesiadywanie na głosowym umila proces twórczy, więc tym bardziej, osobiście kieruję podwójne podziękowania zebranym, za umilenie czasu.

Postanowiłem iść za ciosem i na dzień dzisiejszy ląduje kolejny kurs z serii Poradnika do Wolf RPG Editora, gdzie tym razem omówię Okno Ustawień Edytora.

Jest do krótka, ale zarazem przydatna porada, ponieważ omówiłem tutaj tak ważne zagadnienia, jak:
1. Zmiana kolejności poleceń wyświetlanych w edytorze zdarzeń.
2. Tworzenie automatycznych kopii zapasowych projektu.
3. I wiele, wiele, więcej.

Zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z kursem nr.7, a w ramach przypomnienia, gdybyście chcieli zlokalizować poprzednie lekcje. Polecam zaklikać w: [RPG Maker >> WRPGE] > Menu > Kursy.


(Kliknij) Kurs nr.7: Ustawienia Edytora

20 luty 2021 - 09:00 (Rubin)

Witam.
Jak wczoraj wspominałem na naszym czacie, wziąłem się odrobinę za przygotowanie materiałów i tak na dzisiaj ląduje kolejny kurs z serii WOLF RPG EDITOR Poradnik z obsługi programu, gdzie tym razem, zająłem się omówieniem podstaw interface'u WRPGE!

Możecie być spokojni =], na szczęście udało mi się dość krótko opisać najważniejsze informacje, więc zbyt wiele tekstu w obecnym kursie nie znajdziecie.

Jednak, dla tych którzy chcą spróbować swoich sił, warto się z poradnikiem zapoznać. Ponieważ, mimo że dla niektórych może co prawda wydawać się to oczywiste, sądzę, że dla początkujących programistów z pewnością porada będzie przydatna.
Więc nie przedłużając, odsyłam do kursu.
Yeah!


(Kliknij) Kurs nr.6: Interface - Podstawy

17 luty 2021 - 12:18 (Rubin)

Doberek.
Nieco znalazłem czasu aby odkopoać stary tekst który zalegał na moim dysku i na dzisiaj ląduje do naszej bazy gier, tytuł, gatunkowo ekologiczno/rpgowy, stworzony przez Noruja o tytule The Bright Side Of Life.

Jest to gra wykonana w RPGXP. Widać że Noruj, miał na to plan. Jest troche mechanik, jest kilka systemów. Z pewnością zaintrygowało mnie niestandardowe zastosowanie i nowa wizja, ukazania czegoś nowego. Ale czy się udało?
- polecam, abyście sprawdzili sami.

THE BRIGHT SIDE OF LIFE

* * * RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *12 luty 2021 - 10:40 (Rubin)

Witam.
Dzisiaj news informacyjny i mam dla was dobre wieści. Od dzisiaj panuje Wyprzedaż RPG Makerów i można niektóre z nich, kupić, wręcz za cenę wczorajszych pączków! Nie zapominając o graczach. Na naszym forum, pojawiła się nowa gra, autorstwa
WładcyKasztanów pt. Rycerska Opowieść (kliknij)
.
Jest to produkcja wywodząca się z gatunku Fantasy/RPG, która została wykonana w RPGVX! Zainteresowanych zachęcam do pobrania tytułu i podzielenia się wrażeniami w wątku na forum.


6 luty 2021 - 12:54 (Rubin)

Doberek.
Jak wspominałem wczesniej, mamy odrobinę pracy i trzeba dopiąć pewne rzeczy, aby móc skupić się w kolejnym etapie, na uploadzie materiałów. Tak więc, na dzisiaj ląduje kolejna porada z serii Kursu Wolf RPG Editora gdzie omówiłem Liste Poleceń Debugowania.

W tym poradniku dowiecie się, jakie zostaną wyświetlone informacje, używając klawiszy poleceń. Oraz jak sprawdzić informacje, które są zawarte w pliku projektu Game.exe..


(Kliknij) Kurs nr.5: Lista Poleceń Debugowania

1 luty 2021 - 01:31 (Rubin)

Wieczór.
Nowy rok wystrzelił jak z armaty i tym sposobem, żegnamy stary miesiąc, który trafił do archiwum i rozpoczynamy nowy rozdział.

Osoby, które siedzą z nami na czacie, wiedzą że większa część redakcji ma bardzo dużo obowiązków i jesteśmy pochłonięci pracą. Niedawno powrócił do nas Tepe i za jego sprawą, na dzisiaj lądują dwie skorygowane porady do skryptów RPG XP: Niestety, nie są to jeszcze wszystkie poprawione usterki, które udało się wychwycić. Jednak, Tepe intensywnie pracuje nad pozostałymi znaleziskami i niebawem, zostanie dostarczona kolejna porcja materiału.
Tymczasem, pozostałych chcę zaprosić do odwiedzenia Forum, bo wpadło tam, całkiem sporo nowości, które warto zobaczyć !
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022