...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarce



Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2021: Październik


24 października 2021 - 11:00 (Rubin)

Witam.
Wczorajszy dzień był stanowczo makerowy, bo udało mi się ograć dwie zagraniczne gierki, które wygrzebałem w czeluściach internetu. Może coś więcej na ich temat napisałbym w mini recenzji i zamieścił je na forum, kto wie =].

Na dzisiaj nasza redaktorka Alis, postanowiła ograć produkcję, którą bardzo dobrze wspominam, bo miałem okazję też w nią grać. Fabuła opowiada o lesie, ale nie o takim zwykłym, tylko o najbardziej nawiedzonym lesie świata. Jeśli nie wiecie co mam na myśli, to piszę tutaj o Hoia Baciu. Zombik postanowił zrobić grę związaną z tą lokacją i dzisiaj wlatuje odcinek na scenowy kanał właśnie z tejże produkcji.
Yeah!






20 października 2021 - 13:06 (Rubin)

Witam.
Odrobinę się porobiło. Wszyscy w ostatnim czasie jesteśmy mocno zapracowani, każdy przy czymś dłubie lub po prostu sprawy prywatne biorą górę i z czasem jest słabo.
McLaren robi swoje Turtlesy, Alis montuje filmiki, EnterVPL koduje, a HGS mocniej przysiadł przy Edenie i co raz zarzuci jakąś sałatką.

Ostatnio grałem w zagraniczną horrorową gierkę Lost Friend stworzoną w RPG MV i jej historia, mimo prostoty wykonawczej, bardzo mnie urzekła. Nie skończyłem tego jeszcze, bo w międzyczasie za jednym tchem obejrzałem sobie serial Squid Game. Kto lubi ostre Koreańskie klimaty, ten serial w sam raz jest dla niego =].

Ale dobrze, dobrze, dość już wywodów nie na temat. Na dzień dzisiejszy ląduje kolejna lekcja z serii kursu do wrpge, gdzie zająłem się omówieniem Ruchu zdarzenia. Zachęcam gorąco do zapoznania się z lekcją i koniecznie przetestowaniu swoich przemyśleń w samym programie Wolf RPG Editor, który możecie pobrać za darmo na naszej stronie (klikając tutaj).


(Kliknij) Kurs nr.20: Ruch Zdarzenia.





15 października 2021 - 20:20 (Rubin)

Wieczór.
Rozmawiam sobie z przyjacielem z redkacji HGSem, aż nagle z forum słyszę dobiegające odgłosy powiadomienia i na ekranie mojego monitora, pojawia się pełna wersja nowej gry pt. Śledztwo, autorstwa Enteri.

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia o co chodzi, nic o tym nie wiedziałem, a tym bardziej nie spodziewałem się, że taka niespodzianka pojawi się na forum i to na sam weekendowy wieczór.
Cóż mogę napisać, zachęcam każdego z osobna do pobrania gry i koniecznie dajcie znać jak wam sie grało!
Yeah!








9 października 2021 - 09:35 (Rubin)

Witam.
Na dzisiaj mam dla was dość niespodziewaną wiadomość, bo jak wiecie w ostatnim okresie, nieco słabo jest z nowościami, jeśli chodzi o dział gier na forum. Nie wiem, czy to ze względu na okres wakacyjny niektórzy sobie dali poluzować pas z makerowaniem, czy w tym samym czasie naszą społeczność dopadł brak weny. Mam tylko nadzieje, że to przejściowe i jakieś nowości wlecą, a jak nie, to chociaż te z działu zapowiedzi na forum znikną i znajdą swoje miejsca w demach lub pełniakach.

Ale zaraz. Na forum już nie zobaczycie działu Zapowiedzi, ponieważ od teraz został on zmieniony i stał się Etapem nr.1: Koncepcje. Dział ten został bardziej poszerzony i elastyczny, jeśli chodzi o społeczność. Bo od teraz, można w nim spokojnie napisać o planach dotyczących swojej gry. Nie musi to być projekt w jakieś części już ukończony, może to być dopiero sam szkielet projektu, nad którym zaczynacie pracować i przy pomocy naszego forum, poprosić społeczność o jakieś porady lub wskazówki, co będzie lepiej, lub gorzej wyglądać. Zachęcam do odwiedzenia nowego działu (klikając tutaj), bo może ominęły was nowości, jakie się tam pojawiły w ostatnim czasie.

Jednak dzisiejszy news nie jest pisany za sprawą zmian na forum. Nic z tych rzeczy makerowcy. Zgłosił się do mnie kilka dni temu niejaki Kruk, który podesłał na moją skrzynkę mailową bardzo interesującą grę pt. Shibuya Marble Texture.
Kruk, jest odpowiedzialny za przetłumaczenie gry i uzyskując pozwolenie od samego autora ecorust9, zechciał opublikować gierkę na naszej stronie. Tłumaczenie zostało przyjęte przez autora produkcji i adnotacja odnośnie tego, znajduje się na oficjalnej stronie projektu.

W związku z powyższym gra dostępna jest od teraz do pobrania na forum, więc zachęcam do odwiedzenia tematu i po zagraniu o porządny feedback, bo przy tym tytule można posiedzieć aż do 10 godzin!.
Yeah!








2 października 2021 - 09:00 (Rubin)

Dobry wieczór.
I tak, oto kolejny miesiąc ląduje w kartach naszego Twierdzowego archiwum, a życie pędzi dalej i przechodzimy do kolejnego nowego miesiąca.

Za nim wspomnę o nowościach, to zechcę poruszyć kwestie formalne. Mianowicie, z przyjemnością informuję, że scenowy kanał YouTube'owy przekroczył magiczny próg subskrypcji i teraz spokojnie zlokalizować można nas pod nowym adresem https://www.youtube.com/c/rpgmakerpolska, który jest prowadzony nie przez kogo innego, a naszą redaktorkę Alis.

Informacji widełkowych jeszcze nie koniec, bo przechodząc do forum. Mamy już zarejestrowanych 404 użytkowników, przekroczyliśmy próg 3000 napisanych postów i 500 postawionych tematów. Za co bardzo wam Twierdzowicze dziękujemy!
W bibliotece gier na naszej stronie, mamy napisanych aż 350 recenzji, a kolejnych 400 gier wyczekuje na swoje teksty w kolejce. Mógłbym jeszcze wymieniać dalsze statystyki, ale co za dużo to nie zdrowo, wszystko z czasem, ale też i po co?. Jak to tylko nasze hobby i czysta pasja. A prawda jest taka, że te widełki większego znaczenia raczej nie mają (przynajmniej dla mnie) =]. To tylko nic nie znaczące liczby.

Z nowości, na dzisiaj ląduje filmik od Alis, która ogrywa Świnie w Kosmosie 2 , autorstwa Sefiro. Zachęcam do oglądania, oraz możecie w komentarzach podrzucić swoje propozycje, jakie gry byście chcieli zobaczyć na scenowym kanale. Na ten moment to tyle, a Ja wracam do swoich zajęć.
Yeah!








Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024