...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 37 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2021: Grudzień


24 grudnia 2021 - 14:59 (Redakcja)


~ MERRY CHRISTMAS ~Pada śnieg, suną sanki, odpal kompa, bierz sucharki. Pixele z nieba już spadają, mejkerowe życzenia zdrowych świąt wam składają.

~ Reptile, Rubin, HGS, McLaren, EnterVPL, Alis, Lin i Teo.Twierdzowicze i Twierczowiczki =]
Kolejna czas wigilijny spędzamy razem. Bardzo wam dziękujemy że jesteście z nami. Dziękujemy za waszą dotychczasową aktywność, za wasze zaangażowanie i włożoną pracę, szczególnie dla tych, którzy skrobnęli teksty czy podrzucali materiały. Za wasze wsparcie i sugestie, co zrobić by było lepiej. Oraz to że razem z nami, budujecie historię i dokładacie cegięłkę do tego co nazywamy sceną RPG Makera!


Mamy ogromne nadzieję że zielony mikołaj was odwiedzi i obdaruje górą prezentów z których będziecie zadowoleni.
Te kilka dni wolnego które teraz macie, spędźcie w rodzinnym gronie, lub włączcie komputery i pograjcie w nasze wspaniałe mejkerówki, jakie dla was mamy (kliknij:
źródło #1
, źródło #2)

A w ramach prezentu. Naszykowaliśmy dla was specjalny odcinek świąteczny. Który właśnie wylądował na naszym scenowym kanale!


----------------------------- WESOŁYCH ŚWIĄT -----------------------------
Podpis pod wigilijną kartką ~ Napisz tutaj(kliknij)23 grudnia 2021 - 07:44 (Rubin)

Mrau.
Atmosfera świąteczna zaczyna się małymi kroczkami wszystkim scenowiczom udzielać. Nie wiem czym to jest spowodowane, czy tym że widzimy śnieg za oknem, czy nadchodzącymi paczkami, które jutro znajdziemy pod naszymi choinkami. Niemniej, jak wspominałem wcześniej. EnterVPL, przygotował bardzo obszerny artykuł, gdzie zajął się tematyką planowania i tworzenia projektów.

Przyznam, że EnterVPL nie zawodzi i tym razem nie umknęły mu bardzo ważne kwestie, gdzie wielu z nas, zaczynając przygodę z własną produkcją. Często boryka się z hasłami jak: ~ wymyślenie i planowanie projektu, ~ uszczegóławianie planu pracy, czy ~ samo zakończenie zarysu.

Te zagadnienia jak i pozostałe. EnterVPL wrzucił na ruszt. Więc gorąco zachęcam w tym przedświątecznym (jeszcze) ferworze do rzucenia okiem i zapoznania się z artykułem.
Dodatkowo, dla tych których ominęła wczorajsza informacja zapodana przez Haxo na naszym scenowym czacie. Niejaki Demonicskyers, znany bardziej jako Demon. Wziął się za ogrywanie Pogromcy 2: Złodziej Kamienia, więc jeśli chcecie zobaczyć pierwszy odcinek z nowej serii na jego kanale, zaklikajcie poniżej w odnośnik.
Yeah!


17 grudnia 2021 - 05:20 (Rubin)

Dzień dobry.
Pisałem wcześniej, że HGS i EnterVPL, coś szykują no i jak na złość, obaj podesłali co nieco na skrzynkę w tym samym czasie.

Jako że Eden, to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2021 roku na scenie. Haxo, mimo zdawkowych informacji dotyczących produkcji, które zapodawał na naszym czacie. W końcu postanowił zaktualizować wątek na forum, gdzie znajdziecie masę świeżych newsów z warstwy fabularnej, rozgrywki, concept arty i kilku screenów z samej rozgrywki.

Jest tego trochę więc będziecie mieli co do czytania =]. Osobiście, najbardziej zaciekawiły mnie zaprezentowane assety miasteczek z cywilizacji Azteckiej i Tybetańskiej. Żeby nie przedłużać, zerknijcie koniecznie na forum i dajcie znać jeśli również jak większość scenowiczów, wyczekuje tej zacnej produkcji!
Yeah.
12 grudnia 2021 - 06:00 (Rubin)

Ave.
Jak wspominałem wczesniej każdy nasz redaktor jest czymś zajęty, to pomyślałem, że może pogadam jeszcze z HGS i Teo, być może oni coś tam przyszykowali. Jednak jak to z nimi. Jeden robi coś od dłuższego czasu, ale nie chce zdradzić co, natomiast drugi zwrócił mi uwagę, bo w skrzynce mailowej, zalega kilkanaście paczek od kilku miesięcy, a ja jakoś je przeoczyłem =]

W międzyczasie odrywając się od swoich rzeczy. EnterVPL, podrzucił poradę do RPG MV. Jeśli menu z gry Floppy Cat, na tyle was urzekło, że zamarzyliście mieć takie samo w swojej grze. Teraz, bez problemu będziecie mogli coś podobnego wykonać, bo nasz koci redaktor, podrzuca poradę jak w prosty sposób, zrobić to na obrazkach, wykorzystując skrypt.
10 grudnia 2021 - 17:30 (Rubin)

Konicziwa.
Miał być materiał od Entera, Alis coś tam nagrywała, ale zajmuje się jeszcze montażem. Więc z tego wszystkiego, wleciał Dadi i przygotował autorskie charsety do RM XP wzorowane na znanym anime Hunter x Hunter.

Postaci w paczce znajdziecie kilka i to w różnych rozmiarach. Jeśli ktoś będzie potrzebować, zachęcam do zaklikania i pobrania paczki. Dodatkowo jeśli znajdą się jakieś uwagi, na forum znajduje się specjalny wątek, gdzie Dadi dodawał ową paczuszkę.
Yeah!2 grudnia 2021 - 17:35 (Rubin)

Wieczór.
Ostatnio spędzam bardzo mało czasu na czacie, bo pewne sprawy wzięły u mnie nieco górę. Jednak mam nadzieję, że wszystko jak najszybciej się ustabilizuję i będę mógł powrórić do dotychczasowego makerowego nurtu =].

Kiedy pracowałem przy stronce, znalazłem coś co mnie zainteresowało, (a nie wiem czy ktoś kojarzy, czy też wcześniej widział). Ale wrzucam na forum mini grę demo autorstwa Lukima pt. Xefru
wykonaną w RM 2000.

Szczerze, to raczej nie jest nawet i gra. Można bardziej potrakrować to jako projekt w którym zostały pokazane dość interesujące mechaniki. Więc zachęcam do pobrania i zapoznania i dajcie znać na forum, co myślicie. No i bym zapomniał o najważniejszym, że jeśli nie pamiętacie co było w zeszłym miesiącu, możecie zerknąć do archiwum i tam znajdziecie poprzednie wpisy newsowe.
Yeah!


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022