...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 45 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2022: Styczeń


26 stycznia 2022 - 05:18 (Rubin)

RPG Maker Polska wita się droga społeczności z wami =].
Nie mam pojęcia o co tutaj chodzi. Mogę tylko tyle napisać, że wcześniej miał być jeszcze news z innym materiałem. Niestety z braku czasu, będzie trzeba go przełożyć na luty.

Na dzisiaj PInroz przygotował recenzję do dość ''zaskakującej'' produkcji, o powszechnie znanym tytule Metin 3. Różnica pomiędzy tą grą a oryginałem, którego wszyscy znamy. Jest taka, że ten wykonany został w makerze i niestety dość daleko mu do dobrej produkcji makerowej. Natomiast z oryginałem w sumie ma mało wspólnych mianowników.

Nie wiem co Pinrozkiem kierowało, że skosztował tej produkcji i poświęcił chwilę na napisanie recki do tego tytułu. Może naoglądał się serii Porażki RM-a i stąd przyszło to natchnienie. Nie ma co gdybać, pozostaje zapytać u źródła. Na ten moment kto się nie boi niech klika w download, a osoby o słabych nerwach i niskim poczuciu humoru. Niech pograją sobie w coś co ma wyższą ocenę.
Bye!

Metin 3

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *21 stycznia 2022 - 05:20 (Rubin)

Dzień dobry Twierdzowicze.
Jak widzicie ostatnio wlatuje bardzo sporo recenzji, bo nie ukrywam, dostałem mocnego kopniaka i jestem rządny doznań jakich mogę zaznać przy Polskich produkcjach makerowych.

Gra która dzisiaj wlatuje do naszej bazy, to tytuł dość kontrowersyjny, a zarazem mocno zaskakujący. Który jak na swoją prostotę i krótki gameplay, został bardzo pozytywnie odebrany przez scenowiczów, mających z nim styczność. Sadysta & Teker, bo o tej grze mowa. Została wykonana w 2005 roku i na przestrzeni lat (~ 2008,~ 2012,~ 2017,~ 2022) nadal potrafi zadziwić makerowców, którzy odważą się pobrać i w nią zagrać. Więc żeby niepotrzebnie przedłużać, zabierajcie się za sprawdzenie gry i koniecznie dajcie znać na forum jak wam poszło.
Yeah!

SADYSTA & TEKER

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *17 stycznia 2022 - 16:00 (Rubin)

Witam makerowcy.
Jak wiecie na naszej scenie bywają wydawane różne projekty. Niektóre z nich są bardziej ambitne. Inne zaś mniej dopracowane. A jeszcze inne, zaliczają się do kategorii, przez którą przechodził każdy makerowy twórca... czyli, ''mój pierwszy projekt''

Sharkingv2, bo jego autorstwa pojawia się dzisiaj gra. Swego czasu, gdy był jeszcze aktywnym użytkownikiem na scenie. Postanowił zabrać się za stworzenie gry, pt. Gothic II - Noc Kruka. Z tego co wyszperałem, był to jego pierwszy publiczny projekt. Więc proszę nie podchodzić krytycznie do poniższej gry. Bo każdy z nas z całą pewnością wie, że i u nas wszystkich nasze pierwsze projekty, wypadały na podobnym poziomie =]

Z racji tego, że gra wpadła mi jakoś losowo do folderu. Postanowiłem od razu ograć i zrecenzować. Więc sprawdźcie i zagrajcie. Pamiętajcie, że przed oceną, należy brać pod uwagę iż autor posiadał ogromne chęci i walczył z projektem. Starał się coś stworzyć (lepiej lub gorzej), ale sklecił grę i ją wydał. Za to zawsze należy się szacunek każdemu twórcy. Bo niektórzy, przebywając X lat w świecie makerowym. Do dziś nie potrafią się dorobić swojego pierwszego projektu. Nawet, gdyby miało to być demo. Ale zawsze by to coś było =].

GOTHIC II - NOC KRUKA

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *12 stycznia 2022 - 11:20 (Rubin)

Doberek Polska sceno rpg makera! =]
Styczeń z całą pewnością rozpoczęliśmy z mocnym przytupem. Bo jak widzicie dość intensywnie zabraliśmy się za ogrywanie makerówek i tym sposobem PInroz podesłał recenzję do kolejnej gry.

Mowa tutaj o platformówce, wykonanej w 2016 roku przez bardzo utalentowanego makerowca Ravenone, którego nie jest to pierwszy projekt (a w zasadzie ostatni w jego makerowej karierze). Produkcja nosi tytuł Gildia Bohaterów i jest krótką grą demo. Zatem jeżeli jesteście chętni poskakać po głowach przeciwników, by stoczyć walkę z Królową wróżek, zaklikajcie w guzik download i następnie odezwijcie się w temacie forum i dajcie znać jak wam się grało.
Cya!

GILDIA BOHATERÓW

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *9 stycznia 2022 - 16:05 (Rubin)

Witam Twiedzowicze i dzień dobry Makerowcy.
Dzisiaj tak sobie popisałem z mistrzem Twierdzy RPG Maker. I po rozpoznaniu kilku spraw, jasno stwierdziliśmy, że na ten rok mamy całkiem sporo zadań do wykonania. Może nie takich stricte do zrobienia z musu. Tylko po prostu, fajna by była sprawa, jakby starczyło czasu na to, by je wykonać. No ale wszystko wyjdzie w praniu =].

Na ten moment. Jedziemy dalej kolejką z poradnikiem i zatrzymujemy się już na 21 przystanku w WRPGE, gdzie poruszony zostanie tym razem temat Okna wyboru pliku. Wszystko składa się z czterech założeń, gdzie okno może zostać wyświetlone. Więc dla zainteresowanych, przygotowałem mini lekcję, gdzie rozpisałem się (nie dużo) na ten temat.
Yeah!


(Kliknij) Kurs nr.21: Wybór Pliku.

7 stycznia 2022 - 12:50 (Rubin)

Witam.
Z nowym rokiem, nowym krokiem. Zaczynamy dość pracowicie 2022 rok. Bo nie tylko ja posiedziałem w makerze, ale też innych wzięła pobudka do makerowania, a jak nie do samego edytora, to grania w produkcje spod jego szyldu.

PInroz, podrzuca recenzję do gry karcianej Tits and Magic wydanej w 2018 roku, autorstwa Revlisa. Muszę przyznać, że zgadzam się z oceną recenzenta, bo produkt został wyceniony w skali 10 na 7. A sama gra, faktycznie, jest mocno wciągająca i cała jej mechanika, mimo prostoty, robi wrażenie i trzyma przy ekranie monitora.

Wszelkich śmiałków, którzy są gotowi na stawienie czoła przeciwnikowi, który wyciąga kartę o nazwię X-tech. Zachęcam do zakilkania guziczka download i sprawdzenia się, jak pójdzie wam karciany pojedynek.
Yeah!

TITS AND MAGIC

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *3 stycznia 2022 - 06:30 (Rubin)

Doberek.
Jak wspominałem wczoraj na scenowym czacie, że dysponuję czasem i ogrywam 'mejkerówki', to nie rzucałem słów na wiatr i faktycznie do takiego zdarzenia doszło. Z tym że nie uprzedziłem, iż dzisiaj wpadnie recenzja z ogrywanej przeze mnie produkcji.

Nie jest to przypadkowy wybór, bo w grę Teleporterzy, autorstwa _DEMa_, miałem okazje już grać spory czas temu, a sama produkcja pochodzi ze świetlnych lat galaktycznych sceny, bo wydana została w 2002 roku.

Gdy przymierzałem się do tej gierki. Pałałem ogromnym entuzjazmem i zaciekawieniem, bo po pierwsze, _DEM_ był kiedyś jednym z redaktorów naszej strony, oraz osobiście odczuwam pewnego rodzaju sentyment, mimo że nie miałem okazji uczestniczyć w życiu scenowiczów w tamtym czasie. Jednak wszelkie produkcje, które były wydawane na przełomie początku powstania sceny, mają w sobie to coś, tego ducha, którego często mi brakuje w obecnych produkcjach.

Mimo, że Teleporterzy to produkcja składająca się z kilku map, a sam gameplay rozciąga się zaledwie do kilku minut. Z czystej ciekawości zachęcam was do sprawdzenia, jakie to powstawały pierwsze gry na scenie RPG Makera i potraktowanie tejże produkcji z lekkim przymrużeniem oka =].
Yeah!

TELEPORTERZY

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *1 stycznia 2022 - 17:00 (Rubin)

Ave Twierdzowicze.
Czas zacząć 2022 rok i czas zamknąć stary rozdział, który jest już kartką archiwum w Twierdzowych księgach =]Czy miniony rok możemy zaliczyć do udanych?
Myślę że warto odrobine podsumować poprzedni rok i sami możecie to ocenić.

W 2021 roku, napisaliśmy 96 newsów, gdzie wleciało 26 różnych porad, uwzględniając w tym, wszelkie kursy, artykuły i wideo-prezentacje. Oraz napisaliśmy 18 recenzji do gier, spod RPG Makera. Gatunkowo, było bardzo różnorodnie, bo pojawiły się i gry, jRPG, przygodówki, zręcznościówki, logiczne, karcianki, a nawet, strzelanki.

Co do statystyk forum, tutaj jak w porównaniu z poprzendim rokiem, widać, że nasze forum jest najbardziej obleganym, bo przybyło do nas aż 406 nowych zarejestrowanych użytkowników. Wspólnie, napisaliśmy 1631 nowych postów i pojawiło się 60 nowych tematów.
Porównując z 2020 rokiem, przybyła do nas masa nowych użytkowników, więc jak widać. Zainteresownaie nowym forum jak i storną, jak najbardziej wciąż wzrasta i aby tak szło dalej!

Twórczo, poprzendi rok dał wam weny, bo łącznie na forum pojawiło się łącznie 13 nowych gier Uwzględniając w tym (pełne wersje, dema i koncepcje).

No i najważniejsze. Wystartowaliśmy z Kanałem YouTube, który przy ogromnym szturmie zainteresowania stał się scenowym pionierem, bo łącznie mamy już ponad 110 subskrybentów, gdzie nasze filmy pod przywództwem, naszej nowej redaktorskiej twarzy Alis zgromadziły razem prawie 5000 odsłon! Jest to niesamowity wynik i bardzo wam dziękujemy za waszą aktywność!

Poniżej przygotowałem dla was pełna listę z różnymi zestawieniami i większymi szczegółami, więc gorąco zachęcam do zapoznania się z nią.Drodzy Makerowcy, bardzo dziękujemy wam za tak aktywny miniony rok, i mamy nadzieje że obecny, będzie również tak interesujący jak poprzedni, a nawet i lepszy!
Dziękujemy, Redakcja RPG Maker Polska | Twierdza RPG Makera!
RPG Maker Polska || Twierdza RPG Maker
2022 by: Reptile & Redakcja

Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022