...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 33 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
RPG Maker Polska >> Strona >> Archiwum

Archiwum 2022: Luty


27 lutego 2022 - 16:18 (EnterVPL)

Cześć!
Dzisiaj mój skromny apel (chociaż myślę, że reszta redakcji się pod to podpina) i proszę potraktować sprawę poważnie. Jak dobrze wiecie na terenie Ukrainy trwa wojna, gdzie agresorem jest Rosja i sytuacja nie jest przyjemna. Media zalewają nas strachem i dezinformacją, ale prosimy zachować spokój. Nie musimy wykupywać całego paliwa ze stacji paliw. Nie musimy wypłacać pieniędzy z bankomatów. Nie musimy wykupywać zapasy. Nie panikować. Słuchajcie mamy kryzys inflacyjny i jeśli będziemy wypłacać pieniądze z bankomatów, wykupywać wszystkie dobra jak i robić prywatne rezerwy paliwa to narażamy samych siebie, naszych bliskich i resztę kraju na pogłębienie kryzysu i na straty gospodarcze. Dzisiaj chciałem wybrać pieniądze z bankomatu, aby zapłacić za badanie krwi, czyli równe 300 zł. Czynnego bankomatu szukałem dwie godziny, a mój przypadek nie był jedyny.

Wojna jest dynamiczna i z minuty na minutę zmienia się sytuacja. Uważam, że naszym sąsiadom należy pomóc. I ku temu prowadzone są przeróżne akcje. Nawet mój klient zachęcał mnie, abym wraz z nim wspomógł Ukrainę. Potrzebne są wszelkie dobra, jedzenie, ubrania - wszystko co pomoże przetrwać. Możemy się spodziewać kolejnej ''fali'' uchodźców, ale nie bądźmy do tego negatywnie nastawieni. Polecam poszukać w swoich okolicach, albo na internecie sposoby na to jak można pomóc. No z mojej strony mogę powiedzieć, że na Siepomaga.pl jest akcja zbiórki pieniędzy - to jest prosta, ale też skuteczna metoda pomocy, bo ktoś kto zna lepiej całą i obecną sytuację oraz ma kontakt z potrzebującymi, lepiej będzie wiedział co kupić.

Nie odwracajmy wzroku, wyraźmy współczucie. Zachowajmy spokój i róbmy to co faktycznie poprawi sytuację, a nie pogorszy naszą.
Oddajmy minutę ciszy dla ludzi, którzy nie musieli umierać, ale niestety los był dla nich nieprzychylny.
21 lutego 2022 - 05:57 (Reptile)

Ostatnio po internecie krążą informacje o nowym RPG Makerze i wygląda na to, że ludzie wykrakali. Niecałe 2 lata od RPGMZ, już nowa wersja programu zbliża się dużymi krokami, ponoć ma wyjść w tym roku (2022!). Ale póki co, nie ma jakiś konkretnych informacji, a można jedynie znaleźć to:

RPG Maker Unite - game developerom może kojarzyć się z programem Unity. Jeżeli to wam przyszło do głowy, to jest to strzał w dziesiątkę. RMUnite będzie programem... W zasadzie -hmmm- nakładką(?), modułem(?), pluginem(?), jakimś rozwinięciem, czymś co zostanie nałożone na Unity - w każdym razie, nie będzie to programik typu ''własna aplikacja'', tak jak to było do tej pory.

Niestety bez konkretów. Jedynie są znane ogólniki, jakie to zwykle pojawiają się przy nowych wersjach makerowych. Co to jest RPG Maker... Tworzenie gier RPG bez znajomości języka programowania, superowa paczka z zasobami, potężna baza danych oraz edytor map. W zasadzie tyle.

Oczywiście jest też kilka screenów, które dają nieco do myślenia. Fantazje idą w ruch i jak u niektórych wywołują podziw, tak też budzą i grozę - nowy system, nowe zasady, jaki język skryptowy będzie itp itd. Z pewnością użytkownicy nie przejdą obojętnie obok RMU, który ma zachęcić nowych użytkowników do zabawy z unity.

Co więcej można powiedzieć, nie do końca wiadomo czy wersja Unite zostanie zaliczona do rodziny Tsukuru (Tkool), którą obecnie znamy. Ponieważ RMU jest tworzone przez GGG (Gocha Gocha Games - była ekipa Enterbrain, odpowiedzialna za poprzednie wersje makerowe) i zaznaczyli, że RMU ma być oddzielną gałęzią z rodziny Tsukuru. Inne gałęzie to np. Konsolowe wersje makerowe, albo inne programy typu Pixel Maker MV czy Visual Maker.

Informacje te można znaleźć na steamie, jak i lepszej jakości screeny (((_^)

Czytaj więcej o RPG Maker Unite na steam14 lutego 2022 - 17:43 (Rubin)

Witam makerowcy.
Dzisiaj jak wiecie, lub nie wiecie, mamy święto walentego, gdzie swoje imieniny, między innymi obchodzą osoby o takich imionach jak Adolf, Dionizja czy Niedamir

Jedni, wiadomo obchodzą te święta w panoramie serc i czerwonych odcieni. Inny zaś postanowili powrócić i to z mocnym przytupem bo ekipa Wilczego Miotu, dała ekscytującą, prawie trzy minutową zapowiedź, najbardziej wyczekiwanej gry na scenie rpg maker polska - Wiedźmin: Kres Cechu.

Czuję ogromną ekscytacje spowodowaną tym ruchem ekipy. Więc osoby zainteresowane, niech powrócą do wątku na forum i odświerzą sobie pamięć, i dajcie koniecznie znać jak wasze wrażenia z zapowiedzi!
Yeah!
10 lutego 2022 - 15:40 (Rubin)

RM Polska wita was Twierdzowi przyjaciele.
Znalazłem odrobine czasu na małą aktualizacje i wziąłem się w końcu za tekst do tytuł, który już siedział na moim dysku od dobrego roku i w końcu wrzucam go na Twierdzę.

Jeśli lubicie klimaty zombiaków, wybuchające beczki, strzelaninę i klimat rodem Resident Evil. Gra autorstwa Marcosa, pt Shadow, właśnie jest dla was.

Produkcja wydana w 2011 roku w RM 2003. Posiada niesamowity mroczny klimat. którego fabuła zawiera takie smaczki jak cut-scenki, oraz autorski dubbing.

Zachęcam do zagrania i koniecznie dajcie znać na forum, co sądzicie o tej RPG-owej strzelacne.

SHADOW

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *7 lutego 2022 - 10:11 (EnterVPL)

Cześć moi puszyści twierdzowicze i piękne twierdzowiczki :3
Dzisiaj jako news chciałbym wam puścić moją grę, którą niedawno wydałem: Meow Meow Jump! 😄
Oczywiście sama nazwa już mówi, że chodzi o kota i skakanie, ale bardziej o kotka. Mojej prostej grze wcielamy się w uroczego towarzysza życia i zbieramy monetki oraz przechodzimy poziomy. Jest to urokliwa kilkuminutowa platformówka, przy której można się dobrze bawić 😉

Zapraszam do zapoznania się z wątkiem gry -kliknij w link-,
a po jej przejściu podzielcie się swoim czasem na forum!

Zobaczymy, kto jest najlepszym kociarzem 😜


1 lutego 2022 - 18:30 (Rubin)

Makerowe świry.
Mała aktulizacja newsa. Wlatuje stara recnezja Reptile do Sadysty i Tekera. Tekst był w starcyh archiwach Twierdzowych, więc warto odświeżyć pamięć. Tytuł ten, miał już wcześniej napisaną recenzję, jednak wiadomo że wiele osób gra w jedną grę, więc dlaczego tylko jedna miałaby być napisana do tytułu, a nie kilka? ~ Chyba każdy autor byłby zadowolony, gdyby jego produkcja otrzymywała jak najwięcej feedbacku. Więc my nie mamy zamiaru tego utrudniać. A wręcz przeciwnie.

A co z ocenami, w przypadku gdy gra posiada kilka recenzji? Nic trudnego. Oceny zostają ze sobą zsumowane i z tego wyciągamy średnią, która będzie uwzględniona w wyświetlanej ocenie. W tabeli z grami, oraz w informacjach tytułu, gdy wejdziemy w jego recenzję.

Więc, kto jeszcze nie gierzył, to zachęcam do pobrania gierki Kannibalis. A kto pokusi się o napisanie kolejnej recki. Jak najbardziej z całą redakcją zachęcamy =]. Ja na ten moment dalej zabieram się do pracy. Bo szykuje dla was trochę nowości. Yeah!

SADYSTA I TEKER

* * *RECENZJA // POBIERZ GRĘ * * *

Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022