...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 38 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
RPG Maker Polska >> Strona >> Archiwum

Archiwum 2022: Maj


28 maja 2022 - 10:50 (Rubin)

Ave,
No i koniec Maja zbliża się wielkimi krokami. A deweloperzy odpowiadający za produkcję RPG Maker Unite, tak jak obiecali w poprzedniej zapowiedzi. Publikują Dziennik Deweloperów #3. Którego zrobiłem analizę, gdzie zagłębimy się w zagadnienia takie jak:

1. Standardy grafik w RPG Maker Unite
2. Animacje postaci
3. RPG Maker PiXel ScaLer

Deweloperzy wskazują iż w RPG Maker Unite, bedziemy mogli wymieniać pojedyncze kafelki w tilesecie, z możliwością przypisania każdemu określonych funkcji i to wszystko z poziomu edytora!
Dodatkowo, koniec z 3 warstwową animacją charsetu. Od najnowszej wersji, będziemy mogli ustawiać tyle animacji ruchu postaci, ile chcemy. Jeśli zdecyduję, że przedstawiona grafika postaci z animacją w ruchu w lewo ma mieć 3 klatki, a animacja ruchu przedstawiająca postać idącą w kierunku górnym, ma mieć 6 klatek. Nie będzie z tym przeszkód!

Zapraszam do zapoznania się z obszernym wpisem na temat nowości z RPG Maker Unite i koniecznie dajcie znać, która funkcja z nadchodzącego makera, zainteresowała was najbardziej!
Yeah!


(Kliknij) RPG Maker Unite: Dziennik Deweloperów #3

17 maja 2022 - 12:45 (Rubin)

Witajcie Makerowcy.
Praca, praca, praca i jeszcze raz praca. A czasu za dużo nie ma.
W ostatnim newsie wspominałem, że HGS nas mocno zaskoczył. Jednak był to przedsmak tego jak redaktorzy Twierdzy RPG Maker potrafią wlecieć na salony i pochwalić się swoimi osiągnięciami =].
Nasza redaktorka Alis, wspominała, że w ostatnim czasie była gościem w programie telewizyjnym w jednym z programów porannych z głównej stacji TV i w nim wspomniała o Twierdzy RPG Maker :). Na ten moment nie chciała zdradzić więcej info. Tylko przekazała, aby cierpliwie czekać =].

Na dzień dzisiejszy, wlatuje przegląd Dzienniku deweloperów RPG Makera Unite - Dev Log #2. Gdzie dalej postanowiłem opisać nowości i informacje, jakie serwują nam deweloperzy najnowszej wersji makera. Tak wiem, dziennik był opublikowany dużo wcześniej. Jednak, miałem dopiero odrobinę czasu, by siąść i to przeanalizować. Więc ciekawskich, zachęcam do zapoznania się z artykułem.
Yeah!


(Kliknij) RPG Maker Unite: Dziennik Deweloperów #2

9 maja 2022 - 04:00 (Rubin)

Witam.
Nie ukrywam, że ostatnie tygodnie, czasowo dla naszej redakcji nie były optymistyczne. Mało tego wszystko zanosi się na to, że raczej tak szybkiej zmianie to nie ulegnie. Bo, a to Reptile zarobiony, Alis udziela wywiadów, EnterVPL rozwija działalność, McLaren odzywa się, gdy partnerka nie patrzy na ręce. Mi nie starcza doby, żeby wyrabiać i biegać z jednej pracy do drugiej, Lin kompletnie znikła, a Teo podrzucił kilka tygodni temu paki z zasobami i się chłopak ulotnił.

A co z HGS?...
No właśnie. Haxo jak widać również nie traci czasu i zaskakuje nas potężną wiadomością, gdzie poinformował w ostatnim czasie, że wyruszył z Edenem na szerokie wody i strona z jego grą została zaakceptowana na Steam!
- Tak, makerowcy. Haxo w końcu po latach ciężkiej pracy, ostrej harówy, rusza ze swoją grą na światową scenę i wszystko na to wskazuje, że nowa gra przeobraziła się w komercyjny produkt i już teraz możecie stronę z grą, zlokalizować na Steamie pod adresem Eden Universe!

Ze wstępnych ustaleń, mogę przekazać. Że gra będzie płatna, posiadać będzie dwie wersje językowe, oraz zawiera solidny dubbing, gdzie głosów do całego wątku fabularnego, jak i pozostałej rozgrywki udzielili aktorzy głosowi.

Z tej okazji Haxo przygotował zapowiedź Eden Universe i prezentuje część rozgrywki w trailerze gry! A wy, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zaklikajcie na stronie głównej w Projektach, w Eden i zapoznajcie się z informacjami dot. gry, na Steam, lub zerknijcie w zapowiedź na forum (kliknij).

Jeszcze raz ogromne gratulacje Haxo!
Doprowadź grę do grywalnej wersji demo i jako jeden z nielicznych Polskich makerowców, dziel się swoją twórczością i zapałem do makera na światowej scenie gier!
Yeah!
1 maja 2022 - 14:00 (Rubin)

Cześć wam.
Majówka właśnie ruszyła, ja zza okien pracy mogę tylko podziwiać jak inni jadą z torbami daleko przed siebie odpoczywać, lub po słoiczki, by mieć potem ogrom zapasów na resztę miesiąca =].

Czasu za wiele to nie mam. Zamiast robić się go odrobinę więcej, to jest wręcz na odwrót. Tym sposobem nawet nie mam jak już dobrze przeglądać czatu, bo jeśli licznik wskazuje +100, nieodczytanych wiadomości to za wesoło raczej nie jest.

Ale do konkretów moi mili!
Kwiecień wylądował właśnie w archiwalnej księdze Twierdzy. A na dzisiaj nie wiem czy zauważyliście, ale pojawił się nowy dział na stronie, a w zasadzie to program... mianowicie chodzi o nowego Rpg Makera Unite!
Jest to nadchodząca nowa wersja RM, która nieco różnic się będzie od poprzednich wersji, bo tym razem edytor został opracowany przez Gotcha Gotcha Games w asyście Kodakowy.

Zebrałem wszelkie informacje od zagranicznych przyjaciół omawiających Rpg Makera Unite i poskładałem wszystko do kupy. Informacji za wiele poza tymi ze Steama nie wykopałem, ale zerknijcie i sprawdźcie koniecznie, nową wersje Rpg Makera i podzielcie się jak wasze odczucia co do tej wersji!RPG Maker Unite - Sprawdź informacje

Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022