...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
RPG Maker Polska >> Strona >> Archiwum

Archiwum 2022: Wrzesień


23 września 2022 - 12:00 (Rubin)

Witam.
Trochę znalazłem czasu w moim bardzo anpiętym grafiku bym skrobnął newsa, chodź nie ukrywam że na ten moment jest mi nawet i z tym bardzo ciężko. A co dopiero powiedzieć żeby grać w gry makerowe, czy stworzyć jakąś zdarzeniówkę. No ale mniejsza.

Na dzisiaj wracamy do Kursów WRPGE, gdzie nie ukrywam i wstyd się przyznać... zapomniałem o nich ;d i wlatuje kolejna porada w której został poruszony temat Polecenia zdarzenia - zmieny zmiennej. W zasadzi ci co makerują lub makerowali będą wiedzieć o co chodzi, a ci co dopiero się uczą. Muszą wiedzieć że zmienne, to jest polecenie z którego będą najcześciej korzystać przy tworzeniu gry. Bo są one nieodłącznym elementem w procesie twórczym projektu.

Na ten moment to tyle. Ja wracam do swoich zajęć i mam nadzieje że niebawem, coś więcej zobaczycie.
Bye!


(Kliknij) Kurs nr.25: Polecenia Zadrzeń: Zmień Zmienną

9 września 2022 - 12:00 (Rubin)

Hejka.
Czasu totalnie brak na wszystko. Praca, praca, praca, spanie w domu i praca. Jeden plus jest z tego, że przynajmniej fundusze się zgadzają.

Nie tak dawno pojawił się pierwszy oficjalny film z RPG Makera Unite, gdzie wyrywkowo pokazano domyślny system walki, drzewo map, chwilowe urywki z rozgrywki z poruszającą się postacią po mapie i battlery bohaterów.
Zanosi się na to że premiera RPG Makera Unite, nadchodzi wielkimi krokami, jednak ostateczna data premiery, nadal nie została podana.
2 września 2022 - 17:30 (Redakcja)

~ ''No to ruszamy''
Dokładnie tymi słowami równo 20 lat temu, założyciele Misiek i Krulik zapoczątkowali nowy rozdział historii dla Polskiej sceny makera, który kontynuowany jest przez Reptile do dnia dzisiejszego!

Tak moi drodzy!. Dzisiaj obchodzimy równe 20 lecie powstania Twierdzy RPG Makera, dzięki której setki, jak nie tysiące ludzi w naszym kraju poznali czym jest silnik RPG Maker. Rozwiając w nim swoje umiejętności twórcze, jak i programistyczne, którzy pozostali w tym silniku, lub doświadczenie z niego, zaowocowało w nowe doznania i przenieśli je do innych programów do tworzenia gier.

Serdecznie dziękujemy że jesteście z nami. To dzięki wam prowadzimy nadal stronę i to wy dajecie nam kopniaka, by poświęcać nasz czas prywatny, odkładając inne rzeczy na bok, jak oglądanie filmów, granie w komercyjne gry, czy wyjście do baru ze znajomymi na piwo. Również z tego miejsca największe podziękowania kierujemy, do mistrza Reptile, który od dobrych ponad kilkunastu lat podtrzymuje tę tradycję i szerzy pasję do tworzenia gier w sercach u nowych makerowców. Pamiętajmy że to dzięki Polskim wydaniom makerów. Wielu użytkowników miało okazje poznać czym jest silnik RPG Maker. Dzięki grom demonstracyjnym ''Green Leviathan'', dołączonych do tłumaczeń do każdej wersji makera jako gry pokazujące podstawowe zagadnienia makera. Wielu z nas, jak i wielu innych użytkowników, poznało i wytestowało makera, tak byśmy w przyszłości nauczyliśmy się dzięki nim samodzielnie tworzyć gry!

Twierdza na przestrzeni lat zmieniała się wielokrotnie i ewoluowała za każdym razem. Dając nowe tchnienie i wyznaczając standardy na scenie makerowej. Pamiętajmy że na przestrzeni tych 20lat, mieliśmy okazje widzieć wiele stronek, wiele ''portali'', plusów, lasów, oaz, karczm, i innych szyldów. Które teraz wyparowały z internetu i ślad po nich zaginął. Ciągłe prowadzone aktualizacje przez skład redakcyjny, determinacja i zapał, aby ciągle aktualizować stronę, dopieszczać jej działy, nawiązywać współpracę z autorami silników do tworzenia gier. Doprowadziło nas do tego iż nadal prężnie rozwijamy Twierdzę i idziemy do przodu. Może nie wszystko idzie zawsze zgodnie z planem, może nie wszystko wychodzi za każdym razem perfekto. Jednak miejmy na uwadze iż każdy z nas, robi to zupełnie za darmo nie pobierając z tego żadnych profitów. Bo kieruje nami zwykłe zainteresowanie do tworzenia gier i pasja jaką mamy w sercach. Kto by pomyślał że zrezygnujemy z IRC'a i przejdziemy na Discorda. Że Twierdza będzie posiadać kanał na YouTube, prowadzony przez TikTokową influencerkę, Że strona pójdzie z biegiem czasu i posiadać będzie profile na Facebooku, Instagrame i Tik Toku i będziemy mogli wspólnie spędzać wieczory na czatach głosowych dywagując nad problematyką makerową, spotykaną na różnych etapach twórczych.

Każdy z was, każdy z przeszłych redaktorów. Wniósł coś pozytywnego i dał pewnego rodzaju doświadczenie, z którego na przyszłość kolejne osoby wyciągały wnioski w redakcji. Nie jesteśmy w stanie zliczyć ilu redaktorów na przestrzeni okresu całej działalności miała Twierdza. Jednak w mniejszym lub większym stopniu dziękujemy że budowaliście tę stronę i dbaliście o nią, bo każdy z was miał swój wkład w jej rozwój. Dzięki czemu, nadal jesteśmy obecni tu i teraz po 20 latach!
Z okazji tak ogromnego wydarzenia mieliśmy dla was coś przygotowanego. Jednak plany jubileuszowe nieco się pozmieniały i w tym momencie nie uda nam się zaprezentować tego co dla was szykujemy. Ale bądźcie cierpliwi =], bo co się odwlecze, to.... sami wiecie :)

W związku z powyższym aktualizujemy artykuł ''Twórz Gry w Bibliotece z Zombikiem'' , w którym dodaliśmy informacje o wszystkich zrealizowanych kursach, które odbyły się na przestrzeni miesiąca dla świeżych makerowców. I W związku z tym że kurs dobiegł już końca i dzielni młodzi chłopcy, przeszkoleni z zakresu makerowania. Wydali swoje pierwsze gry, które możecie pobrać w artykule!

Serdeczne dziękujemy że jesteście z nami, że wspieracie stronę, podsyłacie materiały, dbacie o naszą społeczność i mamy nadzieje, że kolejne 20lecie, również będziemy obchodzić tak ciepło, jak to obecne!

~ Pozdrawiamy, redaktorzy Twierdzy RPG Makera | RPG Maker Polska

Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024