...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 34 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
RPG Maker Polska >> Strona >> Archiwum

Archiwum 2023: Styczeń


2 stycznia 2023 - 22:50 (Rubin)

Witam.
Z nowym rokiem, z nowym krokiem.
PInroz w 2023 roku zaskakuje nas nowymi zrzutami z Anvocun i przedstawia nam (prawdopodobną) finalną wersję lokacji lasu. Informuje również że nadal nad grą pracuje, więc możecie być spokojni. Kiedyś jak Anvocun skończy, to w niego zagramy!
Yeah!

1 stycznia 2023 - 21:00 (Redakcja)

Witajcie szanowni makerowicze. Rok 2022 uważamy za zamknięty i Grudzień trafia do Twierdzowych ksiąg archiwalnych.

Miniony rok, nie ukrywamy miał swoje lepsze i gorsze okresy. Odbył się mundial w piłce nożnej. Zdobyliśmy awans na miejsce liderki tenisistek, oraz siatkarze zdobyli wicemistrzostwo w na świecie... Nie zapominajmy o wybuchu wojny na Ukrainie, która mocno wstrząsnęła naszą gospodarką. A rok 2022 zamknął się niespodziewaną informacją o odejściu byłego papieża Benedykta XVI.

A co na Polskiej Scenie makerowej? Tutaj działo się dość sporo i możemy poszczycić się kilkoma ważnymi wydarzeniami, o których warto przypomnieć.

 • 20 lecie działalności Twierdzy Rpg Makera (rpg maker polska), która 2 września obchodziła swoje okrągłe urodziny!
 • Twórz Gry w Bibliotece z Zombikiem!
  Znany wszystkim na scenie makerowej Zombik, organizuje szkolenia z obsługi RPG Makera, w miejskiej publicznej bibliotece w Chodzieży. Składające się z serii kilku spotkań, gdzie młodzież uczy się podstaw w makerze. Samym wydarzeniem zainteresowała się telewizja, gdzie został wyemitowany reportaż w TVP!
 • Eden Universe - zapowiedź ogromnej produkcji redaktora Twierdzy HGSa,
  której strona pojawiła się na steam i prawdopodobnie jest to największa Polska produkcja stworzona w makerze, której zainteresowanie jest tak ogromne, na poziomie przedpremierowym
 • Astromid
  pierwsza produkcja redaktora Twierdzy RPG Makera ~ Rubina, która została opublikowana na zagranicznej scenie. Tytuł został wspomniany przez oficjalny portal itch.io na twitterze!
 • Nowy Rpg Maker przed nami.
  Twórcy prezentują nowego makera jakim ma być RM Unite!
Natomiast jeśli chodzi o ogólne wskaźniki na stronie i forum Rpg Maker Polska. Na stronie Napisaliśmy łącznie 52 newsów gdzie m.in dodaliśmy 24 artykuły i porad, oraz 9 recenzji gier.

Obecnie na forum liczba napisanych postów przez użytkowników wynosi: 3687. Liczna założonych tematów: 577. Oraz aktualnie mamy zarejestrowanych 611 kont. Rekord aktywności z 2021 roku został pobity i tak 6.06.2022 na forum, łącznie przebywało 172 aktywnych użytkowników. a gier, pojawiło się 7 tytułów.

Szanowni Makerowcy. Bardzo wam dziekujemy że kolejny rok byliście z nami. Ten rok również możemy zaliczyć do udanych i miejmy nadzieje że.kolejny, będzie jeszcze lepszym rokiem niż poprzednie!
Zgodnie z tradycją. Po szczegółowe informacje z mimiomego roku, odsyłamy do specjalnie przygotowanego wątku dyskusyjnego na forum.

Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022