...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Bit Man
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgło? nowe materiały
RPG Maker Polska >> Strona >> Archiwum

Archiwum 2023: Marzec


22 marca 2023 - 08:33 (Rubin)

Witam się z wami drodzy makerowcy.

Kto by powiedział, że marzec stanie się miesiącem, który aż tak będzie ociekać nowościami na naszym forum i to nie byle jakimi! Wspominaliśmy już o dwóch zapowiedziach, ale jest jeszcze niespodzianka, dla gapowiczów, bo od kilku dni na forum widnieje jeszcze jedna zapowiedź gry autorstwa The Watcher, a właściwie The Milk pt
Mój ojciec poszedł po mleko: i właściwie to protagonistka nie jest mądra oraz jest tu tysiące elfów które chcą cie wydoić.

Przyznaje że zaprezentowane grafiki wyglądających lokacji, w zapowiedzi zrobiły na mnie przeogromne wrażenie. a te pod spoilerem... ahh, musicie sami zobaczyć. Gra gatunkowo również zaskakuje, bo będzie to eksploracyjno, fabularny, +18 twór. Bohaterowie żyją w wielokilometrowym drzewie, na granicy kosmosu. Protagonistka, jej mama oraz ojciec. Reszta ludności to elfy.

Nazwa gry, obrany gatunek i zaprezentowana grafika, mogą dać mieszankę wybuchową na którą mogła wpaść tylko The Milk.
- Co z tego będzie?

Z niecierpliwością czekamy na demo, i trzymamy kciuki, aby projekt został ukończony.
17 marca 2023 - 00:47 (Rubin)

Witajcie moi drodzy.
Ostatnio jestem mocno zakopany w obowiązkach życia codziennego a w czasie wolnym dłubie moją grę, kompletnie nie mam zbytnio czasu odwiedzać forum Rpg Maker Polska - gdzie nieco nowości w zapowiedziach wskoczyło..

Towards The Light - bo tak nosić będzie nazwa pierwszej gry Oliwi, przedstawi nam swiat czarno-białego psychologicznego horroru, gdzie jedyną rzeczą którą popcha protagonistkę Amy do przodu, będzie nadzieja na lepsze jutro...

Redakcja Twierdzy Rpg Makera zaprasza gorąco do zapoznania się z zapowiedzią gry, oraz do obserwowania wątku na forum!
14 marca 2023 - 00:47 (Rubin)

Powitał
Czasu za wiele nie mam, mało sie udzielam. Ale trzymałem coś dla was w tajemnicy czym teraz mogę się pochwalić.

Od wydania mojej poprzendniej gry, od razu wziąłem się za robotę i dłubałem przy kolejnej. Co prawda jest nadal na etapie tworzenia, ale z przyjemnością mogę wam pokazać zapowiedź mojej nowej gry pt. Commander.

Będzie to produkcja opowiadająca o lasach komandosów, którzy to muszą funkcjonować w kraju, zaraz po zakończeniu II WŚ. Jest to piewsza gra do której zaangażowałem dubbingowców, oraz w którą ośmieliłem się zainwestować trochę grosza.

Pomysł na grę zrodzil się w zasadzie dużo wczesniej. Bo postanowaiłem stworzyć coś gdzie będziemy mogli strzelać posługując sie celownikiem po ekranie. Z tym że, postanowiłem tchnąć kilka pomysłów z gierek które lubie i tak, komandosi będą mieli umiejętności, które będą mogli wykorzystać, oraz bedę chciał stworzyć misje, rodem Star Craft. Oczywiście, bedzie to daleko od tego odbiegało, jednak by wam nakreślić o co chodzi, mniej więcej w podobny koncept będę celować.

Mam nadzieję że grę ukończę za jakiś czas i będziecie mogli pośmigać w mój kolejny tytuł. Standardowo grę planuję przetłumaczyć i wydać na zagranicznych scenach mejkerowych. Bo czemu by tam się nie promować i nie pokazywać swojej twórczości :).

Nie przedłużając, zapraszam do obejrzenia trailera Commandera, oraz do przygtowanej zapowiedzi na forum.

8 marca 2023 - 16:02 (Reptile)

Witajcie,
Dobra nowina dla osób wyczekujących nowy silnik, Gocha Gocha kilka dni temu ogłosiła datę premiery nowego silnika RPG Maker Unite. Jak wiecie, na samym początku była mowa o jakiejś jesieni 2022, następnie premiera została przesunięta na koniec 2022. Oczywiście to były jakieś umowne daty (nic konkretnego), natomiast teraz mamy konkretne informacje!
  • Premiera: 06 kwietnia 2023
  • Cena: $ 90.90 (czyli jak zwykle, nasze umowne około: 300zł)
Osoby, które nie orientują się w RMU (co to takiego), to jest nowa wersja programu RPG Maker (albo oddzielna gałąź programu, RM był tworzony na PC, na konsole, i teraz jest kolejny inny twór RM), jednak to nie jest program sam w sobie jaki znamy do tej pory, a nakładka/wtyczka/plugin czy addon do programu Unity.

Program przewiduje wiele nowych rozwiązań, ale nadal ma być prosty w użyciu dla początkujących (takie założenie). Oczywiście będzie także możliwość używania tradycyjnych funkcji programu Unity. Ale jak to wszystko dokładnie będzie wyglądać, co i jak, to się wszystko okaże 06 kwietnia 2023.


To nie jest jedyna niespodzianka jaką Gocha Gocha Games nam zaserwowała. GGG z dumą przedstawia projekt o nazwie
    ISEKAI CREATORS - czyli projekt, zawierający pewnego rodzaju wspólny świat, możliwy do zakupienia z kolekcją zasobów (grafiki, melodii, dźwięków), który zaprasza każdego do wspólnego tworzenia i rozwijania wszelkiego rodzaju powieści. Premiera? Oczywiście: 06 kwietnia 2023, a cena jeszcze nie znana.
W super skrócie, jest to zestaw zasobów, zawierający wszelkiego rodzaju grafiki: bohaterów, postacie npc, potwory, portrety, tafle, jakieś tła, panoramy, melodie. Czyli taki super pakiet RTP? No nie do końca, gdyż ISEKAI CREATORS także już oferuje konkretne profile postaci, jakieś ichniejsze historie, nazwy, cele, charakterystyki itp. Itd., ale mowa nie tylko o postaciach, ale także całej kranie, gdzie te postacie żyją na co dzień i czym się zajmują. Użytkownicy co się zdecydują na zakup pakietu, otrzymują w zasadzie wszystko na tacy, tylko mają posklejać mapy i przedstawić jakieś historyjki.

ISEKAI CREATORS będzie przystosowany dla programów RPG MAKER (MV, MZ) oraz oczywiście najnowszego RMU, ale nie będzie ograniczał się tylko do programów z serii RM. Jeżeli ktoś się zdecyduje, to może pakiet wykorzystać w dowolnym silniku (np. Godot), z tym, że tam są też jakieś zastrzeżenia. Drobne zastrzeżenie, mogę się mylić i być może ISEKAI CREATORS kryje znacznie większą idee, ale o tym przekonamy się w przyszłości.
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2022