...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Regulamin || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Imprezy


NES Remake!

Organizator: Twierdza RPG Makera

Rozpoczęcie: 29.05.2008
Zakończenie: 16.07.2008Tematem konkursu jest:

Przerzucenie gry z znanej konsolki NES (w polsce znane pod pseudonimem pegazus, oraz terminator) na RPG Makera w postaci gry RPG. No to mamy wyzwanie. Troszeczkę może jaśniej. Chodzi o to, że wybieramy sobie jakąś grę (np. znane Contra) i musimy tę grę przekształcić tak, aby była w formie gry RPG.

Sposób wykonania:

Sposób wykonania jest dowolny. Czy będziecie ripowali grafikę, wycinali, edytowali, zamieniali, czy robili własną. Gra ma przypominać grę tę z NESa i tyle. Nie musi to być jakieś super-mega-długa gra, nawet nie musi ona być cała. Wystarczy 1/2 gry (jeżeli jest bardzo długa). Jeżeli nie masz pojęcia ile musisz wykonać z swojej wybranej gry - to daj znać na maila.

Oceniany będzie wysiłek włożony w grę. Im więcej pracy włożysz w grę, im będzie lepsza, tym bliżej wygrana.
Pracę wykonujemy w dowolnym programie. Ważne, żeby był to rpg maker (((_^)
Praca powinna zawierać własny trud i wysiłek włożony ze strony autora, a przede wszystkim Ekran Tytułowy oraz System (skórkę okna). Jak zobaczę jakieś domki z vx, drzewko z xp, chmurki, mapy i jakiś inne podstawowe grafiki z 2000, to automatycznie pracy dalej nie sprawdzamy.

Podpowiedź:
Jeżeli ktoś się połapie na jakąś grę akcji (przyczepimy się już do tej gry: Contra, bo stanowi fajny przykład) to wiadomo, będzie troszeczkę mniej dialogów (trzeba będzie coś rozmyślać, żeby jakaś historia tam była), a więcej walk. Przy takiej grze warto będzie bardziej przesiedzieć przy systemie walki, aby był jakiś bardziej ciekawszy

Oceniać będzie cała redakcja Twierdzy (oprócz zwiadowców), oraz może z 3 osoby z forum (pod warunkiem, że to będą jacyś bardzo aktywni stali użytkownicy), dlaczego tak dziwacznie?

Ponieważ nagroda
Jest przystąpieniem do redakcji, a dla zwiadowców natychmiastowy awans do stopnia wyższego. Jako, że ostatnio dużo jest chętnych do redakcji, a ci, co się dostaną to zazwyczaj po kilku dniach mają już dosyć, to takie rozwiązanie będzie prawdopodobnie dobre. Jak się zasłuży na nagrodę to się ją otrzyma.

Jakiekolwiek niejasności, zostaną tutaj w tym dziale wytłumaczone poprzez szybką aktualizację i poinformowanie newsem na stronie.

Niedomówienia względem konkursu
 • Czy gra musi być koniecznie z konsoli NES?
 • Tak! Na tym to przecież polega. Odświeżenie starych gierek (((_^)

 • Czy musi być to RPG?
 • Gra ma BYĆ grą RPG, Pacman, Tetris, Arcanoid, Contra, Super Mario czy cokolwiek innego z NESa wzięte - ma być przerobione na RPG, na tym polega zadanie (((_^)

 • Co z podstawowym RTP?
 • No dobra, można użyć podstawowych (niektórych!) elementów jak np. 'Kafelki' (Chipsety, Tilesety), ale nie chce widzieć muzyczek, skórę okna czy ekranu tytułowego. Z resztą jak to ma być remake gry, to gra musi jak najbardziej przypominać tę wybraną grę z NESa, prawda? Sobie wyobraźcie, że ktoś robi grę pacmana, a chodzi się jakimś dziadkiem. Przecież nie o to chodzi.

 • Czy można robić wspólnie?
 • Jak dacie rade, myślę, że nie ma w tym problemu, ale byście musieli przygotować coś naprawdę extra (((_^)

 • Czy gra ma przypominać tę grę z NESa całkowicie?
 • To już od was zależy czy zrobicie grę z taką samą grafiką, czy lepszą. Gra po prostu ma przypominać tę grę z NESa. Przykładowo:
  Contra zaczyna się w Dżungli, wyskakuje komandos w niebieskich spodenkach, opaską i karabinkiem, no to tak samo i w naszej grze. Proste.

 • Nie mam pegazusa/NESa, nigdy nie grałem na czymś takim, a chce wziąść udział w konkursie, co robić?
 • ...ciężko w to uwieżyć, tak naprawdę. Jest taka wyszukiwarka w internecie, szukamy czegoś takiego co się nazywa Emulator NES (np. REW; od GameBoyów co prawda, ale emuluje NESa też), a następnie szukamy gierek - NES ROMS, ściągamy, wybieramy grę co nam się podoba i tyle. Dla chcącego nic trudnego...

 • Czy można zrobić grę z typu: 9999999 in 1?
 • Jak dasz radę (((_^), oczywiście tam będzie tak naprawdę z ok. 5-10 gierek, no ok - nie ma sprawy, może być.Ale - zróbcie aby na początku było tak samo takie menu wyboru gierki, oraz te gierki, też mają być jako RPG. Nic się nie zmienia. Dlatego - lepiej zrobić 1 in 1 niż kilkadziesiąt in 1. Ciekawy pomysł. Tylko nie mam pojęcia jak z gry Doctor Mario można zrobić grę RPG (((_^)

Jak znajdą się jeszcze jakieś pytana, na pewno pojawią się tutaj w tym dziale...

Prace przyjmuje:
reptile


So let the RPG Maker Kombat begin!
Prace przyjmujemy do 16 lipca 2008


Wygrała gra: Super Mario Bros, na RPGXP
Gra została wykonana przez: nazgul_king92@onet.eu
Gratulacje!


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024