Poradniki

 
 
 
Forlorn Manor - poradnik
(Snickers)

1.Umiejętności bohaterów

By użyć danej umiejętności ,trzeba wcisnąć liczbę jej przypisaną i kliknąć LMP na obiekt na który będzie użyta umiejętność. A oto umiejętności ,jakimi będziemy mogli się posługiwać się w grze:
1. Use Item – umiejętność wykorzystania przedmiotu z ekwipunku na jakiś cel na mapie (wcześniej należy w Ekwipunku wybrać klawiszem E przedmiot jaki będzie użyty na mapie gry tą umiejętnością.
2. Take– umiejętność brania przedmiotów z otoczenia .Zbieramy nią różne przedmioty i bronie napotkane.
3. Pull–umiejętność ciągnięcia różnych przedmiotów (przełączniki ,skrzynie).
4. Push–umiejętność pchania różnych przedmiotów (na to samo można jej użyć co Pull)
5. Read–umiejętność czytania różnorakich pism ,listów i ksiąg .Umiejętność tą posiada tylko Jennise (pod klawiszem 5).
6. Dislodge–umiejętność uderzania w przedmioty (np .w szafę ,by przedmiot ,który na niej jest ,spadł na podłogę). Umiejętność tą posiada tylko Jared( pod klawiszem 5).
7. Dagger Fury) –umiejętność potężnego ataku nożem na przeciwnika. Umiejętność tą posiada tylko Jared(pod klawiszem 6).
8. Talk –umiejętność rozmawiania z innymi osobami na mapie(obaj bohaterowie ją mają ,tylko Jennise pod klawiszem 7,a Jared 8).
9. Run –umiejętność szybszego poruszania się postaci .Umiejętność tą ma tylko Jennise (pod klawiszem 8).

2.Przeciwnicy

1. Zombie – podstawowy i najczęstszy przeciwnik w grze .Dzieli się go na odmiany: łatwe i trudne .Te łatwe można spotkać przy bossach ,a te trudne ogółem w całym domu .Bez względu jednak na odmianę (czy grafikę) można ich szybko eliminować Dual Bladesem. (Życie:5-75, Atak:10-25)
2. Nietoperz – jedyny ,,naturalny” przeciwnik w grze. Można go spotkać w grupie w Attic: Storage. Niezawodny na niego jest Desert Eagle.  (Życie: 8 ,Atak:15)
3. Książka – średnio mocne i odporne. Można je spotkać przy bossie 1 w 1st Floor: Library. Każdy rodzaj broni z obrażeniami co najmniej 15 jest na nich skuteczny. (Życie: 20, Atak:20)
4. Duch – najpotężniejszy przeciwnik w grze. Można go spotkać w Attic: Servants Quarters (Życie: 9999, Atak:10)
5. Szef kuchni – słaby, ale potrafiący dać w kość duch. Zwłaszcza jak ma w pobliżu, w zmaterializowanej postaci, swoje ,,pomocnice”. Znajduje się w lokacji: 1st Floor: Kitchen. (Życie:225,Atak :20 + czar Ghostly Weil 2)
6. Cedric – najłatwiejszy boss jakiego spotkamy. Kawał skurczysyna, gdy zaczaruje książki w bibliotece, by atakowały naszych bohaterów. Jest w lokacji : 1st Floor:Library. (Życie: w sumie 200 ,Atak: 10+ czar Ghostly Wail 1 i 2)
7. Edgar –wydawać się może trudny ,ale tak nie jest. Najbardziej niezawodna na niego jest kusza; można go spotkać w 1st Floor: Dining Room (Życie: w sumie 370,Atak: 10+ czar Ghostly Wall 3 i 4)
8. Naemon –ostatni i najtrudniejszy boss w grze. Znajduje się w 2nd Floor: Ballroom; najlepszą bronią na niego jest Desert Eagle. (Życie :w sumie 550,Atak:25 + czar Ghostly Wail 4 i 5,Fireball Target ,Zombie Bite)

3.UZBROJENIE

W grze będziemy mieli do dyspozycji 9 rodzajów broni. Jedne są absolutnie zbędne, drugie już mają jakieś zastosowanie (te na szczęście dość łatwo i w miarę szybko można zdobyć). A oto one:
1. Knife(nóż) – podstawowa i najgorsza broń w grze .Zastosowanie ma znikome, obrażenia jakie ona zadaje specjalnie wysokie. Obrażenia: 2-5 Lokacja: Guard Station : Main Room
2. Katana(-||-) – kolejny zbędny kozik, który można o dupę rozbić .Może i zadaje 2x większe obrażenia od noża , ale nadal jest to broń, której nie powinno się używać w wojowaniu z potworami (chyba że się chcę zginąć). Obrażenia: 8-10 Lokacja: 2nd Floor : Master Bedroom
3. Dual Blades (dwa ostrza) – najlepsza broń siekana w grze i najskuteczniejsze narzędzie zagłady przeciwko zombiakom . Obrażenia: 18-35 Lokacja: 1st Floor : Library Hallway
4. Old Revolver (stary revolver) – najgorsza spluwa w grze .Można go wykorzystać tylko i jedynie na jakieś strzelanie w przełączniki. Obrażenia: 10 Lokacja: 1st Floor : Library Hallway
5. Six Shooter (revolver 6 pociskowy) – kolejny revolver w grze. Zadaje niewiele większe obrażenia od poprzedniej broni. Zastosowanie w walce z książkami(boss 1). Obrażenia: 15 Lokacja: 1st Floor : Library
6. Desert Eagle(-||-) – najlepszy pistolet ,jaki można zdobyć .Na zombiaki się co prawda nie nadaje, ale na bossy-tak! Obrażenia: 20 Lokacja: 1st Floor : Pantry/Storage
7. Shotgun(strzelba) – jedyna broń tego rodzaju. Zadaje podobne obrażenia co poprzednia broń ,ale wolniej się z niej oddaje strzały. Obrażenia: 20 Lokacja:Basement: Winecaller
8. Machine Gun(karabin maszynowy) – kolejny ,,jedynak” i zbędna broń w arsenale. Jego kule są bardzo słabe (mimo szybkostrzelności) i przez to się do niczego nie nadaje. Obrażenia: 5(!) Lokacja: 2nd Floor: Guest Room (2)
9. Crossbow(kusza) – najwolniejsza broń w całym arsenale(jej przeładowanie trwa wieki),ale zadaje największe obrażenia z tych wszystkich .Przydaje się w walce z 2 bossem. Obrażenia: 50 Lokacja: 1st Floor: Foyer (1)