Poradniki

 
 
 
TUTORIAL MAPPINGU
NA TILESECIE INQUISITORA
STRUKTURY ZAMKOWE
(kovalk4)

W dzisiejszym poradniku postanowiłem was wprowadzić w głąb arkana mapowania struktur zamkowych. Zauważyłem, że większość robi zamki kwadratowo, lub prostokątnie… bywa i trójkątnie… ehh no nic. To móc własny styl, który tworzyłem zbierając wiedzę na temat mapowania z innych screenów tworząc w ten sposób swój własny i oryginalny syl. Let’s go!
Przede wszystkim skupiamy się na tilesecie Inquisitora, ale można tak mapować nawet na innych grafikach ja jednak je pokażę na grafice wyżej wymienionego autora.

Krok 1
Stworzenie w ziemi wielokąta (odradzam kwadraty i prostokąty), który będzie przyszłą podstawą naszej budowli:


Postanowiłem wybrać coś w kształcie koła, to coś będzie podstawą wieży obronnej wbudowanej w mury zamkowe (nie zwracajcie uwagi na piaskową linię poniżej, służyła mi jako granica między kolejnymi screenami). No dobra mamy koło, ale co dalej?

Krok 2
Wznosimy ściany!
Jak widzicie postanowiłem nieco urozmaicić naszą wieżę o dodatkowe piętro. Jest to zwężona wersja dolnej partii budowli, dodatkowo postanowiłem dodać mury po bokach, może też wam się przyda. Dobra, mamy mury, mamy ściany i wieża ogólnie stoi, no ale co? Żadnych barier? Żołnierze mają stać i czekać aż kusznik walnie headshota?!

Krok 3
Teraz urozmaicamy szczyt murów i wieży.
Jak widzicie u dolnej partii wieży jak i u górnej dodałem barierki ponieważ bez barierek wygląda to okropnie. Ale czy to wszystko? Wieża i mury stoją takie gołe, nie wygląda to zbyt zachęcająco. Więc co dalej?


Krok 4
Dodatki?
Tak jak widać postanowiłem dodać dach do naszej wieży, gdyż na tej zasadzie budowano wieże w średniowieczu, co dawało lepszą ochronę jednostką znajdującym się na ich szczycie. Co więcej – dodałem drewniane obramowanie niektórym partiom murów, głównie na krawędziach wieży i po środku murów balkonów (że tak je nazwę) obronnych (po lewej i prawej). Dodatkowo dodałem okna gdyż średniowieczne mury zamkowe miały to do siebie, że prowadzono przez nie korytarze, jako bezpieczniejszą formę dojścia do wież/bram zamkowych. Dodatkowo oprócz dachów na wieży widzimy belki pod nimi, dach musi się na czymś trzymać, warto o tym pamiętać.

Krok 5
Prace wykończeniowe.
Już nie wiele zostało do skończeni,a tylko uzupełnić dach wież o brakujące elementy. Tak wyglądająca konstrukcja moim zdaniem przyciąga oko (i ucho xD). Kombinujcie z ilością poziomów wieży a nawet murów!


-W następnym poradniku zrobimy zamki.