...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Programy


Chibi Maker

Autor: Gen8
Strona: (odwiedĽ stronę)
Licencja: Freeware
Wersja: 1.1
Język: Angielski
Rozmiar: 2 MB
Informacje dodatkowe:
plik *.SWF (flash)

DOWNLOAD


Z ręki tego samego autora co Anime Face Maker- ukazuje się kolejny generator, Chibi Maker. Aplikacja zawiera w sobie kilkana¶cie elementów z każdej kategorii. W banalny sposób można otrzymać cał± postać, która może posłużyć np. jako battler (grafika podczas walki) albo jako wielki faceset podczas dialogów.

W zasadzie każdy sam może okre¶lić, do czego wygenerowana postać mu się przyda. A wytworzone prace s± w wersji CHIBI (wyraz zaczerpnięty z slangu japońskiego oznaczaj±cego małe dziecko/nisk± osobę, albo po prostu urocze(sweeta¶ne!)).

Aplikacja jest o wiele bardziej rozbudowana, gdyż posiada bardzo dużo elementów do wyboru, w tym nawet możliwo¶ć wyboru zarówno pierwszego, jak i drugiego koloru (!), co w generatorach jest naprawdę rarytasem.

Możliwa jest zmiana ciała (rodzaj skóry, oczy, usta, dodanie ekspresji, czy też innych elementów), włosów (rodzaj fryzury, brody, brwi), ubrania (kurtki, koszuli, stroju, rękawiczek, bielizny podstawowej), dolnej czę¶ci garderoby (spódniczki, spodnie, skarpetki, buty, majtki) oraz akcesoriów, które można założyć na głowę, twarz, plecy, szyję czy ręce.

Nowo¶ci± jest opcja wyeksportowania pracy do pliku *.JPG za pomoc± przycisku SAVE, jednak jeżeli chcemy rezultat wykorzystać do celów projektu, to trzeba będzie i tak przerobić pracę w programie graficznym, a następnie wyeksportować do odpowiedniego formatu.

Główne okno aplikacji, mimo iż jest w języku angielskim, ba radzo domy¶lny wygl±d, i raczej nie sprawi problemów w generowaniu postaci.
Niestety w programie jest dostępna tylko jedna poza, można za to zmieniać mimikę twarzy i nakładać emocje, takie chociażby jak zawstydzenie. Wszystkie postacie zostały wyeksportowane z programu za pomoc± przycisku SAVE. Tutaj kilka postaci z gier i anime, ciekawe czy kto¶ jest w stanie odgadn±ć bez błędu wszystkie 4 (^~^)


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl