...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Programy


Everchanging book of names (EBON)

Autor: Pyorre
Strona: (odwiedĽ stronę)

Licencja: Shareware
Wersja: 3.40
Język: Angielski
Rozmiar: 0,5 MB
Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Everchanging Book of Names (EBON) jest programem typu Shareware, który działa (bez instalacji) na Microsoft Windows (wersje 32/64-bit). Ebon jest generatorem nazw (imion, przedmiotów, miejsc). Został napisany, aby wspomagać tzw. Game Masterów, którzy prowadz± sesje RPG. Program jest przydatny nie tylko przy RPG, ale także znajduje zastosowanie w innych dziedzinach, jak np. pisanie powie¶ci czy nazywanie fabryk.

W programie zastosowany został specyficzny algorytm, który czerpie bazę z tzw. rozdziałów (chapters). Rozdziały zapewniaj±, że wygenerowane nazwy s± niepowtarzalne. W programie można pracować na dwóch poziomach: podstawowym (prostym) i zaawansowanym (trudnym).

 • Praca w programie, poziom podstawowy (prosty).
  Prosty dla użytkownika interface programu jest bardzo intuicyjny w użyciu. Wystarczy klikn±ć w przycisk i już program generuje imię. Można także kazać mu wygenerować np. 100 nazw na raz i zapisać je w pliku tekstowym. Podstawowy pakiet to 12 rozdziałów, zawieraj±cych imiona z różnych języków, jak np. Elfów, Wikingów itp.

 • Praca w programie, poziom zaawansowany (trudny).
  Za pomoc± przycisku użytkownik może dobrać się do rozszerzonego interface'u programu, gdzie ma dostęp do zaawansowanych opcji. Może rozkazać programowi, by wygenerował imię, w którym np. aż 4 razy będzie występowała specyficzna litera,. Jeżeli użytkownik nie ma konkretnych wymagań i pomysłów (a zarazem nie ma pojęcia, jak korzystać z tego algorytmu) - to te opcje może po prostu zignorować, gdyż większo¶ć dogodnych opcji jest wybierana automatycznie przy wskazaniu konkretnego rozdziału.

  Ważna informacja na koniec - nie ma na ¶wiecie takiego generatora, który by podawał same dobre wyniki (czy to nazwy, czy co¶ innego) i EBoN nie jest tutaj żadnym wyj±tkiem (o czym pisze sam autor!). Nie ma generatorów idealnych - to użytkownik decyduje, czy wygenerowany element odpowiada mu, czy też nie. EBoN generuje jedynie nazwy, w prosty i szybki sposób, co chyba jest lepszym rozwi±zaniem aniżeli układanie tych nazw samemu, prawda?

  Więcej informacji oraz dodatków można odnaleĽć na stronie domowej programu w dziale download.

  (1) Główne okno programu Ebon, jest bardzo malutkie, wystarczy w nim (po lewej stronie) wybrać z paska narzędzi słownik wyrazów, a następnie (po prawej stronie) wybrać rozdział z jakiego program ma korzystać.
  (2) Tutaj już mamy przygład generowania imion metod± prost±.
  (3) Zaawansowany wygl±d okna programu, można go uruchomić za pomoc± przysku strzałeczki w dół, znajduj±cego się w lewym dolnym rogu.


  Tekst: Reptile
  email: reptile@o2.pl