...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 1 )
Forum
Księga Go¶ci
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
ICO

- RPG Maker -
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
Sim RPG 95
RPG95

- Projekty -
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Valhalla
Tsukuru Archive
Crasher World
Pillars of Eternity POLSKA — największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przegl±darce
Modules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer


Informacje || Zgło¶ nowe materiały
Download >> Programy


Graphics Gale

Autor: HUMANBALANCE Ltd.
Strona: (odwiedĽ stronę)

Licencja: Freeware
Wersja: 2.03.23
Język: Angielski/Polski
Rozmiar: 1,75 MB
Informacje dodatkowe:
(brak)

DOWNLOAD


Aplikacja została napisana z my¶l± o obsłudze głównie animowanych plików (*.GIF), jednak program znajduje również zastosowanie w Spritowaniu oraz Pixel artcie. Program ma małe wymagania, a jest bardzo potężnym narzędziem dla grafików.

Główne cechy programu:
Obsługuje znane formaty plików graficznych (istotne: BMP, JPEG, PNG), w tym także format AVI dla obsługi filmów (jednak bez dĽwięku). Umożliwia przeskok między klatkami animacji. Rysowanie odbywa się na warstwach. Do podstawowych narzędzi zalicza się (wiadomo) ołówek, wypełniacz, rysowanie za pomoc± prostok±ta czy elipsy, a za pomoc± magicznej różdżki można w szybki sposób usun±ć niechciane tło. Nałożenie siatki na obraz pozwoli na uniknięcie nierównych animacji, a paleta kolorów na błyskawiczn± zmianę kolorów wybranego obiektu. Ale i tak największ± zalet± jest po prostu powiększenie (standardowe aż do 4000%!) - każdy będzie w stanie znaleĽć odpowiednie dla siebie.

Niby wszystko fajnie, ale problemem może się okazać sama praca z programem, która wymaga od użytkownika pewnego przystosowania (przyzwyczajenia). Jest to kolejny program graficzny, który co prawda ma większo¶ć potrzebnych rzeczy, jednak s± one rozmieszczone w nieco inny sposób. Ale jak to mawiaj±, wszystko jest dla ludzi, zatem i opanowanie programu nie powinno sprawić kłopotów.

Program istnieje w dwóch wersjach: Freeware (nie trzeba płacić), Shareware (dodatkowe płatne opcje). Oczywi¶cie tutaj można znaleĽć wersję freeware, za któr± nie trzeba płacić (możliwo¶ć wykorzystania programu do celów prywatnych - niekomercyjnych). Informacje o różnicach między wersjami można znaleĽć na stronie domowej programu.Program posiada swoj± własn± paletę kolorów, oraz możliwo¶ć przechodzenia między warstwami. Oczywi¶cie narzędzia (paleta, warstwy) można przemieszczać, gdyż s± w oddzielnym okienku.
Program umożliwia wł±czenie siatki (tutaj takie niebieskie linie), która pomaga w odmierzeniu postaci. Siatka jest domy¶lna 32x32, idealnie pasuj±ca dla charactersów z RPGVX, ale nic nie stoi na przeszkodzie, zdefiniować własn± siatkę.


Tekst: Reptile
email: reptile@o2.pl