...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 17 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Zgłoś nowe materiały
Download >> Programy


Pngyu

Autor: NukeSAQ88
Strona: (odwiedź stronę)

Licencja: BSD
Wersja: 1.0.1
Język: Polski/Angielski
Rozmiar: 4 MB
Informacje dodatkowe:
Nie wymaga instalacji

DOWNLOAD


Stratna kompresja PNG. Wiem, dla niektórych to dziwnie brzmi, ale coś takiego istnieje. Ten program pozwala właśnie na takie cuda - zmniejszenie rozmiaru pliku PNG, bez większej utraty na wyglądzie.
Pngyu opiera się o pngquant, a raczej jest jego GUI - interfejsem graficznym, żeby użytkownik mógł sobie łatwo zmniejszyć wagę obrazka bez babrania się w terminale czy inne command prompty. Dzięki temu obsługa programu jest banalnie prosta - wystarczy przeciągnąć dowolne grafiki w formacie *.png, kliknąć Skompresuj! i... gotowe!
Program udostępnia sporo opcji, które mogą pomóc w poprawie wyglądu, jeszcze lepszym "ściśnięciu" pliku albo w przyspieszeniu procesu. Do dyspozycji jest również podgląd, który pozwoli na szybko sprawdzić, jak wypadają nasze ustawienia i jak będzie obrazek wyglądał po skończonej operacji. W trybie podglądu można swobodnie obrazek obejrzeć pod lupą lub z oddalenia oraz zobaczyć go na różnych tłach (jeżeli na przezroczyste tło).
W folderze z programem znajdują się jego dwie wersje - Pngyu_EN.exe oraz Pngyu_PL.exe. Ta pierwsza, to oryginalna wersja programu (po angielsku), natomiast druga to kompletne polskie tłumaczenie zrobione przeze - nie będę skromny chociaż raz - mnie.

Czasami program wywala błąd: Timeout programu. Oznacza on, że program za długo się męczył z mieleniem obrazka i się poddał - inaczej obrazek jest na niego za duży. Należy wtedy wejść w Opcje kompresji => Więcej i przesunąć slider po prawej bliżej opcji szybkość. Inne błędy wynikają raczej z niepoprawnego pliku *.png (popsuł się, jest pusty).

Główne okno programu, które pozwala na wrzucenie obrazków, kompresję ich, a także zmianę kilku opcji.
Okno podglądu, w którym można zobaczyć, jak obrazek będzie wyglądał przed kompresją i po niej.


Tekst: almostnoruby
email: almostnoruby@live.com


Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024