...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 48 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2004: Listopad


30 listopada 2004 - 22:45 (Braian)

Witam,.. na dzisiaj dodaje od siebie zbior audio wyciagniety z Fallouta 2. Znajdziecie go w dziale music oczywiscie. Muzyka zostala skompresowana do formatu Mp3 ale i tak zabiera dosc sporo miejsca (35Mb), nie jest to malo ale powiem szczerze ze naprawde warto,..
Narq..


28 listopada 2004 - 18:15 (Raziel)

Siema ludziska
Jak się domyślacie, ten news świadczy o tym, że jest kolejna aktualizacja. A to za sprawą materiałów od takich osób jak Pawełek i Burgund.

Zacznijmy w porządku alfabetycznym...
Od Burgunda zamieszczam śliczny pack titlów w sporej ilości, które tradycyjnie są przepiękne.
Natomiast od Pawełka ląduje zbiór dźwięków z gry Little fighter 2, który dostępny jest w dziale Sound.

To by było na tyle jeśli chodzi o update. Chciałbym jeszcze pożegnać Micha, więc mu macham ręką...
Bye bye Michu, życze miłej, ortograficznej roboty na innych stronach...
28 listopada 2004 - 15:45 (Michu)

Tak to jest... Dobra czasu nadchodzą i przemijają. W przypadku Twierdzy przeminęły już dawno temu. To co teraz widzicie to zapewne pozostałość po dawnej świetności.

Pamiętam, ile musiałem się napracować, żeby wejść do redakcji. Ba, ile krulika błagałem żeby mnie przyjął. Dziś nowi redaktorzy mnożą się jak kruliki ( bez skojarzeń =P ). Najlepsze jest jednak to, że dostają się do ekipy praktycznie za darmo. Nie potrafią zdania skleić poprawnie, o grafikach już nie wspominając. Przez to poziom tej strony spadł poniżej jakiejkolwiek skali.

Postanowiłem więc odejść. Nie mam już tej satysfakcji, tego zapału. Każdy kolejny news był robiony na siłę. W redakcji twierdzy nie widzę możliwości dalszego rozwoju. Teraz to grupka newbie, poza niektórymi ludźmi ofkoz, którzy siedzą na księdze gości ( która bajdełej mi nie działa ) i dyskutują, jaka jest wspaniała, a ''upadające forum do dupy''.

Na moją decyzję wpływa miały również rozmowy, jeżeli można ot tak nazwać, z dwoma redaktorami - razielem i harą.

Pierwszy to dziecko, który powiedział, że w redakcji takich osób jak on jest dużo więcej ( to znaczy takich, które uważają mnie za opryskliwego chama itd. ). Oczywiście spytałem się kto to, a chłopak powiedział że może chcą zostać anonimowe i nie wiem do dziś. Więc jak się newbie na kogoś zamierzacie powoływać, to nie pieprzcie głupot i najpierw się dowiedzcie tego i owego.

Drugą osobą jest hara. Teraz podobno odszedł z redakcji, i jak mówi ''w odpowiedniej chwili bo dzięki tobie* twierdza upadnie.'' Również hara powiedział, że ma z czego być dumny, bo świetną robotę odwalał na twierdzy. N/C wielkie dla was chłopaki. A jakby komu było mało, to zapraszam na niedziałającą mi księgę gości twierdzy.

Na koniec chciałbym powiedzieć, że nie chcę, żeby twierdza upadła. Jest to moja pierwsza strona, i trudno mi było podjąć decyzję, ale wspomniane ziomy mi ją ułatwiły. Mam nadzieję, że strona ta stanie na nogi już bez nubów w redakcji.

*tu oczywiście chodzi o mnie

Z tym newsem usuwam hasła i wszystkie inne rzeczy związane z twierdzą.

Smile Empty Soul!


28 listopada 2004 - 04:53 (Braian)

Witam ponownie... o tej póznej porze daje skromny rip z anime Love Hina, a mianowicie faceset glównego bohatera Keitaro... narq


24 listopada 2004 - 16:10 (Raziel)

Cześć
Dzisiaj taki krótki newsik, gdyż żadnych spraw i informacji dla nikogo nie mam. No to zaczynamy zabawe...

Od Countex-a zamieszczam jeden skromny pliczek weapons, z którego możecie wykorzystać bardziej nowoczesne bronie takie jak rakietnica, strzelba itp., przeznaczone raczej dla tych co robią grę w czasach teraźniejszych, bądź nowoczesnych(zresztą jak kto chce)

Natomiast od Black Angel-a zamieszczam zagubiony(przeze mnie) pack dwóch backdopów. Jeden przedstawia lodową jakinie, a drugi rozgwieżdzone niebo i planety na nim.

Na teraz to wystarczy. Papa


23 listopada 2004 - 15:07 (Raziel)

Cześć
Dzisiaj mam do was wszystkich dwie sprawy. Apel do redaktorów i nowy materiał. Najpierw sprawa pierwsza:

Na początku chciałbym coś wam opowiedzieć...
Kiedyś, jak była inna ekipa, codziennie przychodziło parę newsów, potem się rozleciała i przyszli nowi redaktorzy. Newsów już nie było dużo, a wręcz było ich bardzo, bardzo mało. Spujrzcie jak to wygląda oczami innych. Nic się nie dzieje, nic nie ma nowego - twierdza upadła. Ludzie mówią, że to już nie to co kiedyś, kiedy była ''lepsza'' ekipa. Apeluje do was wszystkich.
Teraz, postarajmy się chłopacy, aby przywrócić klimat dawnych lat. Czy to jest takie trudne, aby usiąść przy komputerze na pół godzinki i popracować nad twierdzą?
Według mnie nie, więc postarajcie się, a i przywrócimy twierdzy dawną doskonałość...

Teraz przyszła kolej na drugą sprawą, czyli nowe materiały...
Na dworze deszcz pada, zimno jest, więc nie ma to jak ciepła filiżanka herbaty i otworzony rpgmaker. Aż się prosi, aby dać coś nowego...

A dzisiaj na stronie znowu ląduje aktualizacja, a to za sprawą nadesłanych od Lopikola dwóch zbiorów midi. Pierwszy zatytułowany jest Roty, a drugi Najpiękniejsze. Gorąco polecam!!

Tymczasem ja wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w konkursie świątecznym. Papa


23 listopada 2004 - 09:15 (Raziel)

Heyah(Idea oraz Era też)
Na początku chciałbym poinformować o zmianie w systemie zapisu do konkursu świątecznego. Aby wystartować w nim, proszę napisać e-mail na jego adres lub porozmawiać z nim na gg (adres i numer są podane na jego forum).

Teraz przejdźmy do tego, co tygryski lubią najbardziej...
Od Black Angel-a zemieszczam całkiem spory pack backdropów z gry Little Fighter 2, niezłej jakości.

I na koniec chciałbym powiadomić przyszłych redaktorów, że kandydaturę proszę przesyłać do mistrzów, a nie do wielkiej rady.
Papa22 listopada 2004 - 17:52 (Raziel)

Cześć ludziska!
Za oknami mróz i śnieg, a ja siedzę przed komputerem, oczy psuje i newsa pisze. Czyż nie wspaniale? Taka pogoda sprzyja pracy z RPG Makerem więc do pracy rodacy! Konkurs trwa, a i mikołaj (ostatnio sie go często czepiam) może wam przesłać z tego powodu kilka nagród!

Tymczasem w kraju wielkie zawieje, dzięki którym na twierdzę kilka plików przywiało. A oto one:

Od Burgunda zamieszczam wyśmienity pack titlów bardzo dobrej jakości, dotyczących różnych rzeczy. Również od niego zamieszczam zbiór GameOverów, podobnej jakości, choć o mniejszej ilości =].
Na tym sie kończy dzisiejsza aktualizacja. Papa

Ps. Niedoinformowanym pragnę uświadomić, iż zapisać się do konkursu świątecznego można tutaj(Forum Oaza)


21 listopada 2004 - 15:00 (Raziel)

Witam ponownie
Santa Claus zbliża się z każdą minutą do naszych kominków(i kaloryferów) poczas gdy Twierdza rośnie również. Niestety, wraz ze zbliżającymi się świętami, każdy ma mniej czasu (przygotowania) i coraz mniej się dzieje, ale narazie, korzystajmy póki jeszcze możemy...

Na stronie ląduje kolejny uptade.
Zamieszczam od siebie spory pack title, całkiem dobrej jakości, dotyczących zachodów słońca(dokładniej 21 plików).
Papa


21 listopada 2004 - 11:35 (Raziel)

Cześć
Jak wiecie zbliżają się wielkimi krokami święta, śnieg już zaczyna padać, a po ulicach naszych miast spacerują czerwone grubasy. Ten sam klimat dotarł do Twierdzy RPGmakera. Na forum możecie się zapisać do konkursu na najlepszą grę swiąteczną :-).

Tymczasem my nadal pracujemy...

Jak narazie od Ginrusa zamieszczam niezbyt duży pack backdrop-ów dotyczących wody. Narazie to by było na tyle.
Paaaaa


16 listopada 2004 - 14:00 (Raziel)

Cześć
Dzisiaj postanowiłem zrobić całkiem niezłego update`a, gdyż otrzymałem całkiem sporo materiałów. Od Hary zamieszczam dwie porady wraz ze skryptami (!!!). Jedna dotyczy skakania po naciśnięciu przycisku, a druga obszukiwaniu ciał po wygranej lub przegranej walce. Również zamieszczam krótką recenzję napisaną przez Hare do gry Xefru zrobionej przez Lukima

Natomiast od _rufusa zamieszczam skąpy(bo mały) zbiór titlów z piepięknymi widokami całkiem dobrej jakości.

Jak na dziś to wystarczy, po nowe materiały przyjdźcie puźniej. Papa


11 listopada 2004 - 10:59 (Reptile)

Ohayoo
Na początek może zapodam miłe sprawy, od Kacpra zamieszczam pack GameOverów bardzo ładnej jakości, oraz dodaje jego gierke do projektów... Burgund.

Tę sprawę podam z zainstniałą sytuacją na mojej skrzynce pocztowej. Znowu zaczyna mi się zbierać troche nowych redaktorów do strony, więc podam taką małą informację teraz dla wszystkich zainteresowanych redakcją. Jeżeli macie jakiś pack swoich zasobów graficznych waszej roboty to możemy zamieścić, natomiast redaktor musi cały czas pracować, lecz aktualnie jest malutka przerwa. Tak, więc proszę jeszcze troche o uzbrojenie się w cierpliwość, jak skończe to za co się zabrałem (a to już niebawem nastąpi) to pojawi się troche więcej newsów.


6 listopada 2004 - 22:40 (Michu)

Siemacie ludziska! Najpierw chciałbym powiedzieć kilka smętnych słów...

Był czas, kiedy szczytem marzeń było zrobić newsa na twierdzy. Jak ja się wtedy cieszyłem, że na tak wspaniałej stronię mogę pracować. Heh... Z biegiem czasu odchodziła wspaniała ekipa, a zastępowała ją mało co potrafiąca gromadka dzieciaków. Wszyscy widzieliśmy, jak twierdza stacza się w dół z przeraźliwą szybkością. Teraz jesteśmy na samym dnie... Przykład:
Jeden z redaktorów napisał tekst.. Pięć błędów w pierwszym zdaniu, ale pomińmy to. Powiedziałem mu, że jak nie umie pisać to niech się za to nie bierze. I co? On nie będzie pisał dobrych tekstów bo jest skejtem i nauka go gówno obchodzi, a to że przysłał mi tekst ma być wielką łachą.
Chciałbym powiedzieć wielkie OMG!!! Do czego to doszło! No cóż.. Nie mamy nic do stracenia. Będę więc tępił takie zachowanie i takich "redaktorów".

Jako że moje newsy nigdy nie są puste, dziś na ruszt wrzucam kilka titlów z kultowej gry Final Fantasy VIII. Są bardzo dobrej jakości i myślę, że niejednemu początkującemu scenowiczowi się przydadzą.

Na koniec zasadnicza rzecz w tym newsie... OTÓŻ PREZENTUJĘ WAM DRUGI NUMER TOKEI!!
Taak. Po dość długiej przerwie macie okazję przekonać się, nad czym tyle czasu pracowałem.

http://www.rpgmaker.pwii.pl/tokei/Tokei_no2.zip
to link do nowego numeru, a gdyby ktoś nie miał pierwszego to:
http://www.rpgmaker.pwii.pl/tokei/Tokei_no1.zip

To chyba tyle - znikam ( ziuuuuuuuuuuuuu )


4 listopada 2004 - 14:55 (Raziel)

Cześć
Na początku chciałbym przeprosić za opóźnienie w przeniesieniu starych newsów do archiwum. Było to spowodowane świętem 1 listopada, przez co nie byliśmy obecni i zdolni zaktualizować stronę. Skoro już wszystko gra, przejdźmy do konkretów...

Następna sprawa:
Dzisiaj następuje jedna z wielu aktualizacji które zamierzam zrobić. Do działu porady proste lądują dwie nowe:
jedna od _rufusa, dotycząca problemu z tłem w programie Chara EX, oraz druga ode mnie dotycząca zmiany wyglądu bohatera. Na razie to by było na tyle, lecz w najbliższym czasie znajdziecie tu coraz więcej materiałów.

Sayonara
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024