...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 26 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2006: Lipiec


29 lipca 2006 - 13:15 (Burgund)

Witam,
Dzisiaj duży zastrzyk zasobów od Kikuta. Są to: Windowskiny, titlesy oraz charactersy Lizardman i Centaurs. To do Makera XP.
A do starszych makerów charactersy Ninja oraz numerki.

Chciałem przypomnieć, że już za kilka dni koniec lipca oraz koniec czasu na nadsyłanie prac na konkurs! Kończcie swoje prace i je prześlijcie. Macie czas do końca poniedziałku, do godziny 00:00 czyli do północy. Wszelkie maile, które dojdą później nie będą uwzględniane. Weźcie pod uwagę to, że niektóre serwisy mailowe dość długo wysyłają maile. Wyslijcie pracę wcześniej i pewniej.
Nagrody czekają!

To tyle na dziś!27 lipca 2006 - 10:45 (Reptile)

おはよう !
Jak zauważyliście ostatnio coś mało się reptile pojawia w wiadomościach (pewnie sie z tego cieszycie (((_^) ), ale nie przejmójcie się - na pewno stracony czas to nie jest, pewnego dnia zobaczcie czym to mniej więcej zaowocuje. Kspark podesłał kolejne skrypty
 • SSJ - zmiana w Supa Sayajina pod RM2000 - dział porady łatwe
 • Cheats - wykorzystanie 'kodów' na dobrocie pod RPGXP - dział Poradnik
 • Game Over - koniec gry poprzez wykorzystanie warunków (np. w danej walce nie może ta, a ta postać paść) - też pod RPGXP znajdziecie to tam gdzie Cheats
puki co to by było na tyle... jeżeli chodzi o dodane materiały, a teraz sprawy związane z Twierdzą.... www.rpgmaker.pl - is back online (((_^), za wszelke problemy, aby wejść na Twierdze - przepraszam. Teraz już wszystko powinno działać jak należy. No to wracamy do pracy!

じゃな!


23 lipca 2006 - 12:15 (Burgund)

Witam,
Mała przerwa w newsach, ale za to dzisiaj duża porcja dodanych rzeczy.
Na początek aż 3 packi od Kikuta! Autotitles wody, animacje oczu oraz monstery z gry World of Warcraft. Kikut, jako jeden z niewielu nie próżnuje! Tak trzymać.

Dodatkowo w dziale gry ląduje demo gry Ripentrio by Ripen. Gra dośc dobra, ale radzę przeczytać recenzję. Trochę sobie ponarzekałem i tekst wyszedł przydługi, ale tak już ze mną jest że się zawsze rozpisuję.

To dziś tyle. Papatki!


18 lipca 2006 - 18:19 (Lopikol)

Siema.
Dodaje kolejny pack od Raidena, tym razem jest to pack szesciu charsetów jego autorstwa. Fajne nawet.
Za niedługo dam może cosik od siebie, moze zrobie jakiś odcinek VT?
To tyle
POCHWAlony.18 lipca 2006 - 16:34 (Burgund)

Kolejny dzień, kolejny news ... Chociaż wyrabiam minimalną normę... Dzisiaj dodane zostaje troszę więcej.
Na początek Raiden dodaje kilka charsetów oraz parę systemów. Wszystko do RM 2k/2k3.
Dodaję także dwa packi melodii. Są to melodie, które zriowałem z gry
Nekketsu Kakutou Densetsu
oraz
Ike Ike Nekketsu Hockey
. Są to gry z NES'a, a melodie znajdziecie w dziale Music.
Na dzisiaj tyle.17 lipca 2006 - 09:12 (Burgund)

Witam w tym pięknym i słonecznym dniu. Dziś w porannym newsie dodaję pack Music czyli melodie, oraz Sounds czyli dźwięki. Nie są to zwykłe packi. Pochodzą z programu SimRPG Maker95, a z czeluści internetu wygrzebał je Kikut. Są ładne, i z pewnością przydadzą się każdemu.

Taki piękny dzień... Wstańcie od komputerów, zostawcie swoje projekty i wyruszajcie w plener! Wypocząć, korzystać z dobrodziejstw natury, pokąpać się itp.
Komputrey od tego się nie zepsują! Ja już spakowałem moje dmuchane kółko i wyruszam nad wodę (ale nie głębej niż 10 cm). Korzystajcie z wakacji!

Do kolejnego newsa!
16 lipca 2006 - 20:59 (Reptile)

おはよう !
Pozwólcie, że i reptile się dorzuci do dzisiejszych uaktualnień, nie będzie się tutaj rozpisywać, Emron podesłał pack titli pod RM 2000, oraz Kspark podesłał poradę: Edolion'ów pod RPGXP Wybaczcie, że nudnawy news, ale naprawde nie ma reptile sił czego kolwiek pisać...

じゃな!


16 lipca 2006 - 11:23 (Lopikol)

Siema.
Dawno nic nie dodawalem. A powodów bylo kilka. Ale nie byłem bezczynny, bo pomagałem pewnej osobie w robieniu gry ^_^
Dobra, to tyle wstępu. Dzis dodaje charset Raidena zrobionego przez Raidena (jak to zabrzmialo, heheh ^o^ ). Laduje w odpowiednim dziale.
Chcialem dzisiaj dodać od Innosa jakis skrypt, ale mam za stara wersje RM2k3, zeby go sprawdzic ;p ale w najblizszym czasie sciagne nowsza wersje, sprawdze i zamieszcze ^^
to tyle.
Peace.

Poprawka z godziny 12:10
Dodalem skrypt od Innosa pt. Skarb i Karteczka. Rzecz jasna laduje w skryptach.
Tyle.
Pokój.14 lipca 2006 - 09:35 (Burgund)

Elo!
Po pierwszym dniu od premiery projektuVirtua Twierdza spotkałem się z niemałym odzewem. Dostałem nawet już scenariusz jednego odcinka. Oznacza to, że powstanie conajmniej jeden kolejny odcinek.
Dzisiaj dodałem także małą poprawkę do pierwszego odcinka. Jesli komuś pojawiają się błędy, dajcie znać!

W downloadzie pojawiają się nowe Windowskiny wykonane przez Kiluta. Są nawet ładnie zrobione, więc kilka osób na pewno skorzysta.

To tyle... Może po południu znów coś się pojawi.

Na razie.


13 lipca 2006 - 15:40 (Burgund)

Witam. Miałem dość często coś dodawać, a tu mi internet odcięto. I to bez skrupułów! Ale już wszystko jest dobrze. Burgund powraca na dobre wraz z nowym projektem.
Po lewej stronie w dziale Projekty pojawia się
Virtua Twierdza
Jest to pierwsza historyjka o przygodach redaktorów naszej witryny, która jak mam nadzieję zapoczątkuje nowy cykl ''gier'' w RPG Makerze.
Okaże się z czasem. Jak na razie zapraszam do pobierania i oglądania.

Po obejrzeniu prosiłbym o wygłoszenie opinii. Mailowo lub na naszym forum.
To dziś na tyle.

Pozdrawiam!13 lipca 2006 - 09:58 (Reptile)

おはよう !
Dzisiaj zostają dodane graficzki pod starsze versje programu, oto ich lista:
 • Facesety - Might & Magic IX
 • Facesety - IGI2
 • Monster - Stworek
Nadesłane przez Emron'a. Następnie dodany także został jeden GameOver kolesia o nazwie Blejd.
  Troche linków się pozmieniało i buttonów (strony nie chodziły, albo nie były uaktualniane) Wymieniliśmy się także buttonami z stroną www.varden.pl,
   Varden
  pozwole tutaj wkleić słowo od autora strony, o czym ona jest: Jest to strona o tematyce fantasy, a mianowicie o serii książek Dziedzictwo (Eragon, Najstarszy). Na stronkę jest tworzona gra na podstawie książki, wkrótce pojawi się trailer do gry. (tak na marginesie, demo jest słabe, ale to co powstanie z pełnej wersji ...) Na stronie można dowiedziec się wręcz wszystkiego o tej wspaniałej książce i obejrzec obszerne galerie, poszperac w dziale download.
  No to by było na tyle...

  じゃな!


  11 lipca 2006 - 09:58 (Reptile)

  おはよう !
  Zgodnie z obietnicą kolejny news
  • ikonki z gry - Heroes 3 - zrobione przez Emron'a
  • Walka Duchem - skrypt oraz porada przez Patrio pod RPGXP.
  Zostały dodane. Udanych transferów ! Postara się reptile, aby kolejne newsy były bardziej ciekawsze...

  じゃな!


  11 lipca 2006 - 00:53 (Reptile)

  こんばんわ !
  Achia... nie udało się pod wieczór 10 lipca dać newsa (wyskoczyły małe komplikacje, które zmusiły reptile, aby nie był blisko stanowiska), trudno - co się wlecze - nie uciecze: Zostały dodane następujące rzeczy pod RPG XP:
  • Tła walki - Cube Battlebacks - zrobione przez Emron'a
  • Porada, oraz skrypt Datomierz przez Kspark'a.
  Ma reptile nadzieję, że dane rzeczy się przydadzą. No to by było na tyle.

  じゃな!


  10 lipca 2006 - 10:05 (Reptile)

  Ohayou
  Stare newsy, poszly w archiwum. Ten miesiąc coś późno zaczynamy (jak większość pewnie zauważyła), co chwile reptile jest wypytywany na komunikatorach: kiedy w końcu będzie kolejny news? Co się dzieje i wogóle. Co się stało? No... nic.... Łazienka jest zamknięta... A teraz tak na poważnie: ostatni tydzień reptile poświęcił pewnej rzeczy, i dlatego nie było newsów, szybkich odpowiedzi na maile, ponieważ reptile przesiedział przy nowej versji [tłumaczenia] RPG Makera XP. Co w niej jest nowego, hmmm.... to co ustaliliśmy dawno na chatcie, czyli:
  • Stary wygląd 'poleceń zdarzeń' - taki jaki jest w oryginale, zgodnie z umową
  • Krzywa doświadczenia - nie była widoczna w starej versji, aktualnie już jest.
  • pare zmian w tłumaczeniu
  • estetyka programu - logo ikonki itp.
  • Plik pomocy - został dodany; nie jest on najwyższej klasy, ale dla początkujących chyba będzie dobry.
  Następna rzeczy związana z nowym RPG Tsukuru XP - nie ma 2ch instalek RPGXP i RGSSRTP (co niektórym ponoć nie chodziło). Jest jedna instalka Rpg Tsukuru XP, która ma w sobie program oraz zestaw grafik RTP. Minusem instalki jest, że waży jakieś 40MB (ktoś bedzie ściągał może?)... może ktoś się skusi. Teraz prosi reptile jeszcze o jedną bardzo ważną rzecz zanim zainstalujesz nową versję RPG Tsukuru XP - przekopiuj swoje projekty w bezpieczne miejsce, odinstaluj (nie usuwaj -> O-D-I-N-S-T-A-L-U-J !) starszą versję programu oraz RGSSRTP z swojego sprzętu, gdyż mogą się pojawić pewne komplikacje a tego przecież nie chcemy - yes? hmm.... no i chyba to by było na tyle jeżeli chodzi o nową versję RPG Makera XP.

  Kolejna rzecz, pewnie większość zauważyło, że www.rpgmaker.pl nie działa. Chwilowo nie działa, więc prosimy o odwiedzanie za pomocą: www.rpgmaker.pwii.pl. Problem z '.pl' postara się załatwić jak najszybciej się tylko da.

  Jeszcze może sprawa odnośnie wymiany Buttonów - mamy ich bardzo dużo, bardzo fajnie... ale. Trzeba zaoszczyć chywa te warunki, gdyż coś te strony nie są za bardzo uaktualniane. Chłopaki: warunek - strona ma być uaktualniana, jeżeli ma być w stanie 'r.i.p', no to po co wymieniać się buttonami wogóle... Jeżeli strony nie zaczną być uaktualniane - to zaczną mieć problemy.

  Dobra, to by było na tyle jeżeli chodzi o chwilowe uaktualnienia. Wieczorkiem powinienien pojawić się kolejny newsik (a jak dzisiaj - to na bank jutro) Trzeba troche zaległości nadrobić. hmm... Skoro koteczek jest zrobiony, to pora się chyba wziąść porządnie za projekty, prawda?

  Jaa na!
  Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
  2002-2024