...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 44 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules - the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2006: Listopad


29 listopada 2006 - 17:15 (Burgund)

Witam!
Jak widać, w menu po prawej stronie zapalił się napis KONKURS.
A to oznacza rozpoczęcie nowego konkursu. Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia owego linku.
Niech wygra najlepszy!


29 listopada 2006 - 10:37 (Burgund)

Witam wszystkich!
W świecie RPG Makera czas płynie powoli i kompletnie nic się nie dzieje...
Takie czasy. Aby przerwać milcznie, dodaję dzisiaj pack Soundów. Są to wszelkie odgłosy ataków, teleportów etc., zripowane z gry Dragon Ball GT: FinalBout. Dość sporo ich jest (75 sztuk), może się komuś przydadzą.

Odwiedzajcie Twierdzę w najbliższym czasie, ponieważ już na dniach zostanie ogłoszony nowy konkurs!! Będą bardzo atrakcyjne nagrody, więc warto się od razu zabrac do pracy.

To dziś na tyle.
pozdro.27 listopada 2006 - 22:14 (Lopikol)

Siemano.
Po dłuższym czasie nieobecnosci znowu jestem. Powodów było kilka. Nie muszę się przed nikim usprawiedliwiać, chyba że przed Reptile.
Na dzieńdobrywieczór daję pak kilku muzyczek z różnych Tetrisów na NESa. Polecam sciagnać wszystkim, co chociaż raz zagrali w tę grę choćby dla pięknej wersji Kalinki (fakt faktem rzecz gustu, ale sadzę że większosci się spodoba). Potem dodam cosik wiecej. Nazbierało się tego, ale od czasu jak rodzice nałożyli mi szlaban na kompa to trochę trudno nawet w Enemy Territory zagrać.
To tyle na razie.

pozdro.27 listopada 2006 - 10:49 (Reptile)

Ohayou!

Wygląd powraca do normalności...Rafciopop, podesłał dość dawno pewne skrypty. Jeden z nich dzisiaj ląduje już na stronie. Znajdziecie go w poradniku. Porada dotyczy Wiatru, krótko mówiąc, idąc pod wiatr - idziemy wolniej... nah, czy jakoś tak. Teraz bardziej sprawy organizacyjne:
Ostatni po ZRce dośliśmy do wniosku, że za dużo ludzi się obija na lewo i na prawo, więc najwyższy czas z tym skończyć. Z redakcji odeszly następujące osoby:
 • Bloody rose
 • Innos
 • Lazarus
 • Patrio
 • P@tioz
 • Raiden
No to chyba by byli wszyscy. Powody? Sa... Szkoda pisać... Lopikol powraca ze zaświatów, zaniedługo powinnien zamieścić jakiegoś newsa. Nie będziemy tutaj pisać przyczyny. Jak zechce to sam ją napisze. No i ostatnia wiadomość dnia. Wymieniliśmy się buttonkami z stroną Pokemon Golden Diamond (widać po prawej stronie). Zainteresowanych tematyką pokemon odsyłam na tamtą stronę. Czy to koniec na dzisiaj? Zobaczy się jeszcze...
Jaa na!


22 listopada 2006 - 23:12 (Reptile)

Konbanwa!
Większość servisów internetowy z zaistniałą sytuacją zmieniło swoją szatę graficzną na żałobny, więc i także wypadało na Twierdzy coś takiego zrobić. Żałobny kolor będzie do odwołania. Przeprosić mogę jedynie, że tak późno.

Natomiast jeżeli chodzi o sprawy Twierdzy: zabieramy się powoli do pewnych porządków. Najpierw zaczniemy od projektów. Autorzy projektów - MUSZĄ - się zgłosić / dać znać - czy coś z projektem 'idzie' (żyje - czy tradycyjnie - format). Jako pierwszy poleciał Quercil od Emrona. Reszta nieaktualnych projektów pewnie poleci jakoś pod koniec weekendu. Zaczniemy od projektów, później zajmniemy się redakcją, innymi działami typu wymiana itp. jakby coś jakiś link nie działał - prosiłbym o zgłoszenie to na maila. Zgodnie z obietnicą, zostaje zamieszczony kolejny odcinek Virtua Twierdza. Kto zainteresowany - niech pobiera (ponoć dobry). Tak więc zachęcam.

aha - redaktorzy: w piątek o 20:00 postarajcie się być dostępni. Prawdopodobnie sobie zrobimy zebranie redakcyjne.
To wszystko na dziś.
Jaa na!


21 listopada 2006 - 22:52 (Reptile)

Konbanwa!
Na początek zostaje dodany skrypt CBS by Kspark. Czaska się literką Z. Nie ma za bardzo o czym pisać dzisiaj. W chwilach takich jak ta, trzeba pisać co się da:
Pewne wielu z was w opise zauważyło Virtua Twierdza. Odpowiem spokojnie na pytanie:
Tak - kolejny odcinek jest w przygotowaniu (a raczej już skończony...), nie jest reptile pewien, ale być może jutro się już ukaże (trzeba jeszcze coś z redakcją ustalić na ten temat - wybaczcie). Puki co - uzbrojcie się w cierpliwość. Jutro na bank się pojawi.

Jaa na!


12 listopada 2006 - 01:20 (Reptile)

Konbanwa
Na koniec dnia (a może na początek), lecą od Makaveliusza kolejne prace. Tym razem są to backdropy do 2000 i ME. Ripy z gier: Lunar Legends oraz Phantasy Star IV. Na bank się przydadzą. na bank wiele z was się zastanawia, dlaczego nie ma nowych gier. Dzisiaj spradziłem maila - kolejna gierka która nie zostanie umieszczona... Z jakiej paki? Troszeczke o tym napisałem w takim Liście do polskich makerowców... Kto expert - niech nie czyta. List możecie znaleść o tutaj

Jaa na!


11 listopada 2006 - 11:58 (Reptile)

Ohayou.
Wa... piękny poranek, szkoda, że wczoraj nie udało się zrobić newsa. No trudno jak to powiadają: Co się wlecze, nie uciecze, więc pora dodać to co trzeba. Na początek, przeprosimy poprzednim newsem... Chyba Ksparka zdenerwowaliśmy, ponieważ podesłał poradę w ruby na temat zaawansowanej wiadomości. Oczywiście z grą demonstracyjną znajdziecie w poradniku. Inni z redakcji postanowili nie być gorszymi i np taki Makaveli podesłał następujące rzeczy:
 • BattleBacks z gry Street Fighter Zero 2
 • The Slayers - Battlers
 • Facesety z gry: Dragon Ball Z - Buu'sFury
Materiałów dzisiaj przybyło naprawde sporo, widać prawda? Z snu zimowego obudził się Lazarus, który podesłał niezłe efekty przejścia dla RPGXP. Jest to 7 pack, zawierający 20 efektów przejść... Więcej wiadomości już zaniedługo! Jaa na!


9 listopada 2006 - 22:34 (Reptile)

Dobry wieczór.

Od Emrona kolejne pliczki dzisiaj... Materiały z gry Exile 3 (uwziąłeś się na tę gre czy co?!). Jak tak dalej pójdzie to użytkownicy programu będą mogli zrobić kopie gry.
 • Exile 3: ikonki przedstawiające czary i nie tylko,
 • Exile 3: monsters; przeciwnicy z tej gierki (ale wątpie że wszyscy)
 • Guilty Gear Isuka: faces z znanej gierki
Hmmm... Weekend się zbliża, więc reptile myśli, że postara się czymś ciekawym zarzucić... jakimiś tekstami/poradami czy coś... Też zauważyliście, że to wszystko idzie jakoś parami? Jak idą porady, to jedna za drugą, a jak grafiki tak porad nie ma... Ciekawe na jak długo to się utrzyma... A redakcja - zbliża się weekend - ci co jeszcze są w redakcji, może wkońcu się zmobilizujecie i przypomnicie sobie o Twierdzy? Niechce tutaj nikomu nic narzucać, ale inni się pchają na wasze miejsca, a zresztą co tam. Wasza sprawa. Jaa na!


8 listopada 2006 - 21:10 (Reptile)

Konbanwa!

Od Emrona lecą następujące materiały (oj biedaczek pewnie się naklnął w domu...)
 • Title: Might & Magic 7; Title z przedstawiają różne walki (np. ze smokami)
 • Faceset: Warlords4; Facesety ripnięte z gry Warlords4, możliwe że się komuś przydadzą
 • Moster: DBZ-MIX oraz Stworki ; Potwory z różnych gier Dragon Ball ... oraz jakieś Czorty, czy tam gobliny z mieczami... Nie wiem. To jest w sumie takie sobie, ale niech będzie...
Hmmm... mały coś ten news, miał reptile jest coś napisać jakąś wiadomość czy coś. hmmmm... Nie no, sorki - niestety raczej sobie tego nie przypomne. Jak tylko się przypomni, zarzuce tym od razu...
Jaa na!


8 listopada 2006 - 00:30 (Reptile)

Konbanwa!

wo nareszcie widze, że ktoś znajduje więcej czasu dla Twierdzy. Witam po przerwie Burgunda i Uzjela (który ostatnio na koniec miesiąca dał newsa), jeszcze nie wiemy niestety co się dzieje z Lopikolem... Prawdopodobnie został odcięty od internetu (szkoła? virus? komputer się spalił? przeprowadzka? areszt?nie to akurat chyba nie...). Jak będzie dostępny na pewno damy wam znać. Najpierw może takie sprawy ''organizacyjne''. Ostatnio Twierdza wymieniła się z bardzo dobrą stroną o tematyce M.U.G.E.N, wiele osób na bank w tym czymś kiedyś się bawiło (ah te słynne DBZ Mugen) - naprawde strona o mugenie to bomba! Porady, postacie skrypty - jeżeli ktoś się interesuje jeszcze mugenem, bądź chciałby sobie co nie co przypomnieć zapraszam na stronkę! (Sorki chłopaki, że tak późno to zamieszczam)

M.U.G.E.N

OK - jednak wracając do sprawy zasobów, Makaveli podesłał wspaniałe rip facesetów z gier Slayers oraz Chrono Cross. Facesety są pod starsze wersjie programu (2000 i ME). Makaveli także ma dla was jedno zdanko do powiedzenia: Peace for all , szkoda że nie zapowiedział co nowego szykuje... Dobra to by było na tyle... Powodzenia dzisiaj w szkole! Jaa na!


3 listopada 2006 - 20:05 (Burgund)

Witam!

Się człowiek październikiem nie nacieszył a tu już kolejny miesiąc... Zimno jak nie wiem...
Stare newsy przymarzły, to je do archiwum przeniosłem aby się nie pochorowały.
Dzisiaj dodaję trochę zaległych materiałów od Kikuta... Battlersy, Gameovery, Icony (duży zbiór) i WindowSkina.
Zapraszam do pobierania. To tyle. Do następnego newsa.

P.S. Niezwykłe... Się tym razem nie rozpisałem... Coś ze mną nie tak?...
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024