...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 12 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2008: Grudzień


31 grudnia 2008 - 10:16 (Reptile)

おはよう!
Ciężko uwierzyć, że ktoś inny niż reptile napisał dzisiaj już newsa, no ale bardzo dobrze, być może i inni uzytkownicy ruszą swoje leniwe pośladki przed monitorem i zaczną coś robić na scenie, a nie tylko narzekać - takim to naprawdę łatwo i jeszcze wszystko rozumieją! Panowie takich to tylko złapać, bo nadmiar czasu, niech wam tłumaczą na forum co i jak robić, bo mają pełno czasu - wierzcie mi (((_^)

Jako, że nasza wielka rada powoli się wykrusza - postanowił reptile wrzucić tam 2ch nowych kolesi: Johnfox, oraz Harven. Od dzisiaj panowie będą sami wrzucać swoje materiały, porady czy tam co innego, oraz niestety będą musieli pisać newsy - co za tym stoi - nie dostaję, żadnych materiałów, bo w zasadzie zwiadowców nie ma - więcej czasu dla siebie, dla projektów oraz na swoje materiały. Już dzisiaj z radością dodaję pack panoram z Ragnarok Online pod RPGXP, przedstawiający miasteczka, jak ktoś je wykorzysta, jako panoramy (czy tam pictures), np. podczas jakiejśhistoryjki może uzyskać naprawdę bardzo ładny efekt. No to do 00:00!
じゃな!


31 grudnia 2008 - 00:25 (Sozan)

Witam!
Dzisaj do porad XP prosto z Gospody dochodzą - Porada o drzwiach wykonana przez Fragina oraz wykonana przez Catchera porada dotycząca źródła światła. To wszystko na chwilę obecną.
Pozdrawiam,
Sozan28 grudnia 2008 - 20:32 (Reptile)

こんにちわ!
Udało się zdobyć trochę czasu w dzisiejszym dniu, aby bliżej się przejrzeć plikom graficznym na twierdzy, i niestety z powodu przeprowadzek, niektóre linki zostały (nazwijmy to) 'uszkodzone'. Nie było widać albo obrazków, albo linków do materiałów, oto lista naprawionych prac na dzisiaj:
  • jkpotter dark title (RPGME - title)
  • harven charpack (RPGME - charset)
  • bleach, hanjuku hero (RPGME - monsters)
  • Goldensystem, Various skin, zwykłe systemy harvena (RPGME - system)
  • Panorama nieba od Burgunda (RPGME - panoramas)
  • Beyblade, MMIX (RPGME - facesets)
  • Breath of Fire (1), Tales of the world (RPGME - backdrops)
Nie gwarantuje, że już jest wszystko ok, ale w razie jeszcze jakiś problemów zrobi się spokojnie updata, a na dzisiejsze materiały do downloadu wrzucam materiały od Krisuroku, charsety oraz chipsety pod RPGME. Ripy oraz edity, warto je dodać do swojej kolekcji. No to do jutra!
じゃ!


27 grudnia 2008 - 20:32 (Reptile)

こんにちわ!
Dodane zostały ikonki od Harvena, pod RPGXP, przedstawiające miksturki... ym... Tak wiem, że to trochę żałośnie brzmi, kolejne ikonki (chociaż nie pamiętam, kiedy ostatnim razem były jakiekolwiek dodane, ale mniejsza o to), jeżeli ktoś będzie narzekał, to niech podkreśli, że znowu mała ilość ikonek w tym packu. Na pocieszenie, aby to nie było wszystko na dziesiaj, do downloadu ląduje od Dark Elfa pack ikonek - ale tym razem pod RPGVX! Mamy pierwszy pack ikonek pod ver. VX, a co można powiedzieć więcej, nie jest to 'byle jaki' pack, tylko porządny zestaw ikonek z Ragnarok Online, bronie, stany, przedmioty, umiejętności itp. Hmmm... może pora dla odmiany jakiś inny pack grafik przygotować? Chyba gdzieś są jakieś zaległości... ale o tym jutro.
じゃな!


24 grudnia 2008 - 16:04 (Reptile)

Konnichi~
Nareszcie udało się dostać do archiwum, co za tym idzie - na pewno więcej newsów przez kilka dni (no, tak z 2 tygodnie), a później powrót do normalnej rzeczywistości, ale to odstawmy na bok, gdyż dzisiaj jak wiemy jest bardzo ważny dzień!

Na początku wszystkim makerowcom życzymy pogodnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas będzie dla was szczególnie specjalny, abyście mogli wypocząć wraz z rodziną i najbliższymi. Odstawcie swoje troski i problemy na bok, a zauważycie, że być może to zaowocuje do stworzenia dobrego projektu!

Przez grudzień, udało się postawić nową gospodę, która rozwija się błyskawicznie - za co dziękuję z całego serca, użytkownikom gospody, że chcą się przyczynić do rozwoju forum, no i oczywiście stałym moderatorom, którzy nadzorują całą tą zabawę. Dzisiaj dodajemy materiały od Johnfoxa, kilka ekranów tytułowych pod RPGXP, oraz od Harvena kilka systemów pod RPGME. Chyba powoli nadchodzi czas, aby tych 2 przepisać pięterko wyżej w dziale redakcja... ale to nie dzisiaj (((_^)

Na maila niektórzy użytkownicy otrzymali linki do programów RPGVX, XP, ME - oczywiście PL wersje programów. Kto byłby zainteresowany to przez najbliższe 2 tygodnie dany link jestem w stanie wysyłać. Kto jeszcze nie otrzymał linka do programu, to proszę o podesłanie maila. No i to by było na tyle jeżeli chodzi o dzisiaj.
Meri Kurisumasu!!!


17 grudnia 2008 - 19:54 (Reptile)

Konbanwa
Ah ten czas, tak szybko leci, że nawet człowiek nie jest w stanie czegokolwiek zrobić. No, dzisiaj się udało przełamać i jednak coś napisać (((_^)
Najpierw może sprawa materialów (gdyż chyba w zasadzie nikt na tonie patrzy,co nie?) Johnfox podesłał kolejny swój pack plików ICO, oraz tilesety do RPGXP przedstawiające szkołę, ulicę itp. taki bardziej ''nowoczesny tileset'', a nie same fantasy. Oczywiście pasują pod podstawowe zasoby.

No i ważniejszy moment - udało się uruchomić Gospodę. Nowe wyczyszczone forum, gdzie są zawarte puste działy. Masquitice już zapewnie się ucieszy, gdyż nie będzie mu się nudziło podczas świąt, albowiem ma już robotę, Sozan zapewne też się ucieszy, jak i większość użytkowników. Taka mała informacja - to że jest czyste, nie oznacza, że możemy się zachować jak niewychowane bydło - i tutaj apel do wszystkich użytkowników, aby w jakiś sposób trzymali się tego regulaminu (który jakiś tam obowiązuje). Szczerze - sam go nie znam i mam to w powarzaniu, ale proszę o jakąś w miarę kulturę, wynikającą chociażby ze zdrowego rozsądku. Zakładając nowy temat, napiszcie uważnie temat, a nie byle co (np. szukacie pomocy - nie zakładajcie tematu POMOCY, tylko w temacie napiszcie Problem z < czymś tam >). Zobaczycie, że pomoże to nam wszystkim we współpracy między sobą. No i także o szacunek względem bliźniego - pamiętajcie, że to też ludzie. To by było chyba na tyle. Zapraszam do zapisów na nowej Gospodzie! Przy okazji macie możliwość zmiany skórki forum, jakby co.
Jya!


7 grudnia 2008 - 20:29 (Reptile)

Konbanwa
Jak dawno, żem tego nie używał (((_^)
Sytuacja jak widać, została opanowana na okres tymczasowy (3 dni za nami i nic chyba złego się z stroną nie stało...) i mam nadzieję, że na najbliższy miesiąc, będzie z tym trochę spokoju. Forum nadal posiada ten błąd z bazą danych, więc w tym tygodniu poszukam kolejnego jakiegoś hosta (żeby nie było na nim reklam), i się założy kolejną nową gospodę. Niestety, w 75% nie uda się na nowo przywrócić dawnych postów, dlatego trzeba będzie pisać je ponownie. Liczę na pomoc Masquitice oraz Sozana, że nowym lokalem się zajmą, jak tylko się wykupi teren. Przy okazji, wrzucam zaległe materiały Johnfoxa: pack Soundów (drzwi i pare innych ciekawych kolekcji) oraz skórki okna pod RPGXP. Znajdziecie oczywiście w dziale download.

W księdze gości powstał problem, jak pobierać pliki - to sobie pozwole tutaj na szybko napisać:
Wchodzimy w dział download, klikamy dział jaki nas interesuje (np. charsety) - widzimy obrazek z charsetem (w takiej ramce), a pod nim napis download. Otworzy nam się nowe okno i jak się załaduje do końca, to zobaczymy napis Click here to download (po lewej stronie). Cała filozofia.
Jya!


3 grudnia 2008 - 19:20 (Reptile)

...i tak oto pięknym sposobem zakończyliśmy współpracę z naszym hostem, przez co ostatni dni można zauważyć problemy. Udało się na szybko jednak znaleźć nowy hosting i teraz pytanie na jak długo nam się uda na nim pozostać. Zobaczymy (((_^)
Wszystko jest przywrócone (prawdopodobnie) - jeszcze cały czas uploaduje dział gry, więc nie wiem czy uda się wszystko dzisiaj postawić na nogi. W razie testów pozostawimy stronę - więc, nie gwarantuję, że wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję jednak, że na jakiś czas problemów nie będzie, bo wypadaloby się zabrać za forum...
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024