...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 49 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2009: Wrzesień


30 września 2009 - 21:10 (Harven)

Vieczór!
Właściwie to tego newsa mogłem napisać wczoraj, ale przez pewnego koleżkę się nie udało. I nie mówię tutaj o Reptile, który dodaje te newsy, lecz o kandydacie na redaktora Twierdzy. Nicku nie będę wymieniał, bo niechcę dawać mu tej satysfakcji.

Na stronę ląduje dość spory pack Soundów i Music z gry Cold Zero. Mało... Tylko ponad 580 plików ;-) W paczce znajdują się soundy dosłownie na każdą okazję. Między innymi: odgłosy kroków, broni, uderzeń, znajdzie się nawet odgłos syrenypolicyjnej ;-) Polecam przejrzeć :P Fajnie, że udało mi się zdążyć jeszcze we Wrześniu z newsem ;-)Trzeci dzień z rzędu z dwoma newsami... Zobaczymy jak to dalej będzie!
Pozdro!


30 września 2009 - 00:45 (Virdos)

Witam
Po bardzo długiej przerwie... Nie próbujmy nazywać jakkolwiek tego okresu, czy separacją czy innimi bzdurami...Byłem i nadal jestem redaktorem, tylko nieco zmieniły się warunki funkcjonowania. Niestety to już nie te czasy, aby mieć codziennie chwilę na pisanie newsów. Będę się starał robić to systematycznie.

Dzisiejszego jeszcze wieczora dodaję skrypt od siebie na dodatkowe sloty do zapisu gry... Zapraszam do działu XP.
Miłej nocki..
Jya!


28 września 2009 - 19:33 (Reptile)

Konbanwa!
Taka mała informacja odnośnie starej dobrej wersji RPG Makera 2000 PL 2.0 by Jargo, mianowicie, był zamieszczony uszkodzony plik exe (niewłaściwe CRC), co uniemożliwiało zainstalowanie programu. Aktualnie link do programu został podlinkowany do poprawnej wersji, gdzie wszysto gra i buczy. Zatem więcej problemów tego typu nie powinno być.
Jya!


27 września 2009 - 23:10 (Sozan)

Witam was ponownie po długiej przerwie!

Znowu zostałem przymuszony do napisania newsa... Eh, napiszę co mam napisać... To tak - na stronę wpada gra autorstwa LastTurN'a - Tale of Exile. Jestem pewien że wiele z was już o niej słyszało, głównie dzięki zwycięstwie w GF2k8. Zapraszam do przeczytania recenzji... Cóż, to będzie wszystko na teraz, szkoda że nie zdążyłem tego napisać wczoraj, byłby 3 newsy i 3 gry w jeden dzień...
Pozdrawiam,
Sozan27 września 2009 - 23:10 (Harven)

Yo ragazzi! - właśnie tak brzmiała treść mojego pierwszego newsa na Twierdzy, który był jednocześnie tym pożegnalnym... Jakiś czas temu postanowiłem ponownie wrócić do redakcji i jak pozostali redaktorzy na ostatniej ZR-ce postanowili - trafiłem do WR.

Na stronę ląduje gra pt. Rhomik 2: Przygoda autorstwa K-lafiora, do której recenzję (opis?), napisałem oczywiście JA.
Tak to się dziwnie składa, że na Twierdzy newsy pojawiają dość rzadko, a tu niespodzianka, drugi news, jednego dnia =D
Miejmy nadzieję, że cała redakcja postara się o to, aby tych niespodzianek było więcej :)
Cya!


27 września 2009 - 22:42 (Reptile)

Dziesięć dni mija, aż się dziwię, że nikt nie zrobił newsa. W takim bądź razie reptile coś skrobnie, a co (((_^)/ Z redakcji odchodzi Johnfox, gdyż chyba ostatnio nie ma czasu. Tym oto sposobem, mamy jednego ochotnika mniej. Aktualny stan redakcji: 6 osób. Trochę czasu minęło od ostatniej ZRki i w zasadzie udało nam się ustalić oceny gier. A skoro mowa o grach, na stronę wrzucam nowe demko (niestety po angielsku), Eternal Eden. Gra która otrzymuje bardzo wysokie noty, wykonana w RPGVX, 55MB - trial aktywny tylko przez godzinę, później nie da rady odpalić, więc kto zainteresowany gierką, niech zasysa.
A właśnie - Eternal Eden, nie wymaga RPGVX do odpalenia (((_^)
Jya!


18 września 2009 - 12:38 (Reptile)

Ohayoo!
Szkoda że Sozanowi się nie udało napisać wczoraj newsika, ale to wszystko da się nadrobić. Jak nie wczoraj to dzisiaj. Dość skromnie tak na początek z materiałami od Harvena: Charset mieczy (RPGME) dla postaci, można wykorzystać do jakiegoś CBSa. Następnie zostały naprawione wszystkie linki z zasobami RPGXP (dzięki Michał, że dałeś znać). Jakby jeszcze gdzieś coś nie działało, proszę o powiadomienie mnie - na pewno lukę szybko naprawimy.

Nowy dział trafia na stronę! No dobra, nie nowy - ale tak jak obiecywałem, przywróciłem stary dobry dział, którego brakowało wszystkim: Projekty. Na dzień dobry mamy w nim 2 pozycje: Lumen oraz Virtua Twierdza.

Na koniec może taka ciekawa jeszcze informacja dla redakcji
Dzisiaj o 19 ZRka. Gdzie? To już wiadomo (tam gdzie zwykle) (((_^)
Zatem postarajcie się być dostępni, bo będą nie za ciekawe konsekwencje.
A kto jest zainteresowanym wstąpieniem do redakcji, to też zapraszam. Maila macie, GG za pewne też jest wam znane. Wystarczy tylko zagadać.
Jya!


14 września 2009 - 04:30 (Reptile)

Ohayoo!
Obawiam się, że Fear jasnowidzem nie zostanie. Nie macie pojęcia, jak bardzo reptile się cieszy, iż może w końcu napisać Newa po tak długiej przerwie. Dobra wiadomość, to udało nam się przywrócić wszystkie działy, zasoby, gry, programy, porady itp., itd. Zła wiadomość, eh - może lepiej opiszę co się to działo przez całe wakacje. Od czerwca mieliśmy ten problem z pseudo virusem na stronie, który wskazał googlebot (łagodnie mówiąc sam on kuchnia jest virus). Nadużycie funkcji do wyświetlania newsów w php spowodowało problem, dlatego należało szukać jakiegoś rozwiązania (postawienie strony z tym samym systemem było po prostu bezsensowne, bo problem powtórzyłby się w ciągu kilku dni). Razem z Gospodarzem postanowiliśmy wykombinować coś na MySQLu. Przez całe wakacje straciliśmy czas na pisanie całego systemu na stronę, którego nie wprowadziłem, ponieważ wymaga on jeszcze małego dopieszczenia. Być może w przyszłości się zastosuje ten system.

Gospodarz dopieszczał system (aż po dziś dzień), a reptile wraz z Virdosem szukali jakiegoś w miarę dobrego rozwiązania. Niestety tydzień czasu nam zajęło (nazwijmy to) zaprojektowanie strony - od początku, co gdzie i jak. To w zasadzie było nie takie złe, ale gorsze dopiero nastało. Przepisywanie wszystkich plików (od nowa). Tutaj wielkie podziękowania dla odważnych, zwłaszcza dla Sozan, Harven. Tak reptile dostał największą część, ale nie zmienia faktu, gdyby nie oni, nadal trzeba by było przepisywać wiele działów. Ciężka walka zakończyła się chyba powodzeniem. Postawiona Twierdza, wszystko funkcjonuje jak należy, . zostaje tylko kilka (dosłownie) kilka jeszcze uprawnień oraz modyfikacji do wprowadzenia, ale to już są takie dodatkowe frykasy. Dziękuję także dobremu znajomemu Shadow za nakierowanie na hosting. Poważnie, praca z wami to prawdziwa przyjemność, dziękuję za pomoc.

Zapomniałbym, dzień bez materiałów byłby dniem straconym prawda? Na szczęście Fragin podesłał pliki *.ICO ze smokami, zatem miłego pobierania (((_^)

...i jeszcze jedna ważna informacja - aktualny konkurs: Globalne Wojny III - jest przedłużony do 5 października (4 należy wysyłać prace). Chyba na to by było na tyle.Najwyższa pora się wyspać, a następnie sprawdzić swój stan zdrowia - gdyż chyba utraciłem coś cennego przez to wszystko...
Jya!


1 września 2009 - 09:10 (Reptile)

Witam wszystkich na nowej Twierdzy RPG Makera!
W zasadzie jeszcze oficjalnego otwarcia nie ma, gdyż trzeba pouzupełniać pare działów. Ok, wszystkie trzeba uzupełnić. Kursy, zasoby, gry, programy. Sporo roboty, ale na szczęście widać już koniec. Pewnie za kilka dni uwiniemy się z tym problemem i wszystko będzie tak jak dawniej. Póki co nadal będziemy tutaj pracować.
Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024