...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 0 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2009: Październik


25 października 2009 - 09:39 (Reptile)

Ohayoo!
Kiedyś wspomniałem, że kilka materiałów nie zostało jeszcze przeniesionych na nowy server. Właśnie powoli nastała pora, by je ponownie wrzucić. Razem z Virdosem i Sozanem dokopaliśmy się do starego źródła i wydobyliśmy, co było po prostu nasze (Twierdzy dokładniej) (((_^)

Aktualnie zostały dodane 3 skrypty ruby (pod RPGXP): Skrypt na wyświetlanie filmów Avi, Szpital, oraz Ruszająca się mgła w ekranie tytułowym. Oczywiście nie są to jeszcze wszystkie skrypty jakie były. Od razu nie da rady ich wrzucić na stronkę, gdyż trzeba (nazwijmy to) obramować wizualnie (niektóre porady mają jakieś tabelki powstawiane nie wiadomo co do czego służy). Myślę, że tym na spokojnie Virdos się zajmie i wrzuci w następnym tygodniu.

Ostatnia ciekawa informacja dla redaktorów: w piątek sobie zrobimy zebranie. Godzina, niech będzie umownie 19. Wiadomo gdzie co i jak.
Jya!


23 października 2009 - 18:52 (Reptile)

Coś chyba nie mam szczęścia do tych hostów, po 2 dniach nieobecności (strony w sieci oczywiście) można w końcu napisać jakiegoś newsa, szkoda tylko, że informacyjnego. Zatem żeby nie było wątpliwości co się stało, nasz sponsor Pan Shadow podesłał informację z wyjaśnieniem sytuacji:

Witam, szanowni Państwo problem serwera stał się na tyle poważny iż
musieliśmy wymienić serwer. [...] Przepraszamy za zaistniałą sytuacje i mamy nadzieję iż szybko wszystko wróci do normy.
- dzięki Shadow za info.

Co można powiedzieć, od czasu do czasu każdy host w jakiś sposób nawali [po trzech miesiącach (bo tyle czasu już nas hostują) systematycznej pracy po raz pierwszy pojawił się taki dość poważny problem] - ktoś tam proponuje jakieś CBA czy inne darmowe serwisy hostingowe. Chyba doskonale wiecie jakie reptile ma wyrobione zdanie na tematy takich usług, prawda? Więc nie zadręczajcie więcej z takimi głupimi propozycjami.

Jak trzeba będzie się przerzucić na nowego hosta, to coś się wtenczas znajdzie. Na zapas nie ma co się martwić. Straty jakie ponieśliśmy: 2 newsy (w tym jeden od Sozana), niestety treści jednego z newsów nie da rady uratować, a Sozan raczej ponownie nie napisze tej samej wiadomości. Na pocieszenie skrypt ruby jaki wrzucił w tym newsie jest nadal (przypomnienie skrypt dla RPGXP: Silne potwory)
Jya!


18 października 2009 - 19:55 (Reptile)

Dzisiaj skromne nowinki z świata RPG Makera. Chciałbym Was wszystkich drodzy użytkownicy programu RPG Makera zaprosić na nową Gospodę, mianowicie Gospodę RMA! Jest to wspólne forum od Tsukuru Archive oraz Twierdzy RPG Makera. Nie będę ukrywał - z pomysłem wyjechał Jazzwhisky, i musicie przyznać rację, że jest to bardzo dobry ruch.

Forum jest zbudowane na bazie starego forum RMA, więc znajdziemy tam wiele ciekawych tematów (z grami, zasobami, pomocą). Jeżeli chodzi o regulamin - jest bardzo prosty i łatwy do zapamiętania. Mianowicie: szacunek dla drugiej osoby. Jeżeli jesteś zainteresowany (zainteresowana), nawiązania nowych znajomości z ludźmi, o podobnych zainteresowaniach. "Polacy nie gęsi, swój język mają... - być może zaczniemy doceniać naszą malutką, skromną, ale za to polską scenę rpg makera? Serdecznie zapraszamy na forum!
Jya!


14 października 2009 - 19:25 (Reptile)

Konbanwa!
Pewien koleś o nazwie Xyron ma wyczucie czasu, akurat jak reptile był na necie w ostatnim momencie podesłał swoją zdarzeniówkę o nazwie akcja. Jest to QTE (Quick Time Event), które opiera się na prostej zasadzie: posiadamy kilka sekund aby nacisnąć odpowiedni przycisk, j aki nam się wyświetli na ekranie. Takie coś już było zastosowane w wielu grach, jedną z nich jest znana legenda Segi: Shenmue. Co prawda, zdarzeniówka pod RPGXP, ale przeszkód nie ma, aby wykonać ją w innych versjach programu. Szkoda tylko, że autor nie dołączył instrukcji, ale co tam. Większość sobie za pewne poradzi z tym problemem (tj.jak skopiować zdarzeniówkę do mojego projektu?). No to może tyle na dzisiaj. Nie obiecuje newsa jutro, ale kto wie...
Jya!


14 października 2009 - 16:22 (Reptile)

Konnichi!
Widząc, że redakcja ponownie się obija, zmusza mnie do wrzucenia packa Facesetów od Pawelmena. Jest ot kilka (dokładnie 30) grafik twarzy bohaterów z gry Little Fighters. Oczywiście dla wersji VX jak i ME. Jeszcze tak z 15 dni i się zabiorę za te bezrobocie na Twierdzy, a jak humor dopisze, to i nawet wcześniej. Co do Gospody, no to sobie jeszcze trochę poczekamy, ale rezultat powinnien się wam spodobać.
Jya!


8 października 2009 - 17:59 (Reptile)

Vieczór!
Gospoda została tymczasowo zamknięta. Mamy zamiar zrobić mały porządek, więc nie ma powodów do paniki... prawdopodobnie. Jako, że admini nie mają ochoty do niej się więcej przykładać, postanowiliśmy na zebraniu, że weźmiemy sprawy w swoje ręce. Dla ochotników zaostrzymy regulamin, no i chyba to by było tyle. A jako, że Rave się narzuca z jego zdarzeniówką na animowaną panoreme (do 2003), to zostaje zamieszczona (a na poważnie, wielkie dzięki). Tyle by było na dzisiaj.
Jya!


1 października 2009 - 11:57 (Reptile)

Ohayoo!
Nareszcie wszystko powoli wraca do normalnego stanu.
Stare newsiki poleciały do archiwum, redaktorzy się powoli też biorą za siebie. Jeszcze tylko porządek na forum wprowadzić (czytajcie mocniejszy rygor), bo za wiele tam swobody, ale o tym może kiedy indziej. W czasie wakacji obiecał reptile -malutką niespodziankę-, powiem tak: nie jest ona niestety jeszcze do końca gotowa, ale co się udało przygotować, to zamierzam się z wami podzielić. Mianowicie pracuję nad nową polską wersją RPG Makera 2003 (RPG Maker ME, RPG Tsukuru 2003 PL, rm2k3pl itp.), można powiedzieć, że prace nad nią już nawet ukończyłem, problem teraz tylko w wyłapaniu błędów (ort., literówek, nie do końca dobrych sformułowań) - i tutaj jest pole do popisu właśnie dla was. Nowa wersja RPG Makera ME (sam plik exe, nazwijcie sobie to patchem czy coś) w wersji ''beta'' jest już w dziale download. Jeżeli przez rok czasu będzie się dobrze sprawowała, nie będzie jakiś tragicznych błędów to powstanie nowy plik instalacyjny z różnymi dodatkami. Tak więc, zachęcam do pobrania, testowania no i zabawy z programem!

Pytanie: Czy projekty, które zostały rozpoczęte w poprzedniej wersji się nie popsują od użycia patcha?
Odpowiedź: Nie (nie mają prawa, bo niby jak - na jakiej podstawie)... Projekty rozpoczęte w starszej wersji programu, będzie można spokojnie dalej tworzyć bezproblemowo. A nawet jak ktoś zarzuci, że się mylę, to niech udowodnie, że wie lepiej (((_^)

Jya!
Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024