...: Strona :...
News
Archiwum
Redakcja
Chat ( 14 )
Forum
Księga Gości
Imprezy
Linki
Wymiana
Radio

- Download -
Programy
Gry
Zasoby
Music
Sound
Inne

- RPG Maker -
RPGUNITE
RPGMZ
RPGMV
RPGVXAce
RPGVX
RPGXP
RPGME
SimRPG95
RPG95
WRPGE

- Projekty -
Commander
Eden Universe
Pogromca II
Virtua Twierdza

- Krypta -
Kompendium
Scenariusze
Questy
Artykuły

...: Buttony :...
Goniec RM (Archiwum)
Dragon Ball Nao
M.U.G.E.N Samouczek
Pokemon Crystal PBF
Pillars of Eternity POLSKA - największy portal Pillars of Eternity (Project Eternity)
Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglądarceModules -  the greatest and ultimate place for every tracked-music sympathizer
Dragon Ball Great


Informacje || Pomoc || Zgłoś nowe materiały
Strona >> Archiwum

Archiwum 2010: Kwiecień


29 kwietnia 2010 - 15:15 (Reptile)

Lepiej napiszę tego newsa, zanim łącze całkowicie padnie. Tak jak obiecałem już wczoraj -do downloadu ląduje nowy programik, a w zasadzie nowa wersja programu Face Maker wersja 3.2, oczywiście całkowicie po polsku (wraz z plikiem pomocy). Program umożliwia łatwe i wygodne tworzenie facesetów dla RM2000 oraz RMVX. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby facesety wykorzystać do innych programów czy celów (np. jako avatar na forum). Podziękowania dla autora za wspaniały program, dla Radka02, który podesłał no i Reptile za tłumaczenie. Udanych transferów i przyjemnej pracy.
Jya!


28 kwietnia 2010 - 20:04 (Reptile)

Konbanwa!
Owe jutro sie trochę przedłużyło - ale zdarzeniówka dotarła na miejsce w odpowiednim czasie. W piątek na chatcie obiecałem nowego Face Makera, który miał być w sobotę czy niedzielę. Tego akurat nie udało się zrobić. Ostatni test przebieg, wręcz negatywnie i Facesety trochę wyglądały badziewnie po prostu. Jak zwykle coś zmaściłem przy tym, ale spokojnie - sprawa jest pod kontrolą. Ostateczne testy właśnie trwają i wszystko wygląda jak najbardziej pozytywnie. Zatem jutro powinnien się pojawić na stronie - chyba że nad Polską przeleci jakieś tsunami, w co wątpie. Dzisiejszy news sponsoruje Shirkan, podesłał dość ciekawą zdarzeniówkę (RPGXP, ale nie problem aby zrobić w innych wersjach jak zwykle) - przedmiot: Harpun. Gierka demonstracyjna w zestawie zatem GET OVER HERE! I miłych transferów. A już jutro odsłona polskiej (nowej) wersji programu do tworzenia facesetów (dla RPGVX, XP i ME).
Jya!


22 kwietnia 2010 - 23:15 (Sozan)

Witam was.
Jako że dawno nic nie dodawałem, dzisiaj dodaję Zdarzeniówkę XP, pt. Cutscenki. Nic specjalnego w sumie, ale można zobaczyć. Jutro Reptile powinien wrzucić do tego demo, które właśnie mu podsyłam... No nic, to narazie wszystko, następnym razem rzucę jakąś recenzją (albo dwoma).
Pozdrawiam,
Sozan


19 kwietnia 2010 - 21:30 (Reptile)

Konbanwa!
Po przeszło 4 miesiąca, ktoś (wkońcu musiał) zainsteresował pewną gierką - mianowicie projekt Eternia, ląduje do downloadu. Fear wykonał kawał dobrej roboty z tym projektem i waży tylko 12MB (dla niektórych to za pewne aż), ale mimo obszernego rozmiaru zachęcam do pobrania. Przy tym projekcie spędzić kilka chwil to przyjemność. Przepraszam Fear, że tak długo musiałeś czekać, aby projekt pojawił się na stronie. Myślałem, że dzielenie się planem ''Kto co robi/Za co się zabiera'' było dobrym rozwiązaniem, ale widocznie się pomyliłem. Zatem chyba dobrze będzie wrócić do starego systemu - każdy robi, co może... Kto pierwsz, ten będzie lepszy...

A na koniec, taka mała propozycja, co powiecie na małego chata jutro (21 kwietnia - środa) o godzinie hmmm 19? Możebyśmy się spotkali i porozmawiali na jakiś (właśnie jaki?) ciekawy temat? Zatem do jutra, mam nadzieję, że Wielka Rada też się ruszy do napisania jakiej nowinki...
Jya!


19 kwietnia 2010 - 19:19 (Reptile)

Konbanwa
Spokojnie, nie obejdzie się bez newsa, oj nie. Dzisiejszy dzień ratuje Kvachu który podesłał pak monsterów dla RPG Makera 2003. Ripy potworów z gry Spectral Force (chyba tak się to pisze), przyznam szczerze, że je obrabiałem <(((_^), zatem nie zapomnijcie ich IMPORTOWAĆ do projektu, aby pozbyć się niepotrzebnego tła. Ale to nie wszystko na dzisiaj. Do działu Charactersy dla RPGXP lądują ripy postaci (dokładniej kreatur) z gry Dragon Ball Z - Legancy of Goku. Oczywiście też przygotowane przez Kvacha. Tak zatem, dziękujęmu bardzo i do usłyszenia.
Jya!


18 kwietnia 2010 - 15:19 (Reptile)

Nie sądziłem że kiedykolwiek uda mi się to skończyć o(_ _o)
Czytając niektóre teksty, miałem zamiar złapać za ołówek i popełnić seppuku widząc wypociny niektórych autorów. Dziękować Bogu, że już to mam za sobą. Może niektóre osoby już zauwazyły, ale pod Kryptą pojawia się nowy dział - jak obiecywałem, zostały przywrócone: Scenariusze! Wszystkie co do jednego. I te które nazywamy perełkami, jak i te najgłupsze jakie tylko ktokolwiek mógł wymyślić. Koniec z problemem: N''ie robie projektu, bo nie mam fabuły...'', teraz macie tego tam od zatrzęsienia. Dokładnie 58 scenariuszów. Teraz będę musiał coś pokąbinować z tymi questami... ale jak obiecałem, że będą to będą, prędzej czy później na pewno się pojawią.
Jya!


14 kwietnia 2010 - 15:19 (Reptile)

Konnichiwa!
Jakoś trzeba sobie w życiu dawać radę. Szczęście, że jeszcze kawiarenki istnieją w dzisiejszych czasach. Na stronę chciałem wrzucić kolejną gierkę, ale nie udało się napisać do niej recenzji (jeszcze nie skończyłem (((_<) ) dlatego kolejne materiały graficzne lądują do zasobów 42 panoramki z gry Puzzle Quest, panoramki dla RPGVX oraz RPGXP. Można je także przerobić do starszej wersji programu, ale wtenczas tracą na jakości niestety... Zatem mam nadzieję, że komuś się przydadzą takie panoramki do jakiegoś projektu. Jya!


13 kwietnia 2010 - 17:35 (Virdos)

Witam!
Cóż... biedny Reptile ma kłopoty z łączem, ale jakoś sobie daje chłopak radę
i zapewne coś jeszcze w tym tygodniu napisze.
Ja dzisiaj podrzucam materiały pod wersję makera ME.
Jest to pack broni BattleWeapon, zawierający 6 plików pasujących do siebie stylem mieczy, toporów i innych...
Zapraszam do pobierania (RPG ME -> Zasoby -> BattleWeapon), zapewne się komuś przyda.
To by było na tyle.
Bis dann!


12 kwietnia 2010 - 07:53 (Reptile)

Ohayoo!
Wczoraj limit został wykorzystanyna maksa, i nie udało powiadomoć o nowej gierce... W zasadzie o starej gierce, wszystko jedno. Z archiwum udało się wydobyć pewną pozycję zwaną Activ Ball. Może dla niektórych wyda się, że ocena jest dość wysoka, ale zważcie na rocznik wydania. 2003 rocznik mówi wszystko za siebie. Cóż, udanych transferów!
Jya!


11 kwietnia 2010 - 21:21 (Virdos)

Guten Abend!
Dzisiaj zostały poprawione błędy z wyświetlaniem polskich znaków.
Nie powinno więcej już być tego problemu... Jednak jak to bywa mogliśmy coś przeoczyć,
więc gdyby ktoś znalazł jakiś błąd/ niedociąg, prosiłbym o kontakt z redakcją.
Tydzień zapowiada się conajmniej ciekawie...
Nie będzie zastoju w pracach, jeśli tylko nie braknie czasu (^_^ )'
To by było na tyle!
Bis dann!


11 kwietnia 2010 - 13:49 (Reptile)

Konnichiwa!
Tak też myślałem, że będzie tragicznie z połączeniem, ale nie obejdzie się bez newsa. Chociaż drobnego. Radek02, zabrał sie w garść i podesłał kafelki do RPGVX (!). Graficzki ripnięte i przerobione z gry Counter Strike, głównie piasek, roślinki no i jakieś tam skrzynki. Dobre dla komandosów klimaty. Reptile natomiast zabiera się ostro za archiwum i udało mi się coś ciekawego z niego wykopać. Mianowicie gierkę zrobioną w RPG Makerze 2000.
Tytuł: a co ja tam będę wam zdradzał. Do następnego newsa, który będzie jeszcze dzisiaj
(bądź jutro z rana o(_ _o) ) myślę, że wiele osób się ucieszy z powodu tej gierki.
Jya!


10 kwietnia 2010 - 19:52 (Reptile)

Konbanwa!
Świetnie sprawy się potoczyly, prosto po świętach kiedy mamy kolejną uroczystość, takie wiadomości... Nie miejcie za złe, ale layout zmienia kolory na obecną chwilę. Też sobie reptile wybrał porę na pisanie newsa. Dzisiaj od Mrozika (wkońcu) udało mi się (przerobić i...) wrzucić kolejną lekcję. Bardzo prosta dotyczy ona zakładki System w Bazie danych. Osoby zaczynające z programem RPG Maker XP powinny tam koniecznie zaglądnąć (RPGXP > Kursy > Lekcja 19). Mam nadzieję, że jutro połączenie będzie sprzyjało i pozwoli mi na napisanie kolejnego newsa, gdyż są małe zaległości jak widać.
Jya


3 kwietnia 2010 - 23:04 (Virdos)

Witam wszystkich serdecznie!
Zeszły miesiąc ląduje do archiwum, możemy śmiało powitać Kwiecień.
Mamy nieco zastój z newsami, a także z materiałami za co z góry przepraszam.
Dzisiaj wpada news także bez nich... niestety, ale nie pusty...
Tak więc Virdos oraz cała redakcja składa wam dzisiaj serdeczne życzenia :
Zdrowych, wesołych i radosnych świąt Wielkanocy w gronie rodziny, najbliższych, ukochanych oraz makera!
Jutro jak się znajdzie chwila to na wieczór sypnie się jakimiś materiałami.
Jya!

Twierdza RPG Maker || RPG Maker Polska
2002-2024